CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28116|Reply: 218

poligami datang lagik!! update: poligami dan perceraian!! pg: 7

meh tengok artikel ni : ---

Poligami datang lagi..

Dari pemerhatian saya berdasarkan perkongsian sahabat-sahabat dan teman pembaca bergelar suami dan isteri, ujian poligami datang menerpa tanpa diduga pada tahap usia perkahwinan yang berbeza-beza.

Malah ada yang dari sebelum bernikah, diuji dengan poligami - bakal suami/isteri menyuarakan tentang poligami.

Ada yang suami mahu berkahwin lagi setelah dua tiga tahun bernikah.

Ada yang setelah lima tahun.

Ada yang setelah sepuluh tahun.

Ada yang bergegar rumahtangga kerana salam poligami meyapa rumahtangga setelah lebih 20 tahun hidup bahagia sebagai suami isteri..

Pada pandangan saya, pada semua yang terlibat, suami, isteri dan bakal isteri - ini adalah ujian ALLAH yang datang ke perjalanan hidup kalian. Atas sebab yang berbeza-berbeza.

Pada suami, manfaatkan ruang dan cabaran ini untuk mendekatkan diri kepada ALLAH. Banyakkan berdoa kepada ALLAH dan mungkin inilah saatnya untuk kita mengenal ALLAH melalui solat di sepertiga malam.

Pada isteri, mungkin ia sekadar rasa terhiris,mungkin juga ada perasaan yang begitu luka tertusuk dalam, ada isteri yang merasa dihempap batu besar ke atas kepala... manfaatkanlah cabaran ini juga untuk mendekatkan diri kepada ALLAH. Banyakkan berdoa kepada ALLAH dan mungkin inilah ruang untuk ALLAH membawa kita makin dekat pada Tuhan yang maha menguasai kehidupan.

Pada gadis yang bakal bermadu, juga tidak ada pilihan lain melainkan mendekatkan diri kepada ALLAH, belajar erti hidup di atas syariat Islam. Bukan bernikah semata kerana rasa cinta menggebu kepada suami orang. Jika jahil mengurus akal dan emosi dalam acuan islam, kita sebenarnya sedang bersiap sedia untuk meruntuhkan rumahtangga sendiri dan menyumbang kepada runtuhnya rumahtangga madu yang telah dibina (mungkin, tak semestinya).

Last edited by amazed on 2-7-2013 02:19 PM

kau orang rasa apa patut ada pada ciri2 isteri no.1, no.2,no.3 no.4...?

biasanye isteri no.4 ni org cari badan cm model. muka cm fake fazura betul ke??

kaum wanita tidak boleh megatakan mereka menolak poligami kerana ianya adalah menolak sunnah...

hafiz_1312 posted on 2-4-2013 04:10 PM
kaum wanita tidak boleh megatakan mereka menolak poligami kerana ianya adalah menolak sunnah...

hati TERguris TERhiris sumer tu TERutama sangatler normal...

TAPI bila kata poligami ni zalim; tu yang tak betul ha!!    .. bley rosak aqidah tu...

mana2 yg kata poligami zalim sumer tu... tobat ler, ekkkkk   

AdamBillionaire posted on 2-4-2013 01:55 PM

biasanye isteri no. ...

setiap manusia tuh kan istimewa...
msg2 ade kelebihan...

ciri2?? tu kene tanya ngan sape yg teringin poligami or dah berpoligami? hehe....

Aku perempuan pendapat aku pasal poligami NO WAY..
Aku tak kesah la orang nak cakap aku menolak sunnah ker apa ker, yang penting aku tak sanggup tgk laki aku dok ulit perempuan lain. True story PIL aku poligami, hubby anak dari mak first, aku tak tahan tgk mak dia bole tahan sume tu walaupon mak dia kata mak dia redha. Bila depan mata isteri second dtg salam and cium husband dorg, bila bapak dia dok hug isteri muda dpn mak dia even just letak tangan atas bahu. Aku nak nangis aku awal2x dah sound hubby aku jgn berani2x nak ikut jejak bapak dia even depan bapak dia pon aku lawan bila dorang cakap nanti ank ayah ada la ikut peragai ayah.. memang aku bangkang habis2x.
Last edited by malutapimahu on 3-4-2013 10:23 AM

Follow Us
bg saya senang jer... nak kawin 2,3,4 sebab nak ikut sunah.. tp terang2an Allah dan berfirman suruh berlaku adil... tp x de pun yg ikut... bebalik kuar ayat sunah... tp hukum x tau... x kira ler ustaz ker.... mat rempit ker.. sama jer... masa susah dgn bini pertama... tp bila senang dgn bini no 3 no 4... adil ker? patutnye.... start balik ler kesusahan sebagaimana mulanya hidup dgn seorang isteri... itu pun x reti... kalu mula hidup dgn seorang isteri duk rumah flat... so... mulakan balik kehidupan dgn isteri baru dgn mencari nafkah bersama2 kt flat.. baru bleh claim.. harta spencarian.... ni x... masa 1 bini hidup susah... dh kaya raya, share dgn org lain.. pastu claim.. harta sepencarian kita... adil ker??

mujur x kata poligami tu zalim.. ahaks....

AdamBillionaire posted on 2-4-2013 01:55 PM

biasanye isteri no. ...

x betul, aku no 4 muka n badan x de la mcm fakezura.

cantik x manis ada

carly_lah posted on 3-4-2013 11:20 AM
bg saya senang jer... nak kawin 2,3,4 sebab nak ikut sunah.. tp terang2an Allah dan berfirman suruh  ...

walau aku bini no 4, laki aku x de pun nak bagi kesenangan x tentu hala kat aku. dia cakap belum overhaul lagi . aku pun x pernah nak tumpang kesenangan dia. cuma aku minta sama rata. cth kalau dia buat rumah harga 50K utk bini2 dia aku pun nak 50K utk rumah aku (walau pun rumah aku beli harga ratus ribu). untung laki aku.

idadzira posted on 3-4-2013 11:45 AM
walau aku bini no 4, laki aku x de pun nak bagi kesenangan x tentu hala kat aku. dia cakap belum o ...

ade ke rumah rega 50k lagi skang ni kaklong?

walau aku bini no 4, laki aku x de pun nak bagi kesenangan x tentu hala kat aku. dia cakap belum o ...

50k tu dtg dari mana? adakah duit masa dia mula2 usahakan harta dgn bini pertama? atau portion tu dgn bisnes dia dari isteri ke2? atau pun dgn isteri ke 3? dgn yu... bisnes apa yg dia dah buat? itu pandangan carly yer.. jgn marah....

topik poligami ni dah mcm isi dgn kuku dlm kehidupan r/tangga..sibuk cakap pasal sunnah ke hulur ke hilir..suruh isteri redha klu suami nak berpoligami..suruh isteri mendekatkan diri pada ALLAH klu suami berpoligami..pendek kata sumenyer lebih kepada isteri lah..tapi adakah si suami tu tau apa itu poligami?renung2kan lah...

aku x la menentang poligami tapi byk sgt kepincangan dlm masyarakat kita skrg ni ada bersangkut paut psl poligami yakni dalam r/tangga..klu r/tangga pun tunggang langgang dek kerana si ayah sibuk nak ikut giliran ke rumah isteri2..anak2 jadi apa plak?serahkan t/jawab pada si ibu je ker?lagi satu yg paling penting iaitu kewangan...klu setakat gaji 10k zaman skrg ni dah sibuk nak berpoligami si suami tu pikir lah berjota kali..x banyak mana pun gaji 10k zaman ni..

sedangkan isteri2 nabi pun cemburu sesama diorang..apatah lagi kita manusia biasa ni.. bukan calang2 wanita yg mampu menelan pahit manis berpoligami..dan bukan calang2 lelaki yg mampu serta adil dlm berpoligami.. tepuk dada tanya selera..

apa maksud laki ko psl overhauled tu?x paham plak aku..mohon pencerahan

Best apa berpoligami...korang try la dulu...

malutapimahu posted on 3-4-2013 10:17 AM
Aku perempuan pendapat aku pasal poligami NO WAY..
Aku tak kesah la orang nak cakap aku menolak su ...

yang bangkang sgt2 ni biasanya dpt la sorang adik baru..

mummy75 posted on 3-4-2013 04:10 PM
apa maksud laki ko psl overhauled tu?x paham plak aku..mohon pencerahan

aku pun x paham apa maksud dia hehehehe, bila tanya x nak cakap.

carly_lah posted on 3-4-2013 12:02 PM
50k tu dtg dari mana? adakah duit masa dia mula2 usahakan harta dgn bini pertama? atau portion tu  ...

x marah, cuma bagi tau je. jangan la tuduh isteri ke2, 3 or 4 ni cuma nak tumpang kesenangan je. sometime sbb kawin dgn isteri yg lain2 ler rezeki makin bertambah, maybe isteri no 2 kerja, isteri no 1 x kerja, so sama2 menyumbang utk pembangunan keluarga.
statement masa susah senang dgn isteri pertama tu kena tgk pd tempatnye, tapi kalau isteri pertama x kerja apa yg susah senang bersama tu?
i pun marah kalau isteri pertama kerja tungkus lumus cari nafkah bila dah senang laki kawin lain.

lama tak nampak amazed kat subbod ni.. welkambek..

org pompuan ni lebey ego dari lelaki sebenarnya, tak rela somi ulit org lain.. maafla tu pendapat peribodi aku..

dlm industri berasaskan perkhidmatan, bila monopoli diamalkan biasanya tak improve mana.. cuba ada persaingan amik contoh TM/Maxis/digi.. ditambah operator2 wireless Internet yg lain mnyebabkan masing2 offer sesuatu yg menambah nilai bagi kepuasan pelanggan, value for money gitu.. again, poligami bukan kemestian, ianya pilihan.. bukan privilege tapi atas dasar pembelaan dan sokongan emosi.. memberi ruang dan peluang utk seorg wanita menikmati hikmah kejadian berpasang2an.. kalo pikir perasaan sendiri smp bila pon tak nampak hikmah poligami tu..

cmtu juga berumahtangga lebih.. kita akan tgk org pompuan bermatian kutuk mengutuk kena adil laa kena ikut SEMUA sunnah nabi laa ala2 si somi tu role model kekdahnye.. walhal dah si somi tadi tak takut utk COBA berlaku adil maka nape nak dicaci atas ketidaktakutan si somi tu tadi.. dah dia nak mencoba maka bagilah dia mencoba.. ni tak.. asal somi kawin lagi terus tak bagi can somi cuba2 dah.. mintak cerai terosss.. ni la masalahnya bila pikir somi tu hakmilik sendiri..

Rate

1