CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: transporter

All About Bangkok & Central Thailand - Part 3

ren0_0 posted on 23-12-2013 07:49 AM
sekarang bangkok tengah ada demonstrasi jalanan kan?

nampaknya kat berita bertambah teruk

Bila p sana?
Kekawan punya kawan ckp makin worst..tambah lagi lastwek kat Danok hadyai ada kes bomb pula da...huhu
Aku flight tic bkk-kul dah beli.
Train tix ja tak beli lg..grr..makin susahla nak buka mulut minta izin travel solo ni huhu..

suesz posted on 25-12-2013 02:35 PM
Bila p sana?
Kekawan punya kawan ckp makin worst..tambah lagi lastwek kat Danok hadyai ada kes bo ...

14jan depan pi BKK. tiket return tak beli lg. tak sure nk balik bila, boleh?

suesz posted on 25-12-2013 02:35 PM
Bila p sana?
Kekawan punya kawan ckp makin worst..tambah lagi lastwek kat Danok hadyai ada kes bo ...

aku dah confirm kan dengan member aku budak bangkok

dia tak recommend aku pi bangkok sampai new election

dan dia cakap kalo nak pi gak, tunggu lepas new year baru tahu keadaan akan jadi lagi teruk/ baik

tapi katanya kalau aku degil, mai la datang join protest sekali hehe..

last week punya demo, saya ada kat sana..terperangkap ditengah2 manusia yang berarak...fuhh memang seriau..jln byk ditutup...traffic jam sana sini...bts sesak teruk...memang serabut...apa pun, kalau nak p elakan kawasan bergolak..biasanya kat hostel derang akan update mana tempat akan ada demo, so pandai2lah..

melur_30 posted on 26-12-2013 09:05 AM
last week punya demo, saya ada kat sana..terperangkap ditengah2 manusia yang berarak...fuhh memang s ...

so far area mana yang terjejas? kawasan tumpuan pelancong?

ren0_0 posted on 26-12-2013 09:08 AM
so far area mana yang terjejas? kawasan tumpuan pelancong?

last week demo derang tumpu di area berdekatan MBK Plza, Siam paragon dan kawasan sekitarnya..so jalan area sini mmg ditutup...waktu petangnya pula, demo dah merebak sampai kawasan berdekatan chatucak sebab derang berarak ke rumah PM kalau tak silap saya..utk kawasan2 seperti terminal bas, train station, airport derang tak kacau..masa jalan tgh2 kelompok ne pun derang tak attack pelancong...so ok ajelah..cuma kena extra hati2...itu aje..

Follow Us
ren0_0 posted on 26-12-2013 09:01 AM
aku dah confirm kan dengan member aku budak bangkok

dia tak recommend aku pi bangkok sampai new ...

aku punya kawan punya kawan budak BKK pun cakap gitu..Jangan book accomodation dulu..
since aku nya trip Feb 14, so masih ada masa nak tukar plan...kalau tak dpt p sana..mayb p selatan huhuhuhu
all flights tix KK-KL-BKK-KL-KK semua da beli...
ni tengah survey hostels segala..

Ok lahh tu.. Tix balik belum beli.. boleh jalan lagi jauhh hehehehe

melur_30 posted on 26-12-2013 09:16 AM
last week demo derang tumpu di area berdekatan MBK Plza, Siam paragon dan kawasan sekitarnya..so j ...

Pattaya, Ayuthya jejas tak?

ni nak singgah Krabi via hadyai pun macam dah was2...

Harap2 by next year semua dah OK..

protes ne cuma di bangkok aje.....saya tiba di bangkok 18/12..keadaan sgt tenang..siap tido kat airport dan train station lagi..takde sapa pun nak kacau...2 hari kemudiaannya saya lepak kat lopburi dan kanchanaburi..mmg tenang tak ingat dunia..langsung tak teringat pun dgn apa yang berlaku di thai..kebetulan last day, lepak di hostel de talak, derang ada tempek memo mengenai demo di sekitar mbk.. derang tak galak ke sana..tapi kitaorang tawakal ajelah sebab ada benda nak cari..alih2 sangkut kat situ huhuhu..

apa pun, kalau luar bkk tu sgt ok...kat bkk tu sendiri pun ok.. Last edited by melur_30 on 26-12-2013 12:31 PM

suesz posted on 26-12-2013 10:07 AM
aku punya kawan punya kawan budak BKK pun cakap gitu..Jangan book accomodation dulu..
since aku ...

yesss..katanya silalah avoid/ pospone trip kalau boleh

bila aku baca travel blog/ forum..katanya shouldn't be a problem & avoid the crowd saja

entahlah..berbelah bahagi jugak ni. ikutkan hati nak pi jugak. nanti aku confirmkan lagi dengan member aku

ren0_0 posted on 26-12-2013 10:18 AM
yesss..katanya silalah avoid/ pospone trip kalau boleh

bila aku baca travel blog/ forum..katany ...

update us sini k .. thanks.

nak meracun geng join sekali, tapi buka mulut ja mcm suma dah geger lutut ni hahahaha..

tapi yang bestnya.. budget hotel, hostel macam dah turun rate la hehehhe..

melur_30 posted on 26-12-2013 10:16 AM
protes ne cuma di bangkok aje..tu pun kat certain2 places...saya tiba di bangkok 18/12..keadaan sgt  ...

oh ok..sebab planning.. mayb 2 days ja kat BKK ni coz balik KUL pun dr airport DMK kan...
u dekat BKK stay dekat mana? thanks

suesz posted on 26-12-2013 10:42 AM
oh ok..sebab planning.. mayb 2 days ja kat BKK ni coz balik KUL pun dr airport DMK kan...
u dekat ...

saya stay di de talak hostel..

saya balik awal..member yang lain balik hari ne... katanya suasana di bkk baik2 aje...

melur_30 posted on 26-12-2013 10:54 AM
saya stay di de talak hostel..

saya balik awal..member yang lain balik hari ne... katanya suasa ...

I see.. rasa lega pula baca review gini.. thanks ah..

Flight balik bkk-kul sunday via DMk airport pukul 3/4pm gitu..bole minta suggestion aktiviti yg bole buat pagi tu dan hostel (area) yang senang nak dpt transport ke
airport? Thankss ya.

nak share sikit penglaman perjalanan sya ke bangkok dan kawasan sekitar..lebih tepatnya cuma transit di bangkok aje..

tiba di don muang dah lewat malam..so kitaorg tidur je di airport..dalam 2.20am baru menapak ke jalan besar utk tunggu bas no.29 ke hua lamphong..tambang 8baht..bas ne memang beroperasi 24j..sambung tidur di train station sebab derang hanya akan buka gate dalam jam 3.45am...gate buka, terus beratur utk dapatkan tket train ke lopburi...train berangkat jam 4.20am dgn tambang 25baht...perjlanan ambil masa lebih kurang 3j..tujuan ke lobpburi, nak singgah di sunflower field..sgt puas hati sbab misi berjaya, Alhamdulillah..dalam 12.25pm kami berangkat balik ke bangkok dgn train..kali ini harga 50baht..

wat ne pula letak depan train station lopburi..masuk kena bayar 50baht...

@mijot, nak share ttg kanchanaburi..

dari bangkok better naik bas atau pun minivan..kos utk bas 105baht manakala utk minivan 120baht (ambil di victory monument)..keduanya akan stop di terminal bas kanchanaburi..kalau nak naik train boleh but perjlanan cuma 2x sehari; awal pagi (lupa jam berpa) dan ptg jam 2.30pm..saya pilih minivan sebab tak sempat nak kejar train..

kanchanaburi best..keadaan sejuk beku..makanan halal pun banyak...utk makanan halal setiap ptg dalam 5.00pm hingga 2.00am akan ada mcm pasar menjual pelbagai jenis mkanan..lokasi dekat terminal bas kanchanaburi...kalau tak silap saya ada 5 gerai jual makanan halal...

gerai ne jual nasi ala2 nasi beriani kot..entah lupa namanya apa

gerai ne yg mmg penuh dgn pelanggan..ada gak jual roti canai (tanpa kuah) dan roti tisu..

melur_30 posted on 27-12-2013 11:28 PM
@mijot, nak share ttg kanchanaburi..

dari bangkok better naik bas atau pun minivan..kos utk bas 1 ...

thanks melur.
next trip nak ke sana.
sunflower field tu cantik sgt.

oh tidak!!!!! mengapakah pada masa bebetul time aku book pi bangkok #stressmakcik

Richard Barrow ‏@RichardBarrow 8h

UPDATE: “Bangkok Shutdown” will start on Monday 13th January & could last as long as 7-10 days http://www.richardbarrow.com/201 ... e-bangkok-shutdown/

ren0_0 posted on 2-1-2014 08:06 AM
oh tidak!!!!! mengapakah pada masa bebetul time aku book pi bangkok #stressmakcik

owhhhh nooooo!