CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princ3ssfaith

All about krabi , Selatan Thailand part III

Close [Copy link]
kalau pegi time cuti raya ok tak nanti? takut tak de org meniaga pulak time tu

sy n kwn plan nk gi 5-8 july sbelum puasa

nk bwk bdk2 umo 9 thn n 6 tahun...ok tak?

senahsirap posted on 19-6-2013 10:19 AM
thanks amey. nak tanya jugak, kalau bwk baby umur 1 tahun 1 bulan ni aktviti apa yg sesuai eh? bila  ...

baru balik dr krabi. Hotel aonang orchid memang xde lif tp pool dia besar.
kalo nak mkn buffet breakfast kat hotel harga 150 baht seorg.

berdekatan ngan hotel ade jer kedai mkn muslim

stay kat aonang 2 mlm (kedua2 hotel berdekatan ngan mcd)

1 hotel -> Krabi heritage hotel
- free wifi
- dpt harga semlm 1000 baht tp amik 3 bilik
- boleh minta tavel adaptor kat reception (bg passport @ dep 200 baht)
- ade iron & ade lif
- bkn hotel muslim
- bilik air ade bath tub & bilik shower

2 hotel -> Aonang Orchid Resort
- free wifi
- dpt harga semlm 1200 baht (termasuk brakfast) tp amik 3 bilik
- xde sediakan tavel adaptor (beli kat kedai 7E)
- xde iron & xde lif
- hotel muslim
- bilik air ade bath tub
- pool besar
- buffet breakfast 150 bath/seorg

Last edited by speaky06 on 28-6-2013 04:01 PM

hotel muslim di Aonang
a) Aonang Orchid Resort (berdekatan ngan Mcd)
b) Aonang Princeville (hotel ni paling dekat ngan pantai)
c) Sunda Resort (jauh sikit dr Pantai Aonang) - lokasi hotel agak ke dalam
d) x ingat nama hotel tp sederet ngan Aonang Orchid Resort

Travel adaptor
- minta kat hotel @ better beli di 7E (world travel adaptor) 169 baht
- kalo yg biasa (utk negara thai) boleh dpt 70 baht

Air mineral
- beli di 7E 70 baht. masa g hari tu, dpt harga promosi 2 utk 100 baht

universal travel adapter kalau beli kat low yat, rm8.50 dah boleh dapat dah.. boleh guna kat mana2 negara.

Follow Us
princ3ssfaith posted on 28-6-2013 12:20 PM
Jap saya bg arah. Kalau dari mc d, pergi menghala ke kiri...dlm 1km jugak...akan jmpe masjid ..kal ...

semalam saya pusing satu aonang...tak jumpa pon resto...lepas masjid tu ada byk kedai2 muslim...tp tak jumpa...nanti petang carik lagi laaa....

semalam tgh hari makan kat sareefah....malam kat bamboo....habis duit ngan makan...paling heaven choc banana pancake....duduk sini hilang loya mabuk ngandung...psl makannn je kije...

hari ni nak gi tour...4 island je laaa...memula nak gi hong island...tukar psl nak tgk chic island....dpt 1800 TB/speed boat....utk 2 adult 1 kid 6yo.....mcm nak gile suamiku menawar....byk dpt 2000 TB...tak tahulaa kalau mmg lagi murah...

speaky06 posted on 28-6-2013 03:46 PM
stay kat aonang 2 mlm (kedua2 hotel berdekatan ngan mcd)

1 hotel -> Krabi heritage hotel

ehhh murahlaa aonang orchid....

saya booking.com..book utk 2 malam 3400 TB....mahal kan....tak termsk breakfast...grand deluxe....semalam tgk best westerrn...1200 TB jeee...

nuds posted on 30-6-2013 07:19 AM
semalam saya pusing satu aonang...tak jumpa pon resto...lepas masjid tu ada byk kedai2 muslim...tp ...

jap saya bg gambar...kat situ mcm ada hotel ..nama ..hasana place...cuba tanya org2 kat situ..huhu...bg saya sedap la...tp ikut selera masing2...minum x termasuk dlm harga buffet tu..

princ3ssfaith posted on 30-6-2013 08:37 AM
jap saya bg gambar...kat situ mcm ada hotel ..nama ..hasana place...cuba tanya org2 kat situ..huhu ...

ok...tq...dah jumpa...rasanya area situ dah pusing lebih 6 kali...tp baru hari ni jumpa...walhal...pagi tadi makan kedai dkt2 situ je....alahai...

esok nak ke masjid al aman tu...katanya situ makan murah2....esok nak balik dah...

al kisah pancake tu kan....saya dah makan 3 kedai...yg paling sedap gerai tepi jalan nama YAMINLAH tu..makcik tu boleh ckp melayu...penat aku skipping london...

alhamdulillah selamat pulang dari krabi 28hb lepas. 4D3N stay dekat aonang orchid. entah2 saya berselisih bahu dengan speaky kat aonang orchid. ni full aktivity saya kat sana

25/6
sampai di krabi airport dalam pukul 3pm camtu. disambut dengan muka pegawai imigresen yang bengis gila. dinasihatkan buat sesiapa yang nak gi lepas ni, isi borang yang diberi dalam flight tu dengan lengkap. kalau tak penat je nanti korang beratur panjang2 kat imigresen, lepas tu kena patah balik isi borang lain. sebab saya tengok ada couple yang sama gi ngan saya tu, dah beratur panjang, bila sampai kat kaunter imigresen tu suruh lengkapkan balik borang dan beratur semula.

lepas selesai cop passport, amik taxi dekat kaunter airport tu. 600 bhat. nama je taxi tapi sebenarnya van yang besar tu. selesa jugakla. van terus hantar ke hotel. on the way tu van akan singgah kat satu travel agency. cakap je ngan diorg yang kita dah ambik package dengan hotel. sampai je hotel terus check in. asalnya booking dgn agoda ambil seaview room. skali google2 sebelum pegi tu baru tau bilik kat tingkat 3, takde lif. lepas tu lautnya jauh, nampak sipi2 je. jadik mintak tukar bilik dkt hotel. diorg bagi upgrade Grand Deluxe Pool View room tanpa extra charge. bilik memang selesa sangat2, siap bagi baby court lagi. 2 hari kat sana breakfast kat hotel je. 150 bhat seorang. makanan tak banyak sangat, tapi ok je. air nenas ngan roti telur memang sedap.

petang tu terus keluar jalan2 dekat pekan ao nang tu. ambik tuk tuk 200 bhat suruh bawak round keliling ao nang. nama driver tuk tuk tu sulaiman. memang merata dia bawak kitorg sampailah ke perkampungan muslim dekat dgn ao nang tu. ada masjid besar jugak kat situ. dia tunjukkan kat mana lokasi pasar malam dan pasar malam kat situ cuma ada pada hari rabu malam khamis je. jalan nak masuk kampung tu lalu sunda resort dan memang nampak sunda resort tu jauh ke dalam sikit.

dah puas round2 kitorg mintak driver tu anta ke chaba thai chicken. sampai je kedai tu ada sorang budak perempuan yang sambut kitorg dan budak tu pandai cakap melayu. so senang sikit nak order. masa sampai tu baby saya tgh tidur, dia siap susunkan kerusi untuk bagi anak saya baring, bagi bantal letak tepi meja tu. siap offer nak pasang ubat nyamuk lagi. memang bagusla servisnya. kitorg makan tomyam merah, ikan siakap 3 rasa dengan asparagus goreng. semua lauk sedap2. air plak amik coconut shake dengan mango shake. pun sedap2 jugak. total makan 690 bhat. mahal jugaklah rasanya tapi takpela sebab sedap. abis je makan budak kat kedai tu tolong bwk kat kedai handphone depan tu untuk beli sim card thailand. kat sana kalau nak call malaysia just dial 0046-masukkan no phone yang kita nak call.sim cart termasuk topup 50 bhat = 104 bhat. lepas tu terus balik hotel tidooo.

selesai untuk hari pertama. hari seterusnya nanti bila2 free saya post lagi. dah macam wat novel plak panjangnya. heheheh

nuds posted on 30-6-2013 07:21 AM
ehhh murahlaa aonang orchid....

saya booking.com..book utk 2 malam 3400 TB....mahal kan....tak  ...

kedua2 hotel kat krabi x booking melalui internet tp dah check harga kat website dulu
kiteorg g ambil 3 bilik, so sebab tu dpt bargain harga
mula2 hotel aonang letak harga 1600 baht , tp pas tu baru dpt 1200 baht

joejambu posted on 28-6-2013 11:47 PM
universal travel adapter kalau beli kat low yat, rm8.50 dah boleh dapat dah.. boleh guna kat mana2 n ...

ingatkan boleh minta kat hotel, sebab tu x beli

senahsirap posted on 1-7-2013 11:52 AM
alhamdulillah selamat pulang dari krabi 28hb lepas. 4D3N stay dekat aonang orchid. entah2 saya berse ...

bilik aonang memang besar. ade 1 double bed & 1 single bed

X branni makan kedai chaba thai ,lemon ngan yg sebelah tu lemon tu..hihi.skali mkn 2 org dah atound 500 baht...kita mkn budget je..hihihi...

salam,

sy akan ke krabi honeymoon ececeh lepas raya ni. dah booking hotel kat phi phi island, tp agak blur2 sket cane nak gi phi phi island tu. so nak mintak pandangan forumners kat sini kalau ade yg leh bg tips cane kami nak gerak ke phi phi island tu..

kami amik flight kol 7am (waktu malaysia) kol 8-9am kot smpi krabi. so cane tu nak gerak ke phi phi island dgn cara murah dan selesa. klu naik bas susah jgk kot sbb beg besar ni. sy dengar2 ade kena naik feri kan, so kat mana nak amik feri tu dan berapa anggaran harga?

mlm last tu kami cadang nak dok area aonang sbb esok tu pagi2 buta dah kena gerak ke airport. kalau dr aonang tu, katakan flight kol 7am, kol bape nak gerak ke sana? naik ape? klu naik taxi kena book awal2 ke? cane nak book / cari taxi/ tuk tuk etc tu?

time kasih byk2 yg sudi share pendapat... Last edited by [Red^Ribbon] on 2-7-2013 10:59 AM

gi honeymoon kat sini mcm best gak kan...

[Red^Ribbon] posted on 2-7-2013 10:57 AM
salam,

sy akan ke krabi honeymoon ececeh lepas raya ni. dah booking hotel kat phi phi island, tp ...

i penah stay kt phi2 3d 2n. naik fery dekat krabi town. dlm 20mnt mcmtu dr airport. u abik taxi dr airport n ckp kt driver nk ke jety krabi town to phi phi . tiket fery 200bath sorang. fery paling awal pukul 9.00am waktu thai. xsalah i la. tp fery jln lmbt jg. fery jln setiap 2 jam. last fery pukul 3pm. jgn abik tiket kt kaunter agen depan jety. dorang jual 250bath. u abik dalam jety.

masa balik nnt u nk singgah aonang kn. dr phi2 ke aonang ada time jg. rasanya fery ke aonang ada 2x sj. 12.30pm n 3.30pm. makesure u beli tiket balik awal ok. sbb tiket akan soldout awal. beli kt agen. bersepah agen kt sana.. hehe. jgn lupa hiking viewpoint nnt. time sunset. mmg trbaik.. enjoy

yg tukang massage tu lelaki ada tak?

imalzi posted on 2-7-2013 06:57 PM
i penah stay kt phi2 3d 2n. naik fery dekat krabi town. dlm 20mnt mcmtu dr airport. u abik taxi dr ...

thanks imalzi,

tips yg sgt berguna..

yg u mention beli tiket balik awal tu tiket feri eh? tiket dari phi2 nak gi aonang ke?

nasib baik u pesan awal2 suh gi krabi town klu nak ke phi phi island. sbb klu ikut i dari airport tu nonong je nak amik taxi @ van pegi aonang..haha..

mmg i take note dah ni, rupanya feri dia ade 2 kali je sehari. igtkan senang je tgu setiap jam ade satu trip..hahaha..