CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: salotape

Apa tips korang kekal lama di satu tempat kerja? [motivasi kerjaya]

korang yang kerja swasta ni kan, kalau dah pencen nanti, mane nak cekau duit ek? let say duit simpanan x mencukupi untuk menampung hidup selepas bersara...kalau gomen kan tetiap bulan dapat duit

hyie posted on 22-10-2013 03:00 PM
korang yang kerja swasta ni kan, kalau dah pencen nanti, mane nak cekau duit ek? let say duit simpan ...

kena beringat dari sekarang le
zaman2 muda ni kumpul duit byk2, invest kat mana2 yg patut
dah tua sakit2 esok xyah pikir sgt pasal duit, goyang2 je tunggu duit
rebut 5 waktu sebelum datang 5 waktu

dah stay sini 6 tahun

camna bleh bertahan sampai 6 tahun? iols transfer byk kali gak dlm department neh..so kerja tak ler boring sgt..
previous positions tahan setahun2 jer..pastu mintak transfer..hiks
current position neh dah 2 tahun..byk benda bleh blaja lagik, so setakat nih teda plan mo mintak internal transfer..
unless boss baru nih tak best, maybe ler kot aku nak mintak transfer ke unit lain plak or mintak kerja kat luar

korang yang kerja swasta ni kan, kalau dah pencen nanti, mane nak cekau duit ek? let say duit simpan ...

simpan dr sekarang la..
duit EPF kalo bleh tak payah kuarkan..guna utk bebetul for retirement..
pastu buat jugak saving lain..invest kalo bleh..
kalau ada modal, cari benda yg bleh convert as pasif income di hari tua..cam rental income

time muda tak perlu nak joli2 sgt

duit epf kan ada.....

cmf_jeangrey posted on 22-10-2013 02:19 PM
haha aku pun sama...tunggu vss

formula kekal : good attitude = gaji bagus = environment boleh d ...

yup...kalu bosan, mintak tukar dept....aku pnh tukar dept....lagi best dari dept dulu...few years kat dept nie, boss ajak aku ikut dia gi dept lain...aku ckp aku taknak....haha...dia takleh wat aper, sebab our big kata, kata since aku takmo ikut dia, i am staying...

Follow Us
Macam best ni topik.

Saya pun kerja di company sama sejak grads sampai lah sekarang. Ada mau masuk 4 tahun sudah. Di company ni jarang orang resign, kecuali dapat masuk Gov.

Saya boleh stay sebab environment best. Most staff sebaya dan sama-sama IT Grads. Lagi satu, senang cari duit, boss tak marah pun kalau ambil part time, malah galakkan lagi. Company dalam bidang ICT Training, so kalau nak cari duit lebih kena rajin mengajar lah. Senang nak cari duit tambahan. Boss no 2 pun sporting dan baik. Most staff memang ada bonding macam satu family. Dah habis kerja pun masih lepak sama-sama, dah resign pun masih keep in touch closely.

Gaji basic boleh lah. Tak sampai 2k pun. Tapi sebab environment best kita stay je. Cabaran tu tak payah nak cari sangat sebab setiap tahun memang cabaran berbeza.

Taun ni aku dah 8 thn keja kampeni sama..dekat jugak ulg alik dgn umah...bonus 2x setahun..tapi sebulan gaji atau lebih skit jah..performance based..increment tiap tahun....kampeni ada bagi adiah kdg2 kalu untung lebih...sevis award pun ada utk 10thn n 20 thn keja..

Elaun kenderaan..elaun minyak..cuti brapa lama pun boleh..kalau cuti byk best la..kalau cuti sikit melopong lah dkat opis..cuti boleh amik hafday jugak..janji keja siap ontime, sapa pun x kacau..

aku xdak masalah dgn keja ..tp org2 sekeliling wat aku tensen...n rules! Terlalu byk rules kampeni nih..dan utk elak di backstab oleh org2 di tempat keja aku x pecaya sapa2 kat kampeni tu n x baik sgt dgn sapa2 ..concentrate wat keja sajalah..memang becita2 nak tukaq kampeni lain tp mls nak cari keja n p inteview..mungkin tunggu downtime period baru cari  

soulnazri posted on 22-10-2013 02:06 PM
salotape..mana-mana kerja pun..ko kena bear in mind,.yang setiap kerja ada cabarannya..

ko kena ...

terima kasih ats nasihat bermakna ini..akn ku pegang..

alisyadania posted on 22-10-2013 02:11 PM
sya nak  kongsi bahagian sya pulak.
sya dah keje 3 tempat.

ku harap tmpt baru ni nanti ada kegembiraan..dah taknak berhenti lagi kalau boleh

Hana posted on 22-10-2013 02:24 PM
marah sebab apa?

marah sebab tak start keje lg tp smpt layan cari.LOL

soulnazri posted on 22-10-2013 02:06 PM
salotape..mana-mana kerja pun..ko kena bear in mind,.yang setiap kerja ada cabarannya..

ko kena ...

tq for the tacang mod @juju_amin

salotape posted on 21-10-2013 01:08 PM
untungla dpt msk gov.tula nk mencari kegembiraan tu masih tak jumpa lg n hati ku yg lemah ini memb ...

rezeki, berkat doa mak..posting ni pn dpt kt negeri asal.. n sy dapat keje ni xde mane2 kabel.. awk jgn gv up.. kite kene buat keje tu menyeronokkan, baru boleh bertahan.. klu diri kite sendiri xboleh nk happy dgn keje mmg xle bertahan la..

salotape posted on 23-10-2013 12:44 AM
ku harap tmpt baru ni nanti ada kegembiraan..dah taknak berhenti lagi kalau boleh

bahagia ke gembira ke..kita yang kena cari.. selamat bekerja di tempat baru

tq mod @juju_amin8 utk tacang yang rangup lagi sedap

nestea27 posted on 19-10-2013 06:52 PM
aku tiap 5 tahun akan tukar tempat kerja.explore perkara baru. walau ditawarkan macam2 untuk kekal,  ...

skrg dah berapa umo u?

wow.dasat soklann..
epf kann ade
bonus
saving
lg ponn...kan gaji org swasta kannnnnn banyaaaaaak dari org gomen kann
bonus pon banyaaaaaaaakkk kannn...

ahh...masa tu baru pikir. lambat lagi nak pikir.

aku rasa, bila kita lamaaaaaaaaaa satu tempat keje tu, perangai2 orang2 lama kita dah tahu.
contoh la aku bagi situasi keje aku nie ha.
aku kena buat follow up dgn orang2 tertentu (biasanya orang lama2 la)
jawapan standard derang suka bagi - "oh..nanti i check dulu database i statusnya..bla..bla..bla..bla.."
aku rasa, kalau orang2 baru, misti accept punya.
tapi, disebabkan aku orang lama, terus ajek aku tempelak.."sudahla..ada ke database? jgn nak tipula "

orang2 lama2 nie, biasanya pandai cakap/putar2..tapi, habuk pun tarak.
1 task tu, nak kena followup mcm baby.

Last edited by Hana on 23-10-2013 04:57 PM

aku keja gomen. takde byk pilihan nak tukar kerja n setakat tukar department je kalau diberi peluang. mmg sampai satu tahap aku jadi tepu n rasa mendatar je graf bila mana aku dah sangat mahir dgn tugas n rasa takde apa yg baru..so pertukaran ke dept lain dapat membantu mengatasi masalah kebosanan aku.

aku percaya kdg2 HIJRAH di tpt kerja perlu berlaku sekurang2nya kita dapat mempelajari ilmu baru dan btemu dgn kawan2 baru di persekitaran baru..Ubah angin org kata..apapun I LOVE my job!