CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikrosienona

Best Travel of 2013 and Planning for 2014

jayn2u posted on 20-12-2013 05:38 PM
Irsha....trip Oct tu tak dirancang..gara2 frust tak dapat rayuan tunaikan  ........ so instead I j ...

Tua?? Tgk dlm gambar akak vogue banget tu. hihihihihi!!

Aku Europe blm pergi lg. Mgkn tempat yg last aku akan pergi. Tahun depan punya plan dlm tangan aku skrg Feb gi umrah, April - Vietnam Hanoi/Halong Bay/Ho Chi Minh. Yg ni bawa mak mentua dan ipar duai suma. Oct repeat New Zealand. Aku sd jatuh centa dgn NZ. Harus direpeat

Peterpan17 posted on 20-12-2013 10:44 PM

Aku Europe blm pergi lg. Mgkn tempat yg ...

Dah tua....tapi perasaan muda hahahaha

Wei byknye duit dan cuti korg...aku ni sethn cuti 25hr je...klu nak travel kne tny hubby yg mmg la payah nk cuti...keje dgn company jepun...jelessss...

2013
Thn ni xbyk jln...around msia je sebab bru beranak bln 4...lpas tu bru leh jln2...tp dlm msia je...perak, ganu, johor, cameron highland, lgkawi...semua g ramai2 dgn family yg besar...

2014
Feb g umrah...may g kuching...dis g sabah ( ni blm beli tix lg)...cuti dh xbyk...

Catatan percutian / jalan-jalan di tahun 2013.

Hadyai - Thailand. Seronok sebab dapat menembak dgn pistol dan peluru hidup. Makan yg sedap2 di floating market. Naik gajah dan melawat masjid.

Kuching - Sarawak. Belanja anak saudara yg cemerlang SPM. Repeat. Naik kapal melalui sg Sarawak. Hujan dan nampak pelangi kembar yang muncul selepas habis hujan.

Brunei DS. - Melawat masjid2 yg cantik2 dan kampung air. Dapat tengok monyet Belanda di pinggir sungai. Terjah ke hotel yg 6 star tgk sunset. Tidur di Wisma Belia walau pun tidak belia lagi. Gelakkan kawan yg teringin sangat  nak makan makanan tradisional Brunei. Yg akhirnya makan sesuap je. Negara yg sangat aman dan tenang je.

Taiping - Pergi ke Zoo Taiping waktu malam. Bawak ramai budak2 kecik. Seronok.  Pun seronok di Taman Tasik Taiping. Amazing tgk pokok yg berusia ratusan tahun. Cantik sangat. Sedap makan mee udang.

Teluk Intan - menara Condong. Sedap2 makanan sekitar Teluk Intan.

Pulau Perhentian - Terus jatuh cinta dengan terumbu karang dan alam di dalam lautan di sini.

Surabaya - Gunung Bromo- Savanah dan Pasir Berbisik. Naik Jeep. Pengalaman yg menarik. pemandangan pun cantik. Terus ke Kawah Ijen. Berjalan mendaki gunung 6km pergi dan balik. Lihat pembawa sulfer yg gigih untuk menampung kehidupan. Pemandangan yg cantik dan menginsafkan diri. Pi ladang epal. lawatan2. Semua macam touch n go. 5 hari dgn 4 hotel yg berlainan. Uihhh... letih.

Bali - 5 hari yg dirahmati. Diguyur dengan air hujan sepanjang masa. Walau kilat dan petir kami berpayung dan lencun ke semua pantai, gunung dan air terjun. Lihat Kecak dance pun dalam hujan. Sampai monyet pun tak muncul. Pi ke Lovina beach... naik bot memburu bayang dolphin. 2 jam kami duduk dalam bot yg sempit dan bertenggek atas papan sekeping. Dapatlah tgk 2 ekor dolphin yg melompat2... Hari mendung - dolphin balik kg. Pulau Dewata yg ramai dgn pelancong dari semua benua.

Pulau Pinang - Menelusuri jalan2 di George Town sahaja. Lebih kepada menjejak 3 D Arts dengan anak2. Menikmati makanan khas Penang.

Yogyakarta - Kota sejarah... yg membangunkan kembali puing-puing dan batu menjadi dua candi yg cantik. Candi Prambanan dan Borobodur. Terlalu banyak candi yg kecil2 sekitar Yogyakarta. malam hari tgk Ramayana Balet yg indah. Siang ke Prambanan yg didirikan semula selepas hancur kerana kemurkaan...
Keesokkannya ke Borobodur-  Kelihatan Buddha yang kehilangan kepalanya. Ramainya yg melawat. Uiih pening tengok ramainya orang. Cuaca panas dan letihnya memanjat anak tangga setinggi 9 tingkat. Nasib baik ambil TG. Ke parang Kesumo dan Parang Trintis. Memburu lagenda Ratu Loro Kidul dengan kami yang berbaju Hijau.
Menelusuri Gunung Merapi. Melihat kemusnahan dan kegigihan penduduk selepas di timpa bencana. Menaiki
jeep yang melalui jalan bagaikan 'roller coster'. di celah2 kg yg musnah di tebing tingi dan curam dan jalan yg dilapisi batu2 yg besar dan lubang yg dalam. Di buru hujan gunung dan akhirnya basah dan kedinginan.

2014.

Siem Reap Cambodia - Bangkok  - Mac

Hong Kong - Jun

Insyaallah.

jayn2u posted on 20-12-2013 06:50 PM
Peminta sedekah di Prague..alamak..terlebih sudah
@Prague
Salah satu taman dekat istana..lupa na ...

nice pic..

2013

- cume ke turkey ( istanbul & bursa )
- balik Malaysia 2x

2014 plan

- repeat turkey
- london/liverpool
- madrid/barcelona
- Balik malaysia..

Hana posted on 19-12-2013 11:31 PM
aku takleh tahan diri aku dari jadi SR. nak menaya soalan
1. kenapa repeat korea byk kali?
2. ko ...

serious lawak cara ko tanya tapi, memang musykil pun, apsal gi korea banyak kali heheheh

Follow Us
edited...............................
Last edited by evening_dress on 22-12-2013 01:02 PM

evening_dress posted on 22-12-2013 12:37 PM
serious lawak cara ko tanya  tapi, memang musykil pun, apsal gi korea banyak kali heheheh ...

hahaha u can laugh all you want tapi aku tak rase i have to justify myself pun kan. lets just say that i like korea so much and i dun mind spending my money utk ke sana over n over

azradiza posted on 22-12-2013 01:12 PM
hahaha u can laugh all you want tapi aku tak rase i have to justify myself pun kan. lets just say  ...

eh.. xde la.. xyah justify ape2. saje je tanya, kalau terasa hati,  mintak maaf ye..

Aku pulak

2013

Chiang Mai (Thailand)
London, Manchester (UK)
Tokyo (Jepun)
Bandung (Indonesia)

Tahun depan 2014 plan travelling aku
Melbourne (Feb)
Geneva      (June)
Seoul         (August)

By the way, aku pergi atas urusan kerja bukan melancong tapi aku selalu ambil extra dua hari cuti untuk jalan-jalan.

jayn2u posted on 20-12-2013 05:38 PM
Irsha....trip Oct tu tak dirancang..gara2 frust tak dapat rayuan tunaikan  ........ so instead I j ...

Seronoknya...I harap one day I pun boleh jadi macam you, tapi I ni penakut nak jalan sorang2...sentiasa mengekor orang, maklumlah orientation selalu out, senang sesat...hehe

For next year, hanya mampu pergi dekat-dekat aja, Osaka (March), Kuching (June) and Yogjakarta (November). Kalau rajin maybe nak turun ke Singopre masa raya cina (tp tak confirm lagi). Tahun ni hanya pergi umrah saja sebab anak I ambil SPM tahun ni, terpaksalah berkorban.  Kalau ada anak-anak yang sedang belajar di oversea mesti seronokkan, boleh kita tumpang sekaki...

Peterpan17 posted on 20-12-2013 10:44 PM

Aku Europe blm pergi lg. Mgkn tempat yg ...

I pun nampak perempuan dalam gambar tu tersangat vogue...sukar dipercayai pada mulanya....hehe....

Irisha posted on 22-12-2013 10:28 PM
I pun nampak perempuan dalam gambar tu tersangat vogue...sukar dipercayai pada mulanya....hehe.... ...

Kan. Bergaya &  vogue. Mana ada tua. Aku tahun ni dpt gi New Zealand, Bangkok/Pattaya, Tokyo/Nagoya/Hiroshima/Kyoto/Osaka. Kami takde anak so klu rasa ada time & duit terus jln saja. Kami pun suka jln sendiri. Lbh bebas

Peterpan17 posted on 22-12-2013 11:03 PM
Kan. Bergaya &  vogue. Mana ada tua. Aku tahun ni dpt gi New Zealand, Bangkok/Pattaya, Tokyo/Nagoy ...

Banyak tempat gak tu dapat pergi. Pergi berdua memang mudah you. Kalau ramai-ramai ni nak dapatkan masa semua orang tu yang paling stress. Anyway, selamat teruskan aktiviti jalan-jalan. Kami tumpang tengok gambar2 kat forum ni pun dah rasa teruja...

azradiza posted on 20-12-2013 11:23 AM
Hana, aku dah compile all the related info kat thread All About South Korea.. ko boleh refer kat s ...

yela. tak perasan ko le pembuka topik utk south korea. sorry.

2013
Jan : Hatyai & Koh Lipe, Thailand
Feb : Brunei
Mac : Bali, Indonesia
May-Jun : Paris & Chamonix, France - Swiss - London transit jap - Iceland - Amsterdam - Brussels, Belgium
Oct : Kota Kinabalu, Sabah
Nov : Tasmania, Australia - South Island, NZ

Wishlist 2014
Feb : Vietnam
Mac : Panjat Kinabalu
Apr/May : Jepun
Aug/Sept : EBC via Tibet
End of 2014 : blom bleh decide... angan2 pnjg sgt!

Semoga semua tercapai insyaAllah, Ameen!

aku pun nak letak gak aaa...tahun nih banyak tul aku terbang..sume gara2 mamat dlm avatar aku nun

2013:
bln 3 (3D2N) - Jakarta - pegi fans meeting Minho
bln 4 (5D4N) - KK/Kundasang - berjimba2 ngan gang2 app-per-por
bln 5 (5D4N) - Seoul - pegi global tour concert Minho/g makan2
bln 6 tak g mana2 sbb Minho datang KL utk global tour concert
bln 7 awal before puasa (4D3N) - Manila - pegi global tour concert Minho
bln 7 mid masa puasa (3D2N) - Taipei - pegi global tour concert Minho
bln 7 akhir masa puasa (3D2N) - Shanghai - pegi global tour concert Minho
bln 8 patut nya g Beijing utk global tour concert Minho tp sbb masa tuh baru hari raya ke 3..harus la takleh pegi kan
bln 9 awal (5D4N) - HK - personal trip
bln 9 2 hari lps balik dr HK (7D6N) - Paris/Florence/Venice - personal trip
bln 10 weekend trip (2D2N) - Jakarta - soping2 ngan parents
bln 11 (9D8N) - Seoul/Jeju - personal trip and stalking Minho masa shooting utk drama 'The Heirs'
bln 12 (day trip - twice) - Singapore - stalking Minho masa dia dtg SG utk launching Innisfree (yg ini 4 kali kot terbang sbb balik hari jek utk 16th and 18th gituk)

2014:
bln 1 mid - Seoul (4D3N) - pegi encore global tour concert Minho and terpaksa burn tiket ke KK sbb date concert clash dgn flight KK yg dh book awal2 gituk

yg lain2 lum plan sbb Minho nya schedule tak kuar lagik

maybe utk europe..pergi paris/ams/swiss/florence/venice kot hehe!!

jayn2u posted on 20-12-2013 05:18 PM
Main redah sendiri jerrr..tapi ambil day tour lah....hihihi travel solo ni yang tak bestnya tak ba ...

jayne...leni nk tanya...KL - AMS- Nuremberg ni flight mana jayne?

aku tahun ni alhamdulillah berjaya membawa sefamily - aku,hubby, anak 3 org bercuti ke europe selama sebulan. Kami start :

1) May London - g Arsenal, Chelsea, Oxford Street Dan jalan2 London cam biasa, Ini bkn 1st time utk aku & hubby tapi 1st time utk anak2....hakikatnya masa dan duit byk dihabiskan di Arsenal dan Chelsea dgn souvenirs dan jersi2...riban2 habis kat dua2 stadium ni.
2) Dr london g Amsterdam. Lepak 5 hari melawat Amsterdam. AKu suka AMsterdam.apa2 pun x rushing tapi bau ganja tersgt la kuat.
3) Dr Amsterdam - g Paris...lepak sini 3 hari. Naik Eiffel tower naik HoHO. .....jalan2 dulu jadi pelancong.
4) Dari Paris naik train g Nice...hotel di nice...lawat nice, cannes & monte carlo. sewa kete.
5) Ambik flight dr nice ke rome naik easyjet.  start pulak italy tour rome - florence - bologna - venice - milan. dekat 1 minggu italy.
6) dr milan ambik kete masuk swiss. throughout swiss drive. milan - lugano - lauterbrunnen (murren, grandelwald) - lucerne (mount titlis, Bern)  
7) Masa Lucerne kami drive kete masuk france utk ke Mont Blanc moutain Alps....jalan tepi gaung tinggi gilerr...seriau kut jatuh ...on the way rasa cam sesat larat tapi bila tanya org dia kata betul, jalan lagi....on the way kami ambik foto utk MOntreux kot namanya..cantik view sini...lepas lepak kat mont blanc pegi ke annecy dlm France...mcm pekan lama la Annecy ni...dr Annecy kami masuk swiss balik utk ke geneva. Return kete kat geneva dan ambik train g paris balik.
7) sesi terakhir di paris dihabiskan utk bershopping..tangkap satu LV, chanel, longchamp, beli barang org pesan semua....dan balik malaysia dgn selamat....alhamdulillah.

bulan 9 2013 - lagi sekali se family g redang.....relaxing sgt......once a year nmpknya kami bercuti ke pantai.

Y2014 - setakat ini hanya plan utk:
1) Umrah ziarah Baitulmaqdis sefamily & bapak. Tak tau lagi bila.
2) Turkey - plan antara may atau september.......insyaallah..

jap nak tanya
korang2 yg still keja ni annual leave korang berapa?
mcm senang je nak cuti lama2

pada iols duit insya Allah ada lebih boleh le gi jln2
tapi nak apply leave tu yg tersiksa jiwa raga
cuti 25 hari/setahun je. tapi boss kelat je kalau ambik panjang2
dah le kena coincide dgn cuti sekolah

kalau dah book hotel pun kena rahsiakan dari anak2. takut tak jadi kalau leave tak approve. kesian bebudak

pernah tau boss tak approve. bercucuran air mata i ngadap boss buat rayuan