CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: admin6

9 sebab Nagoya adalah destinasi impian ramai

so skrg da sng cari makan kat airport la.. alhamdullillah

http://www.centrair.jp/en/corporate/release/pdf/20140304.pdf

Hai semua, I baru balik dr Nagoya smalam.. letih tak hilang lagi hehe.. Best gile.. boleh la kat sini I share sikit tips2 sebelum korang nak ke sana. Bagi yg muslim boleh la makan di tingkat 13 JR central tower Nagoya Station nama kedai tu Maharaja, datang waktu office lunch pasal waktu tu harga murah dan boleh top up nasi dan nan sampai pecah perut. I ada silap sikit pasal datang makan belah malam harga jadi mahal tak ingat dunia padahal set yang sama. Hehe takpe pengalaman kan..

Part sembahyang korang boleh pergi ke Masjid Honjin. Turun dari stesen honjin jalan 500m jumpalah masjid tu.

Di cadangkan datang pada hujung minggu atau tarikh 8 hb pasal boleh beli donichi eko kippu naik tren dengan bas unlimited dan dapat special price utk entrance nagoya castle, toyota museum dll.

Beli belah kat Daiso dan Uniqlo kat bangunan Skyle di stesen Sakae. Daiso kat Jepon murah gile RM3 kalu Malaysia RM5. Jadi boronglah sebanyak banyak nye. Uniqlo pon byk design yang lawa di sana kalu compare yang Malaysia punye outlet. Selain daripada tu boleh beli belah di Seria(100yen) shop di Osu Kanon district. Lebih kurang mcm daiso. Untung2.

Sebelom datang ke Nagoya@Japan elok uolz training atau exercise dlu sbb kat sini mmg byk pakai tenaga utk berjalan silap2 boleh flat. Hehe.

Total keselurahan I berbelanja di sana RM2500 shj bersama isteri termasuk bermain ski & tambang tren ke wilayah Nagano. Murah kan ?  

PS: Mcm mana nak tepek gamba kat sini ?  

mini12 posted on 12-4-2014 08:21 PM
Hai semua, I baru balik dr Nagoya smalam.. letih tak hilang lagi hehe.. Best gile.. boleh la kat sin ...

wow.. terbaek la... rm2500 je..?
gi brp lama tu...?
brp flight tix u dapat for return?

Rm2500 tu perbelanjaan kat sane,
RM1500 tambang kapal terbang dgn hotel sekali siap. hehe.
5 hari je kat sane. ada bawak duit spare dalam RM4K++ takut tak cukup alhamdulillah dah prepare makanan semua sebelum pergi mmg ckup duit tu. ikutkan kalu nak ke tokyo day trip naik shinkansen pon ckup jugak. hehe

Hai semua, I baru balik dr Nagoya smalam.. letih tak hilang lagi hehe.. Best gile.. boleh la kat sin ...

wahh.. jumpa x kain cotton yg cantik2 tu?

Nizryn posted on 22-4-2014 09:40 AM
wahh.. jumpa x kain cotton yg cantik2 tu?

Kain cotton bukan kat Nagoya. Kain cotton kat Nippori, Tokyo. Nippori ni dikenali sebagai Textiles street.

Follow Us
x jumpe plak kain cotton, sbb pegi sane mmg takde plan nak shopping ke ape just tengok tempat orang dan bergamba sahaje hehe..

Salam semua...sesiapa yg dah jejak Nagoya dapat la kongsi tips kt sini..mama dah beli tiket sehala turun Nagoya,balik belom beli lg cadang nak balik ikut Tokyo,skrg tengah study kt thread Tokyo...cadang nak cari hotel 2 mlm di Hakone@dekat Mount Fuji,tapi taktau mana yg terbaik..ada sesiapa boleh bg cadangan terimakasih byk2.

bermain ski tu main yg mcm mana?

mama74 posted on 11-5-2014 08:22 AM
Salam semua...sesiapa yg dah jejak Nagoya dapat la kongsi tips kt sini..mama dah beli tiket sehala t ...

AsSalam mama74, Saya baru baru balik dari Jepun 8/4- 14/4, ambil tiket sehala bermula dari KL-  Nagoya .Stay semalam di Nagoya budget hotel dekat dengan Nagoya Station. DiNagoya dapatlah cover Nagoya castle, Noritake Museum dan Toyota Museum, Keesokan pagi kami menaiki bas express dari Nagoya bus terminal menuju  ke Kawaguchiko station (Mount Fuji) perjalanan selama 4 jam. stay semalam di Kawaguchiko di budget hotel depan station juga.Di Kawaguchiko kita dapat melihat view Mount fuji dari sekitar station ,  disinil dapat cover Kawguchiko music forest, lake cruise dan cable-car . Selama di sini saya  gunakan daily pass untuk menaiki bas untuk melawat sekitar kkawaguchiko.

Keesokan dari Kawaguchiko station menaiki bas menuju ke Tokyo, perjalanan selama 2 jam dan stay 2 malam di City lonestar Tokyo.Nanti, insaAllah saya letak kan gambar jika ada kesempatan nanti. Ada beberapa tempat dapat saya cover di Tokyo ni, Masjid tokyo, harajuku, Hachiko shibuya, crossing 109, Taman @shinjuku Gyoen dan Calio cat cafe dan lain-lain. Dari tokyo , saya  menaiki bas untuk destinasi akhir kami di Osaka sebelum pulang ke Kuala Lumpur. Keseluruhan perbelanjaan kami tiket Kul-Nagoya, Osaka- Kul Rm745. Hotel+meals+transport+Entrance fee = Rm2181 untuk 6 hari itu.

nagoya pi backpack senang tk

af_1993 posted on 13-5-2014 12:26 AM
nagoya pi backpack senang tk

Sangat senang. Aku pun gi back pack. Yg penting equip diri dgn phrase & perkataan2 Jepun yg blh membantu

dara41 posted on 12-5-2014 11:29 PM
AsSalam mama74, Saya baru baru balik dari Jepun 8/4- 14/4, ambil tiket sehala bermula dari KL-  Na ...

Wkmslm Dara41,terimakasih byk2 utk info,dah dpt idea untuk tgok Mt.Fuji,boleh bermlm di kawaguchiko,betul2 budget ni,saya & suami pun suka budget mcm ni...cuma nak tanya tiket Bas beli online dari M'sia ke@beli kat terminal Bas masa nak bertolak?naik Bas company mana?saya ada baca tentang Willer Bus Express je..sory banyak tanya...tq

kalau nak pegi nagano dekat turun nagoya atau haneda ek?sbb aritu pernah tanye org yg study dkt jepun..dia ckp nak pegi nagano turun haneda sbb lg dkt..mane satu ek?

korang, waktu yang paling best ke Nagoya bila ? nak riki tiket neh

salam, nak tanya kalo 25/9 - 3/10 da start autumn ke blum ya?

mama74 posted on 13-5-2014 07:30 PM
Wkmslm Dara41,terimakasih byk2 utk info,dah dpt idea untuk tgok Mt.Fuji,boleh bermlm di kawaguchik ...

Mama, kalau nak ke Kawaguchiko naik dari Terminal Bas di Nagoya station, saya cadangkan stay hotel berdekatan dengan
terminal bas sebab sehari cuma satu bas sahaja yang ke kawaguchiko dan bas bertolak dalam pukul 710 am. so kena berada dalam setesen
bas pukul 700am. Saya booking awal dari malaysia untuk kemudahan saya yang pergi berenam. Try guna website ini
http://bus.fujikyu.co.jp/highw/jikokuhyo/07.html  untuk booking dan seelok-eloknya sebulan awal dari tarikh nak pergi  Kemudian bawa email yang yang reply tu
dan bayarserta dapat tiket bas tu. One way harga 4110 yen (rm133). Perjalanan lebih kurang 4 jam dapat lihat permandangan indah
sepanjang jalan ke Kawaguchiko tu.

sebelum ke Kawaguchiko elok gak mama booking hotel siap-siap dari Malaysia, semasa saya pergi dulu, saya  stay kat  budget hotel di Plaza inn kawaguchiko view mount fuji berdepan dengan setesen 5 minit aje jalan kaki.
Setahu saya willer express tak ada access dari Nagoya ke Kawaguchiko dan  saya naik willer express pun dari Tokyoke Osaka .

kalau nak tanya saya apa-apa pasal Nagoya dan kawaguchiko , Insaallah saya boleh jawabkan

Nizryn posted on 14-5-2014 02:00 PM
salam, nak tanya kalo 25/9 - 3/10 da start autumn ke blum ya?

Mmg dah autumn tp klu ko maksudkan blh tgk daun tukar warna, blm lg. Biasanya daun tukar warna awal nov

dara41 posted on 14-5-2014 08:56 PM
Mama, kalau nak ke Kawaguchiko naik dari Terminal Bas di Nagoya station, saya cadangkan stay hotel ...

Dara41...terimakasih tips yg di beri...saya cari info dulu berpandukan tips dr anda,jika ada lg nak tanya saya akan tanya lagi...Alhamdulillah dah tak pusing2 lg...

Just want to share my wife blog about Nagoya:
http://chengywong.blogspot.com/2 ... agoya-and-gifu.html