CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watachiwa

ALL ABOUT VIETNAM PART XIII

Close [Copy link]
Peterpan17 posted on 29-3-2014 02:05 PM
Nak tanya otai otai Vietnam. Org pompuan sibuk nak beli kain saja, kita org lelaki ni nak buat baju  ...

Peter.....last 2trips saya beli dekat kedai 411.
jalan dari lorong sempit dkt aunty Dam tu dan selang 2lorong sebelah kanan.
suka dengan linen kedai tu. as for me memang lembut dari kedai2 lain.
cotton silk pun ada tp rega dia sekitar for linen dan cotton ni usd4-7 per meter....ikut kualiti kain.
lain2 kedai semua nampak macam satin berkilat tu je, tak minatlah.
cuma ada satu kedai last year pegi tapi tak ingat kedai no berapa, beli kain plain....dlm usd4/mtr klu tak silap.....lembut je kainnya dan tak berkilat.

trip yang bulan lepas, tak beli kain di sana tp bwk kain yg dibeli ddr Bandung last year.
tempah dgn Lan utk 4 orang sekali gus. my hubby mintak dia buat hidden pocket.
upah yg biasa usd16 ....utk hidden pocket dia mintak usd20.
semua siap sebelum kami balik.

Esk dah nk balik....Pagi tadi pegi lagi ke kedai Lin sbb kain yg kwn bli tu Lin potong senget, so nk tukar. Sy berkenan kain satin licin tu, bila tnya kat kedai Thang, hrga rm30/psg..minta kurang x kasi. Pastu, tnya kain yg sma di kedai lin, lin ckp rm25/psg. Trus amik 2 psg. Cuma bezanya, kain satin licin yg sy suka tu, kat kedai thang lg byk design. Bila diamati btul2, kain di kedai thang lg cntik dr kedai lin.

Sutra06 posted on 29-3-2014 06:38 PM
Esk dah nk balik....Pagi tadi pegi lagi ke kedai Lin sbb kain yg kwn bli tu Lin potong senget, so nk ...

cotton satin yg plain ek..
mcm mahal jugak kan rm30 (padahal kat jln TAR rm80 sepasang)
sbb wata beli bj kurung cotton satin beads+lace dlm rm40 kat bwh An Tham hotel tu..
upah jahit rm10 je ke?
or sebenarnay blh dpt lg murah?

pasal gunting kain senget or gunting x cukup meter mmg kene hati2 sebab bangsa cine komunis suke menipu (ya Ampun kesatnya bahasa aku)
sbb masa gi last year mmg wata cerewet. beli vietnam silk dkt 10 psg n lycra corak2 5 psg aku fussy suh dia bukak n sukat depan mata ni ha.

walopun along aku n kwn2 dgn gigih ckp aku buang masa. nak tahu kenapa? sbb kite x tau lebar kain diorg tu berape n kite x tau meter tu cukup ke idak. natijahnya along wata konon2 beli vietnam silk for 8 meters(dia byr untuk 8 meter). blk2 tgk kain dia 3 meter je uols..

frust along wata sbb dia beli kain tu tuk sedondon dgn anak pompuan dia. nampak gaya adiknya ni kene la belikan tuk deme berdua tu. nak amik hati. hahahaah

watachiwa posted on 29-3-2014 06:51 PM
cotton satin yg plain ek..
mcm mahal jugak kan rm30 (padahal kat jln TAR rm80 sepasang)
sbb wata ...

Bukan...yg ni satin licin yg bercorak. Lmbut je kain dia. Tulah..kat kedai lin dpt rm25/psg.

dee556 posted on 29-3-2014 04:56 PM
Peter.....last 2trips saya beli dekat kedai 411.
jalan dari lorong sempit dkt aunty Dam tu dan se ...

oh!! tenkiu2 utk information yg berguna tu. Nak tanya, yg Lan tu msh guna nombor yg sama ke?? Boleh call dia dtg hotel buat baju?? Baju kaum hawalah. Kami tak kisah, blh buat kat KL

as salam nak tanya kat mana boleh beli luggage beg Samsonite gred AAA di Ho Chi Minh? thanks.

Follow Us
Nak tanya otai otai Vietnam. Org pompuan sibuk nak beli kain saja, kita org lelaki ni nak buat baju  ...

Selain seperti yg Dee556 explain.  Kebanyakan kedai kain yg jual kain utk wanita pun ada jual kain untuk baju melayu juga.  Bila dah beli kain org pompuan selalunya saller akan offer utk beli kain untuk baju melayu sama.  Nak2 kalau dia nampak dlm group yg datang beli tu ada jugak orang lelaki.  Yg tukang jahit tu selain si lan ada a few tailor kat area kedai basiroh tu yg ambik upah baju melayu.  So boleh le kalau nak compare price.

DH DEKAT nak raya ni kan..apa lagi beli la kain baju melayu...
saya dah byk kali gak beli plain satin cotton dan kain lembut lain yg plain..dalam 4-4.5 meter utk sepasang baju melayu...
baju kemeja pon bole buat sana..buat yg style body fit skit..yg ala2 kpop tu kan.. (kalu body  cantik mmg smart lah) ,,siap sehari je...hantar terus ke hotel atau pick up kat kedai...ko pilih je style baju dlm ipad dorang..dorg buat la..tapi baju melayu aku x penah buat lagi sana..

pasal kain tu..bole samada ko nak guna kain kedai tukang jahit or beli kain asing...kt kedai jahit biasa material cotton

Cth kain plain :

Hat ni dan atas tu mahal skit la..lupa lahh...4 meter aku beli..tp kalu nk selamat 4.5 meter la...kalu bdn besar...kain ni kat Jakel mahal..

ni cotton biasa.. harga 4 meter rm24 kot..igt2 lupa..hat ni ko beli 2 meter je boleh buat baju kemeja lengan panjang..
nak wat baju melayu pon boleh....baju kemeja tempah terus..buat yg body fit ye! heeh

hat ni cotton satin.. rm28...kain cantik tapi sengsara sikit nak gosok..kedut..heheh

plain cotton and plain satin cotton tu x silap dalam rm24-28 camtu la 4 meter..
yg kain lembut lagi tu mahal.tapi kat JAKEL lagi mahal! aku beli 2 pasang buat baju raya and baju kawin haha...kain dia macam sutera..

Last edited by nashrudean on 29-3-2014 11:12 PM

Sape2 yg nk tukar duit dong, kat kedai emas Ha Tam dpt lg murah. 1juta dong = rm160. Di KL around msjd india tu 1juta = rm165

...SAMBUNGAN   ( UTK LELAKI NAK SHOPPING APA )
@PETERPAN

Utk first timer bole la kot borong baju yg ada tulisan HO CHI MINH/VIETNAM tp kdg2 bagi kt org, bukan pakai sgt pon... boleh try beli :

1-POLO T harga dalam usd6-usd9-Saigon Sq
2-NIKE GOLF POLO T - USD12-Saigon Sq
3-SANDAL CLARKS -USD15
4-SLING BACK
5-Backpack bag -aku beli kt Saigon Sq
6-Seluar linen -kat pasar malam
7-Card holder-Taka Plaza

byk lagi la...dont worry..just xplore ok....!

Sutra06 posted on 29-3-2014 11:18 PM
Sape2 yg nk tukar duit dong, kat kedai emas Ha Tam dpt lg murah. 1juta dong = rm160. Di KL around ms ...

Kedai Emas Ha Tam tu kat Jalan mane yea?

@nashrudean
kain cotton satin plain tu beli kedai dlm ben than ke

Sederet dgn hotel an tam, SP2...kedai tu hujung skali brdepan dgn ben thanh pintu 5.

Sutra06 posted on 30-3-2014 12:55 PM
Sederet dgn hotel an tam, SP2...kedai tu hujung skali brdepan dgn ben thanh pintu 5.

TQ dear,
since aritu semua org buatkan include tuka duit. so kali ni kene pandai2 nak idup la

nashrudean posted on 29-3-2014 11:07 PM
DH DEKAT nak raya ni kan..apa lagi beli la kain baju melayu...
saya dah byk kali gak beli plain s ...

Wah!!! terimakasih bro. Bagus betul information ko

Td anak sedara pun dah whatssp tanya klu pakcik boleh belikan kain buat baju Melayu. Durang dengar mak durang call aku minta kirim cotton satin.

Yg kain cotton satin tu mmg leceh nak seterika ke?? Klu yg jenis kain licin ala silk gitu buat baju Melayu tp aku tak nak seterika smp pengsan tu jenis kain apa??

nashrudean posted on 29-3-2014 11:23 PM
...SAMBUNGAN   ( UTK LELAKI NAK SHOPPING APA )
@PETERPAN

Bagus2 betul information ko ni. yalahkan, org pompuan dek borong kain2 takkan kita org melopong lak

Seluar linen tu mcm menarik juga. Thank you thank you

watachiwa posted on 30-3-2014 10:15 AM
@nashrudean
kain cotton satin plain tu beli kedai dlm ben than ke

aa semua dalam ben than

Peterpan17 posted on 30-3-2014 04:01 PM
Wah!!! terimakasih bro. Bagus betul information ko

Td anak sedara pun dah whatssp tan ...

nama kain x sure..ko xplore je dlm ben thanh tu..
yg pic aku letak tu kain licin (yg mahal tu)
kawan aku borong satu kaler utk satu famili utk tema raya tahun ni.. hehe..
mmg lembut kain dia

nashrudean posted on 30-3-2014 06:31 PM
nama kain x sure..ko xplore je dlm ben thanh tu..
yg pic aku letak tu kain licin (yg mahal tu)
...

Ok, bro. Takpe, kami cuci mata jln2 kat Ben Thanh tu mesti jumpa gak

Yg kemeja tu aku pun teringin gak nak buat. Kemeja sehelai kat KL ni pun dah busuk2 dlm RM80. Klu dpt beli kain & buat kat sana dgn kualiti better blhlah buat selai dua.

watachiwa posted on 30-3-2014 02:19 PM
TQ dear,
since aritu semua org buatkan include tuka duit. so kali ni kene pandai2 nak idup la
...

Wata, kain satin cotton yg ko beli tu jenis yg cepat kedut ke?? Jenis nak seterika sungguh2?