CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watachiwa

ALL ABOUT VIETNAM PART XIII

Close [Copy link]
Ni nak citer psl kes pau kat epot hcm. Kwn sy kna tahan. Kastam kat hcm tu igtkn 2 beg bsar tu kwn sy punye...rupanya kastam hcm dh slh fhm. Dan uolls tau tak apa alasan kastam ni ? they all ckp, malaysian bought too many clothes. So...what the hell..???? Kita nk bli byk ke...sikit ke..ikut suka la...bkn kita beli free2...byr apa...?? Kastam suh buka beg..tp kwn sy tu buat bodo je....at last lps...tp kastam sempat ckp la, for this time only. So meaning, nxt time pegi mmg kna la nnti....kwn tu dh bengang la dgn alasan kastam hcm. Balik nnti nak tulis surat complaint kat kedutaan vietnam di msia. Bila cite ngn kastam msia, kastam msia ckp tulis surat complaint address to embassy vietnam...

Sy rs diaorg ni aimed yg bw beg2 bsar tu...sbb ada sorg kakak tu pn kna tahan jgk sbb bw 2 beg bsar. Kata dia...lps dia tu, mmg rmai kna tahan. Tu blum kira kna tahan ngan kastam msia lg tu. Masa sy pegi time  cuti skolah, for sure rmai rombongan cik kiah & mak jemah yg dtg. Takkan nk beli skit2.

Psal shopping mmg heaven...psl kastam je yg spoilt skit. Kopi vtnam mmg besttt....tiap2 hari, 3x sehari minum kopi...hhehehe....tp selera sy kat kedai mkn 1 msia kopi sedap. Last edited by Sutra06 on 31-3-2014 01:49 PM

Sutra06 posted on 31-3-2014 01:33 PM
Japanese cotton ada jgk. Tpi..klw ikut pilihan.sy, sy lg suka cotton satin. Kain dia x tebal...pas ...

last time ada jugak beli plain cotton sateen tapi tak minat sgt...yg jenis bercorak ada ke?
saya suka japanese cotton sebab kain lembut & sejuk. tapi kat sana maybe depa tak panggil japanese cotton kot. saya pun x arif sgt pasal cotton ni.
dulu masa glamer cotton viscose, penah la beli kat jakel. dahlah mahal tapi mudah renyuk dan susah nak gosok.
ada beli kat bandung dulu, katanya viscose jugak & tak mudah kecut, tapi ujung2 kecut jugak. dah tak berpakai sebab buat kurung moden..huhu

baby_blue posted on 31-3-2014 01:50 PM
last time ada jugak beli plain cotton sateen tapi tak minat sgt...yg jenis bercorak ada ke?
saya  ...

Ms g kedai lin ari tu, japanese cotton mmg lin tunjuk yg bercorak. Kat kedai thang pn sma. Ada jgk nmpak plain cotton. Tp x tnya plk jenis cotton apa.

Sutra06 posted on 31-3-2014 01:41 PM
Ni nak citer psl kes pau kat epot hcm. Kwn sy kna tahan. Kastam kat hcm tu igtkn 2 beg bsar tu kwn s ...

Ada sorang brader dlm forum ni aku lupa nama di sapa, kata dia, klu smp airport Vietnam time nak blk tu, silalah wrap luggage korang dgn plastic mcm yg selalu kita nmpk kat airport LCCT atau KLIA. Confirm menganga je kastam HCM nak suruh buka tak leh.

Sutra06 posted on 31-3-2014 01:20 PM
Ms sy pegi aritu dia layan elok plk...mgkn sbb rmai org msia yg dtg kot....tp siyes la kak..kedai  ...

hari tu ada satu kedai dia jual german cotton katanya.
tapi si penjual memang mengaku tu jenis kain mahal, kalau tak silap dalam RM20 semeter.
pada akak yang nak beli kain RM20++ sepasang memang mahal kalau baru dapat semeter.
tapi serius, kain dia cantik dan tak payah iron.
no kedai tak ingat tapi masa nak beli awal2 pagi dengan nyonya ni memang bergaduh besar.
tu yang cerita dengan kawan, tak tahu kenapa trip kali ini kerja aka bergaduh je bila membeli.

dee556 posted on 31-3-2014 02:41 PM
hari tu ada satu kedai dia jual german cotton katanya.
tapi si penjual memang mengaku tu jenis ka ...

dgn komunis ni klu tak gaduh, mana sah

Oh ya!! aku nampak previous thread ada yg tulis cotton satin kaki. Apa kebendanya tu?

Follow Us
Peterpan17 posted on 31-3-2014 02:00 PM
Ada sorang brader dlm forum ni aku lupa nama di sapa, kata dia, klu smp airport Vietnam time nak b ...

good idea. aku baru plan nak beli cabin luggage yg jenis plastik tu..so klu kat airport betnam tu ada wrapping service tu mmg akan ku guna lah nanti. agak2 mahal tak? klu kat m'sia dlm 10 hengget je kan?

baby_blue posted on 31-3-2014 03:42 PM
good idea. aku baru plan nak beli cabin luggage yg jenis plastik tu..so klu kat airport betnam tu  ...

Kat KLIA/LCCT RM10 tp aku rasa kat Vietnam pun dlm rega tu juga. Tak mahal sgt. Kat Jepun kami kena JPY6000. Kat Korea KRW4000 klu aku tak salah

baby_blue posted on 31-3-2014 03:42 PM
good idea. aku baru plan nak beli cabin luggage yg jenis plastik tu..so klu kat airport betnam tu  ...

lbh kurang je harga wrap dlm rm10-15 je

Peterpan17 posted on 31-3-2014 02:43 PM
dgn komunis ni klu tak gaduh, mana sah

Oh ya!! aku nampak previous thread ada yg tulis co ...

maknanya kain cotton satin tu ade kaki.. boleh berlari berjalan

sebenarnya maksud dia kain dia tu ade corak kat bahagian bwh ej.. atas2 tu plain.
selalu kainn sutera malaysia mcm tu. tuk yg kain, part baju bunga penuh.

contoh.
credit to yahoo engine

Peterpan17 posted on 31-3-2014 04:00 PM
Kat KLIA/LCCT RM10 tp aku rasa kat Vietnam pun dlm rega tu juga. Tak mahal sgt. Kat Jepun kami ken ...

Thanks ye

watachiwa posted on 31-3-2014 04:05 PM
maknanya kain cotton satin tu ade kaki.. boleh berlari berjalan

sebenarnya maksud dia kain di ...

Sedapnya ko ejek aku. Hihihihi

Pelik2 betul term kain2 ni. Jenuh aku fikir bila baca

Peterpan17 posted on 31-3-2014 04:06 PM
Sedapnya ko ejek aku. Hihihihi

Pelik2 betul term kain2 ni. Jenuh aku fikir bila baca

x de la pelik pon.
sbb ko lelaki dan mebi x amik tahu sgt psl kain2 ni..
sbb kalo tanya aku, rasnye zaman kanak2 riang lg aku dah tahu kalo ckp kain ade kaki ni.
maklum la, asik ikut mak gi kedai kain je. hihihhi

n mostly tailor x brape suke nak jahit sbb mcm die kene memikir sket nak gunting tu. hahaha
tailor tu merujuk mak aku la.

Peterpan17 posted on 31-3-2014 02:00 PM
Ada sorang brader dlm forum ni aku lupa nama di sapa, kata dia, klu smp airport Vietnam time nak b ...

Dia org kalau nak pau bukan di kiranya ada plastic wrap ke hapa.  Sebabnya masa scan bag dia dah boleh nampak byk ke tidak barang dlm bag tu.  Nak2 bag yg nampak montel je lebih kepada from experience kekdahnya.  Sebenarnya benda ni kira nasib je nak terkena ke tidak.  Tapi selalunya dia memang suka pau geng yg gi dlm rombongan.  Tak kira le group cik kiah ke, mak jemah sebab dia org tahu geng ni kalau dtg byk membeli.  

watachiwa posted on 31-3-2014 04:02 PM
lbh kurang je harga wrap dlm rm10-15 je

thanks wata

Artemesiaa posted on 31-3-2014 04:13 PM
Dia org kalau nak pau bukan di kiranya ada plastic wrap ke hapa.  Sebabnya masa scan bag dia dah b ...

masa ujung thn lepas nama yg dipanggil tu ramai Malaysian CHinese..
ntah ape yg deme beli. asik eken panggil je msk bilik keramat tu.

wata nyer group pegi dlm 20 org.. ade budak2 jugak dlm 5 org.
Alhamdulillah x kene tahan sorg pon.

cume masa sampai di epot tu dlm pkl 10.30 -11 pg mcm tu. flight pkl 1 ke 12.55pm lebih kurg la.
kitorg gi check in beg lewat. kire dlm pkl 12 mcm tu br Q.
n kene panggil la dek pompuan kanter tuk cam muke.
Allah mudahkan urusan sbb kami mcm kelam kelibut nak boarding.
sbb wata demam masa tu so duk tepi je n geng2 otai2 lelaki ni yg gi timbang beg.
(ntah2 mengayat amoi kaunter)
so lps setel tu berlari2 gi chop passport sbb dah panggil naik flight.

mebi kastam diorg takut x sempat nak load bagasi kami.

watachiwa posted on 31-3-2014 04:24 PM
masa ujung thn lepas nama yg dipanggil tu ramai Malaysian CHinese..
ntah ape yg deme beli. asik e ...

Tu yg Art katakan ikut nasib sebenarnya.  Kalau time tu group melayu je ramai tetap dipanggilnya kalau dia nak bukan dia panggil ikut bangsa pun.  

...

aku selesa beli barang kt Saigon Sq...

harga ok n agak munasabah... sbb aku x pandai sangat dlm hal tawar menawar...

peniaga pun ok kat sini... x de lah memaksa utk kita membeli...

...

Artemesiaa posted on 31-3-2014 04:13 PM
Dia org kalau nak pau bukan di kiranya ada plastic wrap ke hapa.  Sebabnya masa scan bag dia dah b ...

Mcm haramkan beg yg di wrap depa buka. Dah buka sd tentu depa tak byr pun kos kita nak bungkus blk

watachiwa posted on 31-3-2014 04:13 PM
x de la pelik pon.
sbb ko lelaki dan mebi x amik tahu sgt psl kain2 ni..
sbb kalo tanya aku ...

Hahahaha!! Org pompuan punya kerjalah tu. Family aku ada 6 pompuan adik/kakak. Ko imagine ler klu bawa depa gi soping. Aruah pak aku dulu hangit menunggu dulu. Hihihihi