CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watachiwa

ALL ABOUT VIETNAM PART XIII

Close [Copy link]
snazri posted on 4-6-2014 08:28 AM
kalo 2 orang je pun dia kira usd30/pax ke? macam menarik gak.

Masa tu kami ber3.. Esoknya masa berjln tu die combine kan kitorg dgn couple dr msia gak.. So 5 org je satu van tu.. Apa2 pon bergantung pada keterroran korang bargain.. Sbb couple yg sekali ngn kitorg tu kene usd35 sorg

Tadi g cho binh tay.. Naik bas no 1.. 5000d sorg.. Benti last station.. Pastu tanya local mana pasar tu.. Senang je ghupenye.. Xyah naik taxi.. Balik pon naik bas no.1 gak.. Tp dlm bas tu td sy ber2 je tourist.. Sampai cho binh tay tu ramai je msian.. Yg stress nye vietnam silk kat sini 30 ke 35 hengget je.. Cop thai tuan gak.. Cotton RM20 je.. Td kwn tu tanya lace yg kilat2 tu (xtau nama apa) RM25 semeter.. Yg x kilat Rm15 x silap.. Lace dgn lining utk buat baju tu boleh dpt RM70..

Sapa penah pegi airport naik bas dr benth tanth? Ok x? Die stop kat departure area ke?

wah..dah ada yg beli tiket next year ke? saya pun konon2 nak pergi hcm setahun sekali, aim bulan 5.sebab dah dkt2 nak raya. mcm pergi aritu bulan 12, design x byk berubah bila pergi dekat2.
nak OT sikit, korang yang beli cotton ada problem tak nak iron baju? saya mcm nak beli garment steamer kat lazada ni. tapi, takut x sesuai dgn cotton. jenuhlah nak menenyeh tiap kali iron baju

assalam
lama x masuk sini..jom sape pergi esok jom shopping raya

marufie posted on 5-6-2014 10:02 PM
assalam
lama x masuk sini..jom sape pergi esok jom shopping raya

Waalaikumsalam, jomm. Saya pun akan bertolak esok, jumaat malam.

Follow Us
sy baru balik smalam..
jangan naik teksi atau beca dorg
pengalaman naik teksi kena pow rm100 hya 2km...dorg child lock pintu dan bentikan kita jauh dari hotel sungguh menyeramkan..just bayar takyh lawan..negara org woo..
kalu betul dtg nk shopping duduk area yg plg dekat dgn pasar ben thant dorg..x perlu nak naik teksi
kesimpulannya barangan malaysia lagi kualiti..

viona posted on 5-6-2014 11:25 PM
sy baru balik smalam..
jangan naik teksi atau beca dorg
pengalaman naik teksi kena pow rm100 hya 2 ...

Mcm mana blh kena mcm tu sekali?? You all amik dari airport ke?? Kat thread ni dah terangkan cara2 nak elak dari teksi lanun. Tips suma dah ada dr awal thread.

Peterpan17 posted on 5-6-2014 11:57 PM
Mcm mana blh kena mcm tu sekali?? You all amik dari airport ke?? Kat thread ni dah terangkan cara2 ...

Pasal teksi & beca tu setiap thread rasanye ada peringatan. Saya aritu ternampak kemain akak2 bergambar meliuk lentuk atas beca. Dalam hati, terus kata 'abeslah kena sembelih lepas ni'. Pergi yg baru2 ni baru terserempak dengan tukang kasut. Sibuk nak kiwi kasut kawan. Terus saya jerit, dont touch dont touch!
Dorang dlm ben tanh kan suka tarik2. Memang kena jerit jugakla, dia ingat perempuan local je ke boleh nak jerit kat tourist. Sesuka hati seller lelaki nak tarik pegang kita. Geram betul!

Silap sendiri asyik dok baca blog story yg enak2 je kat sana..bila dah terkena barula tau ramai dah jadi mangsa. Mula2 dah deal harga 2dolar..rupanya dia guna meter naik laju macam air..kalu korg pergi ikut pakej travel mgkin semuanya baik belaka..

viona posted on 6-6-2014 01:49 AM
Silap sendiri asyik dok baca blog story yg enak2 je kat sana..bila dah terkena barula tau ramai dah  ...

Bulan 3 aritu 1st time g hcm. Tak pkai pakej mana2 pon. Redah je sndiri. Sy naik taxi vinasun dr epot ke hotel sbb ikut nasihat forumers. Print address hotel bgi kat driver taxi vinasun. Alhamdulillah...semuanya smooth je & selamat smpai ke destinasi tujuan.  Mmg dlm kepala ni duk igt vinasun je. Taxi2 lain mmg blacklist. Sbb 1st time kn, tak tahu apa akn jdi kat negara org. Mmg berguna ilmu2 dr senior forumers. Follow je. In Sha Allah, takkn ada problem. Klw trbeli kain x ckup meter @ kain rosak ke, itu kira nasib @ rzki msing2 la plak. Last edited by Sutra06 on 6-6-2014 09:51 AM

viona posted on 6-6-2014 01:49 AM
Silap sendiri asyik dok baca blog story yg enak2 je kat sana..bila dah terkena barula tau ramai dah  ...

Dlm forum ni rasannya 90% jln sendiri tak amik pakej. Ada yg amik pakej psl ada org tua2 kaki tak kuat dan byk budak.

Aku sendiri sewa van tp aku cari org yg aku kenal. Boss aku punya kwn dia tlg uruskan. Tp bukan tiap2 hari kami guna van. Ada gak yg kami jln sendiri. Berpandukan tulisan2 senior dlm thread ni & juga akal logic Alhamdulilah semua ok saja.

Sorry klu aku tulis agak kasar. Masyarakat kita ni jenis tak suka membaca. Tu psl walaupun dah byk kali diingatkan tetap ada kejadian ditipu. Rajin2 lah baca tulisan2 senior travelers/forumers dlm thread mana2 negara kita nak pergi. Baca dari awal smp akhir. Barulah info tu terserap.

firedragon posted on 6-6-2014 12:30 AM
Pasal teksi & beca tu setiap thread rasanye ada peringatan. Saya aritu ternampak kemain akak2 berg ...

hahahaha! samalah. Ada yg suka pegang2 tangan kita, aku tepis tangan during & bg firm NO! dgn jari telunjuk aku sekali. Terus durang blah. Org2 begini kita kena tegas. Klu tak durang buat kurang ajar. Time kat pasar mlm pun ada malaun ni kurang ajar. Mak mentua aku nak beli blaus. Dia tanya harga, boleh2 komunis tu kata, u want to buy?? If u don't to buy don't ask. Aku terus libas, we want to buy but since you are so rude, we will buy from another shop. You are stupid. Terus kami blah.

Peterpan17 posted on 6-6-2014 10:25 AM
hahahaha! samalah. Ada yg suka pegang2 tangan kita, aku tepis tangan during & bg firm NO! dgn jari ...

tu la tu.. saya cuma baik sikit dengan yang muslim. kalau komunis2 tu memang buat muka aje. sebab ktorang lps check in nak terus shopping kat danny & muslimfashion aritu baru amek faruk. ikutkan nak cari teksi, tapi memikirkan memang berjam2 kat 2 tempat & back-to-back better guna guide lah. balik dari kedai muslimfashion tu pun dah pukul 9pm waktu sana, sampai kedai tutup.
second day round area ben tanh jalan kaki je. lepas2 ni kalau pergi, saya nak round belah taka plaza pulak. belah situ tak study sangat, saya jalan sampai rohani collection je pehtu patah balik ben tanh semula.
balik gi airport guna hotel pakej sebab murah vnd180,000 satu taxi.

Saya naik teksi VINASUN la..okla semuanya nasib..yang penting selamat kan.cuma nak cerita pengalaman dan tak dinafikan ramai terkena. Kalau dah sampai teksi kena childlock dan diberhentikan jauh dari hotel itu bkn salah tak membaca..kalu nasib jumpa yg jujur Alhamdulillah.

firedragon posted on 6-6-2014 10:54 AM
tu la tu.. saya cuma baik sikit dengan yang muslim. kalau komunis2 tu memang buat muka aje. sebab  ...

Yg Melayu Champa bg aku ok ok saja. Depa tak kasar. Cuma aku pelik sikit psl depa ada undang2 klu nak tukar kain/baju mestilah after 3pm. Klu tak bentan. Eh!! pelik aku. First time dengar.

Yg psl teksi Vinasun tu aku rasa dah berjuta kali diulang ulang tp ntahlah. Some people never learn.

viona posted on 6-6-2014 10:54 AM
Saya naik teksi VINASUN la..okla semuanya nasib..yang penting selamat kan.cuma nak cerita pengalaman ...

simpati dgn nasib awak viona...dh nk terkena kan..
saya bertolak Ahad ni tp pakai agent dr sana...baru kejap td dia call sbb saya email dia 2-3x takde reply...dia ckp lately dia buzy & everything is ok katanya...angkat je terus dia bg salam...confius kejap islam ke tidak sbb nama dia tak islam pun...huhu...

Baru je balik HCMC.  Byk dah berubah sejak 2 tahun lalu.  Yang tak ada dah kedai2 spt VN Halal, Vin Anh dan Hj Nassir.   Dah ada restoran halal baru depan serai bukak 1 june. HCMC tiap2 petang hujan.  masa kat Hasanah, budak tu kata kalau hujan awal bulan ni bawak demam. memang pun balik2 demam.  kastam tak de masaalah, munkin sebab kita wrapped bag dgn plastik, diorang malas nak check or sebab naik MAS.  Paling berbaloi trip kali ni adalah shopping jeans kat lyna, kasut sukan dan buat sunglasses with power kat Nhat Quang (salesgirl Tina talks good english).  Exchange rate kat haTam rm155 to 1M VND.  Masa datang naik bus 152 (5k+5k each) and masa balik naik vinasun 170K dong.   Stayed kat SP2, tak de masalah dgn agoda booking hatta cuti sekolah.  rate Rm 75 per nite.  

Romicopa posted on 6-6-2014 04:37 PM
Baru je balik HCMC.  Byk dah berubah sejak 2 tahun lalu.  Yang tak ada dah kedai2 spt VN Halal, Vin  ...

Harga kasut sport dpt brpa dong? Rasa cam nak cari gak. Yang jeans tu beli dah siap ke tempah? brpa ye harganya? Last edited by ma_rul on 9-6-2014 12:30 PM

ma_rul posted on 9-6-2014 12:29 PM
Harga kasut sport dpt brpa dong? Rasa cam nak cari gak. Yang jeans tu beli dah siap ke tempah? b ...

Tak gi jauh ... dekat2 Luu Van Lang street (keluar pintu Cua Dong from Cho Ben Thanh..street depan gate tu).  Byk kedai kasut kiri kanan lorong tu eps sebelum sampai Restoran Seri Pinang.  Harga ikut brand and type of shoes (RM60 ke RM90).  Yang 90 tu tawar sampai RM75.  brand like adidas, nike, puma, new balance etc byk pilihan dari small kid shoes to adults.  Kalau pergi kat Tien Sport lagi ok kot sebab tak sempat ke sana.

Jeans tu beli malam.  materials dari USA dan jahit di Viet6. Ada 2 jenis vietnam and USA.  byk brand like Levis, Timberland, Lee, Lee Cooper etc and sizes boleh pilih.  Harga dalam RM60-70 for USA material and RM40-50 for Viet6 material.  Dapat kat Lyna - warung no B51 pasar malam Ben Thanh on Phan Boi Chau street dekat2 hotel A&E.  warung kedai dia ada gambar Mazidul TV3.