CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dyana612

Luahan sedih Fizo Omar isu Mawar dikecam di laman sosial

kucing_gebu posted on 15-4-2014 08:58 AM
aku takut cik pon dan cik suir plak menghantui hidup ko..hehe...ko ciplak pesen depa...hheehee...p ...

untuk geng2 tu aku bagi diskaun baik punyaaa....mesti ok punya... aku ni tolong bagi golongan2 Cik Pon ngan di Cik Lang ni berpesyen sikit.. tak lah asyik ngan warna putih tanah tu jerrr... aku nak buat jurai-jurai warna putih ngan coklat..aku pun nak letak brooch besor mcm mawar punya.. tapi aku letak yg bentuk batu nesan... aku tak ciplak kannnn.....

i ingat mawar ni just model tudong fareedah jah
rupanya ceo jgk? @,@

kecoh nyer....kalo nak ikutkan bukan tudung depa jer yg org ciplak..hundreds of oother brands yg diciplak...elok jer kekdahnyer...tak kecoh2..kata nak kongsi rezeki sama2 ye tak fizo..

twins posted on 15-4-2014 09:03 AM
untuk geng2 tu aku bagi diskaun baik punyaaa....mesti ok punya... aku ni tolong bagi golongan2 Cik ...

ok jugak...ko letak le tompok2 darah diselangseli corak katak ke kalajengking ke bg lebih meriah..
but plissss eh...jgn sebagai costumer ko cik pon dgn cik lang kena tidur,lepak kaki lima kedai ko pulak...tu dah menyusahkan dan menakutkan umat manusia di persekitaran ye....cukup2 le mokcit2 pembeli pareedah je buat perangai xsemenggah tu...

dyana612 posted on 14-4-2014 06:11 PM
90 juta ok bkn 9 juta..

boleh geng ngan si rambut dr rozmey ka apaa ntah nama tu...

Santeira posted on 14-4-2014 08:47 PM
rasanya pada budak yg buat tudung mawar fizo tu, yg guna bawal tu. budak tu bagi tips je, bukan ju ...

Bimbo abadi depa ni

Kalau betul ditujukan to yunabella, mmg busuh hati sgt perangai.

Budak tu letak nama kau pun dah cukup baik, just to show that the design is inspired by paridah. Aku seriously rasa nak smackdown depa ni grrrrrr

Follow Us
kucing_gebu posted on 15-4-2014 09:13 AM
ok jugak...ko letak le tompok2 darah diselangseli corak katak ke kalajengking ke bg lebih meriah ...

bagus jugak idea ko tu... tak la dull sangat kaler tudung langsuir aku tu....
ko jangan risau.. pelanggan exclusive aku tu tak der nyer nak melepak depan kedai sebab kedai aku nanti biz hour dia dri pkl 12mlm - 5 pg jer.. sbb pelanggan aku keluar malam....

aku tgk muka mawar tu mcm leez af tp leez af lg comey

AshkieLa posted on 15-4-2014 08:51 AM
bukan setakat shawl... segala tudung lain bersatu..pandang low class pada yg memakai paritdah ni.. ...

paritdah tu ape ash?

shiraloveyou posted on 15-4-2014 09:28 AM
paritdah tu ape ash?

sepupu longkangdah kut...

Dr denai hati.

Assalamualaikum dan Salam 1Dunia, aku mengikuti perkembangan kisah paten tudung Fareeda yang hangat diperkatakan di sosial media. Isu ini timbul setelah serbuan dan rampasan dibuat kerana ada yang meniru tudung model“Fareeda Aisya” dan “Fareeda Mariya”. Sebagai seorang usahawan kecilan aku melihat dari sudut berbeza dengan menyokong tindakan yang dilakukan olehsyarikat Fareeda Resources.

Aku tahu ramai yangmencemuh FareedahdanMawartermasuk di kalangan blogger. Mungkin yang mencemuh ini kurang faham perjalanan sesebuah bisnis dan ada juga yang suka ikut-ikut. Orang kutuk kita pun menumpang kutuk.

Aku nak bawa satu kisah. Dulu ada seorang kartunis bernama Ujang sangat popular di majalah humor Gila-Gila. Jenama “UJANG” sangat popular sehingga beliau bersama seoarang rakan kongsi telah membuat majalah humor sendiri bernama “UJANG”. Kesilapan kartunis Ujang apabila beliau tidak trademark nama “Ujang” yang akhirnya di trademark oleh orang lain. Kartunis Ujang telah disingkir dari syarikat penerbitan majalah humor Ujang. Kartunis Ujang berjuang untuk mendapat semula jenama “Ujang” naik turun makamah tetapi gagal sehingga khabarnya dia muflis papa kedana. Hari ini kartunis Ujang entah dimana tetapi majalah humor Ujang masih ada di pasaran tetapi hak orang lain...

Baru-baru ini seorang pengusaha kosmestik yang terkenal di Malaysia terpaksa mengeluarkan modal yang besar untuk membeli semuala jenama mereka yang telah di trademark oleh orang lain kerana kelalaian tidak trademark jenama mereka. Ini antara sebahagian beribu kisah kejahilan usahawan Melayu yang terlupa untuk trademark dan paten jenama dan produk mereka.

Di peringkat dunia kita sudah biasa melihat persaingan paten antara Samsung dan Apple sehingga terpaksa membayar saman berjuta dollar. Paten produk dari sekecil produk hingga sebesar produk telah menjadi amalan perniaga luar negara untuk melindungi hak intelektual. Jadi apasalahnya Fareeda mempatenkan tudung rekaan mereka. Tak kisahlah bagaimana model tudung mereka dari sudut perniagaan mereka ada hak untuk mempatenkan hasil kerja mereka. Usahawan Melayu lain juga mesti mencontohi mereka walaupun anda hanya perniaga kecil tepi jalan.

Bayangkan jika esok tiba-tiba BloggerHasrulhassan.com, Amanz.my,Beautifulnara.comdan mungkin anda disaman oleh seseorang yang telah mendaftar hak trademark nama blog anda. Dalam dunia bisnis semua boleh berlaku apabila nama dan produk tertentu mempunyai nilai yang sangat mahal. Jadi langkah Fareeda mempatenkan produk mereka adalah langkah yang tepat dan betul. Begitu juga hak aku trademark jenama “DENAIHATI” sebelum orang lain mengambil kesempatan. 2014001954 adalah no Trademark “DENAIHATI”. Anda bila lagi jangan dah terkena baru nak menangis. Inshaa Allah dalam entri yang lain aku akan kongsikan cara daftar trademark jenama kesayangan kita.

Cuma sedih sangat bila melihat orang Melayu rancak menghina bangsa sendiri yang berjaya dalam perniagaan. Melayu menguasai ekonomi Malaysia tak sampai pun 20% jadi suka sangat kah kita apabila usahawan Melayu yang berjaya seperti Fareeda jatuh melingkup. Bukankah lebih baik kita tegur secara berhemah sehingga mereka boleh perbaiki untuk menjadi usahawan yang lebih patuh syariat. Jasa mereka sangat besar kerana dapat memayung beribu-ribu usahawa kecil di bawah mereka. Kita yang mengutuk ini sudah banyak ke membantu ekonomi orang Melayu?

Sharing is caring

Xpe aku bleh pakai Denaitahi

Cam adidas la..jadi asadi

non.sari posted on 14-4-2014 06:11 PM
Ye nok! Aku pun kene.. Banyak kali kot. Tu belum lg bila geng2 paridah ni kuar g lunch beramai2 dh ...

Tu wajib!!pakai tdg ratus2 kan..so..kena la berlagak..ariani pun rtus2..tp xde berlagak nak.mampus...aku mmg suka pakai awning sbb aku x suka pakai ank tdung.tdg cmni biasa tebal sket.klo bawal kena pakai ank tdg.lgpun sng sarung.tp aku x gile bli mahal2.bli murah2 je..plg mahal pun 30lbih.

SayaSayangMama posted on 15-4-2014 09:56 AM
Aku nak bawa satu kisah. Dulu ada seorang kartunis bernama Ujang sangat popular di majalah humor Gil ...

haiya brand name.... nak banding tudung yg patent tak jelas tuh....
mcm indon patent batik... jd batik yindon je dipatentkan....  aku nak tgk peniaga kecik2 tu semua bergabung fight balik isu patent tuh.....
yg samsung yg terang meniru apple pun fight habis2an....  meh la tempek patent insan berlagak sombong tu kat sini... hamba nak nengok.....

org takkan kutuk la depa ni klau PR depa bagus.... ni melayan kritikan org mcm bdk tak sekolah.... imej company sendiri tak reti nak jaga..... yg pompuan plak stop2 la beli tudung kek lapis tuh....

SayaSayangMama posted on 15-4-2014 09:59 AM
Cuma sedih sangat bila melihat orang Melayu rancak menghina bangsa sendiri yang berjaya dalam pernia ...

aku percaya sebenarnya orang marah sebab tindakan fareeda yang tak professional. sebenarnya orang pun paham dia dah register design dia di bawah industrial design. orang pun paham dia ada hak eksklusif untuk produce design tu. yang orang bengang sebab dia nak buat rampasan ke peniaga peniaga ni. peniaga peniaga kecil. why not engkau pi saman je producer yang produce fareeda copy ni. macam iphone vs samsung la. ada ke iphone demand samsung tarik balik keluaran model telepon pintar yang copy software dia. tak ada kan? iphone cuma saman samsung je and tuntut ganti rugi for the damages.

yang buat orang tambah menyirap ke fareeda ni bila dia keluarkan kenyataan kenyataan yang bongkak riak takabbur dan juah. orang ramai terguris. bukannya orang tak faham perihal hakcipta ni. aku percaya orang faham.

bila kita kutuk kutuk kata laaa kita ni tak sokong melayu. kita bukan tak sokong. tapi macam aku cakap dalam belog aku la. aku malu nak sokong orang melayu yang lupa berdiri di atas nilai melayunya.

orang cina kan kalau meniaga, dia pelihara bangsa dia. laba sama sama rasa. orang melayu ni pulak kalau niaga dan berjaya, dia anggap dunia ni milik dia.