CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dyana612

Luahan sedih Fizo Omar isu Mawar dikecam di laman sosial

SayaSayangMama posted on 15-4-2014 09:59 AM
Cuma sedih sangat bila melihat orang Melayu rancak menghina bangsa sendiri yang berjaya dalam pernia ...

yg menjwb pun berhemah la sgt... patut la kena kutuk.... org tegur psl tudung singkat.... dgn angkuh kata bkn nak berdakwah
again itu la cara org melayu berniaga....

dino posted on 15-4-2014 10:18 AM
haiya brand name.... nak banding tudung yg patent tak jelas tuh....
mcm indon patent batik...  ...

mek setujuuuu dengan dino !

shahirakay posted on 15-4-2014 10:19 AM
aku percaya sebenarnya orang marah sebab tindakan fareeda yang tak professional. sebenarnya orang  ...

btul sgt..... org kutuk psl bongkak gile ko...

dino posted on 15-4-2014 10:20 AM
yg menjwb pun berhemah la sgt... patut la kena kutuk.... org tegur psl tudung singkat.... dgn angk ...

Dah mmg betul... peniaga jual beras ada nk berdakwah? Peniaga jual kain ada ke nk berdakwah? Jual baju ketat jual lingerie... tp hok ni mcm berjangkit pulak, sorg tegus yg lain gigih kutuk sama, termasuk yg freehair hahaha. Apa kata kita buat secara adil, printscreen juga kata2 makian yg tah berapa ribu komennya di fb fareeda tu. Klu perniagaan kita yg kena, apakah kita sesabar dan professional seperti yg kita canangkan?

Ps : I xpkai tudung fareeda yg ori mahupun yg fake. Bawal only.

shiraloveyou posted on 15-4-2014 09:28 AM
paritdah tu ape ash?

alaa... mak tiri laki rosalinda adik bini suparman tejo tuh...

aku percaya sebenarnya orang marah sebab tindakan fareeda yang tak professional. sebenarnya orang  ...

i second you...
org geram ngan kata2 menongkat langit ituh... kalo down to earth x jatuh miskin pun haihhh...

Follow Us
SayaSayangMama posted on 15-4-2014 10:38 AM
Dah mmg betul... peniaga jual beras ada nk berdakwah? Peniaga jual kain ada ke nk berdakwah? Jua ...

apa yg btulnya.... stp ape yg kite buat ade ganjaran pahala.... apa yg tak btulnya org menegur tu..... knp perlu konar psl org tak bertudung.....
stp kerja kite jd ibadah.... apa ingat dakwah tu kena ceramah agama ke? alahai....
itu ramly burger brp byk org tiru... ade depa meroyan..... ade depa hina org tak mampu beli? aku jate takde kena mengena ngan tudung...... aku kritik org melayu berniaga langsung tak pro.... low class sgt..... tp branding bkn main gah....

komik dan tudung
hmmm susah nak relate dengan kes paredah

dino posted on 15-4-2014 10:54 AM
apa yg btulnya.... stp ape yg kite buat ade ganjaran pahala.... apa yg tak btulnya org menegur tu. ...

plg x tahan..AURAT ITU SUBJEKTIF..

maxim posted on 15-4-2014 10:59 AM
plg x tahan..AURAT ITU SUBJEKTIF..

kelas sgt pemikiran tawww.... ini btul2 bisnes..... org nak buat bisnes tu... ganjaran dunia dpt... akhirat pun dpt.....ni spesis jahil ke laut sungguh.....
aku pun takde alim.... tp benda basic pun tak tahu.... pastu ego..... ni la pesen melayu berniaga.... org tegur dikata dengki

SayaSayangMama posted on 15-4-2014 09:59 AM
Cuma sedih sangat bila melihat orang Melayu rancak menghina bangsa sendiri yang berjaya dalam pernia ...

tak kisah pn dia nk buat rampasan...mmg tu wajar..itu hak mereka..yg dikisahkan sekarang admin fan pages mawar tu...statement mmg agak tidak bhemah dan bsopan..admin dia tu aku ingat kena hantar pergi kursus ler...sebenarnya dah bberapa kali admin dr group/pages tsebut menjawab pertanyaan org dengan cara yang kasar...

hirobie82 posted on 15-4-2014 11:06 AM
tak kisah pn dia nk buat rampasan...mmg tu wajar..itu hak mereka..yg dikisahkan sekarang admin fan ...

klau kena kat kite apa kite buat katanya...
nak tgk PR bagus ke idak tgk fb tv3.... berbakul2 org kutuk... org kritik.... ade depa layan? ni standard bdk tak hbis sekolah je.... jd admin

dino posted on 15-4-2014 11:09 AM
klau kena kat kite apa kite buat katanya...
nak tgk PR bagus ke idak tgk fb tv3.... berbakul2  ...

mmg betul....admin sangat kebudak-budakan..asal komplen je..di bannya dr group...yg tak tahan..sapa yg like post komen tu pn kena sekali...
nek nyampah tgk...

agree statement ko. aku nak tulis gak tapi malas nak explain panjang lebar

biasalah kalau berniaga kat mesia ni.. sensitiviti masyarakat nya adalah satu faktor penting. yg faham dan ada ilmu berbisnes je tahu benda ni..

yg lain tu asal kita tegur je kata jeles jeles.. ntah hape hape..

saya bukan peminat tudung fareeda....benci pon idok...

tapi dalam kes ni...mungkin yg dok komen tu xfaham exclusive rights of intellectual property...

mula2 sebab tu la depa komen xpuas ati..

lepas tu pula, campur dengan admin fareeda page tu dok balas comment dlm fb...

+

komen fizo konon nak back up isteri (saya faham, memang suami sayangkan isteri)

=

buat orang menyampah..patut fizo & admin page fareeda tu buat statement saja..xperlu la menjawab & dok cabk up ntah apa2..wat orang naik menyampah...

yang lagi menyampah, semalam bila tengok gala tv...katanya,

"orang tiru tudung fareeda, mula2 jual online..lama2 siap buka boutique.."

come on la...xpercaya rezeki Allah ke???

kenapa, xreti rasa syukur bila hasil rekaan ko mampu menjana ekonomi orang lain??

fashion untuk ditiru bukan?? klu x, tidaklah dinamakan fashion tu sebagai trend..

klu tiru design sekali tag..memang patut marah & rampas...tapi plizzz, jgn bagi statement yg menampakkan kebodohan diri anda...

buat statement, then diam...lama2 orang akan lupa laa...

dyana612 posted on 14-4-2014 06:11 PM
90 juta ok bkn 9 juta..

Ramai sangat orang yang telebih berkemampuan kat malaysia ni...

SayaSayangMama posted on 15-4-2014 10:38 AM
Dah mmg betul... peniaga jual beras ada nk berdakwah? Peniaga jual kain ada ke nk berdakwah? Jua ...

standard la. admin fanpage mewakili jenama. kalau betul jenama berprestij (walaupunnn) maka PR pun kena berprestij . rasanya dlm dunia ni, admin paritdah je yg PPRT, basic PR pun failed. perniagaan lain kena kutuk buat dek je. be professional. public berhak bersuara. bukan PPRT ngajak orang ramai bergaduh. itu zaman batu punya perangai. tak guna meratib hebat kalau asas PR pun failed.

basic marketing utk tudung pritdah = bercakap besar, lagak hebat, gaduh PPRT sambil menghina customer.

pastu ajak ejen ngan reseller bekap keliling dan puji melangit mcm ramai org sokong la.

LOL PPRT

paritdah luv u alll!==mcm tagline MLM penipu AC mizal je, "peace y'all"

sweetfasha posted on 15-4-2014 11:17 AM
agree statement ko. aku nak tulis gak tapi malas nak explain panjang lebar

biasalah kalau berni ...

kannn.. Lepas tu masing masing nak tunjuk pandai and nak mendidik la pasal patent awareness ni. Masalahnya orang paham. Orang tahu dan orang aware. Cuma sikap dan cara tu yang orang tak boleh terima. Cakap buta hati karang marah.

hotzzplate posted on 15-4-2014 11:22 AM
saya bukan peminat tudung fareeda....benci pon idok...

tapi dalam kes ni...mungkin yg dok komen t ...

bygkan nasi lemak antarabangsa dipatentkan..... hbis makcik jual nasi lemak tepi jalan kena angkut psl tiru menu
psl design segala register as harta intelek.... sesapa bleh tiru asalkan tak letak logo.... tag nama ke apa..... hatta upin ipin punya produk pun org ciplak.... yg mcm tu bleh la nak rampas ke apa...
tp ade ke kena rampas....