CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Wardina vs Ust Don - "dina kantoi puji diri sendiri di forum gosip cari?

Close [Copy link]
toxicated posted on 22-4-2014 12:52 AM
bestnyeeeee panggilan hangit lama ni..
si pemanggil mmg mewakili suara hati porumer hahahha

aah kan. mmg kena kaw2 je die. si ag yg dok kenakan tu pon mcm mmg xpuas ati je ngn dina tu. ye la....spe pnh kje ngn die lebih tau la prangai die cmne kan....

ramai yg tak suka wardina ni rupanya....

nallepooh posted on 22-4-2014 06:42 AM

Bukan tak suka.. tapi nyampah... abby pon sama... mana nick @ituini x komen ke lam tread ni

kakiku, mungkin sbb dia belajar psyko tak abis lg.

Sama2 senah.

best la panggilan hangit tu. @ituini, harap puan sudi luangkan sedikit masa komen sikit thred ni, terima kasih.

Wardina ini adalah fynn jamal versi pakai tudung sepenuhnya atau saiful nang versi perempuan

babyorange posted on 22-4-2014 02:20 AM
alahhh ruginye x tgk 30min ustaz don mlm td. bknnye de ulangan,....huuuu mne nk tgk blk ni

Episod semalam punya 30 Minit Ustaz Don "Menelusuri Hidup".

Follow Us
Mana forumer yang backing Wardina tu? sonyap yo....meh la kasi bekap lagi....xpe kita bukan nk gado2, ustaz Don pun dh pesan jgn kita keji Saudari Wardina ni....kita sama2 sedara sesama Islam xleh gado2...

aku pling keji wardina sbb dia up gambar kt ig dia. serious la wei, aku mmg tak sangka la tahap dia mcm gitu. memalukan student psych jer.

bayangraja posted on 21-4-2014 10:26 PM
boleh check sini :
perangdina duta tilam
http://mforum.cari.com.my/forum. ... 89474&extra=&page=5
...

info yg dibagi, memang padat betul...

dah abis dah bace benang2 yang dia bukak & komen...

hahaha.. punya la gigih kan...

tapi macam terang2 lak yang ituini tu wardina..

sebab ada kat mana tah dia komen, tapi hanya pakai nama "dina" saje instead of yang selalu kita taip as "wardina"..

hahaha...

tapi benang mane lak den tengok tuh..

kena carik balik... huhu...

fa_stellar posted on 22-4-2014 08:57 AM
Episod semalam punya 30 Minit Ustaz Don "Menelusuri Hidup".

tenang je dgr jawapan ustat don..

respek!!

Tak keji. Tapi I lost respect kat wardina. Total loss lah senang cerita.

bayangraja posted on 21-4-2014 10:26 PM
boleh check sini :
perangdina duta tilam
http://mforum.cari.com.my/forum. ... 89474&extra=&page=5
...

aku rase pn cam dia lh ni coz dia kn gagap ade pkataan y bunyi cam gagap "rasa...rasa...'

chickenwing posted on 22-4-2014 09:07 AM
Mana forumer yang backing Wardina tu? sonyap yo....meh la kasi bekap lagi....xpe kita bukan nk gado2 ...

beza org mulia ngan tak....
klau wardina ni paham agama sbnr takde la ambik gambo posing dada membukit tu....
aku tgk sedara mak aku je.... warna pakaian pun terhad... takde kaler terang benderang yg menarik perhatian lelaki....
aku takde la p majlis ilmu sgt.... tp kite yg kurang ilmu ni belajar merendah diri....  jgn rasa ilmu penuh didada.....

makin byk bljr makin byk kite tak tahu.....

nallepooh posted on 22-4-2014 06:42 AM

Hehehe...........baru kau tahu!...
Aku pun tak minat kat Wardina ni dan takkan membakap dia
berbenang-benang, tapi cer ko piker, kalaulah yang kutuk
Ostad Don tu cuma BEDAH  or MELAH or ESAH or KIAH,
agaknya ramai tak yang melahar tak abis-abis sampai berminggu-
minggu............??????????????
Sebenonya aku pun tak boleh hadam apa yang Ostad Don ceramah
kan fasal berpegang pada 'mimpi' dan 'Bani Tamin'. Mungkin,
ramai yang takleh hadam macam aku, tapi si Wardina ni berani
sungguh mengkritik Ostad tu. Kan dah kena.............

maxim posted on 22-4-2014 09:33 AM
tenang je dgr jawapan ustat don..

respek!!

Kalau aku jadi "saudari" ni, cepat2 aku beli tiket flight pg ostolia tu malam ni gak...sangat pedih menusuk kalbu walaupon ustaz jawab dengan lemah lembut sahaja...

"Bagaimana saudari boleh wujud di dunia ini dalam keadaan orang berkata macam-macam tentang saudari?"

Aku mmg bukan follower dia..dulu aku bukan jugak hater dia..tapi sebab skang dia semakin melampau2, tahap benci aku aku pon dah berat ke arah menjadi hater...perlu ke dia ni org follow? dia sapa?..bukan ustazah pon..setakat berhijrah pakai tudung, so boleh kecam sapa2 sesuka hati?? kalau macam tu, yang dah pakai tudung dan istiqomah dari zaman akil baligh ni, boleh la kita memaki ustaz ustazah yang ajar kita time sekolah dulu??

Memang bodoh sangat sapa yang setuju dengan dia...sama ada pasal keagamaan mahupon parenting...aku kenal berpuluh orang yang anak2 berjaya...pandai ilmu dunia dan akhirat...takde pon dorang mengutuk orang lain pasal parenting..sudah la..dalam fb yang orang upload video2 dia bagi tips parenting tu, kat tangan dia ada je rujukan..sama ada al quran kecil atau buku...dia ni nothing la..tong kosong..gedegang gedegang, habuk pon tarak..

marah betul aku bila dia memperlekehkan ustaz don tu..orang tu ada kelayakan..berhujah ada rujukan ulama2...ko ada?? baik ko pg buat tazkirah dan majlis kuliah untuk retis2 yang hazab tuh la saudari oii...

yg budak sel2 otak dah berhubung tu mmg anak die eh

yg aku tak suka.. dia mintak maaf tp tak ikhlas.. lps mintak maap yg tak ikhlas tu.. mintak maaf tapi dlm nada menyindir bagi aku.. dia up balik lps ramai yg sokong dia..
pastu keluarkan lawak kartun yg org buta2 ikut ulama masuk lubang neraka.. pastu delete sbb ramai marah..
kam on...

bkn tak boleh dia tegur, tp jgn menyindir mcm tu sekali.. kita pun belum tahu yg mana betul yg mana salah.. katanya nak jumpa sendiri dgn ustaz don.. berdiskusi n byk lagi nak mintak penjelasan ttg agama.. tapi lepas tu buat air turn back plk.. adoiii..

ustaz pon.. kami mohon.. kalu yg tak betul, mohon perbetulkan.. kalu salah, tak salah mengaku salah.. supaya kami ni terang dan jelas kekdah nya.. rilex la ustaz.. byk lagi yg kami tak tau n mintak tunjuk ajar.. mgkin ada sedikit kekhilafan.. kami yakin ustaz pon banyak nak diterangkan dgn kami yg kurang ilmu agama ni..

(ohh.. ayat ala2 ustaz/ustazah plk)

babyorange posted on 22-4-2014 02:20 AM
alahhh ruginye x tgk 30min ustaz don mlm td. bknnye de ulangan,....huuuu mne nk tgk blk ni

Jangan risau.. youtube kan ada, boleh tengok situ. Rasa sebak sebab selama ni iols banyak belajar dari 30 minit Ustaz Don. Suka cara dia mengajar, bercerita. Dia akan ajar sampai kita paham. Alih2 episod semalam, terpaksa UD buat satu slot khas utk menjawab segala fitnah yg dilempar pada dia. Dengan bahasa yg lembut tapi tegas, dia menjawab semua. Alhamdulillah, Allah permudahkan urusan UD

Kerana ego... semua bende bodoh keluar.... serius mmg sakit hati tgk perangai dia... doakan semoga dia tersedar.... spt biasa... x salah menegur... tapi cara kene la betul... skang niat tak menghalalkan cara.... bila ostaz dah jawab... dah meroyan ke lain pulak... dosa ngan ostaz don satu bende... tu dosa ko kutuk2 org yg menderngar ceramah ustad don... satu perkara lagi.... suka suki nak syurga neraka kan org lain.... ego sungguh hamba Allah ni. tundukla sekejap.... buang rasa ego tu.... sepatutnya dia dgn latar belakang pendidikan dia pun x sepatutnya bg ceramah berunsur keagamaan melainkan dia di temuramah ttg penghijrahan dia.

Wardina Safiyyah OfficialPage
24 mins ·

Terima kasih semua.  Semoga Allah tunjuk kan saya jalan yang baik dan benar. Betapa lemah nya saya. Betapa banyak nya dosa saya. Ibadah pun tak sempurna.  Sunnah pun belum habis semua nya. Semoga Allah ampunkan segala kesalahan saya.  Semoga Allah ampunkan kita semua nya.  Ya mungkin tempat saya di neraka. Tetapi saya tetap mengharapkan syurga. ..bimbinglah saya... sesungguhnya saya penuh dengan ketidaksempurnaan...
Memang banyak yang saya tak tahu. Banyak betul. Maafkan jika ayat saya tidak tepat dan seolah menghina...
Ustaz Don penuh ilmu... Siapa saya untuk mengaibkannya?  Ya penjelasan ustaz semalam mantap. Kesemua ustaz dah jawab. Ustaz tidak salah.  hanya Allah yang lebih tahu segala nya.  
Sudah saya pohon kemaafan secara personal kepada ustaz. Ustaz kata "tak apa". Saya doakan ustaz sejahtera. Ini post terakhir saya. Saya akan menyerahkan account ini ke Admin. Say tidak akan lagi update status buat beberapa waktu. Saya juga tidak akan membaca komen anda. Maaf.  Segalanya selepas ini saya pertanggungjawabkan kepada 2 orang ADMIN WSOP sahaja.