CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Wardina vs Ust Don - "dina kantoi puji diri sendiri di forum gosip cari?

Close [Copy link]
masalahnya bila ustaz kesayangan diorg terkena mula la suruh PM la emel la bagi teguran tertutup la jumpa berdepan la dsb, tp bila org lain kena tak ada pulak nak nasihat macam tu...

korang yg tegur Wardina ni kenapa tak PM ka emel ka jumpa wardina berdepan ka dsb... kenapa korang sendiri guna saluran porum tegur dia secara terbuka? cakap tak serupa bikin semua...
Last edited by obelisk on 16-4-2014 10:00 AM

pakweneelofa posted on 15-4-2014 08:04 PM
aku pon menyampah..bajet alim2 wasatiyah..padahal masa benikah pakai blazer spek mata hitam apa sm ...

ko myampah sbb dia laku... ko smpai sudah tak laku2... smpai dia kahwin pakai blazer pun ko nk cerca...

To Wardina,

Tajam lidah lagi bahaya dari tajam mata pedang...biar la yg layak menegur ustaz Don. Bukan nk ckp u x pandai...cuma u TAK LAYAK....tu je.

tqVM.

obelisk posted on 16-4-2014 09:59 AM
masalahnya bila ustaz kesayangan diorg terkena mula la suruh PM la emel la bagi teguran tertutup la  ...

Wardina boleh terima teguran k?

semua post dia good-good, org jenis mcm nie susah nk terima pendpt org

omo posted on 16-4-2014 09:44 AM
aku ilmu sikit sgt berbanding ustaz Don tu.. tapi aku masih berpegang dgn ni " barangsiapa yg menutu ...

Mungkin ustaz don ada salah silapnya....but aku org kebykan yg ilmu tak tinggi mana...aku ngk ustaz2 yg menegur main tegur pakai public fb...tak tau la depa ada email....lg baik berdepan la heart to heart...aku rs ada adabnya dlm islam nak berkhilaf nak betulkan kesalahan org...yup aku setuju jgk dgn ustaz hasrizal...ustaz2 muda terlalu awal berada in the limelight...isikan dada dgn ilmu dulu katanya....

geolimarkisa posted on 15-4-2014 09:41 PM
ustaz don selalu berpesan di setiap penghujung tazkirah atau ceramah yang disampaikan..kalau dia a ...

macit sokong..!!  
macit peminat 30 min bersama ust don...

Follow Us
chickenwing posted on 16-4-2014 10:01 AM
To Wardina,

Tajam lidah lagi bahaya dari tajam mata pedang...biar la yg layak menegur ustaz Don.  ...

bagi aku tak ada istilah LAYAK atau TAK LAYAK nak tegur seseorg... kalau dia salah tegur jelah tak perlu nak tunggu sampai layak ntah bila baru nak tegur... sedangkan sahabat Nabi S.A.W bebas nak bagi pendapat contohnya pemilihan tempat untuk perang badar, penggunaan cop mohor dalam menghantar surat dsb... masalahnya kalau tak tegur dari sekarang kesannya boleh jadi buruk akan besar impaknya memandangkan status ustaz tersebut dalam masyarakat yang mana mesej yg dia sampaikan mudah tersebar meluas...

vespa_oren posted on 16-4-2014 10:02 AM
Wardina boleh terima teguran k?

semua post dia good-good, org jenis mcm nie susah nk terima pen ...

ustaz don tu kompem ke boleh terima teguran? video respon dia dalam post #125 tu menampakkan dia mcm jenis org yg boleh terima teguran ke?

xpe la wardina....
u tanyelah hati u sendiri ape niat u tegur secara terbuka ni
kalo lillahita'ala, alhamdulillah
kalo ade niat lain, hmmmm....

amansihat posted on 16-4-2014 08:33 AM
mau tak.dialah manusia paling serba tahu.kalau cerita pasal fesyen dia tahu.pasal didik anak dia pal ...

hahhaa terbaik stmt ko ni....
wardina kan pakar segala pakar....mcm bagosss

wardina patutnya merujuk dulu perkara ini dgn yg lebih arif dan pakar...bertanya kat media sosial membuatkan hal ni makin diperbesar2kan...ntah dia dgr habis ke tidak ceramah ustz don tu.

pjade posted on 16-4-2014 09:40 AM
Seriously? Refer to her husband???? Wardinaaa??? Hahahaha... *gelak guling tak cukup tanah*

aku tau sbb apa ko gelak guling dgn pertanyaan ni... rasanya sblm ni ada org tepek kan wardina ni mcm x hormat kt husband dia... tul tak...sbb tu ko gelakkan...pjade

mzzenma posted on 15-4-2014 07:01 PM
Tp ustaz don ni best huhuh

btol2....  nota -nota selingan dia pn bagus....

digitizer posted on 15-4-2014 09:49 PM
Aku x suka wardina ni sbb dia suka hentam thru social media.ilmu agama sikit konon soh check ustat d ...

kannn... selalu mcm gitu, esp artis2 yang berhijrah ni, keekstremisan diorg ni mengalahkan orang yg memang belajar ilmu agama dari kecik.. ok la, past is past kan, tapi dengan capacity dia sebagai public figure, dan sbg artis yang agakkkk boleh tahan di zaman muda dia, tak payah la lound and blunt sangat.. apa pun don danial adalah seorang mualim @ ustaz compare dengan dia.. sekian

menyampah aku dgn c wardina... cpt la wei blah dari malaysia.. nk p australia tk p lagi pasai per... pastu sibuk nk tegur org mcm tu... memcapap jee......   atleast beliau belajar elok ilmu agama....
ko dari mana nth.... pastu ustaz don dpt lesen tauliah.... UIA tkde lesen tu tkmo lak ckp...

edoraixora posted on 16-4-2014 09:47 AM
bila wardina buat macam ni, nmpak sgt die berniat jahat
mungkin cemburukan limelight yg ustaz don d ...

kan menda simple je kot.... ustaz azhar idrus taknak tegur ke? yg kata leh langgar lampu isyarat klau konpiden takde kereta

erin86 posted on 16-4-2014 09:03 AM
pernah tgk dulu rancangan apa tah, lama dah. wardina ni jd artis jemputan. dia baru je berhijrah,  ...

jenis tutup mata kesalahan sendiri kan. Part org bukan main lagi melatah dok tegur.

Tu belum masuk part karat sampah dia kata, kalau nak tegur wardina sila ke FB dia, tak yah bukak thread. Tapi bila minah bajet ni yg tegur, takda pulak dia nak contact don daniyal tu personally ke apa.

BTW, i believe don ni lagi pandai dlm agama berbanding minah cas bagus ni.

sat lagi mesti dia buat post2 bajet victim kalau tahu dia dikutuk di sini.

Last edited by Santeira on 16-4-2014 10:29 AM

"Sesiapa yang menasihatimu secara sembunyi-sembunyi, maka dia benar-benar menasihatimu. Sesiapa yang menasihatimu di khalayak, dia sebenarnya sedang menghinamu" (Imam As-Syafie)

Rate

1

obelisk posted on 16-4-2014 09:59 AM
masalahnya bila ustaz kesayangan diorg terkena mula la suruh PM la emel la bagi teguran tertutup la  ...

betul3. mana kita tau yg mebi dah ramai tegur secara personal ke. kan? mcm retis la.. kalau yg senior, sibuk soh tegur diam2. kalau boleh jgn jatuhkan maruah. kalau yg junior, hentam je sampai terduduk. jgn bg peluang langsung. kononnya biar dia belajar dari kesalahan.

nacein posted on 16-4-2014 10:20 AM
aku tau sbb apa ko gelak guling dgn pertanyaan ni... rasanya sblm ni ada org tepek kan wardina ni  ...

Pandai ko @nacein ! Dia n mana ada nak refer-refer punya bangsa