CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {5} Ditendang cikgu sampai pengsan! pic

Klu nk serang secara peribadi ko jgn malu pulak nnti klu aku reveal diri aku yg sebenar.. N jgn sampai bekas ank murid aku pon masuk sini n cerita siapa aku... Cukup ramai setakat nk tutup mulut ko sorg..

Ko manusia xtahu dtg dr mn nk ckp pasal mendidik... Setakatt melalak hsl gosip retis bertahun2 bolehlah... Buktikan yg ko telah buat apa yg ko cakap..setkat nl cakp ikut sedap mulut saper pun boleh oren busuk

Tiba teringat cikgu muzik merangkap cikgu bdk2 pendidikan khas (bisu) sek ren saya dulu...

Mmg spesis panas baran...slalu wife dtg sek pastu gaduh terjerit2. Mana taknya, cikgu gatai tulur suka kat sorg cikgu pompuan ni...siap nyanyikan lagu wkt hari guru. Sampai skrg ingat muka cikgu mcm shuib sepahtu tu...

aku zaman skolah dulu kena libas dgn rotan kat belakang badan rilek je

pastu balik rumah cakap kat mak yg aku kena rotan dgn cikgu

last2 mak aku gelak kan aku balik.. hehe

tak penah la zaman skolah aku dulu mak bapak dtg sekolah semata2 nak salahkan cikgu pegi rotan anak murid..

cikgu yg call mak bapak suruh datang skolah pasal anak dia gengster / bermasalah ada la

anak murid zaman sekarang ni degil, ketegaq dia lain macam. salah sapa?mak pak la manjakan lebih2, zaman dah senang.

kesian budak tu... kalau betul2 degil macam mana pun hukuman janganlah sampai membelasah budak.. itu dah hilang control namanya.. lagi pun masyarakat sekarang ini tidak sama dengan masyarakat dahulu, tetapi kalau dah membelasah dulu2 pun tak boleh terima itu sebagai hukuman.. guru2 sekarang ini patut kena ajar limit.. sampai mana disipliln, kepatuhan, control boleh dilakukan oleh guru sebab ada guru2 yang kurang kesabaran spt ini akan sampai membelasah budak.. method jangan dijadikan sebagai alasan kerana dlm komuniti yang ramai kemungkinan kejadian spt ini tetap akan berlaku.. itu win-win situation kepada semua pihak..

cikgu ni mesti jenis melahap najis....
bkn main lg baik kata2 psl agama...
tp duk celaka sana sini.. last2 smpai tendang budak smpai pengsan..

Follow Us
Perkara yang salah tetap salah..memang tak patut cikgu tu bertindak macam tu. Tapi mungkin hanya segelintir cikgu yg sebegini. Jangan pukul rata. Masih ramai lg yang ikhlas menjalankn tugas sebagai pendidik.

ellZack posted on 18-4-2014 12:01 PM
orang kementerian yg iols nampak rajin ke hulu ke hilir melawat sekolah bagai, sorang je.. timb 2  ...

P. Kamalanathan memang betul2 buat kerja. Gossip kata heols memang tersangat rajin.

Kah kah kah kelakar gila, ingatkan tak baca, auta je lebih Sebijik mentality makcik pprt, siap nak paggil org utk cerita dia siapa? typical sgt org suka ckp besar tp sebenarnya kosong. Ishh kita nak ckp benda2 mcm tu pun malu, biarlah org kat forum tak tahu kita siapa jika kita hebat sekalipun, tak sanggup nak memalukan diri mcm org tak educated nak suruh org lain impress n pikir kita hebat dgn ayat ala2 ' ko jgn malu kalo tahu aku siapa, aku panggil bekas anak murid aku utk cerita aku siapa baru ko tahu.'  Simpang le dr ada oerangai mcm ni, malu sungguh kat org. Kat forum pun dah mcm ni, suka ckp bsr tak henti2, kat luar mesti sekeliling menyampah

Diri sendiri yg suka bergossip psl retis sana sini tak sedar diri semua cetota retis dia tahu tiba2 nak tiduh org pulak ckp mcm org gila.

BumpIQ posted on 18-4-2014 12:41 PM
cikgu ni mesti jenis melahap najis....
bkn main lg baik kata2 psl agama...
tp duk celaka sana si ...

Betul sgt. Mcm cikgu sorg tu kat sini ckp agama pong pang pong pang tp bqb pukul budak sampai beralhamdulillah setonok sbb budak ucap terima kawih lps dipukul katanya kat sekolah dia ajar, gila punya taliban.

cikgu gila..sama mcm sekor lg kt sweden nun..

skg nie syarat br nk jd cikgu kena jalani latihan kecergasan dlu..lg la kuat belasah murid

cikgu yg mmg disahkan mental pn xkena buang

Innrukia posted on 18-4-2014 09:16 AM
Sepatutnya cikgu2 & kakitangan kerajaan yg lain ikut private practice.

Ada masalah disiplin, kala ...

Aku baru berdebat dengan pengetua aku akan hal guru bermasalah ini kelmarin.

Aku kata apsal la guru2 ini, liwat rogol pelajar pun paling2 hukuman pindah sekolah. Pehtu di sekolah baru, buat lagi. Apsal tak buang kerja terus?

Dia kata, camna nak buang kerja kalau tak disabitkan kesalahan? Kalau dah disabitkan kesalahan pun, kementerian tetap takleh suka2 buang. Terus aku kata oh bestnya jadi pekerja gomen, disayangi sangat sampai ada masalah disiplin ka mental tetap tak dibuang kerja.

Pehtu pengetua tu pun melalut2 ala mak jah la pula cakap pasal guru2 bermasalah mental di daerah aku ni.

Tapi betul la. Cikgu ni, susah nak buang kerja. Ada sorang cikgu pondan tempat aku, anti perempuan. Dia dah lama bermasalah, tapi tetap dalam perkhidmatan. Awal tahun ni dia dipindahkan. Kat sekolah baru, belum sampai sebulan bertugas dia dah buat kes pukul pelajar perempuan dengan kuat guna buku. Kesalahan budak tu? Budak tu cuma ucap selamat pagi jah...entah tetiba naik angin cikgu ni, dia kejar budak tu then dia pukul guna buku, depan mak pak budak tu (hari tu kebetulan sekolah ada majlis penyerahan wang bantuan RM 100). Terus jadi kes polis. Namun beliau tetap bertugas seperti biasa...

ellZack posted on 18-4-2014 12:01 PM
orang kementerian yg iols nampak rajin ke hulu ke hilir melawat sekolah bagai, sorang je.. timb 2  ...

Muhayiddin sibuk sbb dia dah tpm. Patutnya klu tak blh handle nape nak pegang byk2, serah je kat menteri lain yg blh focus kan.

chazey posted on 18-4-2014 01:02 PM

Aku kata apsal la  ...

patut la org berlumba2 nak keje gomen....teruk cemana pun pangai, masih lagi boleh keje

chazey posted on 18-4-2014 01:02 PM

Aku kata apsal la  ...

patot la bole main belasah budak2... belasah camne pon tak buang keje. tukar tempat keje je. gaji pon tak potong.

jengkoil posted on 18-4-2014 10:27 AM
Wan omar je pun  nama bapak ko dikk...ntah apa laa kawan ko mainkan nama tu...

abam penah jumpa y ...

citer p ramlee tu terkesan sangat kut di hati budak2...dah jadi kebiasan,bising dan bergaduh dalm kelas,tanya punca dia.."dia ejek nama bapa saya cikgu"..bapa ko nama apa?.."ismail"...habis tu....???????? ...biasa je nama bapa dia...tapi memang pantang disebut...panas hati...so gaduh la...yang lain pun campur tangan...lagi bising...kalau cikgu yang jenis hilang sabar..macam ni la jadinya..berlaku juga di sekolah menengah.....cikgu nak  hukum budak..ikut peraturan la...kalau anak kita orang buat macam2 apa kita rasa...

Kenapa la cikgu skg ni perangai haram jadah sngguh. Tendang budak smpai pengsan. Ahhh. Ak xleh hadam prkara mcm ni. Syukur masa ak sekolah dulu xde jmpa cikgu2 yg gila.

krustykrab posted on 18-4-2014 01:07 PM
patut la org berlumba2 nak keje gomen....teruk cemana pun pangai, masih lagi boleh keje

Tak hadir bertugas berbulan2 pun gaji tetap masuk nok.

Sorang cikgu tempat aku dah malas jadi cikgu. Dia setop camtu jah, tak hantar surat perletakan jawatan ke pon hapa. Dia balik kampong then bukak kedai, buat bisnes jual barang2 runcit. Yang aku heran tu dah setengah tahun tak gi kerja pun gaji tetaaaaap masuk nok. Disayangi pengetua/gomen ka apa?

wututoking posted on 18-4-2014 01:12 PM
patot la bole main belasah budak2... belasah camne pon tak buang keje. tukar tempat keje je. gaji  ...

Itulah hakikatnya nok.

Kat tempat aku, guru2 pemalas masuk kelas boleh pula dipindahkan ke PPD atas alasan kalau dia dah takleh mengajar, elok la buat kerja pentadbiran saja.

Hasilnya, PPD nan hado underperfomed sangat.

nak marah boleh..nak pukul pon boleh..ada laa had nya...kalau dah mcm wwf tu pejadah plak..aku zaman sekolah dulu pon cikgu seme garang2..tp ktorg enjoy jer..ni dah melampaui batas dah sampai kene smack down mcm tu...sila siasat laa betul2 kalau betul cikgu ni buat gitu kat anak murid..elok kene buang jer xyah jd cikgu...