CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mypleasure

All About New Zealand - Part 5

Close [Copy link]
spenstar posted on 16-10-2014 04:04 PM
flight kol brp? nanti aku lambai dari darat hehehee.... have a safe trip! huhuh aku jeles....nak i ...

Esok 0845am. MH133. Lambai tau klu nmpk. Hihihih

Peterpan17 posted on 16-10-2014 05:07 PM

Safe journey Peterpan..tqvm for the info

hi peterpan....
safe journey...enjoy yr days in nz. jgn lupa citer2 new zealand

Safe flight...
nanti kalo kat sana jumpa pompuan melayu sensorang tegur2 aa... hehe
Flight aku esok malam, sbb sorang2 mmg naik public transport ja..
ada kat NZ 18-26/10, kl-auckland, pastu pi jalan2 ke matamata ngan rotorua, amek flight ke christchurch then amek scenic train ke picton, naik ferry balik ke wellington, pastu naik flight balik ke auckland... walaupun tak puas sebab xdapat nak round lebih2 kat South Island tu tapi xpelah... alasan utk repeat next time.. hehe kali ni kekangan masa.. cuti xbanyak tp byk sangat trip yg diplan

Nak tanya.. ada sesiapa yg pernah join Doubtful Sound Cruise selain milford Sound?

Peterpan17 posted on 16-10-2014 01:34 PM
Ades!! jgnlah begitu.  Ko baca link dibawah ni. Kak Lina punya pengalaman. Mudah mudahan perjalana ...

Theheheh alhamdulilah da smpi sydney dgn jayanye..cuaca sihat arini so sempat gi paddys market. .skang tgh tunggu flight ke Christchurch...theheeh ye ye sila la tegur teguran ye

Follow Us
chimei posted on 17-10-2014 03:28 PM
Theheheh alhamdulilah da smpi sydney dgn jayanye..cuaca sihat arini so sempat gi paddys market. .s ...

peghh......best nye!!....slmt bercuti

Dah smp airport motel. Dah mandi & skrg nak tido. Waktu tempatan 215am 18/10. Internet punyalah hazab. Journey td smooth takde bumpy ride. Syukur Alhamdulilah. Berguni doa kita org baca. Esok nak collect keta & start journey

queenhua posted on 17-10-2014 11:59 AM
Safe flight...
nanti kalo kat sana jumpa pompuan melayu sensorang tegur2 aa... hehe
Flight aku e ...

Mgkn kita selisih bahu di Wellington. Esok aku nak ke Taupo pastu Palmerston North baru Wellington

chimei posted on 17-10-2014 03:28 PM
Theheheh alhamdulilah da smpi sydney dgn jayanye..cuaca sihat arini so sempat gi paddys market. .s ...

Aku tgh rilek kat airport motel di Auckland. Esok nak ke Taupo dulu

Peterpan17 posted on 17-10-2014 09:19 PM
Aku tgh rilek kat airport motel di Auckland. Esok nak ke Taupo dulu

Ok peterpan.....selamat semuanya ...tak sabar tunggu citer seterusnya.

viscosesss posted on 17-10-2014 11:29 PM
Ok peterpan.....selamat semuanya ...tak sabar tunggu citer seterusnya.

Aku ada cerita kelakar tadi pagi. Kami gerak dari Auckland lepas amik keta, shoot ke Taupo. Keta siap ada GPS yg mmg aku order. Ntah tak tau kenapa GPS tu bawa kita org ke mana2. Kampung2 ulu bendul mana ntah kat area Matamata. Dahlah ujan renyai2 pastu ujan lebat. Sd nya kami stop kat satu rmh org. Masa tu tengah ujan, tetiba ada anjing 3 ekor keluar dan bekejar kat pagar kita org stop. Apa lg, tak cukup tanah kami lari masuk keta. muahahahaha!!

Gilos punya besar anjing tu.  Tak tau anjing apa. Tp tgk muka yg gelebeh kebawah tu, mcm anjing bull dog. Tuan anjing tu dok panggil2 anjing2 tu baru lah kami berani buka pintu keta

Tuan rumah tu lukiskan kami map utk keluar balik ke highway. Pasni kita org berazam klu GPS tu ajak kami jln2 msk kampong, agak2 tgk lain mcm je, kita org pusing balik ke highway.

Peterpan17 posted on 18-10-2014 03:30 PM
Aku ada cerita kelakar tadi pagi. Kami gerak dari Auckland lepas amik keta, shoot ke Taupo. Keta s ...

check the parameters kat gps tu Peter.. pilih hiway atau pon apa2 yg sesuai

dlisa posted on 18-10-2014 05:56 PM
check the parameters kat gps tu Peter.. pilih hiway atau pon apa2 yg sesuai

Yg kami dari Auckland ke Taupo tu staff  car rental yg tlg buat. Dia tunjuk kami mcm mana nak set jalan. Hari ni aku buat sendiri baru ok. Tak sesat.

Peterpan17 posted on 19-10-2014 03:18 PM
Yg kami dari Auckland ke Taupo tu staff  car rental yg tlg buat. Dia tunjuk kami mcm mana nak set  ...

peterpan....ahahahahahah...lawak la..tak leh imagine camne ko lari kena kejar ngan anjing. lain kali kita set sendiri jer..ok waiting for your next report. weather camne?

viscosesss posted on 20-10-2014 09:33 AM
peterpan....ahahahahahah...lawak la..tak leh imagine camne ko lari kena kejar ngan anjing. lain ka ...

hah!! tulah pasal. Staf tu saja nak dajalkan kita org kot. kekekek!!

Sabtu dan semalam ujan renyai2 kdg2 stop. Ari ni weather very nice. Breezy tp tak ujan. Ada matahari walaupun sejuk. Seharian pagi smp lunch time kami lepak kat lake, bergambar, berpiknik siap minum hotl coklat. Kita org ckp, bila lg nak berlagak mcm durang mat salleh yg piknik  kat tepi lake. Pastu kita org gi Taupo town yg sepelaung je dari lake tu. Soping t-shirt All Black Champion of The World. hah!! keluar dari store 4 bag plastic smp gelak sales girl/man kedai tu. Murah murah. Ada sale, beli 4 free satu. Durang clearance sale. Skrg ni lepak kat Mcd jap psl ada free wifi. Susahlah, nak tepek gambar, internet slow  dan susah nak dpt. Hostel kami takde wifi dan stop selling internet voucher. Harap kat Palmerston North ada tenet ler.

Semalam kita org gi Wai o Tapu Thermal Wonderland tgk  geyser dan craters. Pastu gi Huka Prawn Farm pancing udang. Seronok gilos aku pancing udang. kekekeke!!

Peterpan17 posted on 20-10-2014 10:29 AM
hah!! tulah pasal. Staf tu saja nak dajalkan kita org kot. kekekek!!

Sabtu dan semalam ujan ren ...

peterpan, tergelak besau aku baca ko kena kejar anjing hahaha..anjing mat salleh dahlah besar mcm mat sallleh gak..pengalaman tu.....

kalo takleh update gambar,takpe balik tanah air nanti ko update ye..ko ada pegi kt gua tepi laut citer narnia no 2 tak?cathedral cove...teringinnn sgt nk pegi situ...

take care ok.

spenstar posted on 21-10-2014 10:00 AM
peterpan, tergelak besau aku baca ko kena kejar anjing hahaha..anjing mat salleh dahlah besar mcm  ...

Gua tu kat area mana?? Aku tak pernah tgk film Narnia. Mcm film utk budak2 saja aku rasa.

Anjing tu tak menyalak, just kejar kita org. eeee!! gila anjing besar 3 ekor kejar kita org nak dok diam2.

Td kami dari Taupo ke Palmerston North. Suma smooth takde apa cuma waktu toilet dan coffee stop tu kami nmpk sign café with free wifi. Apa lg cepat2 msk  café tu. Msg2 sibuk update status guna hp. hahahah!!

Tp skrg aku perasan klu kita drive dr bandar ke bandar, byk café café provide free wifi. Good sign lah ni. Depa dah sedar betapa pentingnya internet. Dulu aku pergi mcm dok dlm hutan je. Susah benor nak akses tenet.

Kat Palmerston North cuaca pun bagus, kami lepak kat Victoria Square ada taman & museum. Kita org gi jenguk Museum Rugby. Esok nak gi jln2 tgk parliament dan esplanade lak.

Peterpan17 posted on 18-10-2014 03:30 PM
Aku ada cerita kelakar tadi pagi. Kami gerak dari Auckland lepas amik keta, shoot ke Taupo. Keta s ...

Keh keh keh... Suka anjing tu sakat hang.

Iols pun ada crita lucu pasal anjing ni tau. Di Malmo ari tu, leka la dok snap2 gambar, skali i mcm nampak dgn ekor mata ada benda bergerak tau kat blakang, skali toleh ada bulldog hitam ni tgh lari mcm nak terkam iols dr belakang. Oh my, i ckp dlm hati.. Tak boleh lari ni, sah2 la dia ingat iols ajak main lari2 kan.. So i diam beku jer.. Dia sampai betul2 seinchi-2 blakang i, dia stop. I mmg blank tak tau nak buat apa. Tuan dia dok panggil pun dia dok diam.. I pandang je kat dia tapi bkn pandangan ganas, ala2 pandang sayu gitu. Tuan dia panggil lagi, baru dia gerak..

Kenot imagine la kalau2 bebetul dia terjah i dr belakang.. Buat aksi liwat kah... Naya betui

Dah tu, tak serik kan..  Sambung la snap sana sini, tetiba sekor lagi lak meluru kat iols, kali ni berdepan pulak. Alamak, apa nak buat ni.
Tuan dia panggil pun dia buat derk sajork.. Dia nak mai dekat hidu2 dah.. I undur setapak.
Pastu tuan dia jerit kat i, dia ajar..
Kalau taknak anjing mai kat kita.. Kita silangkan tangan lekap kat dada.
So i pun buat la, anjing tu pun slow2 balik kat tuan dia.

So u boleh la buat sign gitu jugak, tapi i tak tahu la sign ni universal utk anjing sedunia ka or di europe sajork ya..
Selamat Mencuba

lipsofanangel posted on 21-10-2014 08:58 PM
Keh keh keh... Suka anjing tu sakat hang.

Iols pun ada crita lucu pasal anjing ni tau. Di Malmo ...

oh!!! aku rasa ini bahasa anjing sedunia kot

Td time kami jln2 dlm town tengok2 brg, supinglah kunun, ada satu anjing betina dok kejar aku. Tp bukan nak serang, she was being friendly. Bukannya aku tak suka tp mana nak sertu klu dia jilat aku. Budak laki tuan anjing tu dok kata don't worry, she wont bite.heh!! mcm mana aku nak explain bukan aku takut kena gigit. Aku rasa aku ni ada dog magnet