CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Neelofa OFFICIALLY berhijab?#pg15 / KISAH HIJRAH LOFA #pg34

shachihata33 posted on 4-7-2014 08:29 PM
aku lupa kauuu....padahal aku menunggu slot tu
please ceritakan apa lofa cakap..... ahad nk d ...

Aku xreti la nak bercerita..
Takut lain plak jdinya.. Nnt ade plak yg konar baring bnde yg aku smpikann..
Apa yg aku boleh katakan ialah lofa skrg benar2 berubah.. Time dia nangis ceritakan perubahan dia buat aku tersentuh n  same nangis.. ;'(

For those yg kate lofa pakai tudung for bussiness that soo totally nonsense..  N aku xrase yg dia hanye berubah pkai tudung je.. Tapi masih slow2 utk menutup aurat dgn sempurna.. Tudung itu hanyalah simbol langkah pertama yg tanda dia nak kan perubahan.. Dia ade sebutkan ttg ikhtilat td, n aku pasti dia sedang cuba menjaganya.. Tu je yg mampu aku katakan setakat ni..
Sesiape Karatz lofa sekaliann yg kat sni, mari same2 kte doakan n mungkin bleh tag or komen or pm ape kat lofa ilmu2 yg bermanfaat.. Dia masih belajar utk MENGHAYATI dan FAHAM ttg agama Islam yg syumul ni..
***even aku xpnah minat heliza n xpnah knal 'lela' aku nk berterima kasih pd dedorg ni..

**apapun, jgn tggu jd ustazah bru nak bg nasihat.. Karatz lofa forever.. Lol!!

adeqo posted on 4-7-2014 02:22 PM
Aku xreti la nak bercerita..  
Takut lain plak jdinya.. Nnt ade plak yg konar baring bnde yg a ...

Yup, bagilah peluang kpd lofa berubah secara beperingkat, kita xbole expect perubahan org mcm dia secara drastik & mendadak teringat plak puisi memandang dgn pandangan rahmat by hilal asyraf

Memandang Dengan Pandangan Rahmat.
Hari ini dia mungkin penzina,
esok lusa dia mungkin ‘abidah mukhlisah ilallahi ta’ala.

Hari ini dia mungkin tidak bertudung,
esok lusa mungkin dia adalah yang paling ikhlas sekali menutup auratnya, dan paling menjaga kesopanan muslimahnya.

Hari ini dia mungkin seorang yang kaki mencarut,
esok lusa mungkin dia adalah yang paling lembut sekali bicaranya.

Harii ini dia mungkin seorang yang ingkar kepada Allah SWT dengan sering melaksanakan maksiat yang besar,
esok lusa mungkin dia adalah yang paling istiqomah melaksanakan qiamullail kala kita semua sedang lena.

Hari ini dia mungkin seorang yang tidak beriman kepada Allah SWT, syirik kepadaNya, kufur kepadaNya,
esok lusa mungkin dialah yang paling beriman kepadaNya, memperjuangkan hak-hakNya, kala mereka yang telah Islam semenjak lahir dengan warisan keluarga meninggalkan perjuangan menegakkan agamaNya.

Kita tidak pernah tahu.
Kita tidak pernah akan tahu.
Maka dengan alasan apakah kita mahu bersangka-sangka itu dan ini kepada manusia, saat kita pula tidak dapat menembusi jiwanya?
Saat kita pula tidak bersamanya 24 jam sentiasa hingga kita mungkin terlepas banyak kebaikannya yang lain.

Tugas kita bukan me’neraka’kan orang.
Itu urusan Allah SWT. Dia yang memasukkan ke neraka sesiapa yang Dia kehendaki, dan memasukkan ke dalam syurga sesiapa yang Dia kehendaki.

Tugas kita, adalah mengajak manusia ke jalanNya.
Bukan menjahanamkan mereka.

Pandanganlah dengan pandangan rahmat.
Alangkan Allah Yang Maha Berkuasa itu,
tidak pula mengazab Firaun, Namrud, Haman, Qarun, Kaum ‘Ad, Kaum Thamud, Abu Jahal, Abu Lahab dan lain-lain, tanpa menghantarkan kepada mereka para Rasul memberikan peringatan, yang rata-rata bukan sehari dua penyampaian peringatan mereka kepada manusia seperti itu.

Maka siapakah kita untuk memandang orang dengan pandangan laknat?
Sedang Allah SWT sentiasa memandang semua hamba-hambaNya, dengan pandangan rahmat.

Siapakah kita?

Hari ini kita mungkin adalah yang beriman kepadaNya,
ketahuilah bahawa esok lusa, mungkin kita jugalah yang akan kufur dan menentang perintahNya.
Bukan mustahil.
Dan sentiasalah berjaga-jaga.
[Hilal Asyraf]

cookies_raya posted on 4-7-2014 09:16 PM
atau ko yg susah hati sebab lofa ni kena kritik sebab ko dah idolakan dia mcm taraf nabi lah ya? k ...

Neraka? Syurga? Puji lofa? Tiru Rihanna? Pakai tudung for bussiness??karatz or neutral fefeeling ustazah??
Apakah real isu yg cube ko nak smpikan n timbulkan ttg pengkhabaran benci ko ni..jgn nak putar belit..

Komen ko bukan kritikan pada lofa.. Tp lebih pd komen benci pd lofa..

Ajaran ape yg ko gune sape yg puji lofa masuk syurga ha?? Pegangan ape yg ko gune mengidolakan manusia? Ilmu apa yg ko gune boleh baca niat org tu ikhlas ke x? Kita tiada hak nak tentukan siapa masuk syurga neraka n kita tidak boleh mengidolakan sesiapa n segala niat dlm hati kita tiada siapa tahu MELAINKAN Allah SAHAJA.

Pg belek kamus bahasa n kaji apa maksud IDOLA dan xlupe maksud INSPIRASI sebelum ko nak konar baring..  

** jgn nak tggu jd ustazah baru nak tegur org.. xde gunenye ko jd manusia yg berakal waras dan mengambil ISLAM sebg the way of life..

***Jika ko tidak puas hati dengan lofa, sila la berjumpa dgn dia.. Ckp ketidakpuashatian ko padanya dpan2..
Ko konar baring kat sni pun xde gunenye..Ktrg xdpt nak menyelesaikan masalah ko dgn dia.. Better tnye dia dpan2..  
Peacoo yo!!

cookies_raya posted on 4-7-2014 08:30 PM
wow hebatnya dapat inspirasi dari ratu illuminati puppet.....islamic nya.....lol ustazah2 jadian tak ...

Hang merapu apa ni? Kalo posting sampah camni baik diam je

CikNano posted on 4-7-2014 10:32 PM
Yup, bagilah peluang kpd lofa berubah secara beperingkat, kita xbole expect perubahan org mcm dia  ...

time artismyg dipuja..kalau hari ini bla bla bla....kalau artis yg x disuka contoh fazura...hanya kisah hari semalam je lah yg di jaja.kalau hari ini da irrelevant kekdahnya....double standard much..bukan ditujukan utk u yg i quote ni...cuma based on mh observation je kt forum ni

Laaaa... X hbs2 lg... Korg layan sgt la pesakit otak terlepas cek-up tu.. X boleh tgk org lebih..

Follow Us
shachihata33 posted on 4-7-2014 04:43 AM
cantik ummi nazeera..rupanya lofa baik ngn ummi... bertambah gembira aku lofa kwn ummi... moga kaw ...

Wahhh... Lofa baik dgn ummi while missfake cemolot dgn kakak boy ummi...

ape ke sewel korg ni dok melayan org sewel..   

Tolong...ade oghang meghoyann!!!!

cookies raya tu gila ke?

maxim posted on 5-7-2014 01:09 AM
ape ke sewel korg ni dok melayan org sewel..

Aku hnye nk betul pemikiran dia sebelum dia mnjd sewel lg je tuu.. Selama ni aku ok je.. Ni tetibe dia timbul isu yg lain mcm.. Ape kejadahnye xpuji lofa masuk neraka??? Pemikirann akidah ape dia gune??? Seramm sejuk aku dgar statement dia tu..

lavenderrr1 posted on 4-7-2014 04:50 PM
time artismyg dipuja..kalau hari ini bla bla bla....kalau artis yg x disuka contoh fazura...hanya  ...

Iolls pon baru tsedar gak lepas baca puisi ni xkisah la faz or lopa ke, siapa la kita nak kata diorg, iolls pon penah join skaki lahar artis yg i xske..skrg ni nk slow down skit hehehe klu ada yg xbkenan iolls tegur je la kedua2nya

anjing cookies kuat sangat menyalak..alahai..bior jer lah dia nk play god disini..siannye life si cookies ni..otak sempit jumud .

cookies_raya posted on 4-7-2014 09:16 PM
atau ko yg susah hati sebab lofa ni kena kritik sebab ko dah idolakan dia mcm taraf nabi lah ya? k ...

Astaghfirullahalazim... jauhkan la lidah aku utk bckp, jari aku utk menaip, hati aku utk bdetik seperti ayat yg last tuh..takot kalau mati just rite after that sentence anti aku x sempat bertaubat..

orang berubah kearah kebaikan..ucapkanlah alhamdulillah..semoga istiqamah..semua org pun ade masa silam..igtlah Allah tidak melihat permulaan tapi bagaimana pengakhiran hidup kita..Dan lebih baik kita memperbaiki diri seniri dari melihat keburukan org..salam ramadhan kareem

join nangis petang semlm dengo lofa citer cane dia dpt petunjuk tu

atleast lofa dpt petunjuk bukan setakat menutup aurat..tp solat 5 waktu & menghayati quran

Alhamdulillah semoga kekal image begini. Kan cantik. Cantik pada Allah, cantik juga dipandangan manusia. Well done.

Alhamdulillah, segala puji bagi Allah. Semalam sempat dengar IKIM usrah nurani, perkongsian yang ikhlas oleh Lofa. Janganlah kita berhasad dengki kepada perkara yang baik kerna hijrahnya jelas menurut perintah Allah. Namun tidak salah jua jika menegur dengan hikmah jika ada yg tersilap, igat ya kita semua tidak sempurna tapi berjihad untuk menjadi baik & sempurna. Moga Istiqamah Lofa & teman2 yg lain, moga retis2 lain turut terpanggil & mendapat hidayah Allah which is sesuatu yg sangat rahsia & besar. Biar lofa jadi pencetus moga anak muda kita mahu berubah.

Ps: sila dengar slot2 IKIM petang2 waktu uols balik koje ari2, byk segmen best2 utk didik hati kite yang terkadang keras & ternoda ini. Selamat Berpuasa 😊

Aku x pernah minat si Lofa ni
Aku pon x minat MissFake
Tapi bila Lofa da pakai tudung ni... aku suka plak kat dia
Semoga istiqamah...

http://ecansenpai.blogspot.com/2014/07/perjalanan-neelofa-mencari-tuhan.html?fb_action_ids=793374427369364&fb_action_types=og.likes&m=1

@shachihata33

cuba baca yg ni pulak. Lebih detail cerita penghijrahan Lofa.