CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6642|Reply: 42

Isunya utk PROVOKASI tapi JUJUR mahu tahu :-)

Post time 24-6-2014 04:50 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
MODs, please allow me yer.

Dulu, saya sangat sinis dan fedup dgn perawat2 tradisional, tapi tidaklah sampai benci dan membuat gara2 dgn mereka. Sebab? Saya risau tentang aqidah mereka dan yg mengikuti mereka. Tapi saya telah mencapai satu titik ketenangan dan positif terhadap para perawat tradisi ni setelah ada kefahaman hasil observasi yg lama. Not all tapi yg jenis2 kampong, baca mantra tiup air dan terkadang merebuskan akar2 herba yg mereka ambil mengikut petua & pantang yg mereka warisi atau pelajari.

Sekarang, saya sedang mencari titik ketenangan dgn kaedah rawatan ruqyah-based yg mula BOOM di tempat saya sekitar tahun 2005~6 iaitu peristiwa rasukan pelajar perempuan. Tahun tu saya memang biasa lepak di Forum CVT, telah memiliki Buku Manzil kebetulan ada dijual ditempat saya, tahu tentang Rawatan mengguna Ayat 33, memiliki buku Wirid2 & Doa2 hasil tulisan Ustaz Ismail Kamus yg popular di tempat saya ketika itu (saya tertanya kenapa beliau tidak menjadi pioneer menubuhkan pusat rawatan ruqyah-based yg pertama di sini). Saya still observe & nilai ikut cara saya lah yg saya memang pakarlah utk agar positif beside ada individu2 yg guna perkara2 & label2 ugama yg sangat obvious utk tujuan marketing :-).

Next on the list dakwaan boleh meraga sukma, tapi kesan utk mencederakan aqidah kami org awam ni tak seriuslah. ;-( Selepas akhirnya tak boleh chew siri Bercakap Dengan Jin, saya cuba baca buku Tok Awang Ngah & satu siri yg watak utama Tok Anjang Aki. Kisah2nya memang hebat jika betul tapi writer tak claim ia kisah benar. Tapi ada juga yg claim boleh meraga sukma utk pelbagai tujuan, seperti meraga sukma ke zaman silam utk mengetahui kisah sebenar Kota Gangga Negara yg ketika itu heboh tentang penemuan baru - termasuklah klaim2 tentang MH370 kini.

So thread ini walaupun mean utk provok dan sinis, saya jujur hendak tahu apa jawapan para pakar di sini. Saya pasti ramai anda pernah melihat samada secara real atau video dan membaca kisah2 perawat ruqyah-based menjalankan rawatan dgn bacaan ayat2 sertu menepuk tempat2 tertentu.

[INI ISINYA]
Ada seorang perawat ruqyah-based menulis dlm blognya kisah dia merawat gangguan. Dia mengertak benda utk memanggil Tok Gurunya  kalau benda tu tak mahu keluar. Benda tu meminta ampun kerana kenal dan takut akan Tok Guru itu, hatta, menyebut nama Tok Guru pun buat benda tu gementar. Agaknya, di alam sana tu nama Tok Guru adalah legend dan mungkin setiap rumah ada gambarnya. Ada peristiwa hampir bersamaan yang saya sangat percaya kebenarannya iaitu tentang riwayat Sang Iblis takut utk berpapasan dengan Umar Al-Khattab RA.

Katalah kita kenal Bomoh Sihir yang guna 'pendamping' atau Ketua Negara yg terbilang menindas umat islam. Pasti mereka ini ada jin kafir yg tinggal dalam badan atau at least berada di sekitar mereka. Dlm kaedah rawatan, jin kafir juga digelar syaitan atau iblis oleh para perawat, so tiada masalah identiti dan gangguan. Apa kata kita tulis surat kepada mereka2 ini yg mana isi surat tu sebenarnya dituju pada jin kafir aka syaitan aka iblis yg mendampingi mereka. Isinya boleh ringkas, sebab tak tau nama dan bangsanya, kita buat generik, contoh, seperti:
wahai engkau yg berketurunan umat dari Kerajaan Nabi Allah Sulaiman, aku mengingatkan, hendaklah kamu menghentikan maksiat dan persekongkolan yg dilaknatNYA. Sekiranya tidak, GURUKU yg bernama SIPOLAN akan menyerang kamu hingga kamu tidak terdaya dan mati dalam kufur. SEKIAN.

Boleh tak dibuat begitu dgn menggunakan nama guru yg digeruni oleh para makhluk halus alam sana? Secara logiknya, apabila surat tu dibaca, tentu 'pendamping' tu mendapat maklumat serta-merta.

Kalau tak boleh, kenapa tak boleh?

Saya org awam, so please guna bahasa melayu mudah jer atau rojak dgn english tak pe.  Tak perlu pakai atau paste bahasa arab atau bahasa2 lain. Kalau tulisan saya salah, org boleh marah dan hanya mencederakan saya jer, tapi kalau tokoh ikutan masyarakat sebar benda yg dikaikan dgn agama, kalau nantinya ia salah, pasti banyak yg akan cedera ala efek domino.

Sekian dahulu.

cmnilah.

ilmu cmtu ada.

baiknye ikut pe rasulullah s.a.w. ajar.

solat sunat tasbih

solat sunat taubat

kerja kuat.

bersenam.

tengok tt mencari ketenangan dengan meraga sukma? ada nabi ajar? ada dalam kitab alquran?

nak jadi magician ke sampai nak keluar roh tubuh badan??

benda2 tu semua mungkin ada mungkin tidak?

tapi kenapa penyakit juga hendak dicari sedangkan penawar ketenangan sudah ada?

kalau tt nak cari ketenangan balik pada fitrah manusia.

bukan buat pekara pelik sebegitu.

sekian.

CiliPadiSedap posted on 24-6-2014 05:15 PM
cmnilah.

ilmu cmtu ada.

Nampak benar cili tak faham apa yg tulisan saya maksudkan.

Kalau cili rajin & pro kepada kaedah rawatan ruqyah-based, apa jawapan mutlak bagi soalan simple kat bawah tu?

Bawah ni contoh jawapan yg tidak saya anggap sebagai jawapan, dan, ia melambangkan ke tidakpastian parts agama sendiri:

"Kalau ALLAH berkehendak, boleh saja berlaku."

Kalau anda biasa guna jawapan sebegitu bagi menjawab perkara2 ganjil/mistik, cuba kurangkan penggunaannya sambil cuba memahami kenapa ia bahaya.

Punca tergelincirnya atau sesatnya org2 nasara daripada beraqidah ALLAH YANG ESA - AHAD kerana jawapan seperti itulah.

AwgSagi posted on 24-6-2014 06:26 PM
Nampak benar cili tak faham apa yg tulisan saya maksudkan.

Kalau cili rajin & pro kepada kaedah r ...

guru2 tak boleh dimuliakan sebegitu.

panjang intro. hehe

adekah soalannye :
"boleh ke kite merawat orang yang dirasuk jin, dengan menakut2kan jin tu dengan name tok guru kite?"

CiliPadiSedap posted on 24-6-2014 06:30 PM
guru2 tak boleh dimuliakan sebegitu.

Org yg saya maksudkan adalah perawat yg guna kaedah ruqyah, dan Tok Guru memang popular & tokoh unggul rawatan sebegini, nama tak perlu sebut, takut2 forumner yg bersaka gelisah tak menentu hehehe.

Tapi reply cili tak menjawab soalan saya. Saya ada jugak ilmu asas agama ni seperti adab, tauhid, tasauf, janayat, munakahat, fiqh, faraidh, sirah, dll jadi benda2 asas mcm ayat reply cili tu memang saya ketahui, jadi tak perlu risau tentang perkara asas tu.

Saya pernah bertanya soalan sama pada ahli rawatan tradisional yg claim boleh membunuh org di kg lain dgn menembakkan senapangnya sambil baring2 dirumahnya. Ada yg mengelar ilmu tu ilmu patunang, ada juga mengelar ilmu mengilir peluru. Dia terus bagi jawapan tanpa twist serta sebabnya sekali.

Ada juga org tua yg saya panggil datuk kongsi cerita dia pernah mengguna 'baju kalimah' utk memberontak. Malam sebelum hari memberontak, pasukannya beramal di hutan dan menguji kekebalan mereka megguna 'baju kalimah'. Katanya, ditembak memang tak tembus. Hari memberontak, semua yg mengguna 'baju kalimah' ada yg mati ada juga yg cedera. Dia pun mengakui tiada benar benda2 mistik ni melindungi pada kejadian sebenar dan dia pun mengaku tak faham kenapa ketika demo tak tembus. Mungkin tak kena sebab malam dan mereka pun baru belajar mengguna senjata. Yg menunggu mereka adalah Askar Gurka, pasti ada logiknya kenapa tembus.

Kalau cili bukan perawat ruqyah-based dan bukan juga penyokong tegar, cili tiada jawapan utk soalan saya, sebabnya, cili tidak percaya ada perawat islam claim, baru sebut nama gurunya pun entiti tu dah meminta ampun.

Masih menunggu perawat ruqyah-based jika ada dtg memberi jawapan. Contoh, seperti:
a. Claim perawat yg dimaksudkan adalah bohong semata-mata dan memang tahu siapa yg dimaksudkan. Maka soalan tu jadi invalid dan mustahil akan ada makhluk halus aka jin aka syaitan ketakutan mendengar nama guru itu. TAMAT.

Atau,
b. Claim itu memang betul dan kami memang biasa guna kalau nak menggertak jin kafir pengganggu yg tak mahu keluar walau di bakar dgn ayat2..

Dan kami pernah buat seperti yg disoal dan memang dukun sihir atau pemimpin negara sekian2 tu terus jadi baik kerana jinnya sudah lari ketakutan.

ATAU,

Kami dah cuba, tapi tak menjadi
- [sebab bla bla - ni alasan utk cover maruah]
- [sebab sejujurnya kami pun tak tau - ni jawapan org yg sebenarnya sangat bermaruah]

Jawapan lebih kurang mcm tu yg saya expect cili, sebab tu saya buat word PROVOKASI.

Follow Us
sham-xv1986 posted on 24-6-2014 09:28 PM
panjang intro. hehe

adekah soalannye :

Intro tu testimoni bahawa saya ada maklumat2 yg sesuai agar yg mahu menjawab boleh terus jawap saja tak perlu explain asas rawatan mahupun rujukan2 dari sumber sirah. Tu yg buat word PROVOKASI tu.

Dan, saya tidak bertanya hukum boleh atau tidaknya menyebut nama guru dan bukan hukum yg saya cari.

Ia umpama ketika diancam yakuza jepun, lantas anda menyebut nama ketua yakuza malaysia yg jadi mentor, lantas konco2 yakuza terus tunduk pada anda kerana gerun pada mentor anda.

Ada saya bagi contoh jawapan2 ketika reply chili yg boleh digunakan

[TEASER]
Pernah tak anda diberitahu secara hush2 bahawa terdapat persekongkolan jin dan manusia tahap tinggi secara sadar samada oleh perawat, org yg diclaim dirasuk jin, oleh jin yg merasuk atau oleh kenalan jin anda yg selalu lepak2 dengan anda di rumah hehehe.

Kalau belum pernah dengar, apakah anda bersetuju ianya boleh terjadi, atau, firasat anda memancarkan signal yg anda tak faham, atau, minda anda mula membuat pemetaan utk menyambung sel2 & menyelongkar memori anda?

Kalau anda setuju terjadi persekongkolan tahap tinggi, apakah anda maksudkan perbuatan santau, serangan jarak jauh dari jiran yg dengki, pukau dsbnya...?

Kalau bukan, atas motif apa hendak bersekongkol, kan hanya ibarat si buta cuba memimpin si celik berjalan. Atau setiap kali ada meeting, akan ada manusia yg dirasuk atau kalau meeting di alam jin, akan ada jin yg dirasuk utk menumpangkan manusia? ;-)

provokasi terbaik nih bro.... huhuhuhu.... best2.... x terjangkau dek akal ku.... Boleh ekk Sebut nama Tok Guru dia tu jin, iblis syaitan mengelatar ketakutan... iskh2.... tapikan secara logik akalnyelah kan kan... Sepatutnya sebut Nama ALLAH itu sudah cukup mengentarkan para jin2 kafir dan jahat iblis dan syaitan ye x? x pun jika nak sebut nama org dikalangan manusia ini NABI MUHAMMAD itu akan membuatkan laknaktullah itu lintang pukang lari yer x?

Saya bukan perawat tetapi sekadar membantu setakat yg termampu selagi dizinkan Allah.... Moga2 ada manafaat bg yg lain... ada yg pernah bertanya kpd saya, apakah ayat2 yg perlu dibaca utk dijadikan pendinding diri dari laknatullah2 itu? Jawapan saya Al-Fatihah, Al Ikhlas dan Ayat ke 9 Surah Yassin..
Ehhh tu jer ker? Cukup ker? Lari ke jin2, iblis dan syaitan tu? Takut ke dia? Terbakar ke dia? Bukan ke ayat2 Rukyah itu terbaik untuk pendinding diri dari ganguan?

Susah betul saya nak jawab sbb dgn ilmu yg terhad, tp jawap jugalah hentam sahajalah... Semua ayat2 itu adalah datangnya dari Kata2 Allah, semua ayat di dalam Al-Quran itu pastinya akan mengetarkan laknaktullah2 itu kerana ayat2 Allah itu adalah ayat peringatan, ayat menunjukan kekuasaanNya, ayat menunjukkan keEsaanNya...

Saya tambah lagi... Al-Fatihah itukan dinamakan Penghulu segala ayat... Xkan Penghulu x power kot? Al-Ikhlas itukan menunjukkan keEsaan Allah... dan ayat ke 9 surah yassin itu diambil berkat kerana Nabi Muhammad menggunakan ayat ini utk keluar dari rumahnya yg dikepung oleh tentera Quraisyh... Fahamilah dahulu maksud yg tersurat dan tersirat ddalam ayat2 ini... Tersurat itu maksud atau terjemahannya.. tersirat itu apa yg sebenarnya Allah mahu sampaikan kepada kita hambaNya...

Sama2lah kita cari perlahan2.. jgn gopoh2 jgn kelam kabut.. takut2 nanti apabila terlalu laju kita berlari, tersadung, luka parah nanti... jika perlahan2 berjalan wpun terjatuh mungkin luka sikit ajer... Wallahu'alam... Semua ini adalah pendapat peribadi saya semata2 mengikut permahaman dan ilmu yg dangkal.... Last edited by jebat05 on 25-6-2014 01:16 AM

jebat05 posted on 25-6-2014 01:15 AM
provokasi terbaik nih bro.... huhuhuhu.... best2.... x terjangkau dek akal ku.... Boleh ekk Sebut na ...

Org yg saya maksudkan  ni ada blog. Dalam blog tu ada artikel agama, kajian, terjemahan buku2 dan termasuklah pengalamannya merawat gangguan. Tok Guru tu memang popular, tapi tak boleh mention nama merekalah jebat. Saya bukan nak memburukkan mereka. Saya cuma nak provok tentang claim dia dgn menyebut nama tok gurunya telah mengerunkan jin yg mengganggu tu.

Saya tak ada masalah dgn pendapat peribadi, much better sebab yakin dgn kefahaman sendiri.

Dlm intro, saya ada mention tentang Manzil, Ayat 33 supaya yg nak jawab tak perlu kongsi bacaan2/ayat2 utk hal2 mistik ni. Kalau jebat nak kongsi info, any info tentang mistik yg tak common, nak provoke pun boleh hehehe.

Kalau melihat realiti kejadian ketika rawatan, seolahnya ayat2 ALLAH tu tak cukup ampuh pada entiti yg mengganggu. Sepatutnya, perawat tu baru TERNIAT nak baca taawudz, entiti tu dah tersungkur menangis menyesal. Tu baru power.

Jadi, apakah jawapan jebat tentang claim si perawat? Dan syaitan yg berdamping dgn, say. Benjamin Netanyahu akan lari sebaik saja surat dgn ancaman mengguna nama Tok Guru.

Kejahatannya pun sembuh dgn kaedah ruqyah kerana gangguan kerasukan, saka dsbnya adalah dari jin kafir aka syaitan aka iblis, dan syaitan juga yg membisikkan kejahatan pada manusia, boleh jer dihalau . Betul jebat?

AwgSagi posted on 25-6-2014 08:12 AM
Org yg saya maksudkan  ni ada blog. Dalam blog tu ada artikel agama, kajian, terjemahan buku2 dan  ...

saya setuju sgt2 dgn pendapat tuan... kebanyakkan perawat sekarang adalah "commercial orientated"... Making money... Bisnes... sbb tulah harga sebotol air penawar rm100-rm300... x lg rawatan2 yg lain lg... org panggil bomoh VIP... huhuhuhu.. dunia2... selagi boleh jual, jual apa shj... Wallahu'alam... saya terus terang cukup2 anti dgn golongan2 seperti ini, sbb tu saya masuk dicari... mulakan threat... buat blog... bukan nak tunjuk pandai... jauh sekali... sekadar utk memberi peringatan kepada yg lain supaya berhati2 dgn permainan manusia yg hatinya sudah gelap dek wang ringgit..

Ustaz Sharhan cakap kat TV3, ruqyah = jampi (base melayu)... tapi jampi guna ayat al-quran la... sama ja dahulu dan sekarang, manusia yg "warak" pun ada guna jin, hembus pada air tu tak apa pun...

TT ini dalam maksudnya...takpa mama baca dulu...

yg hembus pada air tu ada kajian oleh saintis jepun pasal molekul air..

Aku nak komen, tapi tak tau nak komen apa

Tapi pernah juga mengadap satu kes kerasukan, lama dulu, dalam 20 tahun dulu kot..... masa tu saja je sebut nama nama perawat islam tersohor kat Malaysia....

Dan tindak balasnya tak de pun, cuma yg ada tu kata ustaz yg tu kuat, dia pernah belasah aku, masa tu aku merasuk pelajar kat....mana tah tak ingat... pelajar tu dibawa jumpa perawat tu, lalu ustaz tu belasah aku, maka larilah aku..... lalu kacau orang lain pulak, pesakit ni pun dah lama jugak aku kacau.....

tu je lah, dia macam takut jugak bila disebut nama ustaz tu

tapi ni cerita dulu dulu la.... jin yg sekarang, walau aku sebut nama pak najib pun, depa selamba jek

sham-xv1986 posted on 24-6-2014 01:28 PM
panjang intro. hehe

adekah soalannye :

thanks bro sham atas ke'pendek'an cerita. intro panjang giler

ada pun sebut nama lepas tu jin jadi takut hanya terjadi pada jin taraf rendah2 je. kalau jin2 taraf tinggi tak berkesan bila sebut nama2 ulama ni. kenapa jin boleh takut ulama? sebab "orang yg takutkan Allah akan ditakuti oleh makhluk-Nya yang lain". kenapa jin2 tarat tinggi tak takut kalau gertak dengan nama ulama? sebab dia tahu ulama' xde kat situ kalau ulama tu betul2 ada baru dia lari (kira pandai dan berani la sikit dari jin2 rendah)

clear?

meraga sukma..1st time dgr..

anwarnuwa posted on 25-6-2014 02:44 PM
thanks bro sham atas ke'pendek'an cerita. intro panjang giler

ada pun sebut nama lepas tu jin  ...

Selalunya jin setan yg taraf tinggi, kalau sebut nama ulama agung sekalipun, malah digelakkan jek...

Kita Sebut nama nama Allah pun depa tak takut

hantukiller posted on 25-6-2014 07:47 AM
Selalunya jin setan yg taraf tinggi, kalau sebut nama ulama agung sekalipun, malah digelakkan jek. ...

manusia camtu gak. nama Allah pun tak takut. time azan boleh lagi tonton tv volume kuat. betul x wak?

anwarnuwa posted on 25-6-2014 04:41 PM
manusia camtu gak. nama Allah pun tak takut. time azan boleh lagi tonton tv volume kuat. betul x w ...

Hehe, betul sangat lah tu....

Bukan orang lain, kita pun sama, kannnn