CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badut.Sarkas

isu isu di opis yang wat korang nyampah!

part bawak anak ke pejabat tu.. ermmm.. aku pun tak berapa suka.. bukan la aku anti budak kecik.. aku pun ada anak.. tapi rasa cam tak sesuai bawak anak ke opis.. pastu anak tu plak nakal ambik pen pensel kite.. takkan kite nak marah budah kecik kan.. sabar je la..

Syumaimah posted on 23-7-2014 05:15 PM
Oh gitu ka? Kat opis aku wassap ni utk formal.. Nak umum apa apa hal rasmi... Nak bincang benda si ...

kat opis aku pun ada wasap, tapi utk team projek je...
termasuk kontraktor2 sekali dalam satu group.. tujuan buat wasap tu utk senang panggil mesyuarat, inform status
terkini projek, koordinasi dsblaa.. so that diorang (kontraktor) takder alasan lagi dah kata surat tak sampai, tak tau bila mesyuarat
dsbnya..

tapi kontraktor2 ni kadang tu tak reti bahasa jugak.. ada jgk yang hantar gambar2 atau post2 selain dari
hal keje (gambar eksiden laa, roadblock jpj/polis laa).. tapi takderk sorg pon team opis aku yang layan wasap tu..
hal keje baru respon.. yang diorg pon satu hal, kalau nak borak, wasap personal jer dahlaa kan..

tapi walaupun wasap ni digunapakai, still report secara rasmi, surat mesyurat secara rasmi tetap dibuat..
sebab akan melibatkan bayaran, melibatkan audit segala.. kalau takder yang rasmi, kitorg pulak yang susah..

Last edited by bunga_lestari on 24-7-2014 09:32 AM

suka2 posted on 23-7-2014 11:58 PM
politik ofis.
ofis aku special sikit. yg kaki kuat main politik ofis semua staff2 baru yg keje less ...

Opis aku pon gini tapi yang kaki ampuu tu kaum "K" boss aku lak kaum "M" tapi bole kena makan dgn "K" ni.
Tapi sekarang dah berambus dapat offer CFO kata nyer kat big big company, padahal sebenar nyer nak lari dari masuk court sbb kes force termination staff. hari2x party la opis aku sekarang ni, buat keje pon aman dan tenteram jer..

benda biasa kat ofis :

1) pangkat rendah tapi DIVA tahap langit ke 7.. keje2 remeh (memang dah keje2 dia) taknak buat tapi duk sibuk check keje orang (yg lai pangkat besar) buat keje ke tak. staff brau tak hormat, siapla kena kata " ko patut hormat aku. aku dah lama keje sini ".  

2) Bodek bos depan bos puji2... tapi keje sendiri tanak buat.. asik delegate ke staff... pastu hujung tahun claim AKULAH YANG TOP PERFORMER kat sini

3) berpuak2 ala2 makcik kampung... even kalu nak masuk jamban pun kena update puak...

4) create rumours/gossip yang boleh jatuh tahap fitnah.. tak pasal2 memburukkan orang.. ingat senang ke nama nak 'wangi' balik kalu ada orang yang dah cemarkan camtu... sampai 10 tahun pun orang duk rewind cerita.

5) konspirasi nak jatuhkan sesama staf... prinsip 'selagi dia tak brenti kerja selagi itu hidup aku tak buleh aman'..

Yang aku menyampah kat ofis ni bila kena tunggu lama giler bila nak dptkn replacement toner or alatulis.. Last2 aku pi beli sendiri je.. Kalo tunggu bertimbun le keja ni.. Pastu aku menyampah bila group whatsapp ofis ni digunakan utk tujuan yg 18sx... Kepalanya big bos aku sendiri.. Kekadang terkedu tgk pic yg dia share dlm group tu... Pastu kalo nak guna keta ofis plak, kena gaduh dulu dgn admin... Mcm hape..

aku penah tengok depan mata ada seorang makcik pakai MFP opis untuk print keje sekolah anak dia.. agak2 berkat tak wat camtu?

Follow Us
Menyampah masa zaman kerja dgn org.

- org pakai table aku masa aku xde/dah balik pastu sepah2..
- cleaner byk alasan bila aku komplen dia tak lap workstation/vaccum bersih2..
- geng2 admin asst/receptionist yg rasa diri lagi superior drp staff yg level exec dan ke atas..
- kakak2/acik2 yg byk bersembang mengumpat bila aku bagi kerja acah2 mcm kerja dia dah byk sgt..
- boss yg takut dgn staff.. rough task mcm pecat or tegur staff bwh2 suruh senior/manager level staff yg buat..

Menyampah bila dah ada staff sendiri.

- Produktiviti kurang, FB yg lebih.. aku malaslah sampai tahap nak block2 ni..
- melayan kaki ampu mcm aku tak tahu siapa yg boleh/tak boleh buat kerja..
- buat pantry utk dorg tempat minum, dorg jadikan tempat bersembang.. kecikkan pantry, sediakan tea lady ingatkan boleh solve the problem alih2 dgn tea lady plak dorg ajak sembang.. duhhhh
- kaki ampu yg malas buat kerja suka bagi hint psl increment dan bonus..

hahaha..kelakar baca thread nie.
aku tumpang lalu ajek la..

aku takde komplen selain keje aku banyak ajek.  

dulu2 masa aku dok bawah bos ppuan melayu pastu aku ada staff sorang mmg aku headache.
ex bos aku tu jenis tak baca email. pastu selalu mengular. kalau ada email yang susah nak paham, tanya aku. mcm le aku pulak yang bos. mana le aku tahu. itu aku menyampah tu.
staff bawahan pulak jenis memanjang MC. yelah. orang subur & ramai anak. mmg le gitu. kejap2 mc. tiap2 tahun ada ajek lah - sama ada mengandung or gugur.
stress betul. rasanya2 aku penah bukak topik kat PP nie.

skrg, bos aku ppuan cina yang kuat bekerja. kalau dia tanya soalan tu, aku kena check dulu sebab aku tahu dah dia tanya tu bukan betul2 nak tahu jawapan soalan itu tapi, nak tahu KITA TAHU KE TAK. dia dah tahu dah jawapan kat soalan tu.

senahitam posted on 23-7-2014 12:58 PM
Lagi 1, opis aku ada grup watsap. aku sgt x aktif dlm grup tu sbb cam xde kaitan sgt je kan...tp aku ...

gomen mmg gtu..

tmpat aku pun sama

tmpt keje aku ramai y chinese..
y aku xsuke
1.ada sorg manager ni bile bercakap 10batu boleh dgr suara dia y bingit tu..tu plg ak menyampah..workstation sblh aku..aku duk tgh2 antara chinese nie..mmg pecah telinga lbh2 lagi bile time dia gelak....kdg2 sibuk bersembang smpi blok jalan bile aku nak p workstation aku..dah la ckp bahasa y mmg aku xphm...

2. ofizmate aku kuat mengampu boss..kipas2 boss

3. pass keje kat aku, bila tibe2 boss dtg..bwt2 sibuk keje pdhal keje dia da pass kat org..

4. bile boss aku y chinese ni bwt xtw jer bile kaum dia sibuk maen game kat hp or online kat pc, or tgk drama kat hp..tp bile melayu bwt dia tgk ktorg mcm nak mkn jer..

5. bile aku duk dpn pc, sibuk jeling2 tgk aku surf ape..

bnyk lg laaa...

setakat ini kerja ok ja, aku x terlibat langsung dgn kerja remeh spt mesin fotostate/reception dll. ai terlibat handle project, team yg handle project ini ok jugak le, masing2 dgn peranan diorg, cuma ada yg mengelat sikit buat kerja 70% ja, 30% serah kat org lain, terdapat manager yg tak fokus goal suka layan perkara remeh tepi2 jalan. terdapat mereka yg asik mintak bos naik gaji, walhal bila naik gaji kerja juga bertambah pun mau sub kan kerja kepada org lain.

bab meja bersepah.. asalkan aku cuti je, mesti the next day aku tgk meja bersepah.. orang pinjam stationeries, pastu berterabur atas meja.. guna stapler tak isi balik bullet.. memang la mende ni remeh tapi kadang bole mendatangkan kemarahan!

ambik kertas A4 kat blk photostat sbb nak print doc.. masa nak print tgk2 kertas dah abih.. adoi, nak guna kertas byk2..p ambik sendiri la..penat dah byk kali jd camtu..

iols paling menyampah sorang bos ni bila time meeting....dah la asyik meeting jer memanjang entah  bila nk start buat kejenya...pastu kalo meeting xdernya skejap kalo start kul 2.30 ptg kul 5.30 ptg blum tentu abis... mukadimah jer dh 2 jam...blum tgk minit lagi..

bab meeting satu hal gak.. kalau ko dah tau ko wat meeting mesti lama, jangan la start meeting kul 4pm.. dah tentu akan terlajak sampai ke maghrib.. ko ingat kitorang takde life? ingat kitorang robot ke apa.. tau la gaji ko puluh ribu, memang company expect ko keje 24jam sehari.. kitorang watpe nak keje 24jam? puii..

aku tak suka meeting. sebab masing2 suka simpan masalah bawah tikar. cerita yang baik2 je untuk halwa telinga director, ceo. apahal semua tanak cakap perkara yang benar pun aku tak paham. kalau ada yang bentangkan problem sudahnya kene bash mcm kita tak pandai buat keje. ujung2 muka2 tu jugakla yg kena selesaikan problem2 yg timbul.

Boss!
Suruh beli keta sbb x puas ati me bawak scooter p keja
Xleh claim apa langsung. Siap mintak slip gaji nak tgk gaji berapa sbb claim punya pasai....
Ngadu kat head office me x active and xde potential nak jadi boss padahal keja dia kita yg buat
2 tahun dah xdpt bonussss!!!!
Depan org buat baik...belakang ckp mcm dia je baguih...

Byk lagi sebenarnye to malaih nak pikiaq

opismate kuat mengumpat. depan orang ni dia mengumpat orang tu, depan orang tu dia mengumpat orang ni. aku kompem kalo aku tak de mesti diorang mengumpat aku pulak

tempat aku senang je sistem dia..aku xkacau kau,kau xkacau aku..nk.pesbuk ke,porem ke,gayut ke,asalkan kje siap.

cme de sorg senior ni je yg bebal sikit..org xde kcau dia tp dia suka kcau org..time aku bz dia suka ajak aku buat ketupat..pastu kje ske membebel sorg and clumsy sgt..hadoii..ske bg aku kje last minute time nk blk.tp sori la,tepat pkul 5 aku punch out..tinggalkan dia sorg2..haha..

amon_79 posted on 24-7-2014 02:10 PM
iols paling menyampah sorang bos ni bila time meeting....dah la asyik meeting jer memanjang entah  b ...

Itu makna nye bos u tak bagus, org meeting straight to the point, x ade nak mukaddimah2 nyer. Paling lama pn 1 jam setengah... Meeting lama2 ni x productive , banyak keje nak kene selesai...