CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badut.Sarkas

isu isu di opis yang wat korang nyampah!

Antara isu2 di opis yg buat I meyampah adalah:

1) Bos I suka jerit2 bertempik bila bercakap, padahal kita ni duduk depan hidung dia je. Tak pernah langsung ckp tu bkn nada menjerit. Sakittelinga ni tau. Ckp leklok tak boleh ke? Tu blum lg benda2 remeh yg dia besar2 kan smpai 18 episod. Tak penat ke menjerit 24jam bgai nk rak tu boss oiiii?

2) meja I plg dkat dgn mesin fotostat, scanner, dan fax machine. So, bila benda2 ni rosak, semua org tanya I "Eh, kenapa rosak ni?" I jwb la "Eh, mn la I tau. I tak guna lg mesin fotostat harini." Diorang jwb " You yg plg dkat dgn mesin ni, you kena ambil tahu walaupun you tak guna." bukan sorang dua tau jwb cmtu kt I, semua org termasuk boss I. Hellooooooo, I bkn technician k. Adoiiiiiiiii. Bila I sruh diorang call technician, diorang ckp "You plg dekat dgn mesin ni, so you la kena call technician, apahal lak kitorang yg kena call????" Geram kannnn. Guna sama2 tp bila rosak semua nk tggu I. Ishhhhhhh!

3) Boss I slalu komplen I reply email lmbat, habis tu, dh komputer pun zaman Jepun punya komputer, tahun 1999. I ckp la komputer slow, kena tukar baru. Boss I jwb, komputer tu slow je bkn rosak pun so membazir beli baru. Kalau cmtu, tak pyhlah komplen I buat keja lmbat. Nk on komputer pun sejam tggu tau. Tu blum komputer I hang lg, bila restart, another sejam kena tggu. Soooooooooo? Nk expect I wat keja laju cmno????????????? Bygkan hari2 I masuk keja kol 8.30am, i on PC, kol 9.30am bru I bleh start wat keja guna PC. Klo nasib tak baik, kol 10am bru komputer respon. Nk blk keja plak satu hal, nk off komputer tu kena tggu 15min. Adoiiiiiii. Stress tau hari2 cmni.

-menyampah perangai sakai mamat2 yg hanya tahu menjahanam kan harta ofis, guna printer mcm nak bergaduh, hempas sana, hentak sini.. pastu bila paper jam... eh, call maintenance, printer rosak... bongok!

-menyampah bila org ambik mudah jer apa info orang bagi, lepas tu bila tiap2 kali nak buat tanya orang, camner ek... masuk kanan dulu ek.. pastu tekan apa ek.. pastu apa ek.. nak scan camner ek, nak delete camner ek..grrrrr kalau org tak ajar, boleh pulak report kat boss.... oh my...

Paling nyampah bile boss double-standard.

Sama position...sama pengalaman, tp bagi gaji beza dpt nk RM800... plus bagi upah (x masuk dlm slip gaji) lagi... tau2 gaji ai baru RM2.2k... gaji budak tu plak dh cecah RM3k... watdehel... budak tu bile x reti nk buat keja dtg tanye ai balik...ai tolong dia draft, then dia gi submit kat boss, fefeeling dia yg buat... serba boleh sgt kann...  semoga korang semua dpt balasan yg setimpalnya... lagi2 company majikan ai ni byk buat pemalsuan dokumen. Sblm apa2 terjadi, ai nk cabut gi company lain la...

leon_mclaren78 posted on 31-7-2014 03:03 PM
Paling nyampah bile boss double-standard.

Sama position...sama pengalaman, tp bagi gaji beza dpt ...

nape ko tulun dia wat keje.....kate dh ade pengalaman keje

isu2 yg annoy bg aku

biasism........pilih vulu sampai berbulu mata menegoknya
bodek........sampai bape petala langit
lidah biawak.......bercabang-cabang serabut alam

inaniloquent posted on 31-7-2014 03:36 PM
nape ko tulun dia wat keje.....kate dh ade pengalaman keje

sebab x semua org terer mengarang surat rasmi dlm BM (sbb nk hantar kat gomen)... ai dh biasa buat surat rasmi utk gomen & GLC in BM.. budak tu plak bukan melayu pure (berdarah mamak), so kat dlm company ni setiap kali nk buat surat, ai la jadi mesin mengarang surat... wording ai boombastik kekdahnya. In case sape2 yg buat surat, mesti u-turn balik kat ai utk diedit terlebih dahulu sblm proceed.

Follow Us
leon_mclaren78 posted on 31-7-2014 04:08 PM
sebab x semua org terer mengarang surat rasmi dlm BM (sbb nk hantar kat gomen)... ai dh biasa buat ...

aduihhh......tambah keje
untung lar ade orang wat kn surat......patut kene up kan gaji tu
mase iv........kene wat pekse tulis esei ni
bukan ke dulu penah ckp arrange iv untuk dak baru

Bos aku ada vinatang kesayangan kat office ni yg xreti datang on time. Paling awal diaorg masuk 10mins selepas stat keje tapi bos xcakap apa. Masuk dgn muka tak bersalah, wish good morning kuat2, letak beg dan terus buat kopi. Hari2 ok..cuba orang lain terlambat sikit, macam nak terkeluar bijik mata bos jegil..:lol

Kene puji melangit ketua yg nan hado..sb die ni jenis busuk hati n cpt jeles..JD kitorg kene puji die sokmo wpon die gemok gedempol..

kakakmanis posted on 31-7-2014 09:35 AM
Antara isu2 di opis yg buat I meyampah adalah:

1) Bos I suka jerit2 bertempik bila bercakap, pada ...

Sama cam aku.. just becos printer depan aku, paper abis paper stuck printer rosak sume tanya aku.. wtf

Badut.Sarkas posted on 3-8-2014 12:57 PM
Sama cam aku.. just becos printer depan aku, paper abis paper stuck printer rosak sume tanya aku.. ...

Kannnnn. Padahal kdg2 tu, kita belum sempat guna lg, then rosak. Makhluk2 yg sibuk dok guna smpai rosak dgn muka tak bersalah dtg tanya I "kenapa mesin fotostat tu rosak?" I pun terkebil2 laaa. I blum pun guna lg. Mana la tak hanginnnnn. Sila la call technician kalau dh rosak, yg mai tanya I kenapa? Sbb plg dkat meja I? Igt I ni technician? Igt keja I kt opis tu mmg menjaga mesin fotostat tu seketul je? Igt mesin fotostat tu I yg punya ke? Geram betullllllllllllllll. Sekali dua takpe, ini dh selalu tau.

Pernah sekali I MC, esoknya I dtg, ada org letak nota kecik atas meja I "Toner mesin fotostat dah habis, tp tadak org tukarkan pun, you tlng tukar ek." Apa perasan uols kalau kat tpt I?????????????? I tanya la org yg tulis nota tu, nape tak tukar sndiri, nape kena tggu I. Jwpn dia "I tak reti." Habis tu, berlonggok staff kat office tu, takkan sorang pun tak reti? I baru keja situ 6 bulan, sebelum ni masa I tak masuk lg, sape yg tukar toner tu segala? I tanya gak yg ni, before this sape buat, diorang ckp "Entah!"

lipsofanangel posted on 31-7-2014 11:00 AM
-menyampah perangai sakai mamat2 yg hanya tahu menjahanam kan harta ofis, guna printer mcm nak berga ...

sama mcm officemates lelaki kt opis I. suka nk hempas2 mesin fotostat tu kalau diorang guna. tak reti berlembut. lps tu bila dh rosak, dgn muka tak bersalah suruh I pggey technician.

myralolx92 posted on 23-7-2014 01:21 PM
aku menyampah( menyampah ke?) bila ada bau makanan sedap sedap dari pantry masa bulan puasa ni
da ...

Aku pun nyampah bila orang yg tak sensitif ni makan kat ofis. Ada satu ah sow ni..tiap hari reheat lunch dia dekat pantry ofis pastu mkn kat meja. Kalau time dia mkn ikan steam tu..mak aihh hanyirrr bau. Nak muntah aku

plja2117 posted on 4-8-2014 08:39 AM
Aku pun nyampah bila orang yg tak sensitif ni makan kat ofis. Ada satu ah sow ni..tiap hari reheat ...

masa lips kerja di satu negara ni.. ada la opismate lelaki muslim sihat walafiat yg tak berpuasa
selamba badak makan berjemaah bersama non-muslim,
lips panggil dia... slow talk dgn dia..
lepas2 tu dia takde dah makan... cuma lips tak tau la dia berpuasa ke tak..

kakakmanis posted on 3-8-2014 06:20 PM
sama mcm officemates lelaki kt opis I. suka nk hempas2 mesin fotostat tu kalau diorang guna. tak r ...

kannn...
kdg2 lips cakap... korang ni... sila la andaikan mesin tu org pompuan... sila lemah lembut sikit..
paper jam pun tak reti nak settle/ toner abis pun tak reti nak tukar...
eeeeee, kalau bercakap dia je pandai serba serbi

plja2117 posted on 4-8-2014 08:39 AM
Aku pun nyampah bila orang yg tak sensitif ni makan kat ofis. Ada satu ah sow ni..tiap hari reheat ...

Mmg kenkadang ada yg jenis tak sensitif langsung. Tp masa kt company lama I dulu, semua non Muslim yg tak berpuasa sgtlah menjaga adab mereka ketika bulan puasa, they will never eat in front of Muslim colleagues during fasting month. Makan sorok2 kat pantry je smpai kalau bleh tak bg kita bau pun makanan tu. Kalau diorang tapau pun diorang akan sorok2 tak bg kitorang nmpk. Bila tanya kenapa sorok2 diorang ckp "Kita respect you all sbb you all puasa. So, tak baik la kita makan minum depan you all." Bagus kan.

lipsofanangel posted on 4-8-2014 10:28 AM
masa lips kerja di satu negara ni.. ada la opismate lelaki muslim sihat walafiat yg tak berpuasa
...

Negara tu bkn Malaysia kan? Ambil kesempatan la tu, makan di bulan puasa sbb tak takut kena tangkap. Ni I yg keja kat company di Malaysia ni, ada je golongan lelaki yg selamba badak hisap rokok kat smoking zone di bln puasa.

Lepas tu plg hangin bila RAMAI staff lelaki Muslim yg tak pegi solat Jumaat. Kebanyakannya dah jd bapak org, ada yg dah ada cucu pun ada. Tp tak pegi solat Jumaat padahal silat walafiat sihat tubuh badan. Solat Jumaat seminggu sekali pun tak larat nak pegi ke woi.

lipsofanangel posted on 4-8-2014 10:29 AM
kannn...
kdg2 lips cakap... korang ni... sila la andaikan mesin tu org pompuan... sila lemah lemb ...

Kdg2 smpai tak larat nak pesan/nasihat supaya berlembut sket dgn peralatan di office tu. Lps tu yg mana officemate lelaki yg dh berumur sket ni (40-an gitu), bila I tegur, mula lah nak sentap. Abis tu, dah guna mesin fotostat mcm nk menjahanamkan harta benda saja, bila rosak, tau pulak lepas tangan. Takkan nk expect I tgk kejadian hempas2 itu smbil senyum2 kot? Haruslah I tegur, terus reti pulak nk sentap. Ahh, last2 I malas nk layan. Biar lantak korang la. Org nasihat tamau dengar.

Badut.Sarkas posted on 23-7-2014 11:18 AM
bercakap pasal email satu lagi mende wat aku nyampah.. lets say dah abis meeting.. and ada muka2 bar ...

hqahahhaha...yang ni lawak. aku pon selalu kena. nama sebenar lain dengan nama email.

problem aku kat ofis dgn rakan2 ofis ni........
xtau nk decide lunch kat mane... itu je... last2 x kuar mkn...