CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RatuDunia94

Dato' CT bakal terbit buku kisah hidup menjual "Kuehh-kuehh"

kakikuDibibirmu posted on 23-8-2014 04:19 AM
kita dekat Mulaysia ni kukurangan penulis-penulis biografi yang unofficial...selalu yang unofficial  ...

Makan telur dlm jamban... Ni kisah zmn kekonon tok pah spreadkan gossip tu kan

aku ingat waktu tu baca ...aku ingat ctot ni bela puaka ke apa..

Ferr_Remy posted on 23-8-2014 02:31 AM
Actually, aku da x minat Siti sgt skrg.. tp aku ttp beli album Fragmen n aku puas aty.. lagu dia s ...

iol pun beli Fragmen, lps baca review dari rumah sebelah..

namun demikian...agak kecewa dgn lagu2nya.
ada 2,3 lagu je yg sedap.
vokal dia mmg sedap la.
ingatkan husband iol suka..sbb dia peminat tegar siti jugak.
tapi bila dgr..dia kata benci la lagu2 ct skrg.semuanya keras.
ct ni takde origanality..
sbb skrg trend lagu2 camtu..dia pun buat.
padahal ramai org nak dgr dia nyanyi lagu2 jenis adnan abu hasan and azmeer.

CrowneGlory posted on 23-8-2014 07:34 AM

aku ingat waktu  ...

memang ada pun gambo dia telan telur tu blkg stage.
masuk paper lagi.

Ferr_Remy posted on 23-8-2014 02:30 AM
Aq bru 26 tahun ni

owh..
ok..kita letak range peminat nya 25-45 lah..senang..sbb akak aku 40an pun minat.

CrowneGlory posted on 23-8-2014 07:34 AM

aku ingat waktu  ...

Mmg dia makan telur mentah pun. Org2 kampung zaman dulu pun ade yg amalkan makan telur mentah, utk tenaga n khasiat katanya. Ada yg kata bagus utk org sakit tekak. But for me telur separuh masak pn aku susah nak telan. Pasal dia makan dalam jamban tu wallahualam la, tp aku pernah tgok siti ni make-up dalam jamban dalam erti lain, bilik air. Maybe sblum show dah siap2 mekap dalam bilik air tu, dia ngapp terus telur mentah tu dalam bilik air agaknye, tu jd isu.

September14 posted on 23-8-2014 03:42 AM
Rozi dgn ct ni sama gedik, nyampah lak aku, dr 10 thn lps duk canang bnda ni, smpi skg x relis jgk.. ...

haha
masih ada yang celik rupanya.
benda ni dah lama, tp kebanyakan peminat siti ni buat tak tahu je.
benda di canang bertahun-tahun, hasil tak ada pun.
kalau peminat cakap sikit je, adalah madah2 bajet bagus, walhal dah bertahun tipu peminat.

Follow Us
kakikuDibibirmu posted on 23-8-2014 04:19 AM
kita dekat Mulaysia ni kukurangan penulis-penulis biografi yang unofficial...selalu yang unofficial  ...

Bila baca ko tulis ni, memang tak akan terjadilah, sebab yang tulis nanti PA dia. diaorang kan semua nak makan family je, mana boleh upah penulis lain tulis.
bila ko cakap penulis yang unofficial, diaorang memang boleh kan menulis berkenaan seseorang selagi benda tu bukan fitnah kan. maksudnya Siti n the famliy tak boleh nak claim royalti dengan penulis tu, kalau buku tu terjual laris, kecuali diaorang ada perjanjian awal kan?? atau Siti nak saman diaorang sebab tulis berkenaan hidup dia tanpa kebenaran pihak siti.
Kalau tak silap aku lah, sebab macam pernah terbaca yang seseorang penulis tu ada hak keatas hasil tulisan dia, walaupun berkaitan orang lain, tapi seseorang tu boleh saman kalau benda ditulis tu adalah fitnah. betul ke? siapa kat sini tahu.. Contoh macam photolah, siapa yang ambil photo tu ada hak atas photo tu, bukan orang dalam photo tu, betul ke macam ni?

Dulu pernah Siti cakap dia nak saman orang yang tulis buku biografi dia (mungkin dia maksudkan majalah kot), tapi sampai ke sudah tak ada pun saman tu. Sebab utama siti nak saman sebab penulis tu tak minta kebenaran dari dia. tapi tak ada pulak kan kes saman ni.

seram pula gmbar beliau

Orix posted on 23-8-2014 06:36 AM
Entah. Aku dengar cm xde x factor je lagu2 dlam fragmen tu.. Lagi2 lagu warna dunia tu, lagu tu so ...

Lagu WARNA DUNIA tu pada pendapat aku.. not bad, aku suka lagu tu. Lagu tu lebih kurg mcm kelainan dlm album tu, sama mcm lagu Siti Situ Sana Sini waktu album Transkripsi. Fragmen pada aku byk lagu sedap, mcm Jaga Dia Untukku, Terbaik Bagimu, Kau Sangat Bererti, Sanubari, Mula & Akhir,Aku.. cuma aku paling tak suka lagu Membunuh Benci dan aku tak paham mcm mana Sitizoners smua suka sgt lagu tu.. annoying. Very overrated among fans. And pada aku, album terbaik Siti and the most amazing Malay album so far is Transkripsi. X minat sgt lagu2 dlm album Safa, Adiwarna, Pancawarna.. huhuhu

pinkzara posted on 23-8-2014 07:54 AM
iol pun beli Fragmen, lps baca review dari rumah sebelah..

namun demikian...agak kecewa dgn lag ...

Lagu Siti ni kena hadam byk kali.. baru rasa best giler.. first2 dgr mmg lemau sbb tak tangkap dgn telinga lagi.. byk lagu best ape.. overall Fragmen takde la teruk mane.. Aku rasa album paling teruk beliau is Hadiah Daripada Hati.. Single choice pun teruk.. Sah2 lagu Cintamu lagi best dari Melawan Kesepian... Siti ni lagi satu aku tgk malas nak promote.. Buat Video Clip pun malas.. tgk je la album Transkripsi lagu Destinasi Cinta/Siti Situ Sana Sini/Pastikan smua xde VC.. sakit aty tp nak buat camner.. slalu artis yang gah2 ni mmg da tau diorang xde ape2 nak achieve da sbb da achieve smua yg diorg dpt...

Madel posted on 21-8-2014 12:41 PM
Sbb tu aku lebih berminat dan kagum dgn Arwah Kak Pah..
Macam mana dia berusaha gigih utk majukan ...

Agreed. I love kak pah more dr segi hardworking. Siti lps kawin nmpk mcm mls skit. Mungkin sbb dah senang. Psl cerita buruk aku rasa hanyalah fitnah. I ingt lg terima email berantai psl siti. And pd masa tu apa jd pd kk pah stil minat dia

Ferr_Remy posted on 24-8-2014 12:23 AM
Lagu WARNA DUNIA tu pada pendapat aku.. not bad, aku suka lagu tu. Lagu tu lebih kurg mcm kelainan ...

Aku rasa album terbaik ct is EMAS dan hadiah daripada hati. Transkripsi xde killer song, biarlah rahsia tuh popular sbb time tuh peminat2 tertanya2 psl status dia kn

alang2 bg lah skali ngan resipi kuih mueh yg mak ct buat... bru lahh havocc kuih kuala lipis pasnihh

cik.panda replied at 20-8-2014 09:35 AM
Ada je, cuma banyak SR skang. Bz menjaga suami dan anak2 bulus

ente suda berlaki kaa,cp?

Baru tau ni benang lama tapi gigih gak nak komen

Kalau nak terbit buku zaman2 kecik pasal jual kuih-muih, rasanyabaik tak payah kot. Buang masa je. Rasanya yg beli takat2 fanantik2 sheols je.

Kisah cinta dgn Dato K? Tak nak tau. Baik consider part2 ni:

1. Kisah cinta dgn Z, RMS sampai dia kawen
2. Kes gadoh dgn  Kak Ani, arwah kak pah, kontroversi dia berlagak dia lepas kemenangan kat Kazakhstan dulu. Kecoh kat akhbar dulu.

Tapi kalau rasa x perlu, tak payah la terbit buku tu.

P/S: MV siti aku paling benci adalah Falling In Love. Sampah ya amat. Pemalas

Aku beli album fragmen n aku sangat2 kecewa dengan lagu2 dlm album tu. Aku ble hadam 2 3 lagu jer yg lain aku dah try seboleh2nya nak suke tp telinga aku xmampu nk terime wlupn berpulu2 kali aku dgr.. last2 album 2 aku simpan jer dlm  laci n smp skang xsentuh2.. xtaula apa motif tokti pili lagu aku,warna dunia,sanubari mybe komposer yg buat lagu2 tu tgh hot byk lagu meletop.. contoh ft lagu mimpi aisyah mmg sedap, adi 6xth sense lagu kisah hati,relakan jiwa mmg meletop.. tp xtaula knp lagu yg dorg bagi kat tokti sgt bkn taste aku... sedih la beli mahal2 n aubrey canang2kn album fragmen lebi hebat dr transkripsi.. jau panggang dr api kot.. fragmen mng aim pon sbb obviously xder saingan...pliz la tokti tlgla pili lagu2 mcm dulu2 dr adnan,azmeer,ly baiduri.. lame kot tggu album pop tokti last2 hampeh

enchikfitz replied at 13-5-2015 12:09 AM
Baru tau ni benang lama tapi gigih gak nak komen

Kalau nak terbit buku zaman2 kecik pasal j ...

rasanya tak akan ada part tu, sebab kalau keluar pun khabarnya photo biografi.
photo je kot banyak. huhuhu

ada selitkan sekali resepi kueh x..