CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19255|Reply: 143

Keseraman dan Kesurupan!!!

Assalamualaikum dan hai semua…
Aku beginner dekat forum ni, selalu jadi silent reader je. Aku ada banyak collection cerita-cerita seram sama ada pengalaman sendiri atau dari orang-orang yang rapat dengan aku. InsyaAllah kalau respond meletop-letoppz dari former lain, aku akan post kan satu persatu..

Stay tuned….  

Cerita 1: Salam Perkenalan dari Mell

Kisah ni terjadi masa tahun 2004 dekat salah satu UiTM die kepulauan Borneo. Ye, jauh kan aku tercampak?? Gile x jauh..asal Klang..tercampak ke Borneo?? Haha tapi nak buat macam mana kan..redha je la..
So dekat sana Alhamdulillah aku berjaya form satu clan dan rakan-rakan aku ni pun Alhamdulillah…sama senget..theehehe bukan senang tau nak jumpe kengkawan yang senget2 ni ….makan masa..haha!!

So nak jadikan cerita, satu hari ni kami geng junior kena lah pergi kawad kesatria memalam buta. Campus kitorang ni berbukit, hostel dengan dewan makan dekat bawah, naik tangga sikit kena lalu depan hostel lama yang angker..kira memang abandoned habis la..dekat paras hostel lama ni ada la kedai-kedai makan dan kawasan lapang tak lapang jugak la..bolehla..So kami diarahkan untuk berkumpul dekat sini..

Sebelum nak sampai kawasan lapang tu of kos kena lalu depan hostel lama. Honestly memang tak ada rasa seram pun. In fact aku tak pernah ada perasaan pun nak tenung area hostel lama ni. Lantak la kan..bukan masalah aku kalau hostel tu lama dan pihak Universiti tak nak robohkan…

Masa aku lalu depan hostel tu, aku ni ber 6, semua pakai seluar trek n t shirt putih. Laluan situ pulak nak jadi cerita memang gelap nauzubillah. Tak ada lansung ye lampu sepanjang jalan tu. Kami ber 6 ni berjalan pun guna lampu kat fon membe aku ni je. So owner handphone ni pon suluh-suluhkan la jalan untuk kawan-kawan takut-takut tersepak batu.

Jadi memang galak bebeno la dia menyuluh, happy gamaknye diberi peranan penting sikit malam tu, selalu mangsa buli je. Jadi tergatal la tangan member aku ni menyuluh di bahagian kiri kami. Okay, imagine ye kami ber 6 berjalan sebaris melintang..ha dia dah tersuluh kat sebelah orang ke 6 tu. Mmeber tu terus jammed. Aku tengokkan je perangai dia,suluh ke depan je dah.. tak ada suluh kiri kanan lagi. Sampai lah habis aktiviti aku tengok die tiba-tiba jadi perempuan pemalu, tunduk dan diam je.

Masa nak balik hostel kitorang, op kos dengan sekali laginya kami ni kena lalu depan hostel lama. Sampai je depan hostel lama tu, member aku ni tiba-tiba macam hilang pedoman, meroyan tak memasal menjerit terpekik-terpekik dan lari turun tangga meninggalkan kitorang yang lagi 5 orang ni. Serius tak sempat sape-sape nak tahan dia….laju sangat la scene tu berdesupppppppp!!! Aku tengok die turun tangga pun mcm dah bukan turun, dah macam melompat..jauh pulak tu.

Kalutnya kitorang berlima toksah cakap la. Bukan sebab apa, sebab sorang pun tak guna handphone canggih macam member yang dah lari tu. Dah la tempat tu gelap nak mampos. Memang pishang aaaa.  Nak tak nak kena tunggu geng lain lalu situ and follow. Sampai bilik hostel aku dah ready nak bagi je member aku ni. Bukan main selfish lagi dia tinggalkan kawan-kawannya dalam gelap macam tu. Masuk-masuk bilik je aku tengok dia tengah menangis. Ada 2 senior tengah pujuk dia. Bila aku n the gang balik senior tu pun blah aaaa….

Aku pun memulakan sesi soal jawab..

Aku: Woih musibat!! Apehal kau menjerit macam pompuan gila tinggalkan kitorang semua?? Ape kau tak tau handphone kitorang x de torch light?? Memang mintak dipukul la ko ni!!!
Pet: Sorry ba..sia nda sedap badan ba….
Aku: Boleh eh?? Masa naik tadi bukan main happy lagi kau menyuluh-nyuluh…nyanyi lagu blink 182 lagi….apehal bdn ko boleh tetibe x sedap…?? Dah tu x boleh nak bagitau elok-elok ke?? Blah gitu je??
Member aku tu pandang muka kami seorang demi seorang…
Pet: Paloiii ba kamu urang…nda nampak ka waktu kita limpas hostel lama tadi..kita ada 7 org ba..bukannya 6!!!
Aku: Merepek!!!! Bukan kita je lalu situ..semua budak junior pon lalu situ tadi..
Pet: Betol ba..sia tidak bohong…yang ke 7 ada ikot jalan di sebelah si Hasela, pakai baju kurung putih lagik, naaa tudung kasi ikat depan serupa mau pg kelas mengaji…

Berderai air mata member aku lagi…takut betol dia..
Member yang lain da mula setting tempat tidur yakni, tarik tilam di tengah bilik dan tidur secara berjemaah.

Aku: Muke dia ko nampak ke? Budak nak pergi kelas kot…(betapa tak bijak nya statement aku..mana ada orang pergi kelas pukul 9 malam…cluster untuk kelas nun jauh atas puncak, kena daki beratus anak tangga baru boleh sampai..kalau da separuh jalan, baru ko teringat assignment ko tetinggal..sadaqallah je la jawapnye..teruskan je la pendakian)

Pet: Bukan ba..waktu kita berkawad, ada dia menunggu di depan library. Sia takut ba…
Aku: Balik tadi dia ikut kita ke?
Pet: Ikut la ba…itu pasal sia lari dulu…
Aku: Brengset!!! Lenkali nampak setan jangan suke2 hati nak lari tinggalkan aku ye…
Pet: Menangis dan terus menangis…

Last edited by tikatikut on 20-8-2014 06:51 PM

Kalau respond memberangsangkan, aku sambung ye ape jadi kat kitorang malam tu.....see ya!!

sila sambung wahai tt.kipidap

benda alah tu jgn ditegur..follow ko LA jwbnye..
:lol

Aku suka cara ko menulis, sedap pembacaan nya sampai aku boleh lakun kan semula gaya2 korang mlm tu.
Teruskan menulis.. Tapi make sure tulis betul2, update sokmo, jgn sekerat2 pastu ko lari tinggalkan kitaorg..

sambung2...

Follow Us
Wahhhh...terima kasih kerana menyapot..hehehe
InsyaAllah aku habiskan cerita semua...tutop thread baru larikkk..thehehehe

Sambungan cerita seram di malam durjana

So alkisahnya..lepas aku tenangkan si pet ni..kitorang pun decide nak tidur..yelah nak buat apelagi aktiviti ye dak..semua da seram2 sipot..

Berhimpit2 la ye kitorang ber 6 atas 4 keping tilam yg disusun rapat2 malam tu. Aku rase aku orang pertama yang da selamat sampai dalam alam mimpi kot..haha betapa tak sensetipnye aku dengan perasaan takut kwn2 yg lain malam tu.

Pukul 4 pagi member aku si pet kejut aku..ajak teman pergi toilet..so aku pon teman la..memang jauh pon toilet tu..menyumpah pon ade dalam hati...sebab aku pon da start seram2 sipot..gelap gile ah pemandangan luar toilet tu...

Masa masuk tu ada satu bilik air yg occupied..so aku pon tegur la..

Aku : Weyh Tayang...berani eh kau sensorang pergi toilet..(Tayang ni salah sorg geng 6 jahanam aku gak..mase aku keluar bilik tadi..aku perasan dia x de..so since dekat toilet ade org..aku assume tu dia ah..nampak pemikiran singkat aku di kala keseraman malam durjana sedang beratmosfera..)

Si Pet pulak..bila dengar aku cakap cam tu..dia terus jenguk dari toilet yg dia masuk..(ye akibat ketakutan melampau..beliau x tutup pintu ye kengkawan..)berkerut seribu muka pet..macam muke org tengah tahan nak tercirit pon ade...lepas buat muke cam tu si pet ni kedengaran kelam kabut la dlm toiletnya akibat keseraman level tertinggi mungkin yang dia pernah rasa sepanjang hidup dia..Aku pelik..'Tayang' x respon pon dgn bait2 pancingan perbualan aku..so aku pon...buat x heran la kan....

Keluar je Pet dari toilet terus dia tarik tangan aku...aku pon bengang ah...pengotor betul..

Aku : Weh Pet..basuh la tangan...geli ah..pengotor kau ni..
Pet : diam ba..lekas!!
Aku : Tapi..ak..

Tak sempat aku habis cakap..aku dengar toilet yg occupied tadi diflush..lagi kuat si Pet sentap tangan aku..kali ni dia dah mula keluar dari toilet dan mcm nak start pecut..ye aku dapat rasekan..tapi aku tetap berlagak cool sbb aku x nak la kang ade accident terjatuh ke ape...sebab nak ke bilik dari toilet ni ade tangga sikit..dalam 4-5 anak tangga mcm tu..

Keluar je dr pintu toilet..kali ni dengar pintu yg occupied tadi di  bukak pulak..

Pet : lari baaa tikut.....( sambil pecut umpama usain bolt) meninggalkan aku yg x memasal ikot ketaq satu badan..kaki aku dah tersadung dekat anak tangga dan aku da pon tejelepok time tu..aku mengengsot perlahan...dari jauh aku nampak pet tunggu aku di muka pintu bilik sambil tangannye tergagau-gagau..

Pet: Bangun ba tikut....lekas!!
Aku : Bengong ko ni..da ko tolak aku..terseliuh da ha kaki aku gile...tolong lah aku ni....

Lekas2 Pet berlari semula ke arah aku dan sentap tangan aku dr posisi ayu sopan simpuhan di malam durjana..badan aku terdorong ke depan...memang sakit..sekarang bukan buku lali aku je yg dah sakit..ketiak aku pon dah ikut sakit disiat budak Pet ni..memang dia ni nak kene penerajang aku..

Masuk bilik..selamat!!

Aku jeling tempat tidur Tayang..memang dia tak ada kat situ...aku jeling kawan2 lain..semua tengah tidur..

Aku : Pet..kenapa kita x tunggu Tayang?? Tak baik lah kau ni..

Pet pandang aku dari celah2 toto yg dibalut habis seluruh badan dia..sambil dengan  penuh usaha cuba capai Handphone nya..ditunjukkan aku skrin henpon tu rapat2 ke mata aku..macam aku ni rabun tahap kronik..macam dia nak suruh aku masuk dalam skrin tu..macam..macam....meminta penampo pulak pompuan ni..huhu

Yang tertulis di skrin henpon adelah..

Pet sori..sia cau dulu ba..tidur di bilik member..tidak tahan ba sia dikacau..

Aku kerut kening..x faham..

Aku : Jadah ni Pet...?? Siapa kacau Tayang??
Pet : type di hp
Aku : hp berbunyi..msg dari pet..

Sia takut mo cakap..takut ada yang dengar ba..td masa kau tidur..yang lain2 pun ikut tidur..tapi sia dengan Tayang nda tidur lg ba..tiba2 kami dengar anjing menyalak ni..kuat ba..mcm di depan pintu ni sya..pelik kan..g mana di hostel tingkat 4 ini boleh ada anjing merayau..tidak pernah sia nampak anjing d kawasan hostel ni..

Masuk message ke 2..
Terus sia dan Tayang amati bunyi anjing tadi..dalam 10 minit juga..takut sia mo buka pintu and cek..habis bunyi anjing..kami dengar footsteps..tapi footsteps ni bunyi sperti berlari2 tanpa kasut..ulang alik depan pintu bilik..sia intai bwh pintu..teda apa2 pun..

Masuk message 3
sia tengok tayang sudah macam mo tidur..sudah tutup mata ba..tapi bdn tayang kejung2..kaki tersentak2...sia panik sudah...sia cuba kejut kamu urang tapi teda yg mo bangun..jadi sia bacalah ayat kursi..ulang2..nda tau la betol ka nda...teda sia perasan suda..sia cuba panggil nama Tayang..sia kasik tau jgn main2 ba Tayang..sia takut..terus Tayang bukak mata dan senyum..seram sia tengok..sia mo nangis suda..tapi sia tahan..sia nda mo jadi lemah..

Masuk message 4: lps senyum..Tayang tutup mata semula..tapi dalam satu minit..dia bangun..Tayang ketakutan betul..dia terus call course mate dia minta mereka ambil di bilik ini..Tayang banyak diam and pegang dada..so bila course mate nye datang terus Tayang pergi..teda ckp apa2 sama sia..Tapi dalam 5 minit mcm tu..Tayang message sia..tu tadi sia tunjuk sama kau msg si Tayang..

Aku pandang Pet..

Aku : Banyaknye msg kau..agak2 la..sampai hang da ha...hishhh da la tidur...kau ni ade2 je la pet!!

Pet : Sia nda bohong ba...

Aku : Habis tu kenapa yg kat toilet td kau kelam kabut sangat..
Pet : Itu bukan Tayang ba tikut..paluii ba kau..sott ba..
Aku : Ha ye la.. bukan Tayang..tapi mana tau student lain..
Pet : nda aku peduli kalau dlm toilet tu mmg orang..sia takut betul mlm ni..
Aku : Jadi kau lari tadi bukan nampak hantu la..
Pet : *geleng kepala sambil balut semula bdannya dengan toto*
Aku : jadi kaki n ketiak aku sakit sesaje la malam ni...tanpa sebab la sbnanye....pfffftttttttttt!!

Last edited by tikatikut on 21-8-2014 08:32 AM

best

nak lagi...

cepat la sambung TT.. x sabo nk taw ape jd lps tu..

Selepas conversation dengan Pet, aku terus tak boleh tidur sampai Subuh. Pelik, kenapa tiba-tiba kami diganggu??  Ada yang buat hal ke…?? Macam-macam aku piker..
Sampai lah dalam lebih kurang pukul 7 pagi Tayang balik bilik nak siap-siap pergi kelas. Aku pon ambik la kesempatan ni nak tanya dia apa yang terjadi dekat dia malam tadinya..

Aku: Tayang, kau tidur bilik budak kelas kau ke??

Tayang: Haah..aku tidur sana..Pet tak bagi tau kau?

Aku: Bagi tau..tapi aku nak tau cerita lagi detail..si Pet bila ditanya dibantainya cerita kat message sepanjang-panjangnya..punyelah geram aku..x feel…

Beria aku explain dengan muka-muka sekali nak menggambarkan betapa x feelnya aku dengan cerita Pet malam tadi.

Tayang: Ada Pet cerita pasal anjjing menyalak depan pintu ni?

Aku: Ada……

Tayang: Pasal footsteps yang berlari-lari tak pakai kasut tu??

Aku: Ada…

Tayang: Apa yang jadi dekat aku lepas tu..dia cerita apa??

Puk!!!! Bantal kat tangan aku dah selamat mendarat di muka Tayang..

Aku: Ni biadap pesen apa ni? Kenapa kau banyak tanya sangat..cerita je lah..aku yang tanya kau ..kenapa kau tanya aku balik?????

Tayang: Sakit gile!!! Yelah aku cerita….

Aku: ambil posisi…

Tayang: Masa kitorang dengar footstpes tu…si Pet pergi mengintai bawah pintu..khusyuk sangat aku tengok..aku nak pergi sakat dia, elok aku baru nak bangun aku nampak dekat sebelah dia ade si baju kurung putih..mcm nak sawan aku rasa masa tu, tapi Pet tak perasan..dok mengintai-ngintai lagi. Aku rasa tu yang Pet nampak semalam la..

Aku: Kenapa kau rasa macam tu?

Tayang: Yang aku nampak ni ..memang pakai baju kurung, tudung plak ikat kat depan…macam masa kita kecik-kecik nak pergi kelas mengaji tu. ‘benda’ yang aku nampak ni macam kabur-kabur tau…macam aku pandang dia tapi boleh tembus nampak dinding belakang..dia datang ke arah aku, jadi aku pun baring balik..aku cuba nak panggil Pet..tapi suara aku x lepas, nak toleh ke Pet pun x boleh..badan aku macam kejung..macam ada yang pegang urat aku tak bagi aku toleh mana-mana..pandang si kurung je..muka dia cam manusia biasa except, dia tu teramat la putih..putih macam cat putih..dia datang and menyangkung dekat hujung kaki aku. Lepas tu dia bangun pelan-pelan naik atas badn aku dan duduk dekat perut aku. Pehh!!! Mase tu memang aku rase habis mati lah aku..kalau bukan sebab tak boleh bernafas..sebab takut sangat…

Aku: Gile ah..habis kau tak baca apa-apa yang patut?

Tayang: Dah tak ingat beb….Nak baca Al-Fatihah da tak ingat macam mana nak start, nak baca ayat Qursi lansung tak boleh ingat satu ayat pun…’Benda’ tu pulak senyum je kat aku..lama gak dia duduk atas perut aku sampai aku dengar Pet cakap ‘Tayang ba..jangan la kau main-main sana..sia takut…’ masa tu baru baying-bayang tu hilang dari pandangan aku. Lepas tu dalam seminit jugak baru aku dapat gerak semula..dada aku sakit sangat-sangat..aku pun x sure kenapa dia duduk dekat perut tapi dada aku pulak yang sakit…

Aku: Mungkin sebab kau tak dapat bernafas dengan betul….

Tayang: Mungkin la..so bila dah terbangun tu..aku terus call budak kelas aku minta tolong ambil kat sini..Nasib la dorang pun nak datang ambik kan…kalau x… boleh gila aku..

Aku: Pelik ek Tayang..kenapa tiba-tiba dia kacau kita?

Tayang: Aku x tau la Tikut…tapi aku ada cerita dari si Amar.. (Amar ni boyfriend Tayang). Cerita dia macam lebih kurang cerita Pet, tapi aku malas nak layan sebab nanti aku takut. Sampai la si Pet pulak yang nampak..aku rasa aku percaya kot cerita Amar sekarang..

Aku: Cerita apa pulak ni?????

Tayang: Nantila aku cerita…nak pergi kelas la….petang kang balik kelas aku sambung.. ko x de kelas ke hari ni?

Aku: Ada lab je jap lagi..cun la petang kang aku ada..Pet pun ada…

Tayang: Ok set….

Bersambung…
Last edited by tikatikut on 21-8-2014 09:08 AM

jgn lupa untuk sambung ye tt

sila sambung lagi ba....

wah...best2...tak sesia masuk pagi ni

layannn...best citer ko tt
jgn lelame sgt nk sambung tu

bestt2

ngam la ba!

serammmmmmm siott

tikatikut posted on 20-8-2014 11:06 PM
Wahhhh...terima kasih kerana menyapot..hehehe
InsyaAllah aku habiskan cerita semua...tutop thread b ...

time ko kena tarik kat ketiak tu memang aku gelak giler
sorry beb. aku rasa kelakar pulak
cara ko cerita ni memang feel
dah terasa seram
tetiba ada part yang kelaka plak
hahaha. aku suke. kipidap

bestlah cerita ni..

tikatikut posted on 21-8-2014 09:00 AM
Selepas conversation dengan Pet, aku terus tak boleh tidur sampai Subuh. Pelik, kenapa tiba-tiba kam ...

ouh nama kau ke tikut.. aku igt orang sabah cakap takut tu tikut