CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

Jalan ke Mersing Johor memang puaka ke?

Dkt Lubuk Melikai - Felda Nitar - Hujan renyai2, 5 ptg

Masa kereta yg dipandu mak sy tengah mendaki jalan berbukit, tiba2 kereta mak sy bergerak ke lane sebelah. Stereng kereta waktu tu tiba2 tak berfungsi. Yg drive kreta mak sy, sy jadi co-pilot je. Mak sy panik & putar2 stereng, tapi stereng terus keras. Yg peliknya, tayar kereta seolah2 tak bergesel dgn jalan, licin je bergerak macam tengah jalan atas minyak. Sy masa tu dah panik takut btembung dgn kreta lain. Sy takbir & baca ayat kursi. Akhirnya, kreta sy trus tjunam masuk tebing besar di laluan sebelah. Kreta sy remuk teruk belah depan.
Orang Kampung bergegas datang, katanya, jalan lubuk melikai ni memang rajin mengusik

Jln Jemaluang-Mersing dari arah Kluang - 11 malam

Masa ni, kami tpaksa lalu jalan jemaluang sebab jalan nitar tutup, banjir. Sejak jalan nitar dibuka, jarang org lalu jln jemaluang, sebab jlnnya lebih bengkang-bengkok dari jalan kluang-nitar, pastu lebih jauh. Jln jemaluang tu betul2 hutan simpan yg rasanya susah nak cari rumah orang tepi2 jalan tu.

Malam tu, kami tumpang kreta pakcik. Sy duduk di belakang. Sampai satu jalan lurus, dari jauh sy nampak dekat tepi jalan ada sesuatu berwarna putih. Sy nampak dari lampu kreta pakcik sy. Untuk makluman, jln jemaluang ni kalau malam2 tak ada lampu jalan ye Mulanya, sy ingat papan tanda, bila kreta pakcik sy lalu depan benda tu, rupa2nya benda tu adalah lelaki tua sedang berdiri merenung hutan tebal. Sy terus senyap dan baca ayat kursi banyak2. Sampai di kg, sy bercerita kpd pakcik sy.. Rupanya, dalam kreta tu sy seorang je yg nampak..

Jalan Endau-Mersing - 9 Mlm

Kawan sy bercerita.. terserempak dgn lori ikan yang tak ada driver. Mulanya dia follow belakang lori ikan tu sebab perlahan sangat. Lepas dah potong lori tu, dia jalan mcm biasa. Tiba2 lori ikan tu potong dia balik.. Surprisingly, driver memang tak ada. Dia nampak masa lori ikan tengah potong kereta dia. Dia pun azan, potong semula lori ikan tu dan pecut selaju2nya

sufi84 posted on 26-8-2014 01:01 PM
Jalan Endau-Mersing - 9 Mlm

Kawan sy bercerita.. terserempak dgn lori ikan yang tak ada driver. M ...

memang betul berpuaka jalan sana?

sufi84 posted on 26-8-2014 12:49 PM
Dkt Lubuk Melikai - Felda Nitar - Hujan renyai2, 5 ptg

Masa kereta yg dipandu mak sy tengah menda ...

seram wei! aduh sana mmg bnyk jin and tonik!!!

Aku kalau balik kmpung memang wajib lalu samada kluang-jemaluang-tenggaroh or kluang-nitar-tenggaroh....dari pengamatan aku laluan yg betul betul seram adalah bermula dari simpang utama nitar ke jamaluang..hutan tebal rapat sgat dengan jalan...kalau lalu pukul 5 setengah dah macam maghrib...meremang jer.....aku pernah lalu jalan kluang -jemaluang pukul 12 tgh malam sensorang..mmg mencabar emosi dan keberanian....taubat!!!!!!....terserempak dg kumpulan gajah melintas jalan...

jalan dia lebih kurang cam ni la...tapi pokok pokok yg atas memang rimbun sampi bercantum kiri dan kanan jalan..

Last edited by anaktoyol on 26-8-2014 10:20 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
cef_gango posted on 26-8-2014 04:30 PM
memang betul berpuaka jalan sana?

Entahlah.. kalau nak ikutkan banyak jalan lain yg keras juga. Cuma jumpa atau tak je.. Makhluk tu makhluk Allah jugak. Sy beringat sebab ada anak kecik.. mungkin boleh jugak elakkan jalan malam..

Pasang ayat Quran dalam kereta, InsyaAllah kot tak diganggu..

Area hutan simpan dekat Endau pun hati2.. Ada yg pergi tandas dekat situ jumpa perempuan tak ada muka..

cef_gango posted on 26-8-2014 04:35 PM
seram wei! aduh sana mmg bnyk jin and tonik!!!

Adik TT tu dapat belajar di mana? Mungkin tempat yg adik TT dapat tu bukan area jalan2 yg disebutkan..

Kalau ye pun, rasanya insyaAllah tak ada apa kot.. Elakkan jalan malam & pasang ayat Quran, selebihnya serah pada Allah..

sufi84 posted on 27-8-2014 02:41 PM
Adik TT tu dapat belajar di mana? Mungkin tempat yg adik TT dapat tu bukan area jalan2 yg disebutk ...

POLIteknik

anaktoyol posted on 26-8-2014 10:14 PM
Aku kalau balik kmpung memang wajib lalu samada kluang-jemaluang-tenggaroh or kluang-nitar-tenggaroh ...

kalu lalu sini lagi snap gmbr bnyk skit tw menarik. sbb saya xpernah smpai sana lg

carold posted on 26-8-2014 12:34 PM
Akak dah hampir 2tahun berulang alik JB-Mersing..dah hafal dah setiap sudut jalan
Alhamdulillah sep ...

Politeknik xke hulu sgt ke?

cikgu_cikgi posted on 26-8-2014 09:49 AM
adik tt dpt blajar kt mna? poli ke ilp?

yup Politeknik   tapi xtw la dia jadi pergi ke x? hantu tu risau sgt la. takut kejutan budaya sana je. or kwn2 kt sana

cik.amy posted on 22-8-2014 11:24 AM
jalan tu mmg gelap (rasanya la sbb dah lama x lalu situ) tp agak2 la sampai suruh cancel belajar kt  ...

just lebih berhati-hati je

alphawolf posted on 26-8-2014 08:29 AM
Atuk sedara aku dengan separuh family dia meninggal eksiden jalan jemeluang tahun 80an.... ko pula ...

punca kematian berkaitan n benda halus ke? tah la, ramai da ckp tmpt tu mmg kuat gangguan nya. igt nk pg wt team paranormal la

afira posted on 24-8-2014 04:35 PM
TT suruh adik TT kensel sambung belajar sebab dengar2 area situ berantu?? sangat2 klako okehhhh... d ...

belum taw lg cancel ke x. just mntak pendapat. sbb mcm jauh sgt je mersing tu jalan nitar

cef_gango posted on 27-8-2014 03:16 PM
just lebih berhati-hati je

heheh... takpe... adik blajar ktne TT? kalo kt MRSM pesan kt dia jgn lepak kat tasik/kolam ikan keli sebelah DS tu memalam... horror tempat tu. pernah nampak makhluk xde kepala kt seberang pagar, nampak makhluk mcm ju on berdiri atas air, ada kakak senior pernah kena tegur, jin gatal pn ada.

grilledmushroom posted on 25-8-2014 11:47 AM
geli hati lak baca you punya post..

part yang agak2 la sampai suh cancel blaja kat Mersing...

mersing u duduk mana? I belajar kt situ 2 thn je. tp ramai kawan2 kg di mersing. kalau weekend masa outing dulu seronok tgk mat2 minah2 saleh jalan2 kt pekan tu. bebudak lelaki la yg paling happy

cef_gango posted on 27-8-2014 03:27 PM
belum taw lg cancel ke x. just mntak pendapat. sbb mcm jauh sgt je mersing tu jalan nitar

kalau bleh jangan la cancel..kesian adik ko nk study..dh ramai org lalu jalan tuh alhamdulilah xde ape2 pn..bnda ni mcm aku ckp tadi la kat mne2 pun ade bukan kat jln tuh je..sblum mula perjalanan baca la ape2 yg patut..zikir ke ape..insyallah xde ape2

cik.amy posted on 27-8-2014 03:31 PM
heheh... takpe... adik blajar ktne TT? kalo kt MRSM pesan kt dia jgn lepak kat tasik/kolam ikan ke ...

owhh yeke..nnt aku aku tanye abg aku dia cikgu kat situ hihihihi

afira posted on 27-8-2014 04:46 PM
owhh yeke..nnt aku aku tanye abg aku dia cikgu kat situ hihihihi

wahhhh... dah lama ke dia mengajar kt situ? ntah2 pernah jadi anak murid dia. nanti tanyalah kat abg kot2 ada lg x cerita seram kt tasik tu.