CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

Jalan ke Mersing Johor memang puaka ke?

Penah lalu jln tu..nak g felda tenggaroh..masa tu da kul 12am..ada yg pesan tunggu esk je br gerak..tp kena g gak sbb kematian kann..dlm perjlnan tu kak ipar kata dia nampak ada org asli yg pakai cawat tu tgh tanggung binatang buruan..seram kot..kami semua xnampak..dia je nampak..pastu rasa mcm perjalanan tu sgt lama..

jln  tu kan hutan lagi.ni pon da maju sket,dah jadi 4 lane.jgn gajah melintas pon ckp jelmaan sudah la.org asli kompem2 byk.yg penting mulut jgn celupo.hati2.situ jln baru lg mmg syok klau nak drift lori tayah cite la banyak dia.sbb bleh g kota,g kulai g kuantan bla2.

tp takyah discourage adik kau smbung blaja.nak balik umah make sure gerak pagi jgn ptg baru gerak.

bukan nak kerek, tp berpada-pada k tt?

mersing banyak keropok lekor.

Sekali masak keropok lekor meletup2 punca ramuan tepung overdose.

Hantu xde pulak.cuma badan gatal ada.akak Mandi garam je

bawaku_terbang posted on 21-8-2014 10:23 PM
jln  tu kan hutan lagi.ni pon da maju sket,dah jadi 4 lane.jgn gajah melintas pon ckp jelmaan sudah  ...

Lalu rompin ek mersing.jalan Sana seram.

kawasan ini memang kawasan kemalangan,kalau ko bawak laju.....risiko tinggi lah....tapi standard x der apa....selalu malam2 sampai pagi buta tak der apa.....jangan takut sangat...suh jer adik ko belajar kat mersing...leh lepak2...hehe

rompin ke mersing ke,aku rasa all the way stat dr pulada u dah seram

Follow Us
selain pillbox kat tepi2 jalan, apa lagi yang menarik ada kat mersing? ta penah sampai mersing. teringin nak pi

adik dpt blaja kat mana sebenarnya? kalau kolej swasta yg tak ternama tu berbaloilah. kalau UTM atau UTHM tu rugilah pulak. jalan lain kan ada.

jln kota,jemaluang,mersing-endau harap jgn bwk laju.mmg salu berlaku xciden. nak nak pulak time hujan.
tapi stakat yang aku lalu jln2 ni seblah malam alhamdulillah,takde pape.cuma berhati2.biasa la malam2 kdg rasa mengantuk akan dtg.kdg2 mata tak tutup tapi fikiran mengelamun.harap bwk kwn atau sape2 utk bersembang.

(kdg2 aku ni jahat.mata meliar je cari mende pelik2.kang ternampak padan muka aku sendrik)

jalan tu mmg gelap (rasanya la sbb dah lama x lalu situ) tp agak2 la sampai suruh cancel belajar kt mersing... kan banyak lg jalan2 lain boleh lalu. lgpun bukannya adik tu blajar kt tgh2 jalan hadoilah TT. camno ptd takot hantu hahaha...jgn marah naaa...

dulu haku sekolah kt mersing tu. dpn kawasan sekolah, jalan raya (jalan jemaluang) kiri kanan depan blakang pulak kelapa sawit. memang angker ok. sekolah plak baru bukak 2 thn masa tu. kat situ lah pengalaman paling berhantu sepanjang hidup. tp alhamdulillah masih hidup dan dah berjaya menjejak alam pekerjaan (walaupun xde modul ketenteraan).

jln mmg gelap..bnyak selekoh2 tajam.
aku nak g pahang umah adik aku mmg lalu sane.
mmbe ak pernah cerita..
kwn dia lalu sane satu family nk g pahang.
tiba kat jln mersing tu anak die yg kecik cakap
'mak,kakak ni haus,nak sikit air'
mak die pelik je..kakak mne..
mmg sampai rumah die ikut.sampai panggil ustaz berubat.

mne2 tempat haruslah ade misteri nye...abah pjan dulu mmg berulang alik gi keje dari kota tinggi-mersing..
dari pjan darjah 6 smpai la umo 19tahun cmtu...
lps tu mak pon dpt transfer mersing...area melikai....ni jln nk gi nitar...
so dowg stay la kt kuarters..berulang semggu sekali je....
mmg jln nitar-kahang tu mcm2 ade...
kalau mlm2 xpyh la nk benti2 kalau ade nampak gerai mkn ke pe tepi jln....
ade 1 kedai mkn nie dia mmg bukak waktu siang sahaja....
tp bile mlm ramai yg xtau...akn drop mkn kt situ....
suasana meriah sgt......
ni abah sndiri yg tanye owner gerai tu bukak smpai pukul bape..

G selalu lalu jalan kluang-mersing  mlm2 dengan pkol 12a.m ke 3a.m da biasa da....
Lagi2 ayah G jenis kental tkn minyak 140km/j tgh hujan lebat selamba je....
tpi G pulak takut....yela kita duk sebelah...pemandu tkn laju....
bkn takut sbb kene kacau...
takut sebab pemandu bwk mcm tgh racing...
tpi G selalu perasan bila lalu situ tgh2 mlm dgn ayah G...
msti ada bunga yg mekar cantik bila mlm....
tak tahu la spesis bunga apa..tpi bila lau malam je ada....siang x ada pula...
tpi nasib baik mmg xde apa2 jadi mse lalu situ...huhuuu

aku tak bace cerita Tt ni...ni laluan utk g mersing yg ade penjara n politeknik tu ke??

sebab aritu aku g tioman...lalu situ kul 3 pagi sampai ke jeti mersing kul 5 mcm tu.... jalan tu mcm ular kena palu la....bengkang bengkok....pastu aku x tau la mate aku ngantuk ke ape....tapi tiap kali kat corner....kan ade signboard > kaler oren hitam tu kan.....sebelum kena suluh lampu kete, aku leh nmpk cam tangan2......ade banyak tangan dok lambai...bukan lambai la...mcm cube mencapai sesuatu...terkapai2.... bukan sekali tapi bnyk kali... disebabkan aku naik kete kwn akak aku n dok belakang sorang2...aku diamkan je....sbb pemandu tu walopon lelaki n nmpk gagah, blom tentu lagi tahap beraninye mcm mane....sampai la ke hari ni aku tak bgtau diorg pon ape yg aku nmpk....sbb dioprg selalu turun g tioman,  scuba diving....

selalu ulang alik jln ni.
ok jer.

TT suruh adik TT kensel sambung belajar sebab dengar2 area situ berantu?? sangat2 klako okehhhh... dlm dunia ni mane ade tempat yg takde "benda2" tuh...tuh kan semua jin n syaitan..diorg ni berjuta2 kali ganda banyak compare ngn manusia so mane2 adik TT pegi pn tetap akan ade punye...haihhh..nonsense la!!!

mmg btul jln kat situ agak "keras" byk gangguan pade sape2 yg "bertuah" kan tp xde la semua yg lalu situ akan kena kacau...

pada saya,sapa yang jarang2 lalu Johor bahru-mersing mmg akan rasa seram & takut2 lalu situ....sbb gelap tapi mcm sy dah bertahun2 ulang-alik ke sana dah jadi mcm biasa & buat masa ni alhamdulillah di lindungi Allah...lagi pun kereta skrg tak mcm dulu..dulu sunyi sangat...skrg ni banyak dah kereta, even subuh pun kete still ada lagi , esspecially lorry.....tapi jika nak bandingkan jalan JB-mersing dengam kluang-mersing, lagi sunyi jalan kluang-mersing....dgn jalan yg banyak belok2......pening kepala bole muntah...hihihihi.....ape pun jalan semua sama je...setan & jin ni ada kat mana2 je....naik kenderaan baca ayatulqursi supaya dilindungi Allah.....insya Allah

Bior je la adik ko bljr situ... Nanti g tmpt lain ntah2 lg sadis hantu2 kat situ... Lg pun adik ko yg kena bukan ko.. Boleh gitu :lol .. Membina kecekalan hati dia.. Supaya lebih berani berhadapan dgn hantu

Jalan ni zaman 80an lagi ku dh lalu..seram biasalah

Jalan Kluang Jemeluang tu mmg aku tak suka lalu malam pasal kalau buatnya rusa ke gajah ke rimau ke lintas gelap2 tu terlanggar alamat payah le nak mintak bantuan.