CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Hanya 418 pelajar ditawar jurusan perubatan, elak lambakan doktor

tinker_bell posted on 22-8-2014 04:04 PM
tak best..kena deal benda2 kotor..darah/nanah/hiv/virus..kerja tak glamour..tak boleh pakai heels. ...

tgk laa bidang kedoktoran ape yg ko nak amik....kalo doktor perubatan mana kena main dgn nanah n darah pun......ko check, tanya gejala dan tanda2, review investigation x-ray blood result bagai, then wat diagnosis n bagi ubat ikut diagnosis ko jer laaa...

yg kene main darah nanah ulat kaki buruk tu kalo ko jadi doktor pembedahan or doktor orthopaedic........

kalau negara berperang/malapetaka, luka sakit patah sana sini time tu la diperlukan sangat doctor

lurve82 posted on 22-8-2014 04:06 PM
tapi kenapa doc2 aku jmp hensem?

sbb title doctor??

axl_bach posted on 22-8-2014 04:11 PM
tgk laa bidang kedoktoran ape yg ko nak amik....kalo doktor perubatan mana kena main dgn nanah n d ...

still..ko kena pegang jugak pesakit kn waktu nk diagnosis walau pakai glove..mana boleh takat observe je..

lurve82 posted on 22-8-2014 04:06 PM
tapi kenapa doc2 aku jmp hensem?

Ramai hensem tapi bila bukak mulut...opssss

axl_bach posted on 22-8-2014 04:04 PM
hahahahaha, aku takat panadol, mefenemic acid, naproxen sodium, tramadol bagai tu aku x payah nak  ...

itu engkau brader.....nak compare diri ko ngan org yg tak der free access mcm ko......beragak skit brader......kalu mcm ni boleh laa geng2 forum ni abik ubat pastu petik nama ko ni....tak yah tunggu lama2.....ingat brader masa tu emaas bg setengah2 org.....nak menghadap service doktor/nurse kerajaan ni satu penyeksaan......benda simple jer tunggu berjam2

Follow Us
tinker_bell posted on 22-8-2014 04:06 PM
ada je kwn ioll tak ambik ho..terus kerja bidang lain..atau smbg master terus tanpa buat ho..

Ni mesti self funded atau parent kaya.

tinker_bell posted on 22-8-2014 04:15 PM
still..ko kena pegang jugak pesakit kn waktu nk diagnosis walau pakai glove..mana boleh takat obse ...

alah, sentuh pesakit tu apa laa sgt....bukan kotor pun....noble laa kerjaya doktor nih jgn laa pikir glamour nak melaram sgt........n doktor perubatan pun pegang2 pesakit bukan yg jenis berdarah bernanah bagai.....

tp nak yg best or nak rasa selamatkan nyawa org yg betol2 real kena jadi doktor di kecemasan laa....yg tu baru best layan darah layan org patah riuk pecah kepala, serangan jantung nak mati bagai....situ baru rasa thrill merawat PESAKIT..........

apa la korang ni.  Mereka pi jumpa doktor bukan suka2.  Semua org tahu tanda2 denggi tapi bila demam mesti hati nak ke klinik sebab mahu diagnos apakah penyakit sebenar.

Berapa ramai yg meninggal denggi sebab kesilapan mereka mendiagnos diri sendiri dan merasakan demam tu tak teruk mana hingga sudah terlewat.  Mereka hanya memakan panadol di beli di kedai runcit.

Tak semua org bijak pandai mcm forumer Cari yg boleh diagnos diri sendiri.  Yg mempunyai peralatan dlm rumah utk menyukat suhu badan.

Isu Thread ni ialah claim gomen mengenai lambakan doktor. Tapi jika benar ada lambakan maka tak ada lah org menunggu berjam di hospital.  Cuba lah pergi klinik gigi gomen.. appointment pun paling cepat seminggu. Kalau gigi sakit nak menunggu seminggu?  Pasal apa tunggu seminggu? Pasal jadual doktor penuh.  Pasal apa penuh? Pesakit ramai.  Jadi bukan ke pelik bunyinya? Gomen kata ada lambakan doktor gigi tapi pesakit kena tunggu seminggu sebab jadual doktor gigi penuh kerana pesakit ramai??  

Punca sebenar ialah kurangnnya hospital awam di Malaysia ni.  Bila kurang hospital maka pengambilan tak dapat dibuat. Aku masih ingat komen sorg doktor gigi dihospital awam.. dia kata kat aku doktor disini agak ramai tapi masalahnnya ialah kami kekurangan kerusi rawatan dan peralatan (aku panggil station sebab aku tak tahu menatang apa).  Bila tgk..mcmana nak tambah station rawatan gigi kalau wad/bilik rawatan tu dah tak de ruang lagi.  Jadi sebenarnya gomen patut bikin hospital tambahan.  Bila sudah byk station baru, maka baru boleh diambil lebih ramai doktor gigi. Jadi tak perlulah rakyat tunggu seminggu utk dptkan rawatan gigi.

Ini belum apa2 dah kata lambakan.  lambakan kepala hotak dia.

axl_bach posted on 22-8-2014 04:04 PM
hahahahaha, aku takat panadol, mefenemic acid, naproxen sodium, tramadol bagai tu aku x payah nak  ...

Aku tak pernah pu spital sultanah bahiyah...tp aku dengaq besaq spital tu dgn satu tempat ke satu tempat jauh...banyak pulak tempat kosong...betul ka? Aku pernah teman mak buat medical check up utk orang tua...tempat tu crowded pulak....

axl_bach posted on 22-8-2014 04:18 PM
alah, sentuh pesakit tu apa laa sgt....bukan kotor pun....noble laa kerjaya doktor nih jgn laa pik ...

tak best..kerja doctor lgsg tak best!!kotor..tak glamour..hadap org sakit hari2..lagi seronok kerja dlm office..at least boleh pakai baju cantik2..ala..ada je doctor yg kena basuk berak patient/kena pegang darah patient hiv yg kemalangan..

tinker_bell posted on 22-8-2014 04:13 PM
sbb title doctor??

tak la..ada jg jmp engineer hensem..

mikasa posted on 22-8-2014 04:17 PM
Ni mesti self funded atau parent kaya.

tak ada lah..dah tak boleh buat kn..takkan nak tunggu jd depress..mental..suicide..satu hal..kerja jawatan lain pon ok..buat apa nak stress buat benda kita tak suka kn..

mikasa posted on 22-8-2014 04:16 PM
Ramai hensem tapi bila bukak mulut...opssss

kenapa?

sidewinder posted on 22-8-2014 04:17 PM
itu engkau brader.....nak compare diri ko ngan org yg tak der free access mcm ko......beragak skit ...

tunggu berjam2 tu sbb x faham sistem.....dah sakit biasa jgn laa sesakkan kecemasan.....nih sakit demam gatal muntah selesema sakit gigi cirit birit sehari sumer nak pegi kecemasan mana x mengunggu lama....sbb tu ada Klinik Kesihatan dan K1M utk mengsingkatkan masa menunggu pesakit....tp kalo nak expect masuk daftar nama lepas tu 5-10 minit dah bleh jumpa doktor terima rawatan mmg x munasabah laa kan, nak pegi bayar bil celcom or nak withdraw duit kat kaunter bank pun kene tunggu lama gak.......

asalkan waktu menunggu dan keseriusan kes pesakit berkenaan munasabah aku rasa xder laa teruk sgt servis spital gomen.......

aku bak bercakap di kecemasan laa sbb byk jadi komplen nih adalah kes2 ringan yg terpaksa menunggu lama di kecemasan

di kecemasan dibahagikan kepada 3 kategori pesakit/kes iaitu
1. Kes Merah atau KRITIKAL ; yg nih akan ditolak masuk dan akan di attend dgn serta merta oleh doktor. Kes2 kritikal nih mmg life threathening punya kes cam serangan jantung kritikal, kemalangan yg melibatkan kecederaan kepada kepala/dada dan patah2 pada byk anggota, serangan sawan, serangan asthma yg teruk.

2. Kes kuning atau SEPARA KRITIKAL ; kes2 nih biasanya kes serangan jantung ringan, kes2 asthma yg sederhana pada klinikalnya, dan kes2 begini akan mendapat perhatian dari doktor/petugas perubatan dlm tempoh 30 minit

3. Kes green atau KES BIASA : kes nih laaa yg byk bebenor menunggu di kecemasan padahal kes nih sepatutnya dilihat di Klinik Kesihatan K1M......kalo di kecemasan kes nih akan dilihat dlm tempoh sehingga 90 minit dari mula daftar......tu pun bergantung kepada bilangan kes2 Merah dan Kuning.......kalo kes2 Merah dan Kuning berlambak mmg masak laa kes2 Green nak menunggu sbb yg lebih mengancam nyawa akan diberikan perhatian di KECEMASAN...

harap makngah

scorpionkiki posted on 22-8-2014 04:22 PM
Aku tak pernah pu spital sultanah bahiyah...tp aku dengaq besaq spital tu dgn satu tempat ke satu  ...

ntah, aku pegi Sultanah Bahiyah pun pegi nengok sedara sakit jer...x tau plak aku setting spital tu camner.....lol

lurve82 posted on 22-8-2014 04:28 PM
kenapa?

Lembut....gaya cakap boleh imagine sendiri

apa kjadahnya "lambakan dr" klau gi spital slalu kata dr x... adela....bodola bdak pndai kita x bg peluang spenuhnya...

tinker_bell posted on 22-8-2014 04:25 PM
tak best..kerja doctor lgsg tak best!!kotor..tak glamour..hadap org sakit hari2..lagi seronok kerj ...

wakakakaka, kerje dlm ofis glamour ker????ko bio betik glamour, ke syok sendiri?????

meh aku citer, aku bandingkan kerjaya doktor dgn org kerje ofis di spital laa senang dlm environment yg sama iaitu di perkarangan spital....ko agak2 kalo doktor dgn pakaian biasa belemoih belengaih jalan pegi kantin dgn pegawai keje dlm ofis pentadbiran spital mana org awam lagi kenal????ko agak2 pegawai ofis pentadbiran tu ade ker waris pesakit nak tolong bayarkan makanan di kantin, pr ngantor makanan dekat tempat dia bertugas????sape yg akan syok sendiri jenjalan dgn pakaian glamour padahal org x pandang pun dia.....lol

nak glamour bebetol ke jadi retis laaa baru glamour tp kene pastikan ko ada produk yg nak diketengahkan bukan takat glamour sebab kontroversi jer......contoh artis yg ada produk nih cam Aizat Amdan, Siti, Najwa Latiff, Yuna, KRU, Sudirman....kalo takat jadi retis majalah mangga rentikan laa hasrat ko nak glamour.....lol

Kawan2 saya batch spm 2005 ramai yg amek medic..masing2 mabuk medic...sian angpa