CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Sakit Saraf Lydiawati Angkara Khianat Orang

semoga cepat sembuh..

bukan sebab buatan org lah makcik..tp sebab dah tua mmg la mcm2 penyakit urat saraf ni timbul

cmf_blingblings posted on 25-8-2014 02:01 AM
Kebanyakan dukun ke bomoh ke "ustaz" ke kalau berubat mmg itulah modal dia org, kena buatan org, org ...

aruah mak saya dulu dr sejak ank 3 org(adik beradik sy 7 org) penah sakit lutut takleh nk bergerak bgai walhal umur muda lg time tu.. bila peknen kat saya ank no 4 menjd sakit tu.. dia cam on off kejap ok kejap tak.
pehtu adalah dlm 20 tahun lalu mak jatuh sakit teruk langsung takleh gerak mcm org lumpuh..jenuh doktor pun xtau punca sakit..
so ade perawat kt kg ubatkan mak sihat dah blh jln.. tp xlama sbb tahun depannya mak kena blk kali nih lebih teruk.
rupanya perawat yg ubatkn tu pulang blk sakit mak tu sbb mak tak buat "putus ubat".
so mak ngah saya yg dok kl ambik mak bawak g kl utk berubat ngn seorang setazah nih.. setazah nih ank murid harun din..
setazah tu ckp sakit mak nih dah lama dr masa mak ank 3 lg.. ade jiran yg tak suka kt abah dia tanam samthing bawah rumah.. sbb mak sy jenis lemah n selalu duk kt umah beliau lah yg kena. kata setazah tu jiran tu nmpk masa mak naik van ikut mak ngah sy pi kl nih.,
jujurnya sampai skrg saya tak penah tau sapa 'jiran' yg gamak buat camtu.. sbb mak mmg ckp kt setazah takmo tahu sapa n mak dah maafkn org tu walo amat teruk mak mnderita sakit..
ekceli blh je nk pulangkn blk sakit tu kt org tu dr situ kita tau sapa yg dengkikn kita tp mak saya takmo buat.. mak ckp biar  Allah shj lah yg balasnya.

jd saya hingga mak ninggal itu ari still tertanya2 sapalah yg penah busuk hati aniaya aruah mak dulu.. benarkah mak terkena buatan org atau doktor yg tak dpt mengenal pasti sakit mak?

bertabahlah ye hakak. Sakit tu penghapus dosa

semoga cepat sembuh

memang sakit semua dtg dari Allah.

tapi psl sihir2 ni pun dlm alQuran byk sentuh. even surah al falaq tu cuba baca terjemahan.

yg tak percaya, terpulang. tapi bila dah kena dkt batang hidung sendiri baru tau langit tu tinggi ke rendah.. s

Follow Us
Banyakkan bersabar.  Dugaan Allah, ingatkan di zaman moden ini tidak lagi ada perbuatan menggunakan bomoh untuk niat jahat.  Semoga kita semua diberikan Hidayah Allah, Ameen.

melayu ni sakit kanser pun kata sihir akibat buatan orang (read: saya takdak apa dosa, takdak sebab tuhan nak datangkan sakit kat saya, ini semua salah orang dengkikan saya)

epalsearch posted on 26-8-2014 02:32 PM
memang sakit semua dtg dari Allah.

tapi psl sihir2 ni pun dlm alQuran byk sentuh. even surah al f ...

Sokong awak 200%.. Eheh..

semua cakap bunyi urban. zaman berzaman dah sihir tu wujud. tak payah bajet sgt konon2 x percaya. kena sekali makan x abeh.

Sihir mmg wujud pun dlm Islam... X silap kat negara Arab ada undang2 utk sihir kalau kena tgkp ada gak hukuman dia.. Pernah la aku trbaca..

Rasa mcm duk kat bod misteri dan paranormal lak

Kalo brubat ngn bomoh or "ustaz" stemen sure sama..mesti kna sihir ngn org tdekat..jahatnye pmainan syaitan nk bt mnusia bmusuh2 dn bergaduh..

Salam, kalau betul-betul berubat dengan ustaz, dia takkan beritahu orang khianat walaupun betul ada orang khianat. Ustaz cuma akan beritahu penyakit tersebut boleh dia ubati atau tidak. Kalau tidak, dia akan cadangkan supaya cari ustaz lain yang lebih tinggi ilmunya.

apa kata kita antar je penyakit saraf tu pada askar isroel, askar2 Myanmar dan askar2 penceroboh America di Iraq..dgn itu para2 askar tersebut akan lemah dan tidak terdaya utk mengangkat senjata utk menganiaya umat2 islam ...

kesan jangka panjang, para perajurit dn defence dept Negara tersebut akan menghabis kan jutaan dollar utk mengubati penyakit yg dihadapi oleh askar2 mereka, dgn itu juga kita berharap agar ustaz Tanah melayu jgn lah menolong askar2 Israel jika mereka terkena penyakit saraf yg dihantar bomoh melayu....

dgn itu tak perlu la puak2 tolo antar batu ke tingkap mcdonal dn mengutuk keji pekerja mkdonal

dgn pengunaan ilmu itam dlm peperangan kita bukan sahaja dpt mengurangkan perbelanjaan utk membeli senjata, malah pencemaran udara juga sgt berkurangan kerna kita tidak perlu meletupkan bom atau peluru berpandu utk membunuh musuh...

cmf_blingblings posted on 25-8-2014 02:01 AM
Kebanyakan dukun ke bomoh ke "ustaz" ke kalau berubat mmg itulah modal dia org, kena buatan org, org ...

mak ai ni mangsa org dengki khianat pun xprnh tuduh sesiapa,pergi je berubat hospital dan jumpa pengamal perubatan islam..kesian kalau tgk..prnh histeria..sakit kepala je memanjang checkup semua ok..berapa kali masuk hospital xusah ckp..perut membuncit dan brgerak2 lagi..Alhamdulillah berkat sabar,usaha dan redha mak ai semakin pulih..cuma sakit kepala tu ttp kena ikut keadaan..
syukur sokongan kami adik beradik mak sentiasa kuat..i respek mak dgn ayh xpernah buruksangka..mereka kata sihir ni kerja syaitan..kita usaha dan berdoa pd Allah...kerana ia lebih mngetahui sebaliknya...
lydiawati ni sepatutnya xperlu war war kan..kalau xmmpu p swasa p la gov..rm 1 je..

ilmu hitam ada ilmu putih ada. kan dah ada dalam ayat quran cerita. 2 malaikat diturunkan ke muka bumi untuk ajarkan sihir dengan syarat kene bagi peringatan kepada manusia sebelum diajarkan sihir. apa lagi yang kome tak percaya sihir ni wujud?

tahyul tu bila kome percaya sihir tu yang bole kasi korang mati. pucuk pangkalnya semua atas izin tuhan.

ada je kengkawan aku jumpa ustaz darul syifa, dia bagitau takde mende. tak de plak manjang diagnose depa buatan orang.

jin bole sangkut kat badan korang. contoh mudah.sakit angin ahmar. scientific explaination nya stroke. kalau tak tau apa cerita jin  ahmar google sendiri. semua nak kene suap jenuh la

motip aku emo. ok bai

apabila ummah kaitkan stroke / angin ahmar dengan sihir, akak tersenyum sinis

prettyuglybabe posted on 25-8-2014 09:46 AM
melayu sihir dan bomoh bagaikan aur dengan tebing

Org bangsa lain pun sama juga.. Org Barat pun bersihir juga.

aku percaya sihir tu ada.

even  kalau bukan sihir pun kalau anak korg nakal sangat degil nak mampuas.. bawak bwaklah jumpa ustat sbb takut ada jin bertenggek kat hati dia. kalau spesies mak bapak tak tuutp aurat, solat x jaga alquran x baca mmg senang lah jin bertenggek.. lpas masuk slaur darah.. macam penyakit.. dengki, busuk hati.. lps tu stress.. lps tu sakit jantung..

doktor doktor pun skrg percaya perubatan alternatif gunakan alquran sebab kita sebagai umat islam kena pecaya jin dan syaitan tu mmg ada dan boleh pelbagai kerosakan pada hidup manusia