CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9943|Reply: 52

ganggu sepanjang menjadi pelajar di politeknik

assalamualaikum. hi aku newbie. memandangkan aku bosan kat opis (sbb bdk prktikal je pun) aku teringin gak nak share bebende misteri yg aku sendiri kena ni. muahaha. okay sebelum pape aku kasi taruk intro dulu k. aku ni merupakan pelajar sem4 di sebuah politeknik yg sangat dekat dengan kL (korg mesti tau mana punya). memandangkan aku ni mmg anak jati kL so bila dekat poli (walaupun berjiran je dgn kL) aku tepaksa duduk hostel masa sem 1 n sem 2 dan seterusnya di rumah sewa. okay ni ada beberapa siri yg aku kena kacau. ingat2 lupa da tapi aku try recall balik k memandangkan aku ni sebenanya susah nak Nampak benda2 ni cuma selalu kena sakat jeleww. hihi

MISTERI 1 (asrama) :

okay aku ni ada habit suka gayut memalam so bila dah kena share bilik dgn mmber macam tak syiok ah en nak gayut so setiap kali nak gayut aku mesti kua bilik gayut kat lua. kay sebelum pape aku cite sikit kedudukan bilik aku kay. bilik aku ni aras 0. sbelah kanan bilik aku ada bilik student lain n sblh kiri ada lorong yang connect kan center blok aku ngn blok asrama lain. sbelah lorong tu plak toilet. depan seberang bilik aku ada toilet juga n aku lg suka guna toilet ni bebanding dgn yg kat sblh lorong bilik aku tu. dan yg paling pelikss bilik sebelah toilet yg aku suka guna tu mmg xde org duduk. kosong je siap bepalang. tak tau la nape.

k sambung cite...

waktu aku tengah sedap gayut sambil mencangkuk. tetiba aku teperasan mcm ada benda yg tengah betenggek kat pokok besa dekat centre yg connectkan blok aku n blok lain tu. aku ni rabun n spek time tu power dah kurang so aku abaikan jela buat tak port. then tgh sesedap aku luah prasaan kt pakwe aku sbb begado ngn pakguard sampah poli aku tu, tetibe aku Nampak elok je kak pon terbang pindah pokok seberangg. nasib baik lerr time tu dia tak fly sambil usha aku. aku ni jenis penakut tp malas nak port so aku buat bodo jel usha dia terbang.. dia terbang bkn mcm sekilas cmtu tp slow je terbang nyee. aku dah puas gayut aku terus gerak g toilet amik wudhuk n tido dan malam tu aku kena gangguan lagi.

waktu tengah nak tido tu aku belek2 ah fon aku dulu layan gambar kt ig aku. mmber aku dah sedap tebongkang daa. then tetiba ada org ketuk pintu aku. ketuk pon slow jee. aku usha jam dah pukul 2.30 pagi so mmg harapan la aku nak bukak kan. dalam hati aku mampus tak layan n aku sambung tido. hihi.

MISTERI 2 (asrama) :

k waktu ni, waktuwaktu budak2 tengah struggle sebab study weeks selama 2 minggu. memandangkan aku tau kalau aku balik kL comfem tak belajar punya so aku stay laa asrama. aku balik kL pon 3 hari je then balik asrama balik. aku dengan roommate aku tu satu fakulti tp xsama coz. aku pure bisnes n dia marketing so ada paper yg sama ada yg tak. paper roommate aku start dulu so time dia study aku membuta n bila aku study dia pon study skli. muahahhaa. mmg habit aku study last minit sbb pada aku kalau study awal2 pon buat apa nnt aku lupa juga memandangkan system peghadaman otak aku cuma 20% je berfungsi. hahhaha. so baik esok paper, malam tu baru aku study. hihi. so nak dijadikan cite, waktu aku tgh study tu roommate aku dah ngntok so dia tido dulu (esoknya pon bkn diaa ada paper). waktu tu aku tgh study statistic yg dimana subjek paling simple. hihi. so banyakla aku guna kertas sbb nk buat jalan kira n calculater. time2 tgh study tetibe aku cam dah jam sgt so aku nak rehat ah 5 minit kat katil aku. katil aku ni betul2 sblh tingkap n katil mmbe aku sebelah dinding. kiranya susunan katil bentuk L la. nak sembang pon senang sbb kalau baring kepala aku betemu kepala dia cuma dalam bentuk L (pepandaila korg bygkan k). k, waktu aku tgh baring sambil belek ig tetiba aku dengar ada org ketuk tingkap aku dr lua. mula2 dgr x dgr then bila aku buat xport bnde tu makin kuat. seolah2 dia ketuk pakai kuku yg panjang. so aku pon piker mampus tak layan lagi, tp tetiba aku dgr bunyi mengilai.slow je aku dgr mcm bnde tu jauh. aku piker bunyi kipas yg da season tu tp bila dengar betul2 bru aku dpt tangkap mmg bunyi mengilai + terus meremang satu badan. so apa lagi terus slubung la aku. tp jahanam aku xdpt tido so aku piker nak behimpitt je dgn mmbe aku tu. nak taknak aku gagahkan juga buka mata bgn g katil mmber aku tu.

time bukak mata nsb baik xde pape. so aku pon terus kejut mmber aku suruh rapat sikit ke dinding sbb aku nk tdo sblh dia tp jahanam minah ni tido mati lak. aku pun terus tolak dia geguling ke tepi. hahaha. time aku baring je aku terus pura2 tutup mata n time tu la aku dgr ada benda selak2 kertas aku study td yg xsempat nk kemas tu. mula2 selak pelahan tp makin lama makin laju (nk ckp kipas pon xlogik gak sbb kipas aku tu slow dia tunggu masa nak ninggal je) pastu bunyi org tekan2 calculater. dlm ati aku jahanam betul, aku esok paper tp malam tu gak nak ajak begurau. aku pon try ah bukak mata sesikit usha tempat aku study n Alhamdulillah takde pape. tp time aku nak ttup mata balik aku perasan mcm ada benda terbang kat katil aku. terasa wey angina tu... aku pon apa lagi teruss ttup muka guna bantal tp baru 5saat da sesak nafas aku, aku terus ttup guna tangan je. hihi. then aku dgr weyy bende tu gelakkan aku sbb aku cuaks gila. dlm ati segala doa aku baca da. kepala mmbe aku pon aku sampai da siku n ketuk guna fon tp tido meninggal gak dia. haihh. terasa malam tu lama sangattt. lastlast aku tetido n aku tejaga bila dgr bunyi anjing menyalak. besahut sahutan wey n lastlast terus bunyi azan subuh. waktu tu aku mmg da lege n terus g katil aku n tido sampai ke siangg. nasib baik laa paper pukul 2.15pm. dan yang paling benasib baik aku dpt 4flet juga tok paper tu kalau x sumpah mmg aku balas dendam kt setan tu. mueheheehe

besambung misteri 3.......

best TT.....

MISTERI 3 (asrama):

kayy ini waktu2 study week gak ni. tapi aku takde paper esoknya. roommate aku je ada so classmate roommate aku ni pon menumpangla study bilik kiteorg yg super panas ni. aku pon tak paham pahal dorg nak betepek kat bilik panas tu. hahaha. so masa dorg tgh study dalam kol 2pagi aku terasa nak berr.. so aku pegila toilet depan bilik aku tu. selesai lunaskan hajat aku terus mandi sebab bilik yang super neraka panas tu (habit aku juga mandi pepagi buta dekat asrama. hihi) settle je mandi aku pon gerakla g bilik aku tp time nak melintas ke bilik aku, aku tepandang ssatu pokok kat sebelah lorong bilik aku tu. guess what apa aku Nampak! aku Nampak ada tangan tengah melambai dok panggil2 aku. so dengan sepantas kilat aku belari masuk bilik n aku tgk roommate aku da tido n mmber dia sume da takde.

ai kemain cepat budak2 ni belajar. aku pon terus buat tak port n sambung tido.

p/s: aku penah denga cite budak2 wings lain kat blok aku pena Nampak pocong melompat dkt surau kecik kat blok aku pastu skodeng2 kat tingkap. pehh nasib baikk hijab aku ni tebal lagi. takat kena sakat je mampuu. muehehhee Last edited by babun_gojes on 28-8-2014 12:14 PM

dondangdendang posted on 28-8-2014 11:25 AM
best TT.....

hehe, thanks weyyy tp sorry kalau x seramm. muahahhahaa

babun_gojes posted on 28-8-2014 11:40 AM
hehe, thanks weyyy tp sorry kalau x seramm. muahahhahaa

sambung lah lagi....

MISTERI 4 (rumah sewa) :

bila dah duduk rumah sewa apa kau nak buat apa je semua boleh en. bebas ya ampunn tapi nasib baik aku ni jenis takdela tak penah Nampak dunia macam certain dak2 lain yg lepas duduk rumah sewa jauh dr mak bapak terus berubah culture shock bagai. sedih betul mcmtu.

k cite pasal uma sewa paling aku takleh trime bila ada benda dok menyamar jd aku. lahanett!

waktu ni aku dengan dak2 roommate aku 4org temasuk aku merangkap classmate aku stay up sebab kiteorg nak kena siapkan presentation esoknya (bkn aku je jenis keje buat last minit tp mmbe aku lgi dahsat rupanya. hahaha). time kat uma sewa memang da tak duduk dengan roommate aku waktu asrama dulu dan makanya takde sape dah rajin kejut aku subuh n mengaji sama (rindunyaa kat kau wahai roommate kesayangannnn). bukan maknenye roommate aku skrg ni xde agama semua tp memasing ni temasuk dalam golongan yg culture shock tu. ari2 lepak malam dgn classmate laki kiteorg balik pukul 3 4 pagi pastu bila aku xnk join dorg ckp aku tak remaja (padahal aku dah penah rasa benda tu sume time zaman skola baru nak up lagi da so skrg insaf sudah. hehe)

back to topic

waktu tengah siapkan tu, member aku yg 2org lagi dah tebongkang da. tinggal aku n lagi sorg. tp time tu mmbe aku lg sorg tu yg tgh siapkan part dia kat power point, part aku da siap so aku landing2 la dulu teman mmbe aku tu. time tu kiteorg study kat hall bawah (rumah sewa aku doublestory). tengah sedap landing aku terasa teringin sgt air manis so aku gagahkan juga pegi 7e yg cuma 3minit je kalau naik moto dr uma aku. pukul 4pg da time tu. aku usha uma sewa budak laki depan uma aku terang benderang lagi, siap ada yg bedating dpn uma dok atas moto (tak manis sungguh pompan dtg uma laki -_-). so aku jd berani lagi la nak kua. time kua tu mmbe aku juz kunci grill je tp pintu xtutup so kalau pape senang aku belari n menjerit suruh dia bukak. hehehehe.

masa gerak g 7e baru aku perasan duit aku cuma bawa rm5 je. jd aku piker nk patah balik uma amik kad atm. tp baru stengah jalan nak sampai uma aku patah balik 7e sebab aku rasa malas lak nak pusing2 2 3 kali keje.

sampai je uma aku tgk muka mmbe aku yg tunggu aku tu da pucat. aku Tanya apahal dia taknak jawab so aku buat dono laa. esoknya time nak pergi kelas dia cite la kat aku yg aku ada balik uma kejab then terus naik bilik atas. bila dia Tanya kenapa xbeli barang pape, aku senyap je. pastu dia buat dono ah n nak ttup grill balik then dia pelik kenapa aku park moto luar paga. pastu bila dia nak pegi kat moto aku dgn niat nak tolong bawa kan masuk sebab dia piker aku telupa, dia terus stop kat rak kasut time nak pakai slipper. dia kata time tu dia Nampak ada perempuan rambut panjang tgh dok main2 belai2 rambut smbil tengok bulan. dia piker awek yg betenggek kt uma pakwe dia yg tgh bedating tu, tp bila dia usha betul2 dia kata perempuan tu bontot dia xcecah seat moto aku pon. so apa lagi belari dia masuk uma kunci pintu sume n biakan moto aku kat lua pagar. tapi tak sampai 5 minit lepas tu dia dengar bunyi moto aku masuk. aku pon time tu peliks gak pahal dia tutup pintu, padahal aku da pesan jangan tutup tp juz kunci grill je. waktu aku ketuk pintu betalu2 dia cuak nk bukak tp bila da dengar aku bgi salam full means assalamualaikum n dengar aku panggil nama dia baru dia bukak. lepas dia bukak terus dia belari naik bilik atas. dia cakap waktu tu dia pelik cane aku bole ada luar uma, padahal kan td aku da balik. aku pon dgn xtau pape masuk uma terus layan movie sambil makan kunyah2 yg aku da beli kat 7e. mmber aku lak turun bawah dgn muka pucat, habiskan kerja dia n naik tido. aku pun pelik dgn perangai dia waktu tu. aku tego dia buat pekak je. time tu membara je hati. tapi esoknya dia da cite barula aku tau nape dia cmtu n tobat xnak kua konon2 pegi 7e lagi da. hahahaha Last edited by babun_gojes on 28-8-2014 12:06 PM

Follow Us
dondangdendang posted on 28-8-2014 11:56 AM
sambung lah lagi....

k sambung daaa. selamat membaca, hihi

Berani nye awk kuar sensorang kol 4am...huhu
Kami nk jemo kain kt luar ko 8pm pon soh hubby temankan...
Hehehe...

HaifaHanna posted on 28-8-2014 01:37 PM
Berani nye awk kuar sensorang kol 4am...huhu
Kami nk jemo kain kt luar ko 8pm pon soh hubby temanka ...

sebab ni kawasan Bandar so tu berani tu. hihi. hantu pon hantu kepala hitam je ada. haha

babun_gojes posted on 28-8-2014 01:49 PM
sebab ni kawasan Bandar so tu berani tu. hihi. hantu pon hantu kepala hitam je ada. haha

Hantu kepala hitam tu laa yg kami seram, wahahaha...nk-nk mat gian yg suka sgt gi belakang uma burung ayh kami, ape yg di carik pon tatau la...

ok dik,ada cite best lgi silalah share ye..

go tt go...nk bca lg....

Best tt..tggu update cita lagi ni

assalamualaikummm.. salam merdeka daripada aku @ babun_gojes.
actually baru aku perasan cite seram sepanjang belajar dah habis so aku menyimpang ke cerita lain laa ek? hihi. okay aku terasa nak cite masa aku kekecik dulu pula tapi takdelaa kecik sangat. kiranya time tu range umur aku, aku still boleh paham la apa yg jadi n system ingatan dah berfungsii. hihi

intro dulu. sebelum aku tinggal dekat rumah aku skrg, aku pernah duduk kat satu kawasan perumahan teres doublestory dekat taman dagang, ampang. untuk kawasan yg spesifik lagi aku tak dapat nak bagitau sbb aku pun taktau cane nak explain. muehehe. waktu duduk situ mak aku tengah pregnantkan adik aku. selalunya cuma aku, mak aku n org gaji je selalu ada sbb ayah aku kerja n akak aku duduk  dgn nenek aku bila malam baru balik rumah sebab sekola akak aku dkt dgn rumah nenek aku. sepanjang duduk situ, mak aku cite dia mmg kerap kena sakat. kerap yg amat sangat dan menurut nenek aku mungkin tu kawasan laluan setan2 nirojim ni so tu yg mak aku selalu kena sakat.

MISTERI 1 :

waktu ni mak aku tengah masak (walaupun ada org gaji, mak aku yg tetap akan uruskan hal2 masakmemasak n basuh baju) dekat dapur dan dapur bersebelahan dengan tangga so kalau mak aku tengah masak mak aku still boleh Nampak la org naik turun tangga kalau tengok guna ekor mata. mak aku cite setiap kali dia masak mesti dia perasan ada org mcm tengah perhatikan dia sambil tongkat dagu duduk kat tangga tu. mak aku cite org tu mcm lelaki kulit itam satu badan n kurus macam org tua. kira versi atok kebayan laa. bila mak aku pandang, mak aku Nampak macam benda tu berlari sepantas kilat naik atas. then bila sambung masak balik mak aku Nampak dia belari turun balik n usha mak aku kat tangga tu. mula2 cuak cuak ketaq juga tp lelama mcm dah lali sebab atok kebayan tu mmg tetiap ari ada mcm da menumpang rumah tu.

MISTERI 2 :

benda ni jadi dekat diri aku sendiri. masa tu akak aku n sedara aku 2org ada sekali n kiteorg tengah layan cite Cinderella waktu tu (bdk kecik lg kan.hihi). kiteorg tgk kat hall bawah n kedudukan tv kiteorg membelakangkan sliding door. sliding door tu mak aku taruk langsir yg super tebal, dimana org luar xleh nmpk dlm n org dlm pun takleh Nampak luar.. time tgh sesedap layan part scene Cinderella tgh menyanyi waktu mop lantai tetiba kiteorg tedengar mcm ada bende ikot dia nyanyi arah dr belakang kiteorg. suara mcm suara lelaki. kiteorg dgr dari echo suara Cinderella tu. kiteorg pun pelikss la sbb waktu tu, ayah aku sorg je lelaki dlm rumah tu plus dah pergi tido dah pun. bila kiteorg toleh je belakang, ada tengkorak kat sebalik langsir slidingdoor tengah goyangkan badan kiri kanan sambil senyum. so apa lagi belari lintang pukang kiteorg naik atas dan yang peliksnye mcmmana langsir yg tahap ketebalannya melampaui batas mcm aku dah cite tadi boleh kiteorg Nampak susuk tengkorak tu dan yang paling kejamnya boleh Nampak dia senyum. hihihi. pagi tu aku bangun tido aku tengok kat rumah cuma ada mak aku n org gaji aku. aku tanyala mak aku mana sedara yg 2org tu? dah balik rumah dorg ke?, dengan selamba mak aku kata manade dorg tido rumah aku malam tu. part tu dah bertambah scary aku. nak cakap aku mimpi mmg aku yakin 200% aku bukan mimpi. bila aku cite kat mak aku, mak aku kata cuma mimpi je kot tapi bila dah besar ni baru mak aku cite dia pun pernah terkena mcmtu. seolah2 dia ada kat alam lain tapi masih dlm rumah tu then bila bangun pagi baru dia terfikir balik yg smlm tu mimpi ke bukan. sebab malam tu mak aku tgh tgk tb ngan ayah aku n ternampak juga susuk tengkorak tu tp bila pagi mak aku becite balik ngan ayah aku, ayah aku mati matian ckp manade dia tgk tb ngn mak aku sekali semalam.

Last edited by babun_gojes on 2-9-2014 10:57 AM

MISTERI 3 :

dari pengalaman mak aku juga ni. mak aku masih pregnantkan adik aku. masa ni kat rumah cuma ada dia sorang je. orang gaji dah lari. semua orang gaji cuma dapat tahan sebulan je lepastu lari sbb tak tahan kene kacau. mak aku tengah baring sambil tido tido ayam dkt bilik. mula2 okay je then tetiba ada benda tiup telinga mak aku n bila mak aku bukak mata je, mak aku Nampak ada susuk tangan yg mcm nak cekik mak aku. Nampak tangan je tp lain semua tak Nampak. mak aku kata tangan tu sumpah lillahi menakutkan gila. kuku panjang lepastu kulit bekedut bagai. nak explain pun mak aku xreti. then mak aku tutup mata acah2 tido tp benda tu lagi skali tiup2 telinga mak aku n bila buka mata sikit mak aku Nampak dekat sebalik pintu bilik ada org tgh skodeng mak aku tp tak berkepala. apa lagi terus zikir munajat doa selamat semua laa mak aku. muahaha

MISTERI 4 :

terjadi kat ayah aku pula time ni. masa ni aku sungguh tak paham  kenapa kiteorg tido dekat luar bilik. padahal bilik ada 3 dekat atas 1 dekat bawah tp satu family aku tido lua bilik kat tingkat atas. tp bila dah besar ni baru dapat pikirla kenapa kan. masa malam ayah aku kena tu kiteorg tido lua bilik n ayah aku betul2 tido sebelah tangga. ayah aku cite masa dia tido ada benda dating himpit dia. benda tu warna itam sama mcm mak aku Nampak yg duduk kat tangga tu. mula2 ayah aku baca2 apa yg patut tapi dia takmau blah juga so ayah aku guna kuasa jantan dia pegi tendang benda tu sampai beguiling benda tu jatuh kat tangga. ayah aku kata ayah aku mmg Nampak sendiri dengan mata kepala dia benda tu jatuh berguling lepastu hilang..

mummyn80 posted on 30-8-2014 04:01 AM
Best tt..tggu update cita lagi ni

update dahh tapi lari tajukk. hihi

HAnaNAjima posted on 29-8-2014 11:14 AM
go tt go...nk bca lg....

update sudahhh. hihi

Clover_Hill posted on 28-8-2014 04:22 PM
ok dik,ada cite best lgi silalah share ye..

done update! hihi

2 likes

cik gojes
saya suka
saya cuka