CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zidane_ziege

[Jenayah] Minum pukul 10 pagi takde dalam jadual penjawat awam okey!

Apa halatuju benang ni
Sila senaraikan benang seumpama
Hasilnya, ngumpat org gomen je la
Pastu ada back up
Pastu ada yg serang semula

Belum akak citer ngumpat pasal oven dlm pantry lagi
Berbuluuuuu je uol ngan kitorg yg dpt bonus 500 setahun ni
Hehehe

aiyyoh...cakap sal khidmat gomen ni, teringat aku pada satu insiden beberapa hari sebelum raya..

masa tu ada sorg klien company kami bankrup, apa2 pun kena deal ngan jabatan insolvensi...

officemate aku call la yg 1MOCC tu,nak tanya apa contact number jabatan insolvensi ni dan dimana nak berurusan... bila diorg angkat phone, bunyi kemain meriah sembang2 kat belakang, maklumla , nak raya dah masa tu... bila officemate aku tanya soala, boleh pulak operator MOCC tu jawab 'tak tahu'... then, end conversation terus...
alahai...

nobito posted on 28-8-2014 05:16 PM
aku pernah tengok orang gomen keje busy kat pejabat hasil Kuching...most of them Sarawakian Chinese ...

kalo maksud kan pejabat hasil tu LHDN....budaya kerja diorg dah berubah macam swasta.

tepat jer pukul 8 no more newspaper reading. itu yg kawan aku kata LHDN KK. sabah.

chazey posted on 28-8-2014 10:50 PM
Sama la dengan yang nak jadi guru sebab keja senang katanya. Banyak cuti, keja separuh hari dah bo ...

minggu depan aku nak ngamuk kat sekolah anak. anak aku jenis special sikit. dari thn 1-3 aku dah kasi info lengkap kelainan anak aku. mentang2 aku bermodal air liur, derang tak layan. sorg pun tak bawa pada kaunselor. bila budak tu tantrum kat sekolah, dia didenda guru besar, trigger lepas bebas. skang aku dh ada surat doktor, aku nak pergi terjah cikgu2 pemalas ni. sblm tu bila aku argue apesal tak bawa pd kaunselor (bila dh tau kaunselor blh isued referal letter), cikgu blh ckp, cikgu ada ramai murid nk dijaga. last2 aku gi klinik n minta referal letter (lepas dpt info lain kt mana nk dpt referal letter) utk gi jumpa pakar.

otai_g posted on 28-8-2014 11:31 PM
org yg ada jawatan tinggi2 dlm gov ni bukan ada guna sgt pun (x semua). keje semua sub kat org baw ...

ada betulnya fakta nih.

suma nak tunjuk yg dia ade power.

kalo ade org bagi pendapat dikatanya idea kita kurang bernas. kalo idea dia bagus sbb dia banyak pengalaman. lebih dulu makan garam. hakikatnya idea tahap bebudak tadika.

lagi satu kebanyakkan org atasan penjawat awam nih kurang faham kerja dan beban orang bawah. kalo yg jenis pak turut mmg selalu jd mangsa. kalo perlaksanaan berjaya dia dulu yg nakkan nama.

cuma segelintir ajer yg layak jadi boss dan idea bernas. yg lain kaki kipas lebih. habuk tarak. tu sbbnya perkhidmatan awam masih ditakuk lama.
ttg ditakuk lama pulak......aku kesian dgn otai2. takut sgt dengan bende2 yang baru. x segan ke dengan anak2 diorg yg belajar sampai U. yang diajar dgn ilmu dan cara kerja yg baru. terlalu selesa dgn zon diorg.

sekian terima kasih.

zidane_ziege posted on 28-8-2014 06:24 PM
Kebanyakkan pegawai..mana ada  org awam yg dtg jabatan nk jumpa kerani cabuk

tau tak pe. ada plak tadi yg menuduh biasanya pangkat 41 yg buat. pandai2 je kan menuduh kerani cabuk.

Follow Us
Me yg keje gomen pon dah meluat sbb geng atasan pon xmampu nk kontrol..kdg2 bos pon join sekaki..nk tegur dah tua...

Keje gomen ni xbalance pembhagian keje.. Ada org bz yg amat.. Ada plak yg rilek nak mampos..

Pastu cara  gov pon.. Nak naik pangkat..camner pon kena tunggu turn.. Ikut umur.. Walau pon buat keje supe taik..sop xtau.. Asal pndai bodek n ikut perintah senanglah.. terpilih sbb lebih tua..bukn ikut prestasi... Walau keje bagus umur xcukup ko tunggu ler berjanggut kat situ... pastu bos yg naik sbb cecah umor tertentu tu sbb buat keje xtau..org bawah nilah asyik kena cover taik dia.....

Dah nk pencen pon buat keje kalah denan budak yg baru masuk keje..lg cekap.. Ini semua xtau.. Pastu bekeng plak xboleh ditegur... Asal benda xkena org bawah yg salh padahl sendiri yg xamik tau..

Skrg korg tau knp kdg2 korg tengok org gov demotivated...  Susah nk dapt peluang  walau ko bagus.. Bonus sama jer.. Yg mengular pon dpt sebuln.. Yg rajin pon dpt sebulan... Sama jer semua... Pastu klu pndai bodek senang hidup.... Walau buat keje apa pon xtau...

AMDTurion posted on 29-8-2014 12:20 AM
ada betulnya fakta nih.

suma nak tunjuk yg dia ade power.

lepas tu komputer sepatah keybord pun tak kenal. apa sistem pun tak tau. mudah sangat hidup dia. main arah. jenuh dengar luahan family yg kali kuli batak bos2 mcm ni. nasib baik aku bos kepada diri sendiri, tak kacau sesapa. ada keje ada gaji. takde keje geget jari.

cintalara posted on 29-8-2014 12:18 AM
minggu depan aku nak ngamuk kat sekolah anak. anak aku jenis special sikit. dari thn 1-3 aku dah k ...

Me cikgu kt sekolh menengah ni pon geram.... Byk budak yg ada keperluan khas yg lepas kt sekolah..kita xtau dia ni ada masalh. So dilayan sama mcm budak lain.. Dah stress sbb kena marah dgn cikgu or ngamuk sbb kena buli dgn murid lain. ..... Bila call ibu bapa..ibu bpa pon xtau kta ank dia ni bkeperluan khas...masa sekolh rendah cikgu xpnh bgtahu..igt ank dia normal...igt anak dia cuma PEMALAS....rupanya ada masalh pembelajaran..... Dorg ni igt keperluan khas tu just cacat terus sampi berak kencing pun merata2....

Klu xtahu internet ada semua boleh tengok n baca... Pastu boleh kenal pasti sebenarnya... Tpi bila xsensitif n prihatin ginilah jd...

cintalara posted on 29-8-2014 12:22 AM
tau tak pe. ada plak tadi yg menuduh biasanya pangkat 41 yg buat.  pandai2 je kan menuduh ke ...

Klu gov..ada kebanyakannya jabatan biasa Gred 27 pon da dipanggil pegawai... 41 tu boleh kira dgn jari... Bukn mcm cikgu...  Tmbh sekolh menengah.. Mmg rama1 gred 41.

mommymonster82 posted on 29-8-2014 12:42 AM
Me cikgu kt sekolh menengah ni pon geram.... Byk budak yg ada keperluan khas yg lepas kt sekolah.. ...

ni kita nak cakap macam mana lagi ntah. walhal parent (aku), duk ulang skrip yg sama tiap2 thn. aku cuma hadap anak sendiri sedangkan cikgu hadap beribu2 budak tiap2 thn, siap dgn kursus pelbagai pasal psikologi segala mcm jadah tu takkan tak perasan? memasing duk salahkan budak tu,komplen macam tu macam ni. esoklah, aku bawa segala tuk nenek kad appointmnt doc n surat hospital, bila la masanya nak menyembur. anak kena rotan guru besar, HEM seme selama ni aku sabar. malas nak dtg/call sekolah. sbb pengalaman sblm ni punya pasal. jual air liur tak laku katanya. lost hope kt pihak sekolah dh.

Alaa... pegi minum jam 8 jam 10 tu kira okay lagi.

Ada satu tempat tu, (swasta laa) 2nd boss turun padang pukul 8 pagi pehtu paksa semua workers pegi minum sarapan dulu.
Dia snap gambor.
Dia wasap kat big daddy.

Dia tulih pekerja tak masuk kerja lagi walopun waktu kerja dah mula.
Cam gampang.

*harap pegawai atasan gomen buleh laa praktikkan cara kejam ni.

cintalara posted on 29-8-2014 12:49 AM
ni kita nak cakap macam mana lagi ntah. walhal parent (aku), duk ulang skrip yg sama tiap2 thn. ak ...

Itu jelah dorg ni... Asyik ritan jer tahu..naik sek men bydak jd hati kering.. Xritan xjln.. Xde rotan xnk fikir.. Ape semua rotan yg kena berckp..bukn mulut...

Moga Allah permudahkn urusan u...  Klu susah sgt.. Amik cuti dulu utk anak u dr sekolh..n cuba hntar dia gi kelas2  utk pemulihan dia. Takut oulak emosi dia terganggu...cth klu ada mslh menulis,membaca or kenal huruf.. Ada jer kelas yg  boleh ajar knak2 berkeperluan khas ni.. Yg cikgu sekolah biasa xde kepakaran tu..

Biasala tu... Pnh kerja sekjp dgn institut separa gomen... Ada staf keluar minum dekat 5 kali... Setiap kali member ajak dia keluar... Tp bajet alim la.. Halal ke gaji kalau dh asik mengulor je mcm tu

CrowneGlory posted on 29-8-2014 01:12 AM
Biasala tu... Pnh kerja sekjp dgn institut separa gomen... Ada staf keluar minum dekat 5 kali... Set ...

org kjer gomen ni bajet2 suci je.  x kuasa aku. yg bgga anak kjer gomen pon org kg. org bndar pndg biasa je sma je mcm kjer lain.

caprut posted on 29-8-2014 01:18 AM
org kjer gomen ni bajet2 suci je.  x kuasa aku. yg bgga anak kjer gomen pon org kg. org bndar pndg ...

Mmg.. Bini salah sorg geng minum 5x ni..  tudung labuh... Laki ada lebam kat dahi selalu sujud sejadah la kunun... Bini dia tukang prepare cheque... Ada sekali dia xde kat tmpt.. Adala cina kasi angpow.. Another member tolong terima.. Sekali bukak ada seribu dlm tu.. Mak aii amik duit rupanya.. Kompom paymnt apek tu potong Q selalu... Lmbt submit pun ttp dpt naik atas.. Tu baru terbuka satu.. Bygkn berapa ramai lg..so.. Moralnya... Rupa alim tp kenyataannya hy pd rupa.. Last edited by CrowneGlory on 29-8-2014 01:25 AM

betul tu... mmg nyusahkan org perangai camni....

Rupanya msh rmai yg x tahu skrg ni byk jwtn pegawai yg dh pencen xde pngambilan baru...
So keja2 utk jwtn tu org lain kena buat..
Kt tmpt aku skrg ni kbnyakan smua kna buat 2 keja dgn 1 gaji...
Pegawai plak xde kt ofis sbb prlu hadir meeting yg dh jd double...

Dah memang Dari dulu lagi macam tu x ubah2 so perangai tu .
sebab pihak Atasan pun tak kisah maklumlah lah Keja gomen kan bukan
swasta so boleh lah buat macam pejabat tu rumah.
kalau x pergi minum , mesti computer down either one, kalau tak down
mesti org tu pergi cuti. It's the runs around yg pihak gomen suka beri.

itik_kuning posted on 28-8-2014 03:03 PM
dah lama orang komen macam2 pasal pejabat gomen nih tapi xde apa2 penambahbaikan pun.

Sebab ke pentingan rakyat x Di utamakan , tapi utamakan diri sendiri.