CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zidane_ziege

[Jenayah] Minum pukul 10 pagi takde dalam jadual penjawat awam okey!

memang pun buat sakithati je...tea time dimana org tgh ramai nak berurusan....

annehuda posted on 28-8-2014 02:50 PM
hari tu lepas cuti raya aku call pejabat kerajaan,  2 pjbt yg berbeza jabatan, 2-2 pegi jamuan raya. ...

slalunya bila jabatan buat open house, mmg dia bagi kelonggaran utk hadir pada waktu pejabat.
tp takde la sampai kosong ofis. pegi gilir2 laa... kalau smua org tala masa lunch, mmg crowded la jabatan yg buat open house tu.

pegi minum pukul 10am org bising...

yg kita duk komen2 kat sini time keje, ape kes ye??

*aku start keje pkul 8.30am... tp kdg2 curi masa jugak nak ngomen kat sini.. huhuu*

alieyrina posted on 28-8-2014 03:15 PM
Aku rasa kalau set2 ni keja dgn jepun, mesti pakat bunuh diri beramai2...

hahahahaha style kejam ja statement hang

irnana posted on 28-8-2014 04:52 PM
X baik tuduh mkn duit haram tau..bukan sume oramg gomen camtu..cuma segelintir shj..

setuju...

mmg la staf gomen ada yg curi tulang.. tp staf swasta pun tak kurang sama jugak.

MelahJanda posted on 29-8-2014 12:02 AM
Apa halatuju benang ni
Sila senaraikan benang seumpama
Hasilnya, ngumpat org gomen je la

Motif utk menjadikan benda ni viral sampai acara minum pagi pukul 10 dimansuhkan..boleh?

Ala..kami yg bukan penjawat awam ni bukan berkira sangat..lps lunch tu nk pegi mengular pegi la..bagi la kami selesaikan urusan kami pagi2 sebelum kami masuk kerja..
Saya percaya org2 kampung pun nk buat urusan dia pagi2 jugak..

Follow Us
aku rasa kan ada baiknye korg report...
mcm contoh korg nak ckp ngan si polan ni... dia takde.. minum.. tggu sejam pon tak de lg...
korg buat je aduan... letak nama si polan tu... letak kat peti cadangan..
biasanya ada kot peti cadangan tu...
mcm aku pernah kene komplen sbb lambat berurusan,...
org tu assume berurusan ngan aku amik masa 10 minit kot...
tp ms tu aku amik masa dlm sejam camtu...
dlm masa sejam tu la aku kene siapkan macam2...
dgn nak t/tgn bos lg... dia ingat aku kot yg sign surat dia...
bile dh kene complain camtu jenuh la plak aku kena wat kronologi peristiwa tu..
tp sekali tu jee.e... yg lain tu ok jeh...
sbb dia kan mmg jenis tak sabar..
sejam pon dia tak sggup tggu...

geng2 gomen tak back up ke... diaorg tak de kat cni kot...

kodokke posted on 29-8-2014 06:05 AM
Perkja gomen curi tulang dah mati esok jawapla. Dapat gaji tak berkat. Pasal tu generasi skg bodoh

Sejuta like

anak x menjadi buat2 heran

otai_g posted on 28-8-2014 11:31 PM
org yg ada jawatan tinggi2 dlm gov ni bukan ada guna sgt pun (x semua). keje semua sub kat org baw ...

Betul....buat memo pun tak reti.....semua suruh aku aje buat....dia tau sign aje..kalau aku karang ayat merepek baru tau... habis duit aje lantik PTD ni...dah la semua dia org control....kita yg ada degree pun tak leh nak naik ke 40 pun...

drivethru posted on 29-8-2014 03:57 AM
Agak nyer....sbb tu la ramai backpacker traveller ni dikalangan govt servant. Bukan nak pertikai dui ...

mana tak byk cuti....

diorang ada byk kategori cuti...

1. unrecorded leave...jenis leave yang diambik kalo tanak cuti tahunan ditolak, selalu digunakan bila rasa nak cuti shopping di sogo ker, tambah cuti raya ker...

2. emergency leave..selalunya cuti nie utk kes2 emergency mcm bini terberanak dalam stor ker, kucing terberanak ker, makpak + anak sakit ker..tapi org suka ambik bila rasa2 mcm dah tak sempat nak punch in on time, tanak punch card merah terus kol opis kata ada emergency...

3. cuti ganti...yang nie cuti diganti kalo ada buat OT..sedangkan OT nyer cuma sejam dua jer..tu pun buat seperenggan ayat atau sepatah dua kata dalam miting, yg selebihnya nya adalah perkara rubbish...

no.1-3 nie takder melibatkan cuti tahunan...

4. cuti bersalin...wor...ini lama wey....60-90 ari....selalu diorang ambik 90 ari..anak berderet jer kluar tiap tahun...nasib baik semaksima 300 ari jer leh ambik sepanjang perkhidmatan....tapi no problem, cuti no.1-3 ada kan????

5. cuti tahunan...setahun ada 30 ari cuti...lom lagi ditambah cuti no.1-4 seperti di atas...

dan cuti2 no.1-5 nie pun tak termasuk in between yg punch in pagi pastu MIA sampai la punch out balik....

mcm ofis aku nie...
xder waktu makan kul brapa...
suka hatilah nak makan bila..
tapi kalau jam dh sharp pukul 8.00 PAGI
mesti makan dalam ofis...

kalau ada meeting/ jamuan / aktiviti yg  melibatkan semua staff..
pastikan ada 2 org akan tinggal untuk cover ofis...

kalau raya pun bos aku akan pastikan ada pegawai yg tidak bercuti..
untuk cover ofis...

cintalara posted on 28-8-2014 06:05 PM
member2 adik aku sibuk nak minta pangkat 41 gomen. katanya, nanti boleh minum pukul 10. see... bar ...

tapi kan kak.. masa kat department aku dulu kan.. cc warning la anak buah jgn kuar makan lps kul 8, tapau je klu dh lwt jgn kuar ramai2 skali, wajib angkat kol 3 deringan, wajib jawab telifon desk lain yg tk de penghuni bla..bla..bla.. dan laaaaaaaaaaaaaaaaast ayat dia.. kalau pegawai ada buat, jgn tanya pd sy.. awak semua bwh sy, sy bawah diorang.. see???? kalau aku la.. dah nama kau cc.. kau dah di anggap macam mak @ bapak kat situ.. tak kira pangkat macam mana tinggi bos tu.. as a pengantara upper dgn lower.. dia harus ingatkan ke2,2 pihak so???

abang aku yg mula2 jd pegawai dulu pun. even servis aku lg lama dr dia.. once aku tegur something bad.. dia blh kata.. aku pegawai.. kau kerani.... so??????? ptt diorang memberi contoh ni diorang yang buat.. mana orang bawah tak buat. nak tegur orang bawah macam mana? orang bawah keje macam kuli duk je kat meja, bos berjimba? itu lah masalahnya skang.. leader is worst..

tapi ada je kak staff2 bawah ni yang tak sedar diri.. nak2 lagi yang srvis orang ramai yang tak tahu senyum... aku rasa macam nak tampar then nak ajar kelas layanan kat customer je

nobito posted on 29-8-2014 02:30 AM
Budaya Me-Layu memang camtu dr zaman dulu...cukup bangga kalau anak keje gomen...kalau menantu gom ...

keluarga aku mmg keje dgn gomen..

masa aku kecik2 udah diterapkan mcm nie "belajar pandai2, nanti dah besar leh keje dgn perintah (keje gomen)"

so aku pun membesar dan apply keje gomen...dapat keje gomen rasa tak best pulak sebab byk prosedur ngarut2, miting ngarut...org yang masuk dalam miting pun jenis yg lupa ingatan....asyik nak ulang benda yang sama ajer....pastu miting yang sama buat beberapa kali dgn agensi2 gomen yang berlainan....

bongok...

last2 aku fedap, aku kluar keje gomen..

mommymonster82 posted on 29-8-2014 02:36 AM
Tau xper....
Mmg byk kes mcm ni...
Buat keje xtau..bg apa semua xjln..

mommy....GB sekolah hubby iols patutnya pencen last year..tapi gegeh nak tambah sampai umo 60 walopun dia dah tahap kronik nyanyuk

oni313 posted on 29-8-2014 12:04 AM
aiyyoh...cakap sal khidmat gomen ni, teringat aku pada satu insiden beberapa hari sebelum raya..

...

kesian kan...

dahla org tu kira kes emergency...yela, dah bangkrup kan, mesti byk nak settle,  dahla ari nak raya....akaun kene beku...

diorang (1MOCC) yg patut tlg handle kes nie pulak tanak tolong, dia dulu pulak nak beraya sakan...

whatever it is, apa fungsi 1MOCC kalo serba serbi tak tau??????

sama jugak dgn PEMANDU tu...byk sangat pekerja gomen makan gaji atas angin

makton posted on 29-8-2014 08:31 AM
setuju...

mmg la staf gomen ada yg curi tulang.. tp staf swasta pun tak kurang sama ju ...

Akibat Nila 1 titik..

mommymonster82 posted on 29-8-2014 12:43 AM
Klu gov..ada kebanyakannya jabatan biasa Gred 27 pon da dipanggil pegawai... 41 tu boleh kira dg ...

skrg semua pekerja gomen disebut pegawai walopun dia gred 1 jer...

pegawai pembantu tadbir..pegawai am rendah...

Anak_Nogori posted on 28-8-2014 07:55 PM
Yg gi minum pagi petang tu satu hal...yg kuat merokok pun satu hal lagi..yg makcik joyah membebel pa ...

nie cerita sebenar...

dan mmg berlaku baru2 nie...pasal kes dispute tanah org kampung...tanah NCR kawasan betong

org2 kampung seramai 7 org pun datangla ke HQ pejabat tanah di kuching, then HQ tolak kes pegi ke bahagian kes dispute, diorang balik, kemudian minta pertolongan YB kawasan, disuruh semula ke HQ Kuching, rupa2nya walopun diberi surat kene hadir pada tarikh sekian2 dan pukul sekian2, pegawai yg berkenaan tiada kerana ada hal lain...

Jadinya org2 kampung terpaksa balik semua ke kpg tersebut selepas di sepak2 bagai bola...lom lagi kira berapa kerugian dari segi masa dan duit..satu pun tak dapat apa...

annehuda posted on 28-8-2014 02:50 PM
hari tu lepas cuti raya aku call pejabat kerajaan,  2 pjbt yg berbeza jabatan, 2-2 pegi jamuan raya. ...

sambil berselpie memaikan paridah.....hak3!!!!!