CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zidane_ziege

[Jenayah] Minum pukul 10 pagi takde dalam jadual penjawat awam okey!

Suchi posted on 28-8-2014 08:55 PM
betul tu
rasa kije dorang mudah je
dhlah blk awal kul 4.30

kalo hri jmaat slalu 1230 da ttup ofis. bkak balik 230. swasta boleh ke dpt cmtu? susah laa.

TO GOMEN SERVANT!!!

Kalau dah keja tu buat apa kerja korang dengan betul cik kan cik abang oiiii....
Kat area tempat keja aku ramai staff gomen ni punya la lembab berjalan mcm pengantin maklumlan diorg bukannya kejar masa pun..
Kul 8 punchcard pastu boleh pulak kuar pi bekfast.. Xde dalam jadual keja pun.. Dari 8 am sampai 5pm kat ofis tahtahhh yg betul "bekerja" 2 jam je... Yang lain tu mengulau, makan, menjoyah...
Eeeeeee gaji tu nak kira berkat ke tak aku tak laaa.. Dah la nak bagi anak bini laki mak bapak makan..
To gomen servant yang bukan mcm ni tak payah la sentap.. Klau tak buat tak payah terasa pun... Kalau buat tu yg terasa lebih tuuuuu...

Bubyee gomen servant.. Aku banyak keja lagi ni.. Tak mcm korg keja tak banyak komplain je je banyak.. Keja time keja tak buat pastu sibuk claim ot...

Haihh betul punya marah aku dengan korang ni... Chiossss

caprut posted on 28-8-2014 08:57 PM
kalo hri jmaat slalu 1230 da ttup ofis. bkak balik 230. swasta boleh ke dpt cmtu? susah laa.

ai dulu waktu kije kilang ari jumaat yg pompuan kena ttp wat kije time org laki solat jemaat.. dlm 45 minit kot.
so kena tulis nama, nnt dikira masa nk kira gaji.
sapa yg xnk lehla rest lama. tu pun sekadar tido kt surau je.
time kije kita dah abis ke apa takleh nk duduk berbual ke apa kena pi tolong org lain, mcm ai dulu qc kije takdelah seteruk atau seberat mcm operator tu tp xdenya nk kena rileks2..
12 jam kije tepat2 kuar lps subuh balik umah dah mlm..
mcm tade life je, xde masalah nk soping bagai. ari cuti pun tido je takpun wat ot..
tu yg rasa heaven nya org gomen kije.

tulah bezanya kije ngn jepang gamaknya.. disiplin ketat gila huhu

Modngengade posted on 28-8-2014 08:46 PM
Entah bila la gomen ni nak improve...

Tapi kat india lagi hebat...pekerja gomen tersangat rangg ...

Tapi..kena BG gak sikit kredit pd sesetengah jab kerajaan..spt JPN dan imigeresen..byk impovenya..siap berbudi bahasa lagi.

zidane_ziege posted on 28-8-2014 06:27 PM
Keje gomen ni keuntungan akhirat dia tinggi..sbb keje tolong org ramai..

mereka dibayar gaji untuk menguruskan hal2 dengan rakyat, kalau malas dan kuat mengular tu makan gaji buta namanya dan sila jawab di akhirat

malah gaji yang diberi kepada mereka itu adalah duit rakyat!

Last edited by RED 666 on 28-8-2014 09:26 PM

Modngengade posted on 28-8-2014 08:46 PM
Entah bila la gomen ni nak improve...

Tapi kat india lagi hebat...pekerja gomen tersangat rangg ...

kat india bekerja dgn gomen mereka adalah idaman rakyat di sana

kat malaysia skang ni pun dah jadi macam india sana, kebanyakan rakyat mengidam kerja dgn gomen, tak macam tahun 80an hingga awal 2000an dulu, swasta yg menjadi rebutan

Follow Us
Aku pernah berurusan kat pejabat JKM
Seawal 8.30am pegawai2 derang dah menghadap Facebook..

Diowang tkde kpi..tkde dateline..tk mcm kj swasta kj lbih 9 jam.kj mnimbun2..

harap tak offended yer akak2 gomen

hari itu saya pergi pejabat DOSH minta drawing approval utk projek syarikat saya

nauzubillah pergi 3-4 kali pun xsiap2 review and approvalnya.. sampai 3 bulan

1 kali akak engineer itu pergi meeting puspanita, then pass ke abang engineer yang balik kampung selepas shalat jumaat.. last2 ada abang engineer bidan terjun sorang yang tak semena2 take over.. tanpa tahu apa2 pasal drawing tu..

then satu lagi, pekerja2 gomen ini macam bodoh english jah? just saying, no offence..

Syukur Alhamdulillah Allah s.w.t. menyelamatkan saya daripada sektor awam yang penuh dosa

berkata benarlah walau pahit

mana kenaikan elaun kami??mana bonus tahunan kami.....

heart_princess posted on 28-8-2014 04:32 PM
tak jugak...byk jgk yg aku tgk bwh 41 ni kena kerah tenaga mcm hampas, gred atas tu lebih berlagak ...

ni mcm opis laki akulah..si bos manjang main golf.rela cuti 1/2 hari semata2 main golf,tp bila staff bwhan dia nak antar anak bini dorg k klinik,pandai pulak dia mbebel...kata staff x buat keje lah,malaslah..annoying betul dpt bos kepala batu mcm ni..dhlah belagak nak mampus..selalu mperlekehkan staff bwhan dia...apa korg rasa bila bos kata "sbb korg x belajar tinggi2 lah korg berada bwhan aku.."kat staff dia,mesti korg terasa kan..

mcm dah ade je thread ni..

Tadi aku ke sebuah pusat beli dan belah kat Bangi, jam di tangan baru pukul 11.20 pagi. Aku, biasala,....warga pencem, sedang belik2 barang kat Mr diy....masa tu aku nampak segerombolan lelaki berbaju batik masuk ke kedai berkenaan. Mereka pun membeli dan membelah gak. Siap pakai landyard jabatan/agensi lagi. Yang orang pimpuan nya pulak berduyu duyun masuk butik sebab ada promosi....dan waktu itu...adalah waktu pejabat.......so...pada aku kalau aku dengar orang kena ragut ke, aku tak heran......sebab penjawat awam tu telah meragut banyak waktu bertugas untuk melakukan kerja2 peribadi......tepuk la dada .....tanya la selera tu....

Jangan kakitangan gomen membangang...ikut jadual, makan gaji biar halal dan berkat

RED 666 posted on 28-8-2014 09:29 PM
kat india bekerja dgn gomen mereka adalah idaman rakyat di sana

kat malaysia skang ni pun dah j ...

Sbb dulu xde bonus tahunan, xde bonus raya, xde bonus anak sekolah. Skrg ni semua dh ade. Elaun pun dh macam2 n dah naik. Tu yg fresh graduate berebut rebut nak masuk govt. Persaingan mmg sengit skrg ni. Kalo ade kabel, peluang tu lagi mudah.

drivethru posted on 28-8-2014 10:08 PM
Sbb dulu xde bonus tahunan, xde bonus raya, xde bonus anak sekolah. Skrg ni semua dh ade. Elaun pu ...

dah la gaji besar jauh banding kebanyakan swasta kecuali oil gas, kerja pun senang kurang tekanan, ada pencen pulak tu, siapa tak nak woiii!!!

Tp aku sarankan kt anak2 muda spy join Oil n gas, pilot,bisnes,...biar anak2 melayu teruskan legasi bergaya hidup mewah tp life agak down

Ada tu hari jumaat, dr putra jaya boleh lunch kat KLCC.ikut mex katakan.