CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: piao

All About Neelofa Vol 1

KUALA LUMPUR - Anugerah MeleTOP Era (AME) 2015 menyaksikan Datuk AC Mizal dan Nabil Ahmad sekali lagi dipilih sebagai pengacara.

Penolong Naib Presiden Astro Ceria & Segmen Remaja, Hadzelynda Khairuddin berkata, kejayaan penganjuran anugerah itu buat pertama kali pada awal tahun ini meletakkan ia di satu penanda aras yang tinggi bagi pihak Astro.

"Untuk penganjuran AME 2015, kami masih mengekalkan format penganjuran seperti sebelumnya dengan membuka penyertaan kepada semua syarikat televisyen dan radio tempatan, syarikat rakaman, penerbit serta artis.

"Selain itu, kami turut mengekalkan AC Mizal dan Nabil bagi mengendalikan acara anugerah ini," ujarnya ketika ditemui semasa sidang akhbar AME 2015 di sini, hari ini.

Ketika ditanya sama ada Neelofa yang mengacarakan program MeleTOP turut terbabit sebagai salah seorang pengacara AME 2015, Hadzelynda menyatakan pihaknya memang berharap agar pelakon berkenaan turut serta.

Bagaimanapun, dia menjelaskan buat masa ini pihaknya masih belum boleh mengumumkannya kerana ada beberapa kejutan yang akan dibuat.

"Sebenarnya AME 2015 turut menampilkan beberapa pengacara lagi dan itu merupakan kejutannya. Cuma, kami hanya akan mengumumkannya pada sidang akhbar yang akan datang," ujarnya.

Berkenaan dengan pembaharuan yang dilakukan pula, AME 2014 memperkenalkan empat kategori baharu iaitu Drama TV MeleTOP, Hos TV MeleTOP, Artis Lawak MeleTOP dan Pelakon TV MeleTOP.

AME 2015 akan bersiaran secara langsung di Stadium Putra Bukit Jalil pada 22 Februari 2015. - KOSMO!

**harap sgt lofa x nak jadi host utama..
X perlu kot fa

tudung naelofar mmg selesa
bokitta pun sama
hope lofa boleh turunkan harga
boleh la borong bebanyak
lg hahaha

angsaemas posted on 10-12-2014 09:59 PM
Bukn scha & awal join vendeur festival ni nanti ke...
VF ni annas organize.tgok ig ashannas tadi. ...

Photo Lofa met Awal dan Scha tu 5 minggu lepas.

Caption Awal : Evening well spent.
Caption Lofa :  Sharing ideas at making and achieving our long - term plan.

angsaemas posted on 10-12-2014 10:20 PM
KUALA LUMPUR - Anugerah MeleTOP Era (AME) 2015 menyaksikan Datuk AC Mizal dan Nabil Ahmad sekali lag ...

Pelik! Kenapa lofa xnak mengacara award meletop! bkan meletop namanya klu xde lofa n nabil..
Asik ac je.. Bosann akuu..baik amik jihan lg best..
Hahahah..
Ke sebab lofa nak pg london yg ko ckp
tu??

Lofa nnt preview film pilot cafe jgn nak menghilang ea.. Aku babab karang! Cite tu dah nk kuar dah.. Nk tgok sharmila live versi bertudung... Hahaha..

tadi brekfes dekat village park.. daddy lofa dtg dlm kul 10.. bapak dia mmg hensem.. sempoi sgt tp tau gaya orf kaya.. tinggi..untung mak lopa

@adeqo  ko dah tengok di murai.com pasal Fahrin/Pilot Cafe?

Malas nak tepek di sini sebab mention Fahrin saje.

Follow Us
adeqo posted on 11-12-2014 10:51 PM
Pelik! Kenapa lofa xnak mengacara award meletop! bkan meletop namanya klu xde lofa n nabil..
Asik ...

Pendapat aku tak mengacara pun tak apa noks walaupun aku nak sangat tengok dia. Dgn imej dia sekarang dan anugerah yg kita tahu mcm mana pengisiannya,  tak sesuai kot. Rancangan Meletop kalau diikutkan tak sesuai juga tapi mungkin agak boleh tahan sikit.

Aku agak, bila dia muncul live di Meletop tu bolehlah dia promote tudung dan abaya yg dia jual tu.

Astro kata, bila di pc seterusnya pasal Anugerah Meletop Era, nak buat kejutan. Aku speku nak umumkan Jihan kot sebagai pengacara bersama.

She-eh posted on 11-12-2014 11:34 PM
Pendapat aku tak mengacara pun tak apa noks walaupun aku nak sangat tengok dia. Dgn imej dia sekar ...

Betul tu KANG Ada je yg tak kena..

She-eh posted on 11-12-2014 11:22 PM
@adeqo  ko dah tengok di murai.com pasal Fahrin/Pilot Cafe?

Malas nak tepek di sini sebab mention ...

Dah baca dah.. Aku like page fb pilot cafe.. Mmg dorg skrg tgah nak promo jugak la filem tu.. Tp xtau taun dpan tu tu bile.. . Ade jugak gmbar ameer n sharmila yg baru cume aku tak tepek je la kat sni.. Hahhaa.. Nnt korg mesti menyampah ngan aku..so, aku Tgok tontonan sendri jekk.. Aku harap january-feb taun dpan la.. Dpt la aku menengoknyee kt wayang..

Aah.. Xyah tepek pun xpe.. Tp bace artikel tu wat aku teruja sgt nak tgok.. Means gandingan dorg ade la jugak kimiaa ye.. Lofa nmpk dia promo jugak film tu kat ig dia.biarpun kne hentam kt ig psl mendedahkn aurat dia...

Papepun X sabar nak tgok sharmila dgn kapt. Amer.. Pling xsabar cafe yg ade kapal terbang tu.. Mcm mane la agaknya..

adeqo posted on 12-12-2014 12:54 AM
Dah baca dah.. Aku like page fb pilot cafe.. Mmg dorg skrg tgah nak promo jugak la filem tu.. Tp x ...

A ' ah noks. Kesian juga Lofa kena hentam di IG tu.

Sorang adik tu komen agak kasar, marahkan Lofa - antara yg dia tulis, kalau org lain yg upload tak apa lagi, ini Lofa sendiri yg upload.

Bila refresh, tengok balik, komen tu dah tak ada.
Ambik ko, kasar sangat

adeqo posted on 11-12-2014 10:51 PM
Asik ...

klau x silap march sheol dah di London..x pasti plak tarikh ny.mlm tadi hlive ada tanya psl pengacara AME ni tp mcm nabil ada sebut lofa cuma mcm x yakin sgt..seolah2 dorg x confirm lg samada lofa join or tak..

muka dia sesuai bertudung..nampak sweet
masa free hair aku tak pandang pon dia ni..biasa sgt and seksi jer lebih

She-eh posted on 12-12-2014 01:06 AM
A ' ah noks. Kesian juga Lofa kena hentam di IG tu.

Sorang adik tu komen agak kasar, marahkan L ...

Even manyakk org hentamm lofa..Tp byk jugak like nye.. Kikiki..

Aku pon sanye xsangka jugak lofa sanggup repost pic tu, sebab film dlu, dia xde plak repost bagai...

angsaemas posted on 12-12-2014 06:19 AM
klau x silap march sheol dah di London..x pasti plak tarikh ny.mlm tadi hlive ada tanya psl pengac ...

Oo mgkn lofa pun xsusun lg kot jadual seni dia next year.. Haha

adeqo posted on 12-12-2014 01:17 PM
Even manyakk org hentamm lofa..Tp byk jugak like nye.. Kikiki..

Aku pon sanye xsangka jugak lof ...

Filem Dollah Superstar dia repost juga tapi yg telah di edit jadikan dia berhijab. Kelakar juga bila fikirkan. Dlm filem tu, contrast benar

Ok jugala bila dia repost photo pakai cap pramugari tu dan baju yg tak la seksi sangat.

Harap dia tak post photo Sharmila dipeluk oleh Ameer.  Itu kalau di post memang kena hencap walaupun nampak sweet.

angsaemas posted on 7-12-2014 11:37 PM

Igtka lofa pakai skirt..tp seluar ek..
Cantik sgt2 seluar dia..

She-eh posted on 12-12-2014 02:51 PM
Filem Dollah Superstar dia repost juga tapi yg telah di edit jadikan dia berhijab. Kelakar juga bi ...

Aah.. Memang kelakar.. Sgt contrast gler okayy... Aku yg tgok cite tu pun xsangka tu lofa.. Lainn bebenor. Rase mcm org lainn yg berlakonn.. Sekali tgok sape la retis yg berlakon jd 'farah' tu...

Cubela lofa post gmbar tu klu berani mahunye kne hencapann 24/7..   Aah aku rase sebab pic PC yg dia repost tu xde la seksa sgt berbanding poster DS..

Last edited by adeqo on 12-12-2014 06:14 PM

erk.. pernah tak neelofa explain pasal nama naelofar?

sbb aku tertanya tanya lak kekdahnya dia letak naelofar gitew

Cookie.Monster posted on 14-12-2014 10:57 AM

sbb aku tertanya tanya lak kekdahnya dia le ...

Lofa ada pernah explain dlm Nota Neelofa (dlm Metro Ahad).

Neelofa tu maknanya  "Bunga Biru."
Ada beberapa ejaan utk Neelofa tu. Ada la dia nyatakan tapi dah tak ingat nak taip di sini.

Jadi, Naelofar tu salah satu ejaan yg maknanya "Bunga Biru"

Cookie.Monster posted on 14-12-2014 10:57 AM

sbb aku tertanya tanya lak kekdahnya dia le ...

Sheol ada ckp masa prog magnet diri (ker klau x silap) dlm tv alhijrah..lofa ckp naelofar ni yg sbnrny ada maksud bunga biru dlm bhs iran..nama "neelofa sbnrny dah di melayukn" sdgkn dulu mamany ikut nma org middle east tp spelling dia x ikut..

So Naelofar ni the bunyiknya..."Ney lofer"