CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Tutup aurat, 1,500 sarung kaki diagih percuma

bambimo posted on 1-9-2014 11:35 AM
Iols still ingt masa orientasi...akak2 senior yg side tudung labuh pnggil semua siswi...yg pkai tudu ...

abg2 senior tu confirm jenis2 lebai2 dan ala ustaz pasal golongan tu tengok patung kat shopping pakai lingrie pun leh buat 'bahan'

theotherfriend posted on 1-9-2014 11:45 AM
Like... seriously?

my experience plak, I g solat kat mesjid with a fren yg bertudung labuh. Gen ...

time aku study dulu ada sorang pompuan group dari budak2 tudung labuh.... sekalai tu masa cuti sem kawan aku jumpa dlm DV8..siap pakai sleeveless sama mini skirt..pehh...nasib baik zaman aku belum wujud handphone lagi..kalau ada pun handphone saiz batu bata.

Z77 posted on 2-9-2014 10:23 AM
abg2 senior tu confirm jenis2 lebai2 dan ala ustaz pasal golongan tu tengok patung kat shopping pa ...

yup betul..abg2 senior tu geng2 diorng  lah jugak yg self-proclaimed alim ulama hehehe

bambimo posted on 2-9-2014 10:33 AM
yup betul..abg2 senior tu geng2 diorng  lah jugak yg self-proclaimed alim ulama hehehe

hahaha.. aku dah agak dah..time aku study group2 depa ni pun couple sesama depa..cuma ada satu couple tu kantoi main kat bilik sakit.dah main tertido kat bilik sakit..pompuan tu siap merayu2 lagi...ingat lagi pak guard tu sound (mengikut citer kawan aku yg kantoikan dia) ..kot ye pun nak merayu pakai lah baju dulu...kalau ikut hukum u sudah kena buang tapi biasa la..ada backing baik.. kena gantung 1 sem pastu tukar kampus..

Z77 posted on 2-9-2014 10:39 AM
hahaha.. aku dah agak dah..time aku study group2 depa ni pun couple sesama depa..cuma ada satu cou ...

wah dalam pakai tudung labuh berjubah berstoking, berkopiah pun cmtu pengakhirannya....
senyum...tak tahu nak kata apa2

Maideen. posted on 1-9-2014 05:34 PM
Hear hear....

Malangnya spesis yang aurat kehulu aurat kehilir tidak menerima pandangan o ...

jangan hairan juga pompuan group2 ni akan 'berjihad' kat syria/iraq bersama ISIS

Follow Us
Orientasi unisel baru2 Ni.. Semua pelajar amik air semayang dlm masa 10 saat... Kejadah nk membuli sampai mcm Tu...vangang

Kalau kat hostel yg selalu pak guard tangkap bwk masuk lelaki yg tudung labuh ni.Tapi dekan kesian bagi peluang lagi,parents pun tidak di beritau.Yg happening rambut karat bwk balik ke rumah terus.Godaan nafsu tak mengenal hijab atau tidak.

Fieza-mira posted on 2-9-2014 10:21 AM
Hari tu tanya saya tak jawab sebab tak tahu nak jawab apa....

Macam nilah anggap jerlah saya Is ...

dah banyak thread2 dalam peristiwa dunia, bod sejarah ke yg membandingkan keadaan, afghanistan dan iran sebelum dan selepas revolusi islam tahun 79 dan selepas kedatangan taliban....boleh la fieza tengok perubahan Malaysia sebelum ostad/ostazah ni pulang dari timur tengah amik degree syariah ka, islam ka apa ka....musti fieza dapat spot the perbezaannya......malah forumner @Maideen. pon pernah tepek gambar abuya ashaari yang hanya pakai seluar pendek yg menampakkan lututnya dan ibunya hanya berselendang macm nenek2 kita ditahun 50 dan 60an sahaja...adakah mereka2 ini berdosa besar???? atau adakah ummah di Malaysia ni baru menerima perkhabaran yang perlunya menutup aurat (mcm pakaian org areb) selepas tahun 1979????

ni gambar lama madrasah Irshadiah yg dibuka oleh tokoh ulamak melayu kita tok kelah....adakah penuntut2 wanita nya tidak syariah compliance dari segi pemakaian???

bambimo posted on 2-9-2014 10:42 AM
wah dalam pakai tudung labuh berjubah berstoking, berkopiah pun cmtu pengakhirannya....
senyum... ...

sebab tu la...aku lagi respect group tabliq kat u aku... pendekatan dia tak malukan orang..tengah main daun pakau pun bila time dekat azan dia ajak budak2 yg tgh main pakau tu gi solat berjemaah..lepas tu sambung balik katanya (btw main pakau tak pakai duit yer)..budak pompuan freehair pun dia tak tegur cam budak set2 uztaz n ustazah tudung labuh ni...
oh ya kat u aku mostly hampir 90% set2 camni penyokong satu parti bulan kaler putih..

pakai jubah, tudung labuh tu tak wajib. yg wajib nye menutup aurat..
tak kira la ko pakai apa pon..
tapi kalo pakai dah ghoper mcm alien, tellytubby, yg pelik2 segala tuh pon tak molek gak..
so pandai2 la kan.. bersederhana cukup la..

aku pernah tgk org pakai jubah, tudung labuh, sluar track gi jungle tracking..

Last edited by cmf_conan on 2-9-2014 10:57 AM

masa aku belajar dulu pernah kena jua...masa aku baru masuk dalam bilik aku ada 2 orang budak API..tapi xpernah ditegur secara direct..

bila masuk tahun ke-2..kami berpecah..satu hari aku ke bilik kawan aku...sebilik dengannya budak API baru daftar...tetiba budak ni tegur aku sebab pakai baju lengan pendek..sejak hari tu aku malas nak ke bilik kawan aku tu

Z77 posted on 2-9-2014 02:26 AM
time aku study dulu ada sorang pompuan group dari budak2 tudung labuh.... sekalai tu masa cuti sem ...

lama gila tu...hp size walkie talkie tu... walkie talkie zaman sekarang pun dah kecik...

sekarang memang trend pakai jubah sapu lantai dan tudung pun ala2 arab gitu...
terasa mereka seperti di tanah arab2 je...tapi ada yg pakai selipar aje, tak pakai stokin...

lepas ni boleh la berdakwah kepada perempuan2 jilboobs pulak...tu pun ramai...

lkick2113 posted on 2-9-2014 10:47 AM
dah banyak thread2 dalam peristiwa dunia, bod sejarah ke yg membandingkan keadaan, afghanistan dan ...

skarang kalau pakai macam ni.. kene sumpah masuk neraka jahannam le

emmaisa posted on 2-9-2014 11:08 AM
lama gila tu...hp size walkie talkie tu... walkie talkie zaman sekarang pun dah kecik...

seka ...

betul tu..macam pakai niqab/jilbab yg macam ninja tu..tu cuma pakaian adat tradisi je..erab mahjusi pun pakai camtu masa zaman dulu2..satu lagi depa tutup cam berbungkus pasal pak erab ni cepat sangat nafsu dia naik tengok pompuan..kebanyakkan pompuan arab gi luar dan yg datang sini pun bila sampai jer terus campak jubah..orang kita je gigih pakai jubah hitam time panas2

brownstone posted on 1-9-2014 09:48 PM
errrrrrr....jubah dipakai semenjak zaman pertengahan di Eropah.

well, kita bercakap soal sumban ...

mentaliti kebanyakkan orang kita..asal bunyi jubah je tu datangnya dari islam or erab.. padahal kalau kat luar orang panggil graduation robe..jubah graduasi dgn jubah pakaian sama ker? ada blog orang kita juga menyatakan bahawa jubah ni dari pakaian cara gereja. http://thegreen-azrel.blogspot.com/2010/08/pemakaian-paderi-jubah-graduasi.html .

Orange1 posted on 2-9-2014 01:10 AM
Mesti indahkan Maideen bila mengenang kembali zmn remaja dulu2 bersama kawan2 ketika zmn Mai ...

ye..lobai2 yg macam terlepas kandang ni bukan pintu depan je di tutuhnya..lubang kunyit pun dia tutuh..siap nanti kuar ayat datangilah  isteri kamu spt ladang..so boleh buat apa aje..

lkick2113 posted on 2-9-2014 10:47 AM
dah banyak thread2 dalam peristiwa dunia, bod sejarah ke yg membandingkan keadaan, afghanistan dan ...

Teringat masa kat sekolah dulu ada sorang ustazah nih masuk kelas mengajar pakai kebaya jawa, berkain batik, selendang jarang dan berterompah. Dia bukan guru biasa tau...dia ustazah.

Saya suka sangat dgn dia nih....dia pandai ambik hati murid dan sangat berkarisma tapi sayang sekejap jer dia mengajar sebab dah nak pencen. Sekarang nih bila fikirkan balik sebagai ustazah apa yang dia tahu tentang aurat agaknya yer???

so ... aurat ialah bila org berskirt kita kena berskirt .. bila org berbikini , kita kena berbikini ..... kalau tak kalau d katakan pelik @ alien ....

bila berpakaian pelik @ alien kalau .... akan memberi ancaman kepada diri sendiri ....