CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Tutup aurat, 1,500 sarung kaki diagih percuma

saladin780 posted on 3-9-2014 01:16 AM
Ecece..mentang2 la nick ko stokin ungu..hehe

Hahaha kebetulan

hmmmm saya belum dapat istiqamah utk pakai stoking..huuuu...

theotherfriend posted on 2-9-2014 02:45 PM
Heh?

Dv8 tu apa yang?

DV8 tu salah satu club kat PJ...tak tau la bukak lagi ke tidak..jom gi nak?

Last edited by Z77 on 3-9-2014 09:27 AM

Wow, berbelas belas muka thread yg berunsurkan pendekatan segelintir anak muda yg cuba berdakwah, walaupun pendekatan mereka mencetuskan pelbagai reaksi, saya terfikir bahawa

1. Bezanya gaya, lenggok posting bahasa thread ini walaupun isunya cuma nak edarkan socks saje, tapi wow ,telitilah posting posting mereka
2. BANDINGKAN dengan thread yg berkisar sekumpulan wanita yg berpakaian yg menjolok mata yg mana kereta depa terhumban ke dalam sungai atau parit besar suatu ketika dulu cer tengok bahasa posting.

Interesting betul kesimpulan.

Actually aurat itu datang dgn nilai.  Pada saya hanya wanita itu sendiri yg dapat meletakkan dirinya sama ada dihormati sebagai seorang individu atau sebaliknya.
Ata wanita itu sendiri.
Thread 1 dan 2 di atas menunjukkan yg wanita jugalah menentukan mereka itu apa.

mbhcsf posted on 3-9-2014 09:36 AM
Wow, berbelas belas muka thread yg berunsurkan pendekatan segelintir anak muda yg cuba berdakwah, wa ...

DONT judge......

manganini posted on 2-9-2014 04:34 PM
Mungkin depa pakai stokin kecik yg tak nampak dari luar tu kut.. just enough supaya kaki tak melec ...

oooo stokin camtu... ingatkan ppuan je ade... huhu...

Follow Us
pakailah stokin...tak susah pun, sarungkan aje.. Last edited by abbyhoney on 3-9-2014 11:10 AM

PanjangCool posted on 2-9-2014 07:38 AM
Bagi aku benda bagus laa
Xnk kondem pasal usaha dieorng ni
Ada la nampk usaha nk menyebarkan syari ...

Sorry to say but dorang mmg sangat gemar menulis & berbicara tentang jodohku...
Masa aku kat u dulu aku join geng usrah walaupon aku jenis yg ganas2, bertudung bawal selempang kiri kanan & on/off pakai stokin
Tapi bila bab berjodoh2 ni aku rimas betul
Aku dah la amik course mekanikal maka geng2 kelas aku pon rata2 lelaki, kebetulan pulak group lab aku mmg suma lelaki
al-kisah pada satu hari akak kepala usrah melihat kelibat aku duduk dikelilingi lelaki di ruang study
maka aku pon diberi ceramah.. mula boleh terima la sbb dia ingatkan aku pasal batas2 pergaulan
pastu berjangkit pasal maruah, pastu melarat pasal jodoh
aku pon ckp la yg aku xde perasaan pada budak2 tu, tapi dia insist yg kita kena bergaul dengan orang yg baik2 untuk mendapat jodoh yg baik
tak dinafikan budak2 group aku tu selebet2 dan bukan la kaki surau tapi cara akak tu cakap macam la dorg tu hina sangat
pastu aku dapat tau yg akak tu ade acara sampai-menyampaikan salam bersama abang2 surau
terus aku stop ikut geng usrah.

Orange1 posted on 3-9-2014 12:40 AM
Lagi satu nak tanya yg jenis tutup muka bagai sampai nampak biji mata je time dorg makan selak suap  ...

omai..

kalau takmau pakai niqab, takpela.. takde dosa pun.. tapi jangan la di jijik jijikkan depa yang pakai niqab.. ada cara2 nak makan.. bukan melulu ja..
and most of them bawak spare niqab incase terkena makanan..

Byk pe faedah pakai stoking. Selain menutup aurat, memudahkan utk solat, kaki xmelecet n xhitam. Xpakai pn xpa,janji tutup aurat.
Bab tudg labuh pulak, alhmdulillah stakat ni khai jmpa adik2, kkak2, mkcik2 btudung lbuh brakhlak baik. Manusia, biasala kalo xsmpurna.

Z77 posted on 3-9-2014 09:25 AM
DV8 tu salah satu club kat PJ...tak tau la bukak lagi ke tidak..jom gi nak?

Cesss.. gigih tu hahhaha

clarizsa posted on 3-9-2014 10:39 AM
oooo stokin camtu... ingatkan ppuan je ade... huhu...

Agaknye lah.. hihu

Apapun tumit, tapak kaki, jari kaki tu memang aurat wanita dan wajib ditutup kalau ikut mazhab syafie..
Maka tutuplah..
Kalau belum tutup hari ini, sekurang2nya berazam la utk tutup..
Benda yg wajib tetap wajib..
Dan yg sunnah tetap sunnah.. jangan diperlekehkan hukum Allah..
Apatah lagi dipersendakan..

Menutup aurat tak semestinya bertudung labuh dan berstokin,. tapi rasanya bertudung labuh dan berstokin paling convenient utk tutup aurat dan utk cara hidup Islam. Kalau anda sentiasa cuba mengamalkan cata hidup Islam dlm kehidupan sehari2, anda tentu faham kenapa saya kata begini..

You see what you want to see..
Jangan semata2 kerana beberapa titik nila, kita abaikan kewajipan kpd Allah..

manganini posted on 3-9-2014 04:39 PM
Apapun tumit, tapak kaki, jari kaki tu memang aurat wanita dan wajib ditutup kalau ikut mazhab syafi ...

kalau ianya hukum elohim kenapa pula ada hukum ikut mazhab shafie pelbagai?
ke elohim lain2 antara mazhab shafie dan mazhab2 lain?

elohim mazhab shafie kata kena katup kaki? elohim mazhab lain pula kata tak payah?
keliru akak dengan puak2 melayu sunni wal jamaah ini.
ujung2 elohim kena fitnah.

pasal stokin aje pun, macam2 hal komen. zaman sekarang ni bukan semua org mengamalkan agama dgn sempurna dan dikekalkan sepanjang hayat. zaman sekarang masa terhad sbb bekerja dan semua nak cepat. zaman sekolah dulu2 kamurang byk masa tiap2 hari sempurna amalan berragama, ngaji tiap2 hari, solat lengkap, semua kelihatan sempurna. tup2 bila kamuurang bekerja nak2 kerja swasta semua berterabur kelamkabut x boleh jadi spt mana zaman dulu2

AwgSagi posted on 2-9-2014 03:03 PM
Good for u.

Saya ada terbaca komen pendapat @True-X kalau tak silap, iaitu yg saya fahami, konsep ...

Dlm Islam itu sendiri selain menutup aurat itu wajib, juga ada konsep kesederhanaan.. tidak berlebih2an dlm berfesyen, tidak dgn warna yg menjolok mata etc.. yakni tidak tabarruj..
Kalau tujuan berhijab kerana Allah, dan benar2 mengikut syariat serta konsep kesederhanaan, maka tidak timbul isu ini..

Concernnya, tak semua yg berhijab punya cukup ilmu utk itu.. ada yg berilmu tapi mungkin masih tunduk pada nafsu, nafsu nak kelihatan cantik bukan saja pada lelaki malah ingin nampak hebat sesama wanita..
Rather than condemning, mungkin lebih bermanfaat kita bersimpati pada mereka, berdoa utk mereka.. sebagai muslimah, mungkin boleh mulakan dgn memperbaiki akhlak dan penampilan diri sendiri, mudah2an ada yg ingin menjadikannya sebagai contoh yg baik..

Rome wasn't build in a day.. I was in their shoes, mujurlah zaman saya takde fesyen tudung yg pelik2 ni, masa tu tudung bawal selempang ke kanan/kiri pun dah rasa cukup cun
Alhamdulillah sikit demi sedikit kita upgrade, dan sekarang pun masih banyak kena upgrade..

Segan plak ditanya pendapat oleh org mcm AwgSagi.. moga tak tertulis benda yg tak sesuai..hihi

Fieza-mira posted on 1-9-2014 12:34 PM
Tujuan asal disuruh perempuan tutup aurat dan berpakaian sopan dalam Islam ialah supaya perempuan tu ...

Ambo suka statement mung ini. Tepat, jujur dan mudah diterima akal.

Part tudung diharamkan jika bawa mudarat utk kita itu, jarang sekali ahkak dengar.

Kalau ader pun mungkin org tak mau nak war warkan. Tengkiu for sharing.
Last edited by nagapompuan on 3-9-2014 06:03 PM

nagapompuan posted on 3-9-2014 05:53 PM
Ambo suka statement mung ini. Tepat, jujur dan mudah diterima akal.

Part tudung diharamkan jik ...

Alhamdullillah dah ada beberapa orang yang setuju.....dapat jugak saya sampaikan mesej.

Changa posted on 3-9-2014 04:43 PM
kalau ianya hukum elohim kenapa pula ada hukum ikut mazhab shafie pelbagai?
ke elohim lain2 antar ...

Kan aku dah kata agama itew ciptaan manusia je. Tuhan yang satu lagi kata ok dan tuhan satu lagi kata tak ok.

apa lah susah payahnya nak pakai stokin
pakai aje lah kasut
kasut boot lagi bagus
tak payah la pakai sandal atau selipar