CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Ayda Jebat Tak Kesal Dibuang Universiti Kerana Jadi Artis

gigih naw macik2 akak2 paritdah yg hadap dgn ayda nih

'sedih sgt n menangis tidak henti'???sudahla...poyoooooo,mmg ko hadap nk jd artis sbnrnya...

skrg x nyesal la, tggu sok dah x laku... br menyesal x sudah....... at least ada paper boleh gak cari keje tetap lain

itik_kuning posted on 2-9-2014 03:13 PM
eh kenapa pulak? uitm boleh je amik special leave.

ke dia ni tak pegi kelas at least 3 kali bertu ...

betul...aku sokong ko

aku dulu pon penah apply cuti dr uitm...ok je...

dia ni nak apply utk 3 bulan je kot...mana boleh...dia kena apply atleast utk 1 sem cmtu...mmber aku dulu, lg seminggu nak final, dia mintak cuti...uitm lulu je...consider dia cuti 1 sem eventhough dah blajar 2-3 bulan

mungkin dia bajet dia leh jd juara AF kot...skali nan hadooooo puiii

tak payah la nak compare dia ngan DCT...jauh benor bezanya

pernah ke kome dengor DCT canang 1 melaya yang dia tak kisah xbelajar tinggi yang penting dapat jota2 menanyi?

DCT dpt tawaran, tp terpaksa tolak sebab nak cari rezeki kat keluarga dia...bukan p berenti saja2 semata nak cari glemer

aku bukan karatz DCT tapi rasa geli plak bila ada forumer dok samakan DCT ngan retis2 yg bimbo giler glamer ni

dia nie tak de lawa mana...
satu drama je kot dia boleh popular..

Follow Us
cemolot posted on 3-9-2014 11:03 AM
i tetap syak sheols tak datang kelas sampai kena FO..
sebabnya heliza dulu defer kejap UMS pastu sa ...

u nailed it!

sawiee posted on 3-9-2014 09:13 AM
masuk u, ada guarantee,iaitu sijil/dip/degree. tp,itu bukan jaminan utk kita berjaya dlm hidup. buat ...

aku agree dgn statement hang ni...
buat sesuatu sbb minat...to hell with typical mindset, hanya boleh berjaya dgn cert/dip/degree/master/phd...
lagpun benchmark success setiap individu tu berbeza.....
ramai jaa budak2 yg aku interview tak berkualiti even ada master

azie.dz posted on 2-9-2014 02:50 PM
bila hadap sgt nak jadi artis...di buang U pon tak apa..

adehhhhh

orang sekarang noks...

ko mampu?jadi pelajar pinjam ngan ptptn lagi

jadi retis dapat rm20k utk 1 job

mueheheh...investment jangka pendek yang lumayan

jangka panjang tak tawu lagii

idok le nak mengompare dia dgn DCT, mmg jauh le panggangnya dari api..tapi mengenangkan jadi insan seni idok le teruk sangat sampai kalo dia stop UITM kena kutuk kaw2 macam ni...hakak ni memang karatz DCT hakak ngaku....idak le jugak hadap dgn si ayda ni nak membacking dia... cuma nak kata jadi pelakon atau penyanyi ni boleh make money kalo kena caranya... itu je dikkkk... diploma holder kat opis hakak ni sekarang boleh jadi clerk je...ate, kalo dah yg mana ada bakat tu takpela diorang usahakan ikut bakat yang ada... bila kita buat keja yang kita suka, insyaAllah menjadi.... tu je point hakak nih.... tak hadap aihhh retissss...suka tengok diorang jahhhhh!!

Mierafaziera posted on 3-9-2014 11:39 AM
betoi, hakak sokong!! kalo dia pandai bawak diri, work hard + smart dalam apa yg dia buat, insyaAl ...

itu laa. lantak die la nk bhneti uitm ke ke ape. org melayu ni gak yg sibuk. nti 20 ke 30 thun da xde job si ayda melayu ni gak ke yg susa hati tgok ayda miskin. sdgkan melayu yg bsing2 ni pon apply spa nk kjer gomen 5 6 kli. tiap thun tggu surat temuduga

Innrukia posted on 3-9-2014 01:06 PM
aku agree dgn statement hang ni...
buat sesuatu sbb minat...to hell with typical mindset, hanya b ...

ni mentaliti melayu. ade dip or dgree mne ley kjer pasar raya. kne kjer ofis. ade master kna jdi pensyarah. ade dgree kna jdi ckgu nti wat master mnta naik pgkat. haha. lantak la si ayda ni nk wat ape dlm idop die.aslkn die happy. melayu smua brangan kjer ofis je. kalo melayu tu jual mkann kat pasar untung bulan2 10k pon melayu jeles. mne ley org xde degree dpt 10k jual mknann kat pasar je. aku ni ade degree jawatan senior executive pon gaji 4k. ni x adil. nti ckp la org jual mknan kat pasar x bersih. smua nak complaint. x pham aku

caprut posted on 3-9-2014 01:15 PM
itu laa. lantak die la nk bhneti uitm ke ke ape. org melayu ni gak yg sibuk. nti 20 ke 30 thun da  ...

Sentap hakak baca nihhh....menusuk sampai ke tulang sumsum dikk, sebab hakak dah 2 kali pi amik exam PTD failed dikkkk... memang hadap sangat nak keja gomen, tapi otak dah berkarat exam tu pun kiokkkk!! maka bertabah le keja pvt, keja pvt ni tau lahhhhh..work harddd!!!

sebab tu, aku respect arwah sudirman. dia tamatkan pengajian dia sebelum fokus dalam bidang hiburan.

Mierafaziera posted on 3-9-2014 01:22 PM
Sentap hakak baca nihhh....menusuk sampai ke tulang sumsum dikk, sebab hakak dah 2 kali pi amik ex ...

tpi btolkan kan kak. kasi sedas terus kat forumer bsing2 nk tntukan msa depan orang lain. smbil tu dorang ni gak berharap 20 ke 30 tahun lagi si ayda ni da xde duit. pastu boleh komen balik,kan da ckp. dlu x beringt. saya da hafal mentaliti melayu ni. semua brlagak suci. tpi akak ni lain skit kot sbb akak nye pendapat lain

ok la tu... dia nak bagi tau dia pernah masuk U.... ko hado ?? hahahah

teruk gak dia eksiden
lg 2 sem je...ermm nmpk sgt kemaruk jd retis

mmangla Universiti tak menjamin kejayaan  seseorang tu .... and belajar ukan hanya di bangku "sekolah" jer ...
tp ... sekurang2nya habiskan lah apa yang dimulakan ..... lagi 2 sem jer ...  #attitude

aku tengok diari AF semalam
si nuha budak AF 2014 tu pun katanya budak jurusan muzik uitm shah alam
takkan kena benti blaja gak kot kalo takleh cuti lelama?

sian budak tu dah la nak tolong kuarge
kalo kne benti sure la apak dia tak kasik masuk AF kan

so aku pon speku ayda ni kne buang

caprut posted on 3-9-2014 01:28 PM
tpi btolkan kan kak. kasi sedas terus kat forumer bsing2 nk tntukan msa depan orang lain. smbil tu ...

Ye betol... maybe ikut rezeki memasing benda ni..masa depan bukan lah dpt ditentukan senang ke susahnya dgn sekeping kertas tu.. ramai je yang seangkatan dengan hakak ni masih tercari2 apa nak buat padahal masing2 dah belajar tinggi, dah khatam dah semua... memang ada job, tapi tetap tak menjamin apa2..sebabnya kita dengan keja yg kita buat skrg ni tak semestinya akan kekal disini selamanya...sama je semua, retis ke..keja ofis ke, kalo tak sabar, tak keja kuat, tak disiplin, semua akan susah jugak dimasa tua... Ayda ni jawab gitu maybe reputz tanya soklan mcm tu, budak ni pun jawab je... dah kena bimbo..haha... beza keja opis dgn kena retis, keja opis gaji fixed bulan2, keja retis gaji based on job, maybe gaji diorang utk satu job sama dengan bonus kita setahun... so kalo dia bijak dan berdisiplin, dia tak boros, dia guna duit utk kembangkan lagi income dia why not? itu yg hakak bagi contoh DCT tu... letih keja opis nih... bosan pun ada sebab kita akan buat keja yang sama sampai la kita pencen..tu yg ramai tak tahan, resign... so sama je, mana yg tak tahan tuh, ada degree pun susah jugak masa tu, sebab tak tahan tekanan kat tempat kena, asyik tukar2 keja..last2 tak kemana....