CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Keenah

Bercuti dengan CARAVAN..sape penah??

@Keenah

Saya join tripadikberadik ke NZ Nov 2015 nanti ..

Tapi lambat la kalo nak share citer ... he he he

nanowhite posted on 31-10-2014 07:35 PM
@Keenah

Saya join tripadikberadik ke NZ Nov 2015 nanti ..

bestnyer....nanti dah pergi leh share experience u ngan kami semua....

Try uolls usha website www.ahmadcaravan.com. Kot ada berminat ke..

Keenah posted on 9-9-2014 10:39 AM
noursuci...memang kat malaysia xde benda alah ni..kecuali di langkawi..tu pun uncle tu bukak jadi  ...

Msia tak sesuai caravan. Jenayah tinggi, sisa kumbahan nanti org buang merata, cuaca panas

Peterpan17 posted on 3-11-2014 08:20 AM
Msia tak sesuai caravan. Jenayah tinggi, sisa kumbahan nanti org buang merata, cuaca panas

sgt sgt setuju! ....  tiga point kt atas ni pun dah cukup sgt mengatakan Malaysia mmg x sesuai ada bendaalah ni.... too sad... sebab Negara kita sgt cantik sebenarnya....

choc_lava posted on 3-11-2014 10:38 AM
sgt sgt setuju! ....  tiga point kt atas ni pun dah cukup sgt mengatakan Malaysia mmg x sesuai ada ...

tulah pasal. Kena tukar mentality dulu org Msia ni baru blh guna caravan utk holiday.

Aku kat NZ skrg ni. 6/11 br blk. Kat supermarket disini, klu ujan depa provide payung. Bila pegi parking lot, guna payung ni. Bila dah selesai guna letak blk kat tong yg disediakan. Nanti staff supermarket akan collect semua payung2 tu. Kat Msia confirm payung tu dah jd hak milik tukang pakai. Tak reti nak pulang blk kat supermarket. Moral kita ni sgt rendah dibandingkan dgn negara2 maju mcm Korea, Jepun, Eropah,New Zealand, Australia dll. Pdhal kita ni org Islam/Negara Islam. Ntah dimana silapnya.

Follow Us
Peterpan17 posted on 3-11-2014 11:05 AM
tulah pasal. Kena tukar mentality dulu org Msia ni baru blh guna caravan utk holiday.

Aku kat N ...

bestnya kt nz skang ni... holiday ke? konsep kejujuran sgt digunapakai di negara2 maju... kedai2 jual buah sayur kt ceruk kampong, x de org jaga... yg ada hanya brg jualan, mesin timbang, tanda harga dan kotak duit 'honesty box'... masuk kedai, pilih mana nak, timbang, byr ikut harga yg ada dan masuk duit dlm kotak.... begitu juga entrance fees utk camping site yg remote2... sumer tinggal duit dlm kotak jer... piker la sendiri kalu benda2 ni ada kt Malaysia...*bukan niat nak kutuk Negara sendiri tapi perkara2 begini byk membuka pintu mata dan hati saya tentang konsep amanah dan jujur di Negara lain...

choc_lava posted on 3-11-2014 11:26 AM
bestnya kt nz skang ni... holiday ke? konsep kejujuran sgt digunapakai di negara2 maju... kedai2 j ...

Holiday ni. 3 minggu. Seriously aku dah fed up dgn Msia. Fed up dgn segala mcm isi kandungan kat Msia ni. Mmg dah plan nak migrate ke New Zealand. Org di negara maju ni moral lbh tinggi dr org di Msia ni yg kononnya Islam tapi tak segan silu buat dosa terang terangan mcm rasuah, amik hak milik org lain. Contohnya mcm payung td aku cerita.

Kat NZ ni, nak minum arak pun tak blh kat public psl kerajaan depa tak mau org2 yg minum arak buat public disturbance. Contohnya klu dah minum arak, confirm mabuk. Klu mabuk mulalah buat kacau. Ada kawasan kawasan tertentu org ramai tak dibenarkan minum arak di public. Nak beli minum kat rumah/restoran tp bukan tempat2 umum. Kita kat sini, org minum arak tonggang tonggeng kat Bkt Bintang buat huru hara.Tak faham aku negara Islam kat mana Msia ni.

Sorry out of topic. Tp aku nak meluahkan apa yg terbuku kat hati aku ni.

Peterpan17 posted on 3-11-2014 11:30 AM
Holiday ni. 3 minggu. Seriously aku dah fed up dgn Msia. Fed up dgn segala mcm isi kandungan kat M ...

cudn't agree more with u...mmg tu la aku dok rasa gak...tp x de la nak say out loud sgt...org sini mudah sentap kang di cas nya kita lupa daratan lak ...mentang2 lah dah travel obersea... hi hi...

Anyway, satu lagi yg banyak bukak mata I pasal travel esp self drive ni... disiplin di jalan raya, budi bahasa dan sopan santun yg sgt mantop di Negara maju... bukan x de yg kurang ajar...ada tp bilangan yg boleh diabaikan...majority sgt baik dan boleh diteladani...rasa sungguh selamat memandu di sana...pemanduan yang relaks santai sambil menikmati pemandangan yg ohsemmm....aku kalu jumpa driver yg  baik ni esp jenis yg suka give way, slow down kat simpang2, kasi org lalu kt zebra crossing, terus terdetik dalam hati...agaknya driver ni pernah dok oversea kot... hi hi..

Tifamie posted on 3-11-2014 02:21 AM
Try uolls usha website www.ahmadcaravan.com. Kot ada berminat ke..

tq @tifamie...nanti keenah try usha site tu...

Peterpan17 posted on 3-11-2014 11:30 AM
Holiday ni. 3 minggu. Seriously aku dah fed up dgn Msia. Fed up dgn segala mcm isi kandungan kat M ...

bestnya @Peterpan17 holiday di NZ...mesti cun kan tempat kat sana...keenah teringin sangat nak kesana...tapi belum berpeluang lagi...banyak ke peluang keje kat sana?? kalo ada peluang y not kite try kan...mana tau rezeki kita lebih di sana...

kalo ada kerja kosong sana roger2 keenah yer...sikap rakyat malaysia tentang kebersihan mmg masalah besar sgt...kalo pasal tandas mmg xleh blah...keenah sanggup tahan kalo tandas yg kena bayo 30sen tp hampeh cam hampas nyiur...

choc_lava posted on 3-11-2014 03:02 PM
cudn't agree more with u...mmg tu la aku dok rasa gak...tp x de la nak say out loud sgt...org sini ...

choc lava...kadang kiter kena direct sound je kat mereka2 yang xreti jaga kebersihan...so sad bila org luar dtg macam ni rupanya MALAYSIA....

choc_lava posted on 3-11-2014 03:02 PM
cudn't agree more with u...mmg tu la aku dok rasa gak...tp x de la nak say out loud sgt...org sini ...

Klu kita nak maju kena terima kelemahan diri & perbetulannya bukan dok mengata berambus dr Msia klu tak suka. Inilah penyakit org Msia. Smp aku dah ke tahap fed up. yalah!! aku pun nak berambus dr sini. Dah meluat aku dok dgn manusia yg mentality mcm beruk.

Perubahan bermula dari diri sendiri. Aku sejak mula travel, byk perubahan diri sendiri aku buat. Contoh mcm ko ckp, bg laluan kat pedestrian yg nak lalu jalan, jgn buang sampah merata2 & byk lagilah.

Morally, we Msian are so low sebenarnya tp tak blh terima klu org ckp begitu.

Keenah posted on 3-11-2014 03:42 PM
bestnya @Peterpan17 holiday di NZ...mesti cun kan tempat kat sana...keenah teringin sangat nak kes ...

Nak kerja kat sana mesti ada duit, background takde criminal record & byk lg ciri2 yg diperlukan. Aku sd lulus tp aku blm bersedia nak pindah skrg sebab mak aku msh hidup. Mentua aku pun msh hidup. Mampus hidup blk mak aku tak bg aku pindah sana klu aku kata nak pindah skrg

Depa ada gaji minimum walau apa pun kerja kita. Satu jam NZD14. Cost of living kat sana tak tinggi. So gaji tu dah kira mencukupi. Depa tak mcm negara kita yg rakyat terbeban dgn hutang smp mati. Kereta second hand ko blh beli dgn harga NZD7 ribu. Ramai je org blh beli cash. Kat Msia ni keta second hand pun msh mahal, tak mampu nak beli. Kena hutang juga.

Aku tgk debat parlimen depa kat tv. Mcm2 perubahan kerajaan depa nak buat utk rakyat depa. Aku kagum mentality pemerintah mereka yg memberi laluan kpd pembangkang & NGO utk memberi buah fikiran dan debat dlm parlimen. Takdenya ko nmpk ni kat Msia. Depa blh debate secara sihat. Kat sini, ko kondem kerajaan terus msk jel.

Peterpan17 posted on 3-11-2014 03:49 PM
Nak kerja kat sana mesti ada duit, background takde criminal record & byk lg ciri2 yg diperlukan.  ...

bkn tu je....kalo kita pertikai barang naik..terus disuruh kite ke luar dr malaysia...how de stupid minister laaaa....aku nak try keje obersi tapi aku takut nak cuba...ada member aku keje di melbourne..ok je nampak life dia...seronok sebenarnye bile kite selalu travel kite leh bezakan ngn malaysia tercinta kita ni...betapa jauhnya jarak jurang kite ngan mereka kan...rupanya malaysia jauh ketinggalan dr serba serbi...tapi selalu dimention canggih serba serbi...yang kesian makcik2 pakcik di kg la..terang2 dah kena kelentong

Keenah posted on 3-11-2014 03:56 PM
bkn tu je....kalo kita pertikai barang naik..terus disuruh kite ke luar dr malaysia...how de stupi ...

hah!!! tulahkan. Sikit2 nak halau kita kuar dr Msia klu kita tegur. Tak abis2 dgn perkataan tak tau bersyukur. Aku rasa lg bersyukur aku dpt pindah ke NZ sebab kerajaannya menghargai expat yg kerja dinegara depa. Aku baca paper NZ 2 ari lepas, depa punya gomen buat peruntukan NZD16 billion utk improve public transport. Aku naik turun bus public transport depa punya efficient gila. Kat bus stop tu ada papan tanda siap dgn waktu ketibaan bus. Mmg on time. Klu nak chk hari berikutnya jadual perjalanan bus pun blh chk online. Ko tgk betapa efficientnya system depa.

Aku pergi bank psl ada problem dgn HSBC kad aku. HSBC kad aku tu blh guna kat obersea. Premier banking. Depan aku ada 12 org. Aku dah risau, lama nak beratur. Eh!! dlm tak smp 10 minit dah kena panggil ke kaunter. Klu bank kat Msia, dah tentu 45 minit tak larilah nak menunggu. Depa kerja efficient. Gaji yg dpt tu mmg berkat psl kerja takde tuang. Org kita ni nama saja Islam. Tp time kerja dok buat benda lain. Haih!!

Ko cubalah kerja kat luar negara. Cari pengalaman. Klu umur ko blm cecah 31 (30 and below) ko blh join working holiday kat NZ dan Aussie. 3 bulan kerja, 3 bulan holiday lepas cukup 3 bulan kerja. Atau 6 mths kerja berterusan. Aku jumpa ramai kwn org putih & still in contact smp skrg psl working holiday ni. Bukan aku yg working holiday, tp depalah .Cuma aku ni mmg peramah suka tegur semua org. Jd friends smp skrg.

Peterpan17 posted on 3-11-2014 04:02 PM
hah!!! tulahkan. Sikit2 nak halau kita kuar dr Msia klu kita tegur. Tak abis2 dgn perkataan tak ta ...

wow...macam menarik jer tawaran tu peterpan...keenah mmg umo xsampai 30 lg..br 28 tahun...pe2 hal keenah pm peterpan yer...

Peterpan17 posted on 2-11-2014 10:30 PM

the reason why no way ku kembali
menetap di malaysia, panggillah me tak patriotik ke apa,
dont care, i love lived dalam suasana best menyenangkan hidup aman damai...

back to topic caravan...
sapa datang quebec nak pinjam caravan, me kasi
sebab just brought a new one, so ada dua sekarang

Keenah posted on 3-11-2014 04:19 PM
wow...macam menarik jer tawaran tu peterpan...keenah mmg umo xsampai 30 lg..br 28 tahun...pe2 hal  ...

Cunlah tu Keenah. Adik ak umur 27 thn. Adik bongsu. Aku suruh dia join juga tp dia mmg manja sgt dgn mak. Asyik nak kepit celah ketiak mak saja.

faraway1 posted on 3-11-2014 06:47 PM
the reason why no way ku kembali
menetap di malaysia, panggillah me tak patriotik ke apa,
dont c ...

Sabor sajalah kan sis

Aku blm ada duit nak ke Canada. Kena kumpul dulu tabung itik byk2. hahahah!!

Nanti klu ada bolehlah pinjam dari ko. Ini bg pinjam free atau kena bayar with some fee??

Kena tanya psl nak masukkan cost. hahahaha!!