CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

[ABBY ABADI VS FARHAN]Panas!Abby Bongkar Perbualan Bekas Suami & Rakan #pg6

tp paan ni pinjam duit abby sbb nk belikan adik die kereta, so si paan ni bukanla dlm kesempitan terdesak nk pakai duit.

to abby pasni jgnla keje cari laki hensem tp tak berjenis..

seattle posted on 23-9-2014 11:19 AM
kalau dah tak kaya, buat per hutang duit beli kereta? abang yang nak pakai kereta, adik pergi huta ...

kenapa kita berhutang dengan bank untuk beli kereta? kalau takde cash jgn bberutang.. kumpul duit dah cukup beli cash
kenapa kita berhutang untuk beli rumah dengan bank??.. napa x  kumpul duit dah cukup beli cash..??

its doesnt matter duit yg dipinjam nak buat apa pun.. kau buat personal loan nak enjoy joili katak pun tak kisah.. cuma dah pinjam bayar., tu je..

masa pinjam abby dah agree yg paan pinjam on behalf adik die nak beli kereta.. takde persoalan duit tu nak buat apa.. both abby and paan dah setuju.. .. itu ketika sayang la

bila dah benci kau strip naked paan.. ckp utang puluh2 ribu... paan nak bayar  5k kau tak nak terima.. nak lum sump.. WTF?? and then mengadu kat media paan pinjam duit die tak bayar and ckp lepas tangan..

balik2 mengadu kat media..
VERY2 ATTENTION SEEKER..

abby patut pergi kaunseling..

citer utang sane sini je ni

lazim posted on 23-9-2014 11:23 AM
sbb bukan duit kita pndai la cakap

duit ko ke yg nk sentap sgt... .
hehehe.. maksud aku, abby kn konon2 nk slow  down cite2 duniawi die...
so jgn la dicanang or heboh2 sgt..... bile dicanang org mengaitkan ngn life die yg skrg...
jadi tk best la utk reputation die skrg..

arira_arora posted on 23-9-2014 11:48 AM
duit ko ke yg nk sentap sgt... .
hehehe.. maksud aku, abby kn konon2 nk slow  down cite2 duniawi  ...

tak hingin la nk sentap xluak pon..duniawi x duniawi la. yg mana salah tu salah la. sebab kita meluat abby xkn bab hutang pon nk sokong paan. hutang tetap hutang, org berhutang ni mmg teror buat ayt mcm dia la teraniaya.

NAT_11 posted on 23-9-2014 10:34 AM
Pokokny, ye ke Paan nak bayar RM5000 kat Abby..........????
Aku rasa kalaju pinjam RM10 ribu, bay ...

aku setuju dgn ko

Follow Us
amiraira posted on 23-9-2014 10:12 AM
sib baik chinta sama pendapat dgn akak
stgh org x paham la
tu yg susah

tulah.. ak x suke pinjam2 duit org ni.. kalau pinjam dengan adik beradik seratus dua ade la hahaha..

tu pun bayar lumsum. xde nye rm50 hari ni bayar, bulan depan rm 50 sampai 4 bulan.. adik beradik sekalipun, x bunyi depan kita, dalam hati kita mana tahu walopom ckp tak kisah, sebab duit kan, mne tahu time2 dia perlukan duit kan?

lazim posted on 23-9-2014 08:00 AM
bagus pon abby x terima. kalau dh offer nk byr 5k tu alamatnya itu jelah yg dia akan byr. jgn harap  ...

time motip nak kawin abby ke masa tu, nak pinjam duit?

kesian jugak dgn abby ni kadang2..apa yang dia buat semua salah dkt pandangan mata orang. Tapi bg aku, kalau dah berhutang, tolonglah bayar. Kita ni bukannya bank yang mmg dah tetapkan bulan2 kena bayar sekian2 jumlah dia. Kita ni manusia. Kita dah bg pinjam byk tu, mestilah kita nak orang tu bayar blk banyak tu jugak.

Contoh kita bg pinjam RM10k, tapi kalau orang yng pinjam kejap bayar RM500, lps tu selang dua bulan, bayar RM1000..sampai bila kita tak dapat merasa RM10k kita tu. Padahal dgn RM10k tu kita boleh buat mcm2. Tapi kalau orang yang pinjam bayar sesuka hati, and kadang2 skip bayar, susut la nilai duit tu and kita just kena terima sebab orang kata, sekurang2nya dia bayar. Kalau pinjam bank pun ada bunga tau. Pinjam RM10k, kena bayar RM20k.

Jgn hentam aku ye..just my 2cent jek

ffbeauties posted on 23-9-2014 09:06 AM
Ore jate belah sana mmg cari bini untuk 'pinjam' duit
Sbb belah sana tu ore tino je keje kat sana
...

pengalaman aku berkwn dgn ore jate dari sana - time berkawan pun muka x malu nak pinjam duit, buat beli sport rim kete plak tu
aku yg pakai kete ni pun xde bazir duit nak tukar sport rim

mmg camtu kot perangai ore jate sana tu, lama2 boleh jd papa kedana kalau asik kena cop duit
ajaran mana ntah yg diaorg amik, bini mesti support laki

amiraira posted on 23-9-2014 10:14 AM
hutang tetap hutang kn.....

Sebab Paan tahu dia berhutang lah dia Cuba bayor rm5000... Sebelum bagi pinjam, takkan lah abby tak tahu laki dia ni sengkek.... Bila dah sengkek, tak payah lah expect dia bayor lump sum...

RM5k pun besar apa..Bukan dia nak bayar 50 ringgit.....Masa dengan Paan, Abby 'auuuummmmm'... Now dah bercerai, Abby 'mengaummmm..'

'Lapor' letew....

abby x boleh hidup tanpa publicity..
ada saja ceritanya yg nak up kan diri
sudah2 la tu..
kata nak berhijrah la apa la...
ni pakaian je yg hijrah, perangai dok mcm tu jugak

chinta89 posted on 23-9-2014 11:57 AM
tulah.. ak x suke pinjam2 duit org ni.. kalau pinjam dengan adik beradik seratus dua ade la hahaha ...

terus terang mira ckp ya chinta
bila sampai soal duit
adik beradik pn leh gado tau

opie5662 posted on 23-9-2014 09:50 AM
walaupon si abby tuh ting tong...tp aku tak percaya ckp2 farhan nih...die ni cam jantan tak gune 1 s ...

btoll...org lki mmg xleh caya psl duit ni sgt...nk2 dia rasa dia snang dapat...lagi laaa....

Kebabomb posted on 23-9-2014 12:02 PM
Sebab Paan tahu dia berhutang lah dia Cuba bayor rm5000... Sebelum bagi pinjam, takkan lah abby ta ...

Kalau dua2 jenis matang bleh berbincang elok2 aku rasa xde masalah pn paan nak bayar 5k dlu..at least ada la gak nak banding ngn skang habuk pn xde.. Ni masing2 ngan ego masing2..

Ni paan skang pn mesti 5k tu dah abis wat gi karaoke ngan main cc.. Nasib la ko abby.. Wakakaka

pandai pinjam pandai ler bayor... masa pinjam manis jer mulut ... hadap ler kan... nak create mcm2 alasan lak... masa ngah manis sumer luper... lar nie berperang jer lah keje ko...

tentera_laut posted on 23-9-2014 10:02 AM
aku plak sokong paan ni..
tak tau die pinjam bape.. tapi paan dah cuba nak bayar rm 5000..
amek aj ...
bank pun kalau kau utang and nak bayar rm 10.. pun diorang amek aje..
sorry yer..

bank takkan terima amaunt yang kurang dari minimum....even bayar keta bulan2 katakan bulanan dalam 300, kita bayar 200 pun mesin CDM akan tolak...

bil astro pun, katakan bil bulanan 50, kita bayar 30 mmg dia terima, tapi next bill dia akan cakap kita tak selesai bayar utk bulan tersebut walopun ko bayar 100 for the next bill..

so, kalo jenis berhutang, apa2 pun langsaikan....

and bagi org yang jenis berkira, jgn bagi org lain pinjam kalo tak redha...even org tu dah lunaskan hutang pun masih di ungkit2 lagi...

Kebabomb posted on 23-9-2014 12:02 PM
Sebab Paan tahu dia berhutang lah dia Cuba bayor rm5000... Sebelum bagi pinjam, takkan lah abby ta ...

selalunya org yg berhutang kena pikir la
samaade dia boleh bayar ke x
kalau agak2 x leh bayar
knapa nk amik certain amount
yg tahu x mampu dibayar balik

hutang wajib dibayar walaupon tidak dituntut kan... pemiutang mmg la nak kan duit dia balik walau bagaimanapon kan.

"Abby Abadi Yang Enggan Menerima Bayaran Sebahagian Daripada Hutang Saya" - Bekas Suami

amiraira posted on 23-9-2014 12:18 PM
selalunya org yg berhutang kena pikir la
samaade dia boleh bayar ke x
kalau agak2 x leh bayar

Kalau ko berhutang dengan institution kewangan boleh lah ko soal-jawab gitu...

Ni berhutang sesama laki bini dek oii! Lepas mendamak, terdampar sengih Gusi atas katil.. laki mintak hape pon orait!