CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aina_shaira

Korang Penah Kena Macam Ni X?

Close [Copy link]
kena approach depan2 tak pernah.. tapi scammer call kasitau menang hadiah ada la 2,3 kali..

terkini, sabtu lepas.. masa tu tengah bz wat keje.. masuk 1 call nih.. private no. (no. tak kuar - diorang dah pandai dah)

bila jawab call tu, orang indon yang bercakap.. (dalam hati : "confirm scammer" - tapi layan je la )
org tu kasitau no. phone kite terpilih menang hadiah dari maxis (walhal kite dah tukar provider dari maxis ke digi - no. masih 012)
hadiah dapat rm 5k.. pastu dia tanya.. "ada account bank?" kite jawab takde
pastu dia tanya lagi.. "ada kad atm bank?" kite jawab takde n takde simpanan kat bank
then, dia tanya balik.. "habis tu macam mana mau kasi hadiah ni?" kite cakap "takpelah.. bagi je la hadiah tu kat orang lain"
punyalah marah orang tu.. apatah perkataan dia sebut time tu.. pastu dia terus off phone.. kite tak sempat nak balas balik marah kat dia.. sempat gelak kuat2 jah..

jawapan yg last tu.. kalo leh nak tukar gini.. "takpelah.. awak ambek jela hadiah tu, sy sedekahkan"

otai_g posted on 23-9-2014 11:30 PM
jap, nak tanya 1 soalan.

ko ni bodoh ke bingai? yg pg ikut smpi ke opis dia tu buat apa?

haha...good...straight to the point...

nak taip gak camtu tapi tak sampai hati...

beraninyer ko ikut diorg gi ofis.....sib baik tak kena rogol...ko ingat org senang2 jer ker nak kasi ko keta mewah & duit? dari dia bagi ko, baik dia kasi kaum kerabat dia lah....tu pun tak bole fikir.....naive sgt ker? hadap sgt keta mewah smp lupa nak fikir logik.

gores & menang nie scam yg dah wujud sejak belasan tahun lagi....jgn lah percaya lakonan diorg tu....

berani giler klo ikut gi opis ~

rugi nya..
boleh dpt bmw tu  

diorang bawa aku pegi jln klang lama. opis diorang. sampai je opis tue
mcm kena naik lif yg dh lama, then mcm opis dah terbiar, byk sampah,
ada satu meja dan bberapa kerusi.

eii ko ni agak2 la. boleh fikir kot kenapa tetiba senang dpt bmw. berani ko kan ikut diorg. tau plak sorang2 tu lagi pegi ikut. cari nahas ko ni. jgn ckp psl kena tipu scam ni byk kes lain ikut org suka2 ni,buat dia culik ko jual organ ke?rogol ( mntk dijauhkan) ? rompak ko?
kalau ko ni adik beradik aku mmg aku cubit cubit ko. suka je ikut org lps tu apa2 jadi br nak melalak konon tak sangka jd mcm ni. aihhh fikir logik kak.

Follow Us
takut lak aku dgr..member aku pun penah kena..kat ioi pucong...ade cina suh die gores..n dapat ape ntah..msa tu kat depan kereta die..cina tu siap masuk skali dalam kereta nk explen macam2..last2 member aku sruh kluar..itu pun dekat stgh jam xmo kluar.suh mmber aku ikut die balik ofis sign agreement bagai..member aku cakap xpe hadiah sy tu awk bole ambik sy halal kn..pastu die kluar sambil gelak n cakap member aku manusia pertama yg xmo hadiah..

cina2 tu kaki kelentong..nk hiidup senang cara pantas je dorg tahu...
bkn kira apa....janji duit duit duit je dlm kepalaa otak dorg...mcm2 idea menipu dorg pikirkan utk dpt duit..

so hati2 la..xyah fikir sgt kete bmw ke ape ke..zaman skang ni susah org nk hadiahkan kita mcm2..
family aku penah kene...amoi tu dok terloncat2 hepi le konon mak aku menang kete...siap nanges2 ckp x pecaya...

mak aku kol aku suh balik..aku balik dan2 tu gak..aku halau cina tu kuar dr rumah aku..aku ckp xyah nk berlakon.. org tua lu nk kelentong ka? bodoh... dia cong ceng cong ceng ngn kwn2 dia..ingt aku nk percaya?? bley pegi mampos...

alhamdulillah ko selamat..
berani jugak ko folo depa p tempat pelik2 ni..
lain la depa bawak p kedai terus tunjuk kereta ha...

Tak beli brg, tak masuk contest, setakat being randomly approached dan gores je terus dpt kereta. Sape yg pemurah sgt tu nak bagi kereta senang2?

Kalau hadiah dia blender sekalipon tapi kita still kena bayar sikit tu bkn hadiah namenya. Tu scam. Sila amik iktibar dan banyakkn amik tau hal dunia.

tt,

sy close dulu thread ni sementara untuk dipindahkan ke board yg lebih sesuai.

tq.

12
Return to list New