CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8556|Reply: 11

vendor concept boutique

salam..
ada x kat forum ni pengusaha2 butik berkonsepkan vendor ni..
sekarang ni banyak betul butik vendor konsep ni terutamanya kat shah alam..
ada yg boleh share tak information yg berkaitan dlm memulakan butik ni
contohnya macam apa yg penting atau perlu ada dlm T&C ..
pastu official agreement perlu ke x diantara vendor n owner butik..
kalau vendor banyak jenuh pulak nk buat agreement tu..
lg .. camne selalu owner ambik bayaran.. ikut space ke, ikut jenis produk or persen atas jualan..
hope ada yg boleh membantu

tq.
Last edited by wanie84 on 24-9-2014 10:57 PM

pg vietnam and indon buat sendiri. kt keramat ada butik income rm 25k sebulan, kedai satu je dengan jual online

teringin gak nak tahu..sape ada pengalaman..coz saya pun baru join vendor.sewa slot

cer citer detail.. masih blur la...

saya ada kedai style vendor ni... asalnya nak jadikan HQ dan distribution centre untuk barang2 dari UK. tapi kedai besor sangat so sewakan space utk vendor. sewa bergantung pada owner butik mcmn nak decide. ada yg 1 rail RM200, ada yg RM150 utk baju/seluar/jubah, utk tudung murah sikit. yg letak barang kat kabinet, sewakan la 1 slot RM50-RM100.. tengok la keluasannya... tak boleh jugak sewakan mahal sebab untong vendor pun bukannya banyak... yg masalah bila nak maintain suruh vendor bayar bulan2 payah, sales pun bukannya selalu ada.. nak paksa2 vendor bayar sewa pun kesian jugak. income mereka bergantung pada sales. yang penting owner butik tidak boleh bergantung 100% dengan sewa vendor untuk bayar sewa kedai, utilities, pekerja... kena ada barang sendiri jugak ... barang vendor susah nak control dari segi nak buat sales/potongan harga... kita pun kadang2 jadi serba salah bila barang vendor tak laku..
T&C kena ada. ada yg letak wajib sewa minimum 3 bulan, kalau tak deposit hangus. hanger, sticker kena decide la siapa yg sediakan.

CiliPadiSedap replied at 24-9-2014 11:53 PM
pg vietnam and indon buat sendiri. kt keramat ada butik income rm 25k sebulan, kedai satu je dengan  ...

butik apa tu. kos tinggi nak ulang alik vietnam dan indon ambik stok. kos shipping lagi. modal pun kena besar.

Follow Us
makcik pun dok riki2 butik nak letak barang ni, join as vendor.

ada butik yang kalau kita hantar makanan, dia tak letak sewa. dia ambik 20 persen daripada harga jual. terkedu jugak makcik memikirkan. kalau jual satu rm10, dia ambik rm2, apa je untung vendor?

sapa nak jadi vendor kat premis kami di Bandar SeriPutra -sila whatspps saya ya.
013-6747052

Ada sapa2 lg x nk share pngalaman?

Bagi saya, sebagai vendor kita kena faham untung rugi bila join butik vendor.
Jika selesa dengan income jualan secara solo, tak perlu jadi vendor pun takpe.

Sebab konsep vendor yang saya faham, kita sewa tapak seolah-olah kita ada kedai tapi berskala kecil. Orang boleh datang tengok-tengok barang kita sebelum beli. Dalam masa yang sama, kita share potential customer sebab ada macam-macam barang dalam kedai yang sama.

Katakanlah sewa satu slot RM50/month, lagi okay dibandingkan dengan sewa kedai sendiri mau 1k/month. Belum masuk kos nak renovate, deposit, rak-rak, bil apa semua lagi. Staff pun disediakan. Kalau sewa tapak pasar malam pun sehari RM5 x10 hari dah RM50. Kalau sewa tapak expo lagilah, entah-entah rugi tak balik modal pun. Belum tentu barang habis terjual jugak kan.
Kita congak macamtu akan faham sebenarnya tak mahal sewa di butik vendor.

Actually, satu cara marketing untuk brand kita dengan cara meletakkan produk di butik vendor pelbagai negeri. Bagus konsep ni sebenarnya kalau betul-betul faham.

Yang penting, kena kerjasama antara owner butik dan vendor. Sama-sama promote, barulah sales meningkat. Owner butik promote barang vendor, vendor pulak bagitau customer supaya walk in ke butik.

*By the way, saya pun inshaAllah dalam proses buka butik vendor di Ipoh, Perak. Jemput rakan-rakan niaga yang berminat untuk pm ye

sekutz replied at 15-12-2014 11:24 AM
teringin gak nak tahu..sape ada pengalaman..coz saya pun baru join vendor.sewa slot

location kat mana? so far sales blh cover sewa slot tak?

Edited by nirifa at 11-1-2016 03:36 PM

Assalamualaikum,

Kepada sesiapa yang berminat untuk kembangkan lagi perniagaan die boleh terus hubungi saya. Saya dari SAS ADVISORY SERVICES yang mana kami kakitangan SAS boleh membantu dalam penyediaan kertas kerja untuk memohon pembiayaan dari PUNB, TEKUN, MARA, SME BANK dan lain2.

Kepada yang berminat atau nak tahu dengan lebih lanjut lagi boleh hubungi saya.

013-2697922 (HP)
011-31825652 (HP)
03-8920 1254 (Office)

layari laman web kami : www.sas-advisory.com

Iffa.
Terima kasih.