CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RUZANA

All about Nora Danish 19-Spread the Love Norayqal

Close [Copy link]
RUZANA posted on 30-9-2014 10:55 PM
hadoooiii...hangpa semua xtaw...hurmmm...

kaka ruz..mohon pm iols..

danishnadya Hello October ️ Blessed. Grateful. Thankful.

Pic kawen mereka bertiga-tigaan...

schababe posted on 1-10-2014 09:51 AM
phytoscience yg umie aida tu ke?

betul lah tu...si Blues ada pakai..katanya berkesan..

dibs posted on 1-10-2014 10:51 AM
arrghhh..penyentap sudah mari, mtk2 la xde yg melayan..nati umh ni brbau busyukk..tamau..tama ...

yes.....weols dh decide so u lihat xda sapa yg layan niat jahat mereka....

irisismail posted on 1-10-2014 10:51 AM
bettyrahmadJumpstreet kid

haa..kan mereka pergi beramai2..bk xpyh negative sgt k..

Follow Us
LDP posted on 1-10-2014 10:40 AM
x move on jugak...  jeles la kot..

yelah...dia xda pengganti..almaklum yg dkejor dah say good bye...nak balik pd yg berciciran xdpt sbb dah ada yg kutip sbb tahu yg dcicirkan itu trbaik....
pepatah mngata...
menyesal dahulu pendapatan
menyesal kemudian tiada gunanya...
samalah pd duda nd dulu..menyanyilah lamunan ku terhenti demi jandanya...xkan dpt balik..nasib ada qal boleh jgk jeling2 jandanya..hahaha..

Mierafaziera posted on 1-10-2014 11:05 AM

senyuman pun berbeza....

RUZANA posted on 1-10-2014 11:22 AM
yes.....weols dh decide so u lihat xda sapa yg layan niat jahat mereka....

gud..gud, so blh lah i duk umh ni dgn aman..

Mierafaziera posted on 1-10-2014 10:33 AM
baru pukul 10.30am rumah ni dah kena ambushhhh!!

Ambush oleh siapa kaka?

ira_229 posted on 1-10-2014 10:29 AM
dah kawan dengan fazura dah jangkit perangai dia...meroyan tak agak2 bila reporter terjah pandai p ...

ohmy fren dgn fazura yg kuat jely sesama retis tu.....aiiisehhh... kaki meroyan xtentu pasal...igt fazura trigt tengku bad...kalau pasah baca forum ni..hahaha...guess what i know u know the story...hahahaha....

Pada akak pakaian pasangan pengantin paling cantik antara  ketiga2 pasangan ni yelah Ned dan BK.

Ot sekejap k u olls

Tuesday, September 30, 2014

Ditampar Ayah Kerana Memakai Tudung

Kalau di negara lain, gadis yang beragama islam terpaksa berjuang bermati-matian untuk memakai tudung. Lain pula di negara kita, gadis beragama islam perlu ditampar dahulu untuk mendidik mereka agar memakai tudung.

Ceritanya bgini… Aku mengeliat sepuas puasnya. Nasib baik takder siapa nampak cara aku mengeliat. Mahu jatuh saham aku huhu. Tiba tiba aku teringat kisah semalam. Airmata terus berlinang. Terasa amat sayu dan sedih. Salah ke kalau aku nak pakai tudung? Naper abah tak benarkan? Buat pengetahuan korang, bapak aku ni jenis orang yang sibuk giler. Businessman yang sentiasa sibuk. Mak aku dah takder. Meninggal dunia lama dah. Sedih sangat sangat.

Dari jendela, kelihatan cahaya matahari mula menjeluskan diri ke celah celah langsir tingkap. Jam dah 11:00 pagi. Perut lapar. Aku bangun capai tuala, masuk bilek mandi. Lepas mandi, aku belek belek tubuhku pada cermin. Alangkah lebih cantik kalau aku bertudung. Aku nekad! Aku akan protes habis-habisan kalau bapa aku tak nak juga bagi pakai tudung. Aku sanggup lari dari rumah. Demi kebaikan yang aku pilih. Lantak la dengan ahli keluarga aku yang lain lain. Semuanya tak nak pakai tudung! Tapi aku nak!!!!

Aku turun ke bawah. Baru jea nak buka tudung saji atas meja, terdengar bunyi kereta masuk garaj. Aku jenguk melalui tingkap dan nampak bapa aku balik. Aikkkk, apahal bapa balik awal ni??? Dalam masa yang sama, aku rasa inilah masa yang terbaik untuk desak bapa aku benarkan aku pakai tudung. Now or never!

Bila bapa aku buka jea pintu, aku bersalam dengannya dan tanpa lengahkan masa, aku kata, “”Daddy, cheq nak pakai tudung. Cheq nak!

” Bapak aku terus jegil sebesar-besarnya. Macam ada api keluar! Pangggggggggggggggg ggg… Bapa aku hayun penampar ke muka aku! Tersepok aku di celah set sofa. “Aduhhhhhhhhhhhhhhh hhhh….sampai hati daddy! Cheq tau la daddy rasa malu kalau cheq pakai tudung. Salah ke kalau cheq nak tutup aurat cheq? Kalau adik dan abg tak nak….” Pangggggggggggggggg gggg….!

Daddy labuh pelempang ke muka aku sekali lagi sebelum aku abis bercakap. “Hang jangan nak bagi aku malu naaaa! Hang jangan nak buat pasai! Hang nak pakai tudung buat apa??? Dah 100 kali aku habaq, LELAKI TAK PAYAH PAKAI TUDUNG, LELAKI TAK PAYAH PAKAI TUDUNG!!! Tu la, bila time kelas agama, hang ponteng! Nama hang aku boh “Razali”, tup tup lekat jadi ZAZA sahaja! Memang la dalam rumah ni semuanya tak bertudung sebab adik hang tu lelaki! Abang hang pun lelaki jugak!”.

Aku yang tersepuk celah sofa, terus menangis terkedu kedu. Dah la sakit kena tampar, kena pelempang. Tudung pun tak dapat jugak.

SALAH KAH AKU? SALAH KAH AKUUUUUUUU! OOOOO tidakkkkkkkkkkkkk!…

DARSITA posted on 1-10-2014 09:52 AM
Kita harap dia kawin cepat .. tapi ada kumpulan mak esah yang masuk jadi setazah jadian dan ba ...

maklumlah kak idola depa tu kain buruk sepai...nasib ada nak kutip...itu pun dpaksa kutip..nnt mau terlondeh spendar si pengutip dia londehkan.... nasib dgn putera mahkota jhr xberani nak buat..mau dia kena telanjang balik..hahahaha...

dinaz303 posted on 1-10-2014 11:31 AM
Pada akak pakaian pasangan pengantin paling cantik antara  ketiga2 pasangan ni yelah Ned dan BK.
...

bg ai jj n nd...bkn sbb fan nd...jejai pakaian dia terletak naik seri..begitu juga nd..ned n bk baju lawa..tp ned gumuks masa ni...bk cntik je..

Mierafaziera posted on 1-10-2014 03:05 AM

Suka baju Nora

dibs posted on 1-10-2014 11:30 AM
gud..gud, so blh lah i duk umh ni dgn aman..

cuba u beklog aman je semua...ada jgk depa provok...semua xlayan..pls abaikan ye..kita aman2 je..biar depa kutuk nd..biarkan je sbb sama je point depa...dengki..

Tiga-tiga penganten nampak sweet ja hari perkahwinan. Ye la... The most precious day of their life kot, selain hari kelahiran baby la hehe

Iols suka.. Bee nampak sweet, nd sweet, fs pon sweet. Hati gumbira nampak di muka Ned & jj apsal gelap ja kulit dolu2 hehehehe

RUZANA posted on 1-10-2014 11:28 AM
yelah...dia xda pengganti..almaklum yg dkejor dah say good bye...nak balik pd yg berciciran xdpt s ...

xkan gila talak kot?

pendek cite kisahnya dulu yang dikejar tak dapat, yang dikendong berciciran.

move on pls...

RUZANA posted on 1-10-2014 11:38 AM
bg ai jj n nd...bkn sbb fan nd...jejai pakaian dia terletak naik seri..begitu juga nd..ned n bk ba ...

iyelah kan.. selalunya kita nak tengok baju pengantin perempuan je... dari design baju, veil, tiara, warna dan corak kainnya. yg lelaki tak berapa nak diberi perhatian sangat. baju ned tu ok tapi gumuks lak pulak masa tu... baju jj ok. dia pun kurus dan muda lagi masa dgn nd. cuma tak suka tengok rantai gedabaks tu.. mcm pelik pakai rantai besar-besar.. bukannya nak buat performance pun...hihihi