CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] Isteri Sibuk Berniaga Online, Suami Karate Silambam Si Isteri

Ini la puncaaku sampai skrg xambil pon peluang berniaga onoine ni..biarla ape yg ade cukup..xpayah kejar sgt..duit dunia..sebab husband aku
1-xsuke rumah sepah
2-xsuke makan luar
3-xsuke rumah berhabuk
4-xsuke aku 24h menghadap pc or intenet or hp
5-xsuke aku nak marah2 or dengar aku beleter pasal ragam customerbla..bla..

erm dua2 salah...yang lakinya perlu ke sampai belasah camtuh skali? kalau kene provoke pun cuba lah kawal sikit emosi tu...
yang bininya pun satu...kdg2 niat tu dah bagus nk tlg suami..tp cara plak tak betul..kalau dah sampai abaikan bagi susu dekat anak...dah tak betul...tgk la priority nya mana...nk kerja pun ada batasan jgk

bini kalau dah buat business online...dah sebok soping online...semua mereka lupa...hehehehe

Nak berniaga nak kerja mesti dgn kebenaran suami...
Klu suami xbg.. Tahanla hidup ikut taraf gaji suami...

Perempuan bila suami bg muka jgn melebih2...
Yg laki pon hebat sgt boleh tunjuk kuat dgn bini... Nasib baik bini ko acu pisau je klu aku dah kena rodok dah ko...

Nham22 posted on 30-9-2014 07:30 AM
Ini la puncaaku sampai skrg xambil pon peluang berniaga onoine ni..biarla ape yg ade cukup..xpayah k ...

Bagus u..
Sbg isteri kita kena tahu limit kita...and limit suami

banyaknya spekulasi...

Follow Us
lurah dendam dah simpan lama tu

adoi, saya pun pernah jadi penjahit manik dan meniaga online.  Syarat suami saya ialah, settlekan hal rumah tangga n anak2 dulu, pastu nak terperap dalam bilik berapa jam pun tak kesah.

laki dia dah tension habis ni....

faraway1 posted on 30-9-2014 03:58 AM
8 malam tu waktu tidur bebudak
melainkan bayi baru lahir menyusu ke apa.

kan? bini ada kat rumah jugak
habis laki dia untuk buat susu pun tak boleh
apa yg dia boleh buat? goyang telur lepas tu
terajang bini?

klu dari 8mlm sampai 1.30 pg, takkan tak blh berenti sekejap tgk anak, atau berenti makan ke solat ke?
lagipun ada kakak dan abang ipar tolong sama...apa salahnya tinggalkan sekejap tengok anak
dan aku rasa lakinya maybe kesabaran dah sampai ke maksimum kot...klu dah hari2 gitu, aku pun angin.
yg suami pun satu hal, tak perlulah nak angkat tangan...bini awak bisnes pun utk tolong awak jugak.

aku tak sebelahkan suaminya, salah tetap salah...cuma peringatan pada wife yg berbisnes ni, seimbangkan lah masa antara bisnes dan keluarga.  sebabnya aku penah tengok, yg bininya sibuk sgt dgn bisnes, semua hal famili pas kat suami "nanti buat tu ya bang, pastu yg ni yg bang, nanti gi sana ya bang, gi situ ya bang, ambikkan tu ya bang..." abang pun bosan, lama2 abang cari gf...pastu kata suami tak memahami

Kalo tak puas hati dgn istri dia sbb bz biz online pun tegur la baik2
komunikasi la btol2, pukul teruk2 bukan caranya..si isteri tu nk tmbh pdapatan family
tolong la jga ank n tegur baik2 kalo x suka

Kes jantan samdol lg.

aku tak sebelahkan suaminya, salah tetap salah...cuma peringatan pada wife yg berbisnes ni, seimbangkan lah masa antara bisnes dan keluarga.  sebabnya aku penah tengok, yg bininya sibuk sgt dgn bisnes, semua hal famili pas kat suami "nanti buat tu ya bang, pastu yg ni yg bang, nanti gi sana ya bang, gi situ ya bang, ambikkan tu ya bang..." abang pun bosan, lama2 abang cari gf...pastu kata suami tak memahami

Setuju dgn pandangan emmaisa...kebanyakan isteri2 yg saya nampak, bila berbisnes maupun yg bekerja swasta (esp. yg jawatan tinggi) bila kerja ada yg sampai larut malam, tak ingat keluarga makan minum anak2 suami solat pun tinggal, bila letih...sekspun sebulan sekali, itu pun ikut nasib !!! kerja lebih penting nak habiskan macamla there's no tomorrow...besok takleh buat!!!

Bila timbul masalah keluarga, abg carik lain...ayat2 lazim yg keluor, saya buat suma ni utk keluarga, tambahkan pendapatan keluarga....abg jugak yg senang nanti...suami tak memahami.

Pada isteri2 begini, berpada2la dlm mencari nafkah...hal2 keluarga perlu diutamakan.

ayo.. mcm2 hal.....

ramainya pompuan2 kat sini tak layak jadi bini untuk laki masing2..

tarak ilmu kawin tapi gatal nak berlaki..

aiyooo...takut aku.
tp smggu dua ni bisnes tudung mmg masyik org nk raya haji ni

mommymonster82 posted on 30-9-2014 08:15 AM
Bagus u..
Sbg isteri kita kena tahu limit kita...and limit suami

Bukan ape..suami jenis cerewet..segala segi...kalau menghadap tv kul 7 pon die bising..klu bole tutup tv dulu n solat dulu..pastu sambung..ermm xdan la..lepas solat kene prepare makan malam pula...ni baruu suami cerewet..belum mak mentua datang rumah..skali buat inspection.rumah bersih ke idak..habuk ke idak..so malas la nak sepah2 kan rumah..sebab kalau bab sy mengemas xsama dgn bab suami mengemas..sy mengemas xmemenuhi krateria die..

Nham22 posted on 30-9-2014 03:07 PM
Bukan ape..suami jenis cerewet..segala segi...kalau menghadap tv kul 7 pon die bising..klu bole tu ...

Dalam rumah tangga biasa gitulah..kena saling faham memahmi..kalu nak ikut aler sendiri jer lebih baiklah xyah kahwin...

Ngeri lak dengar citer u..hihihi..nasib baik mak mertua i ok... Dia bebel kalu my hb xtolong me...hihi..
kalu mak mertua datang me relax sngat sbb hb yang kelam kabut.... macam orang tak cukup tangan gitu...

mommymonster82 posted on 30-9-2014 03:16 PM
Dalam rumah tangga biasa gitulah..kena saling faham memahmi..kalu nak ikut aler sendiri jer lebih  ...

per nak ngeri...??

anak2 wa kalau kul 7 pun depan tv wa hantam gak...lagi2 kalau mak dia sama depan tv..

semua wa hantam...