CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Shila Amzah Jangan Biadap, Usah Campur Urusan Orang Tua!

Byrlah duit org tu.. Miskin sgtke nk byr balik. Kalau bermaruah settlekanlah.

erhhhmmmmm.mcm2 hal le.. :lol

sepitsiput posted on 30-9-2014 11:29 AM
biawak dah gigit shila

Selayaknyalah

shilaamzah purposely asking for trouble.. hmm boleh tahan jugak budak ni.. klu aku jd reporter..lepas ni dah..stop jgn di layan dah anak banak ni.. buat pekak jer..  makin jadi2 dianih.  Soal hutang tu ..biarlah ndlala dan den wahab yg selesaikan (man-to-man)

Reporter pondan lgbtw bottom emamngnya berdendam sampai mati kalo kena cuit..selayaknya kena hencap oleh si bimbo shila..ummah pprt susah nk move on katanya..

selagi shila tak sembah ratu kat reputs2 nie, selagi tue laa pedih2 mata kena baca issue shila yg secara tiba2 macam2 pula masalahnya.

Follow Us
Lalat....lalat.

Lalat....lalat.

Lalat....lalat.

Pergi jauh-jauh hurung taik. Jgn buat onar kat sini.

Memang dah gems pun shilalat ni..
Pic tu xde edit..tengok kat tibi aritu pun kembs gak...

mommymonster82 posted on 30-9-2014 08:51 PM
Dulu ko kata kat anak orang jangan biadap.. Skrg org lak kata kat anak ko.. So aper rasa skrg ND?

Kalau betul la pakcik Lala pinjam, selesaikan la sebelum nyawa tercabut. Kesian wooo... aku faham benar stock2 dah pinjam xreti nak bayar pastu berlagak nak mampus.

Aku pernah la bagi pinjam kat sepupu, katenye urgent nak pakai duit. Masa tu aku baru start keje & blajar menyimpan. Disebabkan kesian, aku bagi la jugak. Aku simpan siap2 mesej dia yg cakap lagi 2 bulan dia bayar.

Sebulan lepas tu, aku jumpa sepupu aku kat kenduri kawen dengan motor baru, henpon baru dan camera DSLR (masa tu DSLR ni mmg mainan orang kayo2). Aku tanya la bila nak bayar, boleh pulak cakap "bila ade duit aku bayar). Perggghhh, masa nak pinjam buat ayat sedih. Sejak hari tu aku dah malas nak tegur dia. 3 tahun lepas tu aku tuntut balik duit aku sbb nak kawen siap ugut nak release mesej lama tu kat mak/kakak dia. Baru la hegeh2 nak bayar. Tu pon siap perli2 aku kat facebook berhari2 & sentap aku x amik dia jadi pengapit. Choi sangat....

shila.. shila... Kenapa engko belum matang..

1. Napa attention seeker sgt nak komen mcm tu kat ig org tua y menuntut hutang kat bapak hang?
2. Kalo betul la bapak hang d pitnah berhutang, da bg kenyataan katanya & x di publish napa dia x bersemuka  terus dgn den wahab? Napa perlu lari2? Napa perlu selesai kan/masuk kat court?
3. Kenapa perlu sampai 6 tahun cerita hutang ni tertangguh?
4. Xsalah memihak pada sang bapak tpi kenapa perlu menggunakan saluran ini sedangkan belum reda lagi kes engko?

Laki baru kemarin kawan talipot pagi pagi nak Pinjam seribu mujur aku dengar kalau tak dah bagi la tu

azimodin posted on 1-10-2014 09:06 AM
Kalau betul la pakcik Lala pinjam, selesaikan la sebelum nyawa tercabut. Kesian wooo... aku faham be ...

aku pun pnh kena bgini jg.. sbb hutang terus xberkawan da sampai la ni.. Kawan aku buat seolah2 aku pla y bhutang kat dia, tpi aku nengok bole pla dia beli barang2 branded..

Yang murai batu bernanah sangat ni dah kenapa.....biar2 je la si shilalat ngan bapak dia setel ...pak lalat pun pasti dah lama dlm industri ni dah masak sgt putar belit press.....pandai la dia settle

Kalo ko bangga sangat ko pemes amos & berjaya kat china, & LAYU sgt dgn org melayu baiklah engko berhijrah kat sana..
Dulu aku bangga dgn engko sbb org melayu bole berjaya kat sana tapi dengan peranggai x semenggah mcm ni, buat kan aku meluat pla..

Buat adik shila manis, sekali sekala minta la nasihat & pandangan dari org luar sbb kadangkala bila engko dikeliling oleh orang2 y sama pertimbangan pemikiran tidak akan begitu luas..

wartawan sentap...sje nk famous...balik2..member yg cite kt die..x de plak die dgr dr Den Wahab tu..sume dr 3rd party...pastu jd batu api nk srh org benci Shila Hamzah...

dh la murai...org dh tau taktik kotor ko tu...bosan sgt skill menulis ko yg sgt PPRT...

selagi shila x minta maaf kt reporter melayu..selagi tu la wartawan yg sentap akan membuat artikel bg rakyat membenci die...

hello wartawan...ni bkn zaman purba..nk kne sembah ko mcm ape...

solstice posted on 30-9-2014 08:09 PM
Rasanya hutang tu dah time barred
Sbb x dituntut dlm tempoh 6 tahun
Bawak masuk court pon x laku d ...

betul..lebih drpd 6 tahun dah tak boleh tuntut di mahkamah..kecuali dalam tempoh tu, den wahab dapat jumpa n mintak ndlalat ni bayar dngn syarat perjnanjian stuju bayar balik tu dibuat secara bertulis dan ditandatangani oleh ndlalat...

tapi klau benar citer ni, kalau ndlalat tak bayar, takpe.... akhirat menanti... itu je... tak pun hidup kat dunia ni tak tenang.... kita tengok sapa salah siapa benar... den wahab.. buat je sembahyang hajat.. Allah swt maha berkuasa...

azimodin posted on 1-10-2014 09:06 AM
Kalau betul la pakcik Lala pinjam, selesaikan la sebelum nyawa tercabut. Kesian wooo... aku faham be ...

aku pun penah kenal jugak spesies org mcm ni. pun sedara jugak. meminjam duit adik aku ms raya cina bln 10 janji bayar sbb dpt duit kutu katenye, tp jumpe masa raya dh bergaya ngan tab samseng baru. pesalahnye ko settlekan hutang ko dulu? pastu bajet adik aku kaya kot sbb kasi anak2 die duit raya, asyikla nk mengepau adik aku tu ajak adik aku bawak pegi tgk bola la, jalan2 rumah sedara la naik kereta adik aku. mcm dh takde perasaan malu je.. ko dhle minjam duit org tu liat nk bayar, pastu asyik nk mengamek kesempatan dr adik aku.

sedih la ko SHILALALT..

aku dulu ada kawan yg mcm ND lala. Pinjam duit, pastu kata nak bayar sikit2. Memula tu bayar la gak. Pastu berenti. Dah dekat 10 thn dia x bayar. Aku tgk semua budak dia add kat FB kecuali aku. Bukan byk pon tinggal. 450 je. Dah kerja pon x reti nak bayar.

Aku mcm Den Wahab la. Menunggu gak org nk bayar. Kita dah kasi pinjam kira baik la tak jd Along meminta hutang. Cuba kalo utang dgn along, menangis sujud dpn Along. Kadang2 kawan ni byk yg mengambil kesempatan atas nama "Kawan".