CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Larasati

suami jijik utk bersama - Aku kembali! - Thread closed! Mohon mod lock thread...

Close [Copy link]
ringkas replied at 28-6-2016 03:45 PM
Menasihati sesama manusia ni setakat sekali dua dah cukup.Dah habis tanggungjawab masing2. Memang  ...

tak rasa apa2. yg kt forum habis di forum.

Wow kagum sungguh aku. dari dua tahun lepas lagi ke hang dok follow TT untuk bagi nasihat ni? Nasihat secara keras dan kasar ada beza. Mungkin hang rasa hang dah puas nasihat secara lembut tapi org yg dinasihati tak jugak makan nasihat. Bagus la hang tak putus asa, hang masih ambil berat dan nk nasihat jugak. Boleh nasihat secara keras. Bukan secara kasar. Secara keras mungkin dengan mengatakan tindakan org yg dinasihati itu bodoh. tapi bila melabelkan org yg dinasihati itu bodoh dan pelbagai gelaran lagi, itu dah kasar bai. Bagi aku niat hang nk nasihat tu dah tersasar jauh. Tapi lebih pada nak cari pasal. Nih la yg org kata cyber bully. kenal pun tak, boleh pulak label orang macam ni macam tu.

Perasaan hang mungkin habis kat forum. tapi tindakan hang menyinggung hati dan perasaan orang lain tak stop kat forum bai. dia sampai kat akhirat nun.  

forumcari777 replied at 28-6-2016 07:39 AM
Interesting jugak -ve cam TT ada negatif follower cam you jugak. Saya ni dah lama je layan forum c ...

nmpk komen u lain sikit drpd org lain yg tegur tt. mcm terkesan sgt.

baguslah kalau niat nak tegur tp awal2 pun dh 'shame on you' kat tt.

walaupun dah divorce tp nampaknya masih ada conflict lagi pasal anak jadi kisah tt belum habis lagi.

nasihat ai pada tt. kalau boleh cuba perbaiki lagi hubungan dgn ex tu. n jgn halang anak jumpa ayahnya..kesian si ayah rindu pada anaknya.

Ya rabbi... tak abis2 lagi thread ni ke?

bidacool replied at 29-6-2016 08:43 AM
Ya rabbi... tak abis2 lagi thread ni ke?

Takkan habis selagi empunya diri tak boleh move on.
Org dah tak nak, pegi je lah bukan masih panjang-panjangkan cerita.

Apek ada sahabat-sahabat yg masalah lagi teruk dari ni.  
Tapi diorang semua boleh je move on dgn kerlass nya..baik lelaki baik perempuan.
Tiap kali jumpa takde pulak asyik cerita itu yang diulang-ulang. Mmg ya, masa mula-mula emosi akan tak stabil selalu meluah perasaan.
Kecewa.
Sedih.
Tertekan.
Tapi setakat itu sahaja, jarang perbualan kepada gosip, tapi lebih kepada semangat utk dia bangun balik.

Mungkin ikut org jugak kot atau mungkin apek tak bersahabat dgn golongan yang berkarektor mcm ni tu yg tak pernah jumpa.  

apech replied at 29-6-2016 11:45 AM
Takkan habis selagi empunya diri tak boleh move on.
Org dah tak nak, pegi je lah bukan masih pan ...

ala ko dok dalam porum ni je, mcm2 citer ada. muak aku dah.  layankan syok je sudah la.

Follow Us
bidacool replied at 29-6-2016 11:53 AM
ala ko dok dalam porum ni je, mcm2 citer ada. muak aku dah.  layankan syok je sudah la.

Baiklah.         

lazim replied at 28-6-2016 03:27 PM
dah nk masuk 2 thn pon thread ni..bapak lembut mcm mn lagi nk nasihat. dibiarkan  menjadi2 lak kutuk ...

Reply ko ni sama je spt apa yang aku nak reply. Lain la kalau baru sangat divorce. Orang boleh terima lagi. Ni dah tahap meleret merapu dah ni. Omputeh kata apa? Annoying?

Kenapa aku kata annoying? Takda matlamat pon sebenarnya. Lebih pada sifat busuk hati. Kalau move on fokus apa nak buat utk anak2 dan diri tu baru ada matlamat. Ni tak dok mengeji mencaci. Attention seeker sesangat karektor dia ni. Attention seeker ni memang mulut bisa sket. Tak percaya? Tengok kat office korang wujud tak sapa2 yang mulut lancang. Kalau ada tengok pulak gaya bahasa dan watak dia. Memang selalunya attention seeker lah.

Edited by sarahmirza at 29-6-2016 02:10 PM
forumcari777 replied at 29-6-2016 12:33 PM
Reply ko ni sama je spt apa yang aku nak reply. Lain la kalau baru sangat divorce. Orang boleh ter ...

Dalam ni pun banyak.

forumcari777 replied at 29-6-2016 12:33 PM
Reply ko ni sama je spt apa yang aku nak reply. Lain la kalau baru sangat divorce. Orang boleh ter ...

Bile pulak aku dok mencaci mengeji.. Yg mencaci nengeji tu adudu..ko nak sentap lebih2 kenapa.

Gigih sgt ko ni ye.. Lain pulak aku tgk dr forumner lain.. Pm tepi la bro.. Klu nak berkenalan pon boleh..

Larasati replied at 30-6-2016 11:10 AM
Bile pulak aku dok mencaci mengeji.. Yg mencaci nengeji tu adudu..ko nak sentap lebih2 kenapa.

...

Alo dik,

Camni la ko bukak balik Page 1, tengok gaya bahasa ko tu. Innocent je nampak.

Lepas tu tengok hujung2 page ni tengok pulak lenggok bahasa kau camna dah. Berbeza kan? Kenapa berbeza? Awal2 kau sedih story mory, skarang ni dah hujung2 ko dah divorce dah freedom, lepas tu kau makin seronok bukak cerita, orang bersorak suh cerita ko pon bertambah seronok cerita. Dari sopan2 gitew skrang dah nampak gaya brutal dah. Pun masih tak sedar penyakit hati dah membiak. Membiak tu sebab tak rasa guilty pon bercerita hal rumah tangga. Alasan tak nampak muka. Konon?

Kalau camni karekter kau, memang kat realiti pun memang kau jenis kaki gosip jugak lah sebenarnya. Spisis mulut longkang jugak. Seronok je bergosip walhal ramai dah suruh kau move on. Pun masih degil bebal tak terima nasihat, kalau dulu yelah kau berduka. Skarang ni dah lepas move on je lah. Tak payah la nak tunjuk gila talak meroyan sangat. Naik menyampah pulak perangai kau ni. Annoying sungguh. Supporter yang hamblau pun ramai dok suh update ko pon jadi bodo la dok hapdate hapdate tah hapa2 meleret leret dah. Memang teruk sungguh perangai ko as a wife sebenarnya and a mom. Memalukan tak matang2 langsung.

Semakin menarik komen2 kalian, terima kasih terhibur saya.
Diharap akan ada sambungan berterusan

lazim replied at 28-6-2016 02:20 PM
stage meroyan lagi ni. konon2 kuat. konon2 xheran. sebenarnya xleh nk move on. daripada dok gigih  ...

Mana ada pompuan leh move cepat kecuali dia birah.

Kasi chan je la dia meroyan..ujian kita xtau tahap mana kita dot hadap.

just nak cakap aku jenguk thread ni seminggu sekali sebab nak baca korang bergaduh je

mokcikKSKB replied at 30-6-2016 01:16 PM
Mana ada pompuan leh move cepat kecuali dia birah.

Kasi chan je la dia meroyan..ujian kita  ...

bohong la. kesian org yg redha dan move on dikatakan birah. update perkara pokok dh la. contoh :

1. ex nk dapatkan hak penjagaan
2. ex xbgi nfkah .. cerita berkisar perkara2 ni.

perkara2 dasar. perlu ke nk cerita isi kandungan msg. drama korang memaki. xperlu drama queen sgt. ko bukannya penulis novel sampai tahap nk detail2kn setiap perkara. ko cuma seorang forumer yg melalui perceraian. yg perlukan nasihat. tu je. bkn tggjwb ko nk hiburkan pembaca dengn drama2 ko dengan ex. kesimpulannya tt dh lebih sudu dri kuah bila orang beri perhatian.

tapi xpe la aku phm. FD dah bapak sendu kalau nk dibandingkan dengan beberapa thun dulu masa zaman kegemilangan bod ni. so layankan je la cerita drag sampai bertahun2.

forumcari777 replied at 30-6-2016 11:48 AM
Alo dik,

Camni la ko bukak balik Page 1, tengok gaya bahasa ko tu. Innocent je nampak.

yg ni mmg nmpk la perubahan gaya. awal2 dlu ikhlas nk cari solution. hujung2 ni cari perhatian je la. semua org ada masalah. tp muak kot berkali2 cerita jht ex. betul la org ckp.. nk dengar yg baik2, kena tnya bakal... nk dengar yg busuk pekung tanya lah pada bekas.

lazim replied at 30-6-2016 03:59 PM
yg ni mmg nmpk la perubahan gaya. awal2 dlu ikhlas nk cari solution. hujung2 ni cari perhatian je  ...

Dah dapat cop "Author" kat avatar dia. Tu yang gigih sangat tu

Forum cari ada title "Drama Queen" tak?

Rumusan tang TT

1) gila talak to the max.....

2) cannot get on with life( post perceraian) any better than her mantan today...hence "the feel good factor" bila dapat terus memburuk burukkan kisah lama mantannya....

Ramai bukan banyak...gunakan penjodoh bilangan yang betul.....

forumcari777 replied at 1-7-2016 07:50 AM
Dah dapat cop "Author" kat avatar dia. Tu yang gigih sangat tu

Forum cari ada title "Drama Q ...

Aggresor crying victim, you mean????

Confirm...ramai........