CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Larasati

suami jijik utk bersama - Aku kembali! - Thread closed! Mohon mod lock thread...

Close [Copy link]
sekali aku baca, aku rasa ko nie MAID ajek.
betul ke ko nie status bini orang itu? aku rasa ko live in denial nie nie.. tolong wake up sket. nak kitaorg ramai2 tolong PANG kat muka ko ke?
tolong BEHENTI Keje ye..majikan ko tu tak berhati perut.

Larasati posted on 2-10-2014 12:04 AM
thanks..insyaallah akan cuba praktikkan list yg u bg tu..

sy xde dpt moral support dr mana2.. p ...

Tt.

1. A lot of my friends yg happily married jenis x suka berkawan. Tapi once in a while, mereka akan keluar bersama so that ada la variety dlm hidup.
2. My lect pernah pesan, NEVER behenti kerja kkt dah kawen. If u hv qualifications, startla cari kerja semula.
3. Makin lama n kot hari2 org maki hamun, sooner r later kita akan lost our self confidence. Do let others look down on u
4. Jangan fokus pada kelemahan suami. Dlm buku motivasi 101 misti cakap, kamu tak mampu ubah orang, ubahla diri mu. Just change urself tt.
5. Mlm ni, tulis semua benda yg tt tak suka suami lakukan  pada tt, n save dlm notes. Then tuliskan pulak 7 things u want to achieve in life. Save
6. Besok pagi start dengan 1st thing in ur list. Abaikan bad things ur hubby did.

Selamat hari raya korban tt.
macam2 kita korbankan
7

Rate

1

http://bmicalculator.cc/?gclid=CKiZxJWXk8ECFQeTjgodpjcAlw

Weight:  60kg
Height:  150cm
BMI:  26.7

You are overweight.
To obtain a normal body weight, you must lose between 3.98 and 18.38 kilograms.

Underweight: < 18.5
Normal weight: 18.5 - 24.9
Overweight: 25 - 29.9
Obese: ≥ 30

Apapun TT, saya yakin perkara di atas bkn sbb utama suami TT tidak menjlnkan tanggungjwbnya.  Jika ditanya pun, pastikah suami akan menceritakan perkara sebenar?  Mungkin dia sendiri tidak tahu kenapa dia melayan TT sedemikian.  Hanya Allah saja yg tahu keadaan sebenar hamba2Nya.  Pergilah ke mana2 pejabat agama dan mintalah jln penyelesaian yg terbaik buat TT dan anak.  TT layak membuat fasakh, sanggupkah?  Kuatkan semangat TT dgn mendekatkan diri kpd Allah swt.  Bykkan istighfar, bykkan doa.  Sabar, sabar, sabar.  Rayu dan pohonlah daripada Allah ketika bertahajud.  Pasti ada hikmahnya ujian ini Allah kurniakan kpd TT.  Semoga TT dpt mempengaruhi suami ke arah kebaikan suatu hari nanti.  Semoga TT sekeluarga bahagia dunia dan akhirat. Last edited by Genkidesuka on 4-10-2014 10:34 PM

Rate

1

abangbikerz posted on 1-10-2014 01:48 PM
Ko pn xkawin lg cbuk nk nasihat orang

Selalunya mcm tu lah....
Mcm andartu, sblm kawin beriya-iya berdoa nak jodoh, bila Allah dah bg jodoh byk pangai le pulak....

Hana posted on 4-10-2014 12:04 PM
sekali aku baca, aku rasa ko nie MAID ajek.
betul ke ko nie status bini orang itu?  aku rasa ko l ...

Kata2 ko ni buat aku lg berminat nk ikuti kesah ni huhu

tak kisah la overwwight ke underweight ke.. kalau betul-betul sayang semua tu boleh hadap sama-sama.. aku ada pengalaman nak share dengan TT. jadi dalam keluarga aku sendiri.. sebijik situasi macam TT nie.. biasanya jadi macam nie bukan sebab kewangan.. tapi sebab masalah dalaman lelaki.. lemah syawat a.k.a tenaga batin.. untuk tidak menunjukkan kelemahan itu, suami TT jadi panas baran supaya kelemahan dia tidak nampak. Inilah ego lelaki.. aku tumpang simpati dengan nasib TT.. nasihat aku, rujuk pada pejabat agama supaya tindakan selanjutnya boleh di ambil.. sebagai suami, wajib bagi si dia menyediakan nafkah zahir dan batin..

Kalau kisah hidup TT hanya berkisahkan pada keperluan zahir saja, dah tentu suami akan sokong TT untuk mendapatkan kerja.. tapi kalau melibatkan batin, dia akan downkan emosi TT sebab apa? sebab dia tahu kekurangan diri dia.. dan dia takut dengan bayang-bayang sendiri.. takut jika TT bekerja, kenal lelaki dan jadi rapat dan seterusnya, dia akan fikir TT akan curang pada dia.. sebabnya? sebab dia pun pernah meniduri pompuan lain sebelum kawin.. dia sendiri tau macam mana perasaan itu dan macam mana seorang perempuan boleh tunduk pada lelaki..

So, nasihat aku g rujuk pada pejabat agama dan cerita masalah TT pada keluarga...

Rate

1

Follow Us
storyboard posted on 6-10-2014 05:44 AM
tak kisah la overwwight ke underweight ke.. kalau betul-betul sayang semua tu boleh hadap sama-sama. ...

ada logiknya kata2 ni...

Myb dia ada hiv takpun STD..dia xnak ko jangkit..hehe

thanks sume yg bagi pendapat...betul2 membuat aku berfikir..
ade byk pemdpt yg best yg bantu bukak scope pemikiran aku tntng sbb ape laki aku jd gitu..
tp ni dah tgh mlm..br smpi dr kg..penat sgt..
esok insyaallah aku update pnjgn lebar ape yg jd selama raya haji ni..
raya korban dimana aku hampir hampir sangat nak terkorban..

tungguuuu!

dah mcm melodi tv3 kesah aku ye ade pengikut

Hana posted on 4-10-2014 11:54 AM
tinggi ko 150 tapi, berat ko 60kg? itu masa pregnant ke masa skrg?
mana boleh berat 60kg. mmg kat ...

tp aku kena reply yg ni sbb aku gerammm haha..

berat aku 60kg tu pas beranak la weh...ko ni perli2 lak haha..
aku xleh nak diet sgt hana sbb aku breastfeed..sian anak aku klu susu xcukup nti..
yerlah yerlahhh aku tau aku overweight....
aku diet lah niiiiiii

Larasati posted on 7-10-2014 02:03 AM

berat aku 60kg tu pas beranak la weh...ko ni per ...

Adik, kaka tak rasa masalah besar sgt walaupun awak sedikit gempal, apatah lagi lepas beranak, anakpun kecil lagi. Bukan senang nak slim, even Norjuma tu pun jenuh tak makan nasi berbulan-bulan semata-mata nak cantik. Kalau suami awak org yg baik, yg bertimbang rasa dia akan bantu awak utk kembali slim. Pasal masalah seksual awak tu agak pelik dan kritikal juga le. Laki ni kalau bini beranak kecil ni tak menang jugak nak tepis, selalunyalah... ekekekke sorry.. Serius balik...Ada tak kemungkinan private part ke badan awak berbau kuat? Baru-baru ni ada seorg lelaki buka thread kat board sinun pasal kat bawah bini dia berbau, sampai dia nak muntah. Tak tahan katanya. Dia ada minta nasihat dan petua-petua. Mungkin tu salah satu dari puncanya.

Masalah lain kaka rasa suami you ada masalah kewangan yg nazak sampai dia sgt-sgt tertekan, Dari kahwinpun awak dah tahu dia kurang berkemampuan so kalau ada kelebihan dr segi kewangan bantulah suami anda. Zaman sekarang kalau setakat gaji cukup-cukup makan tu mmg payah nak mengharapkan suami 100%. Melainkan hidup seadanya dengan kemampuan yg ada. Tak mampu pakai keta, pakailah motorsikal. Apa nak buatkan?
Kalau kita bernikah dgn org yg dahulunya songsang cara hidup jgn mimpi dia akan beruabah sebaik saja akad nikah, sebaik saja dapat anak. Sesetengah lelaki sampai nak masuk kubur posapun tak pernah....banyangkan anak-anak dok ngadap pak tak posa, tak pi Jemaat.

Kalau awak nak r/tangga awak tenang dan damai tak ada pilihan lain, awak kena didik dan ajar suami secara lembut tapi tegas dari sekarang. Awak tak ada pilihan. Kalau awak ambik mudah hal-hal penting dlm hidup awak akan menderita selama-lamanya melainkan awak tinggalkan dia atau ubah dia. Saya selalu percaya bahawa doa dari seorg isteri tu mustajab, jgn lupa memohon doa utk melembutkan hati suami, biar dia boleh berfikir dgn baik. Tak ada siapa yg kahwin untuk menderita dan sedih dan seterusnya bercerai, termasuklah suami awak.

Rate

1

Larasati posted on 7-10-2014 02:03 AM

berat aku 60kg tu pas beranak la weh...ko ni per ...

Kau rendang sikit lah tt....tak le debab sgt....

Mcm bling-bling kata, bkn sbb berat bdn pun....

Aku rasa hb kau tertekan pasal mslah kewangan....biras aku tak kerja, laki dia muncung memanjng, asyik nk cari salah je...bila parents dia dtg, blh laki dia tak tegur, balik kerja bila dia mkn, sikit tak pelawa wlupun org tua tu brlanja brg dapur sepanjang dok rmah tu...nak buat mcmana, tu je lah anak sorang...bila rindu tebalkn muka dtg gak rumah menantu...

Tapi sejak wife dia ambik upah jahit baju, perangai dia berubah sikit, tak le muka ketat memanjang..ada gak aku dgr dia puji-puji wife dia, tapi kat belakang lah....

TT, sedihnya mak baca keluhan TT..mak doakan suami TT berubah dan berterus terang lah..tak guna mengelak..kalau betul dah tak sayang dah tak cinta dah jijik berterus terang apa lagi yang dia nak.. kalau TT masih muda, pasang  badan balik TT..suatu hari nanti dia akan menyesal

Hana posted on 4-10-2014 11:54 AM
tinggi ko 150 tapi, berat ko 60kg? itu masa pregnant ke masa skrg?
mana boleh berat 60kg. mmg kat ...

Berisi la tapi masih boleh membangkitkan selera lagi ... takde masalah untuk saya menghangatkan malam bersama wanita saiz begini ... asalkan jangan terlalu berkerak ... sebenarnya kerak+hanyir yg membunuh nafsu ...

sy bersimpati dengan anda ... cadangan sy seperti berikut:-

1) kuruskan badan sikit - mkn nasi sehari sekali jer. seminggu sekali lagi bagus. bnykkan minum air kosong.

2) buat senaman mudah terutama flanking utk otot perut. Pegi jogging sekali sekala. sambil tolak kereta baby pun boleh.

3) jaga kebersihan alat kelamin - guna feminin wash tiap kali nak bersama. Lepas period masukkan manjakani...

4) belajar teknik blowjob sehingga tahap 8 - lelaki normal takkan boleh resist bj walopun yg buat pompuan tak cantik. Cuma pondan saja aku terajang. Pagi2 masuk jer dalam kain...

5) jangan pakai t-shirt, coli, spenda lama yg dh berbau kepam - biar murah tapi selalu tukar.

6) kerja part-time - online dropship, maukerja.com, yourparttime.com

7) selalu gurau-senda yg kecil2 - cuit telinga, tiup telinga, tido kat riba, urut mengurut, picit2, usap2 ...

8) biasakan ambil segelas air sejuk bila suami balik dan duduk. baca la doa sikit pada air tu. doa ikhlas kpd Allah.

Anda cuba sungguh2 semua step kat atas tu. Kalau takde perubahan, sedikit demi sedikit alihkan rasa cinta itu kepada Allah dan Rasulullah. Hidup untuk Allah dan setiap nafas untuk berkhidmat kpd Allah. InsyaAllah, apa pun yg berlaku kita tetap redha dengan ketentuan Allah. Jangan berhenti berusaha. Usaha dan redha perlu seiring.  

Ada anak kecik nih susah la jugak nak projek sbb anak selalu terbangun nak susu.

Tapi bagi sy, suka jer bergaul dengan isteri masa mengandung dan masa menyusu. Pompuan ngandung seksi tau, semua benda jadi kembang dan lembut, syok wooo. Masa menyusu pula boleh la tumpang sekaki masa tengah projek, sumber protein asli. Kalau susu bnyk, ia akan terpancut bila isteri terangsang, kalau tanak basah cadar, terpaksa hisap sampai tk keluar and i really don't mind.

Rate

1

Apa lah nasib pompuan.. nafkah bg lelaki dia rase mcm beban. Padahal wajib bg seorg suami.

Tolonglah jgn la anggap bini tu beban. Sedih taw isteri klu ade laki yg mcm ni.

Bini plak jgn la minta mcm2 klu laki tu keje sorg2.

Pompuan skg ni kene kerja & pegang duit sendiri br laki nak pandang.
Klu x mcm dperlekeh jer.. mcm budak2 dbuatnya.
TT cari la kerja.. klu dia nak ceraikan pun tt dah ade sumber kewangan sendiri.
x de la pening sgt.

minta la nasihat org tengah@ jabatan agama, semoga ade jalan keluar buat family tt.

sedih baca kisah TT...membuatkan byk kali nk pk klu nk pencen awal..hmmm...aku rasa suami tu dah xcintakan TT...or sememangnya dia lemah tenaga batin...

Zaman ini isteri yg tiada income mmang  di angap beban oleh suami dan mertua. Sebab ramai perempuan skrg yg berpendapat tinggi dan sanggup pberkorban apa saje asalkan bersuami. Jadi isteri yg tak dpt menyumbang tu memang di pandang rendah dan mudah kotak katikan oleh isuami jgk mertua .  no money no say ya .

Kesiannya kisah tt ni. Tak terkata.

kalo sy...sy cr keje. Kalo dia xbrubah gk. Berpisah jer...kawen ngn forumer bod sinun yg keliru dia dayus ke tak(lupa nama dia ape tah) hehe sori gurau jek

Salam TT
Akak pun pernah hadapi masalah rumahtangga.. awal perkahwinan merahsiakan segala dari keluarga.. yang baik2 sahaja di mata keluarga.. tapi keluarga dia tau baik buruk dan suruh sabar dan sabar demi menutup aib keluarga mereka... menyesal dik.. sangat menyesal..17 tahun menghambakan diri sia2.... tapi akak pujuk hati.. redha dengan semua ketentuan dari Allah.. kerana Allah beri 4 penyejuk hati dan jiwa akak....

Selagi ada peluang awal dik.. keluarlah dari kepompong dunia tah seindah mana tu.. dengan orang yang tidak pernah menghargai diri kita... percayalah Allah akan bantu kita... ada banyak pintu2 bahagia yang menanti.. jangan takut.. ada rezeki untuk adik dan anak.. percaya lah dik...

Rate

1