CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Larasati

suami jijik utk bersama - Aku kembali! - Thread closed! Mohon mod lock thread...

Close [Copy link]
mak_wa95 posted on 12-10-2014 08:05 AM
slam tt..saya bersimpati dengan tt..cuma,

SAYA TERPANGGIL UNTUK MENARIK PERHATIAN TT TENTANG AY ...

takutnye kalau main2 taklik cenggini............. baik tt check betul2........... kalau dia bertaklik 'tak boleh keluar rumah nih MALAM NIH'.....tuh rasanye ok........ sebabnye kalau keluar rumah tuh malam tuh yg jatuh talak............ tapi kalau dia generalkan 'TAK BOLEH KELUAR RUMAH NIH, JATUH TALAK'....... mmmm nih kena tanya org arif la......

Risma posted on 12-10-2014 10:47 AM
takutnye kalau main2 taklik cenggini............. baik tt check betul2........... kalau dia bertak ...

tu la dia kena ingat betul2.apa ayat suami dia kata,TALAK jangan main2..
nak pertahan apa lagi,laki hina sampai macam tu,xde maruahlangsung..  

sampai laki jijik nak pegang..cakap xpernah guna bahasa yang elok..
kalau laki cakap bahasa xelok,menegking menjerit..elok kah untuk anak mendengar bahasa gitu sementara membesar..

tt taip kalar hitam bleh dak...sakit mata baca

mak_wa95 posted on 12-10-2014 08:58 PM
tu la dia kena ingat betul2.apa ayat suami dia kata,TALAK jangan main2..
nak pertahan apa lagi,la ...

Yup. Aku dulu dgn ex aku pun jatuh talak pasal taklik gini gak. Jgn dibuat main2.

ablishan posted on 13-10-2014 01:34 PM
Yup. Aku dulu dgn ex aku pun jatuh talak pasal taklik gini gak. Jgn dibuat main2.

taklik tak boleh diundur,kan..sekali dah terlajak cakap..

harap tt ambik perhatian perkara ni..

ko pergi mahkamah ke utk sahkan talak ni

ini ada cerita

ada pasangan suami isteri duduk disebuah kampung. isteri bernama tijah...manakala suaminya bernama dollah. setiap pagi mereka akan pergi ke kebun bersama sama untuk mencuk tanam.
satu tabiat mak tijah suka panjat pokok.....sehingga pakcik dollah pening kepala. pakcik dollah sayangkan isterinya...takut takut dia jatuh pokok.

pada suatu hari.....pakcik dollah balik kerumah untuk mencari mak tijah...dia mencari dalam rumah...tapi tak jumpa. ia kemudian ke belakang rumah......dan melihat mak tijah duduk diatas pokok....maka naik lah darah dollah.....dan menyuruh tijah turun ....tapi tijah tak mahu turun juga.....lepas beberapa kali pujuk.....ia juga tak nak turun......dengan keadaan marah....dollah telah melepas kata kata.....KALAU ENGKAU TURUN, AKU CERAIKAN ENGKAU.....tiba tiba dunia ini terasa gelap dalam hidup mak tijah bila pak dollah kata begitu. mak tijah dah mula menangis......manakala dollah....dah terkedu.....apa yang dia katakan tadi......dan dia mula menyesal

soalannya......bagaimana nak selesaikan masaalah tersebut. apa perlu mak tijah buat.....agar talak tersebut tak jatuh pada dirinya......atau terpaksa menerima keputusan tersebut.....

Follow Us
pawie posted on 13-10-2014 03:43 PM
ini ada cerita

ada pasangan suami isteri duduk disebuah kampung. isteri bernama tijah...manakala  ...

tebang pokok tu la..pokok tumbang ,,dia xturun sendiri..

hahahaha...aku pun ta tau..

kena tanya pakar ni...

pelik sungguh pangai mak tijah ni..keturunan beruk ke haper
serabut weh dapat perangai cenggini..

mak_wa95 posted on 12-10-2014 08:05 AM
slam tt..saya bersimpati dengan tt..cuma,

SAYA TERPANGGIL UNTUK MENARIK PERHATIAN TT TENTANG AY ...

setahu sy la ni mengikut ceramah / tazkirah agama yg sy penah dengar, talak tu bergantung pada niat si suami..
mmg secara general kite paham akan jatuh talak kalau kuar rumah..
tp dlm kes sy both parties paham, dan masing2 maklum yg maksud ayat tu " klu kuar rumah ni mlm ni jatuh talak".
talak tu bergantung pd niat suami.
wallahualam..

*klu ade ustaz / ustazah kat sini yg leh bg pendapat pon elok juga. sy cuma bg pendpt mengikut ilmu sy yg tak seberapa. klu salah mntk maaf ye

ablishan posted on 13-10-2014 01:34 PM

boleh cite detail x cane yg leh jatuh talak tu? ayat ape yg digunakan?

shooting.star posted on 10-10-2014 11:27 PM
TT janganla guna perkataan  F*** tu.guna make l*** better.

haha..maaf..sy perasan yg tu tp malas nak edit..ngantuk dah masa tu..

maaf ye

pawie posted on 10-10-2014 12:09 PM
ini pandangan saya

wanita yang open mind yang cakap terus terang.......memang bagus......tapi ken ...

time kasih..hargai pandangan sedara pawie..
esp ayat yg perenggan last tu..dalam maksudnya..

update 14/10
------------

xde ape nak  hapdet sgt kot huhu..hidup berjln mcm biasa, xde gaduh dah..ade few issues la yg agak berbangkit, tp bile sy cuba diskas, berjaya. means sy ckp elok je cam biasa, dan bila dia xmenengking maksudnya isu tu dptla diselesaikan..

sejak blk dr kg suami hr tu, sy dah tido sekatil n sebilik ngan suami. blk dr kg hr tu  dia sendiri yg tarik baby cot dlm bilik sy tarik masuk ke bilik asal kami. sy pandang je ms dia tarik tu, dia cakap "dah, jgn alih2 lagi. tido je dlm bilik ni". hurm gitu jerk weols pindah bilik huhu..

sejak gaduh last kat kg suami tu, xde dah kami gado besar. ckp kasar pon xde kecuali sy la kot yg kadang ade terlepas ckp kasar. ye lah sy pon penat bukan robot..buat kjee xbenti2.. anak dah tido pon keje umah xhbs2.. tp suami tu elok lak layan..sabo je..xde lak dia ckp kasar balik..alhamdulillah la klu dia betul2 berubah..sy xmengharap sgt..sbb mmg dah lama sgt sy doa mntk dgn tuhan..klu masak pon xpenh xselawat ms basuh beras tu..hr2 doa ya allah lembutkan hati suami  aku, yg allah berilah suami aku hidayahmu ya allah...mungkin tuhan dah dgr doa sy..sape tau kan..klu benar..sylah manusia paling gembira...

weekend ritu dia bwk jalan2.. kemain hepi baby dpt jln2 mengekek ngekek ketawa..sbg ibu itulah kebahagian buat sy..tgk suami dukung anak..gurau2 dgn anak..

seterusnya  berkenaan dengan nafkah batin tertunggak..hurm ia sebenarnya masih tertunggak..xpelah...buat masa ini apa yg sy kecapi buat ms ini pon sudah agak cukup utk buat sy bahagia..utk sementara mungkin..
wpun dlm hati ..jauh di suduthati sy terasa ade kekurangan hub suami isteri kami..tp sy pujuk hati..beri lah suami sy sedikit masa lagi..

bukankah tuhan dah  janji, kemenangan itu berada pada mereka2 yg sabar?
Last edited by Larasati on 18-10-2014 01:28 AM

Larasati posted on 14-10-2014 02:01 AM
setahu sy la ni mengikut ceramah / tazkirah agama yg sy penah dengar, talak tu bergantung pada nia ...

saya tak marah aih..bukan kait dengan saya pun..itu antaraawak dengan suami awak..halal haram awak dengan suami awak..hukum suami isteri awak berdua..hukum agama xboleh buat main2..kitab munakahat apa awak baca..

negara kita ada undang2,kita ada pejabat agama,kita ada mahkamah,kita ada hakim yang bijak pandai yang lagi jauh bijak dari awak,lagi tinggi ilmu dari awak,

saya kenal qadi ni (PTA)..saya tanya dia,ustaz nak kawin dulu kena p kursus kawin tak..kenaaa la... tu orang yang kerja dia menikahkan orang,tapi masa diri sendiri nak kawin kena ikut kursus juga..dah undang2 peraturan,kena ikutlah..

kalau xsilap sya hat bergantungkpd niat suami tu lafaz kinayah..ni lafaz terang2..
tengok balik ayat belakag tu.."KALAU KO KUAR RUMAH NI JATUH TALAK"tapi mai sini ko tulis pula malamni,mana satu tt oii..
sian ko,laki dah hina kaw2 punya,hukum tuhan pula ko nak permainkan..

LAST2 KASIH MANUSIA XDAPAT,KASIH ALLAH JAUH SEKALI..MURKA ALLAH YANG KO DAPAT..

kalau taklik  berbunyi 'kalau ko kuar umah ni MALAM INI, jatuh talak'.. tapi TT kuar umah keesokkan hari.. rasanya tak jatuh talak..

lafaz taklik adalah berdasarkan niat suami ... saya berpendapat, lafaz berkenaan diniatkan semasa pergaduhan pada malam berkenaan, di mana si isteri mahu meninggalkan rumah tanpa kebenaran suami ...

Bila keadaan sudah reda dan isteri keluar bersama suami dalam keadaan diredhai oleh suami, maka tidaklah jatuh talak ... Wallahualam.

Rujuklah pejabat agama bersama suami untuk kepastian niat beliau.   

Larasati posted on 14-10-2014 02:15 AM
update 14/10
------------

tang nafkah batin tu.. ko sbrnrnya boleh je minta tlg suami ko guna jari dia utk puaskn ko. sementara keyakinan & masalah suami ko pulih.

Larasati posted on 14-10-2014 02:15 AM
update 14/10
------------

Pn. Lara, check PM

Larasati posted on 14-10-2014 12:15 AM
update 14/10
------------

alhamdulilah x byk skit doa ko ALLAH dh makbulkan....
syukur la...berkat ko doa siang mlm tanpa henti2
psl bil ko yg tertunggak tu...biarkan dulu...agk2 dh smpi masa...cuba diskus dgn somi ko..ape masalh dia sbnr nya..
pastikan ms nk diskus psl tu ...perot dia dh kenyang ye nok...

Larasati posted on 14-10-2014 02:02 AM
boleh cite detail x cane yg leh jatuh talak tu? ayat ape yg digunakan?

Ex aku kata : Kalau awak balik rumah mak awak, jatuh satu talak. Pastu dia menyesal. Pujuk2 aku.

Aku kata aku nak gak balik bersalin rumah mak aku. Dia hantar aku. Aku fail kes ke mahkamah.
Memang jatuh satu talak.

Sebelum tu ada gak beberapa kali dia taklik aku camtu. Tapi masa tu aku masih blh bertahan, aku tanya dia balik. Sampai bila aku tak blh kluar. Then dia kata malam ni je. So, aku tak kluar2 la malam tu. Esoknya baru aku kluar.

Aku rasa TT baik kau refer pejabat agama. Perihal talak jangan buat main2. Bagi aku ia penting bagi memastikan berapa lagi talak yg tinggal utk kita suami isteri. Masih tinggal lagi tiga lagi atau dah tinggal dua aje talak. Penting tu

storyboard posted on 14-10-2014 09:38 AM
kalau taklik  berbunyi 'kalau ko kuar umah ni MALAM INI, jatuh talak'.. tapi TT kuar umah keesokkan  ...

ayat tt kat belakang tu xde tulis malam ni..

post kemudian baru dia tulis "malam ni"..

xpe la kita cuma risau je..apa2 hukum dia yang tanggung..