CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Akulah7E.

Rita dakwa Aidil tidak tinggal wang

rosevelvet posted on 5-10-2014 03:10 PM
Meol perasan sorang karatz. Kat sini dia duk blagak suci murni menegur kita duk salahkan royani. T ...

kannn? jgn mengutuk mengumpat katanya. yg salah dan berdosa ialah 'mengutuk dan mengumpat royani'.

kutuk umpat dato'terlajak dpt pahala kot? padahal dato' lajak tak buat apa2 pun utk start semua ni. pasal batu api tersebut didiamkan sajork. LOL

Santeira posted on 5-10-2014 05:11 PM
kannn? jgn mengutuk mengumpat katanya. yg salah dan berdosa ialah 'mengutuk dan mengumpat royani'. ...

kan San....mengutuk org lain takpe..bila bab RR mulalah keluar aura ustazah..dosa pahala..

dino posted on 5-10-2014 11:30 AM
sorry ek... tak benci bapak depa? tak benci mak pak aidil... ini lawak unta.... ni mmg buta punya  ...

Dino..maksud aku dia x kata buruk kt anak dia pasai bapak depa.  Ada faham?

nallepooh posted on 5-10-2014 06:04 PM
kan San....mengutuk org lain takpe..bila bab RR mulalah keluar aura ustazah..dosa pahala..

ni kite bg nama royani syndrome.....

Kata la apa ko nk kata. Ko kenai ka rita in person? Klau tak better diam jgn join haterz rita yg mulut sama cam rita tu..depa dah biasa gitu..feeling suci bersih..sama cam rita yg depa ckp tu.

leni posted on 5-10-2014 06:27 PM
Dino..maksud aku dia x kata buruk kt anak dia pasai bapak depa.  Ada faham?

satu rumah ngan rita ek....

Follow Us
Sbg kwn klau x btul aku ckp...ada lg 1 jenis org lg yg x penah jemu nk ngata dan lagakan org...jd benda susah nk elok. Bkn kena setuju dgn semua benda yg berlaku...tak feeling ustazah pun. Aku bkn ustazahpun...cuma aku tgk ramainye followers haters nk join org yg sedia dengki selamanya ni. Takyah la nk follow..kang sendiri jadi perangai cam tu...baru rasa. Depa x pa..sama ada depa xdak laki ataupun depa puas hati walau mcm mana perangai laki depa.

leni posted on 5-10-2014 06:32 PM
Sbg kwn klau x btul aku ckp...ada lg 1 jenis org lg yg x penah jemu nk ngata dan lagakan org...jd be ...

Len,ko sbnrnya maksudkan ibu roti jahat, kuat mgata dn melagakan org dn rita baik ?

Gaduh dlm bisnes bkn pkara br, kalu pn btl ibu roti mgata melagakan, tp mgkn korg2 dlm lingkungan ja yg tau, tp bla idola korg bt,  lg brganda ganda lbh dashyat dia mgata smpi kmi pn tau..

perembes posted on 5-10-2014 07:19 PM
Len,ko sbnrnya maksudkan ibu roti jahat, kuat mgata dn melagakan org dn rita baik ?

Gaduh dlm b ...

La..aku lak kata iburoti jahat?...fitnah aku lak....

leni posted on 5-10-2014 07:21 PM
La..aku lak kata iburoti jahat?...fitnah aku lak....

Xla, aku x pitnah, aku tnya ja..  Sbb ko beriya2 bela c rita, jd aku tnya la mgkn  c ibu roti yg byk bslh dlm hal derang.. ya la kmi pn x tau hal sbnr..

perembes posted on 5-10-2014 07:19 PM

Gaduh dlm b ...

Dah terang dah aku tulis kat atas tu klau aku rasa x btul aku ckp....fahami la ayat tu...bilanye pd aku rita sentiasa betul?

perembes posted on 5-10-2014 07:25 PM
Xla, aku x pitnah, aku tnya ja..  Sbb ko beriya2 bela c rita, jd aku tnya la mgkn  c ibu roti yg b ...

Perempuan ni senang jer perembes..jgn rapat sgt2..klau rapat sgt nanti gaduh. Lg satu klau buat bisnes berdua..pastikan berdua dr awal sampai bila2..jgn bg campurtangan lain....sama la cam rumahtangga tu..apalagi bila duit dah start masyukk dugaan makin tinggi..ni bkn cerita negatif pasal iburoti tapi dua2pun kena tgk juga..termasukla sapa2 dlm bisnes.

leni posted on 5-10-2014 07:29 PM
Perempuan ni senang jer perembes..jgn rapat sgt2..klau rapat sgt nanti gaduh. Lg satu klau buat bi ...

X jg leni, ada kwn rapat gila2 pn tak gaduh,.. Depend org jg,  

Tp bab bisnes, jgn kan kwn, adk bradik pn bule gadoh.. Tp kalu gaduh pn jgn la kijam sgt p brukkam blk xpatner kta.. Dedah smua rahsia time masi baik, susa ada kwn mcm tu

Tp dlm rumahtga nak elak cmpurtgn x bleh la sb namanya pn kawin, mbntk kga yg lbh bsr.. Kna byk tolak ansur, malangnya c rita bw karat dn wartawan masuk kga dia Last edited by perembes on 5-10-2014 07:36 PM

perembes posted on 5-10-2014 07:34 PM
X jg leni, ada kwn rapat gila2 pn tak gaduh,.. Depend org jg,  

Tp bab bisnes, jgn kan kwn, a ...

Ke arah royani syndrome sifar. Ok tak tagline tu.. Uhukkk

dino posted on 5-10-2014 06:32 PM
satu rumah ngan rita ek....

LOL.padahal aku masih igt dia bawa anak2 dia ke satu sidang media, sambil dukung anak dia yg bongsu, yg sulung ada kat sebelah, dia kutuk edel. if she really wanted to protect her children tak sepatutnya dia bawa anak dia sekali, sambil cerca laki dia depan wartawan. aku masih ingat muka anak2 dia nampak confused dan tak tau apa yg sedang berlaku. dia tak kesian anak2.dan dia sebenarnya tak perlu libatkan anak2 dia dlm apa2 krisis antara dia dgn laki because they were too little to understand.

but of course kalau tak angkut anak2 nanti org tak simpati pula, ya tak? tak dapat nak bikin drama akasia depan press.

bayangkan, if depan public pun dia boleh kutuk laki depan anak2dia, apa lagi yang menghalang dia kutuk ex laki depan anak dia kat belakang public. Last edited by Santeira on 5-10-2014 08:17 PM

lol, kan? diri sendiri tak payah nak apply konsep dosa dan pahala. gigih mengutuk dan memburukkan ahli keluarga edel dan zarema.

Santeira posted on 5-10-2014 08:14 PM
LOL.padahal aku masih igt dia bawa anak2 dia ke satu sidang media, sambil dukung anak dia yg bongs ...

anak2 kan senjata paling ampuh.... masyarakat aku mudah simpati.... peminat pun akan bg bantuan suka rela kutuk aidil tanpa henti... takde telur la apa la..... wpun hakikat lelaki taat pd ibu bapa kena lebih drpd bini.... terimalah hakikat silap awal tu lari kawin siam......family gile je suka hati anak kesygan depa tiba2 membelakangi ibu bapa... kawin ngan janda..... yg kategori aidil masa tu bdk hingusan....

nanti ade la pembackup kata dah takdir... menda dah lepas bla2.... hukumnya bljr dr kesilapan.... bukan trus buat silap.... klau die buang ego maybe la ade hrpn.... n family aidil ko dah hina kaw2.... lg nak tunjuk suci.... bkn nak backup aidil ke apa... cuma nak ckp reaksi family edel tu normal....
org masih ingat nak jumpa cucu dikata culik anak.... menantu jahanam btul...

dino posted on 5-10-2014 08:27 PM
anak2 kan senjata paling ampuh.... masyarakat aku mudah simpati.... peminat pun akan bg bantuan su ...

tu pasal peminta2 sedekah pun suka angkut anak kecik dok sekali mengemis tepi jalan sbb bila bawa anak org akan jd lebih kesian. classic case utk raih simpati org ramai.

kemudian dorg kata 'ni dok kutuk rita ni kenai ka', sedangkan selama ni org yg rita dok musuhkan mcm edel, zarema, rodah, RCW, ND, lisda, ahli keluarga dorang pun ikut kena cerca dgn karat sedangkan karat bukan kenal mereka pun. lagi sekali contoh hipokrasi tanpa batasan.

Santeira posted on 5-10-2014 08:35 PM
tu pasal peminta2 sedekah pun suka angkut anak kecik dok sekali mengemis tepi jalan sbb bila bawa  ...

klau kat CI hipokrasi lg melampau2....

dino posted on 5-10-2014 08:40 PM
klau kat CI hipokrasi lg melampau2....

aku pantang dgn kehipoan. mmg aku lahar on the spot.