CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33507|Reply: 169

[Edisi Terdesak] Siti Saerah Berpisah dengan anaknya

Edited by Jenabmurai at 22-1-2015 08:52 AM

SAYU hatinya untuk memberitahu bahawa dia tidak berada di samping anak pertamanya Ummi Umairah, 4, pada hari pertama persekolahan minggu lalu. Bagi Siti Saerah Tarudin, 31, mana-mana ibu juga tentu faham apa yang dilaluinya. Bukan mudah untuk menghadamkan perasaan tersebut. Namun berikutan keputusan yang dibuat atas persetujuan bersama dengan bekas suami dia tahu adalah lebih baik buat masa ini anak-anaknya yang kini terpisah 400 kilometer (km) jauh dari dirinya.
Menjelaskan keadaan sebenar, adik kepada penyanyi nombor satu negara Datuk Siti Nurhaliza itu berkata, bukan sebab mementingkan diri dia tidak berada bersama anak-anaknya, semua itu akibat desakan keadaan.
Dia tahu melalui pengorbanan itu mampu memberi keselesaan buat anak-anaknya.

Buat masa ini, ketiga-tiga anaknya dijaga oleh bekas suami, Saiful Anuar Ahmad Shafie di Kuantan, Pahang, selepas mereka bercerai pada 27 Oktober 2014.
Selain Umairah, Saerah juga mempunyai dua lagi anak iaitu, Ahmad Daiyan, 3, dan Ahmad Aisy, setahun.

“Memang sekarang saya tinggal di Kuala Lumpur tanpa mereka. Tipu kalau tidak rindu, tambah-tambah yang paling kecil mana saya pernah berpisah, sehingga sekarang saya masih bawa bajunya ke mana-mana.
“Tiap kali rindu saya akan cium bajunya, malah kerap menelefon mereka untuk bertanyakan khabar,” katanya ketika ditemui pada majlis sambutan hari lahir Siti Nurhaliza di Hotel Ritz Carlton, Kuala Lumpur baru-baru ini.
Bukan situasi yang biasa berlaku dalam kalangan mereka yang sudah bercerai, namun kali ini tugas menjaga anak-anak diberikan kepada bekas suami Saerah.
Menjelaskan keadaan itu, Saerah merayu supaya tidak dihukum tanpa sebab kerana dia lebih tahu apa yang terbaik buat anak-anaknya.
“Memang saya tahu ada yang bertanyakan mengapa saya tidak mengambil alih tugasan untuk menjaga anak-anak. Tetapi dalam keadaan ini saya hanya pentingkan keselesaan anak-anak saya.
“Anak sulung saya memang rapat dengan bekas mentua, jadi saya tahu mereka dalam jagaan yang baik bersama keluarga bekas suami,” katanya.
Tatkala ada yang sibuk bertanyakan apa yang dilakukan Saerah di ibu kota sehingga sanggup berjauhan dengan anak-anak, kata penyanyi itu, tiada apa lagi impian yang tinggal buat dirinya selain mencari rezeki buat menampung kehidupan dia bersama anak-anak.
“Saya perlu mencari rezeki. Di sini saya menjalankan perniagaan pakaian online, tetapi memandangkan keadaan ini masih baru, sukar untuk saya sesuaikan diri.
“Sebab itu saya rela anak-anak berjauhan dahulu sebab saya tahu mereka lebih selamat di sana.
“Pada waktu sekarang memang saya sudah berpindah sepenuhnya ke Kuala Lumpur, untuk bertemu dengan anak-anak itu memang susah tetapi saya akan pasti menjenguk mereka.
“Di sini saya tinggal berdekatan keluarga, jadi orang kata masih baru menapak dan tolong doakan agar semuanya berjalan lancar untuk saya,” katanya.

Berjanji dia tidak akan selama-lamanya berjauhan dengan anak-anak, jelas Saerah, akan tiba masanya dia kembali membesarkan anak-anaknya.
Tambahan pula, kata Saerah sehingga ke saat ini hubungan dengan bekas suaminya juga tidak mengalami masalah.
“Hubungan saya dengan bekas suami masih baik, malah kami tidak membawa masalah hak penjagaan anak-anak ini ke mana-mana. Secara aman kami membuat keputusan ini. Saya juga faham kesukaran bagi pihak saya jika mahu menjaga anak-anak.
“Apa juga yang berlaku mereka adalah anak-anak saya, tentu suatu hari nanti saya mahu mereka berdekatan dengan saya semula,” katanya.
Bagi pengikut setia laman Instagram Siti Nurhaliza, pasti ada yang perasan kehadiran Umairah yang kadang kala menghiasi laman sosial milik penyanyi ini. Tidak dinafikan si kecil ini cukup terkenal melalui kepintarannya. Namun tidak sekadar itu, anak kecil yang baru berusia empat tahun ini kata Saerah cukup faham apa yang dilalui ibunya kini.
“Memang saya terharu Umairah seawal ini sudah memahami apa yang dilalui saya dan ayahnya. Mungkin ini kemudahan yang diberikan buat saya dalam menghadapi keadaan ini.
“Pernah ketika adiknya terlalu rindu dengan saya, dia memujuk adiknya dengan memberitahu, adik jangan risau kakak ada, nanti ibu balik. Itu kata-kata Umairah ketika adiknya menangis mencari saya,” katanya sebak.

takkan lah si kakak tak nolong....
kakak byk duit haper....
apa salahnya tolong bagi kije kat adik.
kije yg bagus/gaji pon tinggi..
rasanya tak luak pon harta si kakak...

sabo je lah

cari_cahaya replied at 22-1-2015 08:56 AM
kakak byk duit haper....
apa salahnya tolong bagi kije kat ad ...

rasenye ct byk dh tlg.mgkn saerah nk berdikari kut.

kakak byk duit haper....

entahnya
dari tokti menolong anak2 tirinya tu baik tolong adik beradik
anak2 tiri once dah ada dapat nama mesti dibolayankan mak tirinya
adikberadik akan kekal adik beradik

Edited by NAT_11 at 22-1-2015 09:06 AM
kakak byk duit haper....

Aku ada timbulkan soaklan ni, kat benang satu lagi yang tajuknya,
'Saerah nak bercerai....???' ke lebih kurangnya gitu. Aku heran,
apasal si kakak tak maw nolong, amik anak-anak buah tu. Daripada
bela kucing sampai sanggup belanja ribu-ribu, buat rumah kucing
bertingkat-tingkat and beli makanan mewah kucing, baiklah bela
anak buah sendiri. Dia pun takda anak. Amiklah peluang keemasan
ni. Mana tahu dengna kemuliaan hati, Allah akan berikan rejeki....???

kukulangau mana koooooooooooooooooooo................?????

Follow Us
kalau ct yg jaga...sapa yg nk tengok kan anak2 ni...ct kan busy...orang gaji yg jaga? baiklah nenek mereka yg mmg rapat yg kat kuantan tu jaga...

cadangan aku pulka...kalau ct boleh tolong saerah ...carikan bibik untuk saerah..maknanya..sambil online shop kat umah..boleh tengok anak2..

tapi ni aku rasa saerah sendiri yg decide...rasanya dah banyak ct tolong..masa trial hari tu..ct jaga 2 org kot

jika ITU sajalah caranya nak buat si bapak tu bertanggungjawab dgn anak2...then mahu tak mahu terpaksalah korbankan perasaan sendiri, perasaan anak2 yg terpisah dgn ibu

kalu dia yg jaga, makin sedaplah jantan tuh, nafkah ke mana hapa ke mana

saerah...

ko meniaga siang malam ker?

hzln replied at 22-1-2015 09:15 AM
jika ITU sajalah caranya nak buat si bapak tu bertanggungjawab dgn anak2...then mahu tak mahu terpak ...

Bab ni aku setuju 1000000%.....................
Tak payahlah naik turun mahkamah, nuntut napkah macam Rita
tu. Serahkan budak-budak tu kat bapak dia, pepandailah dia nak
bela. Nak kurung dalam rumah, tak bagi makan, nak kerat 4,
dia punya pasallah, kan.
Yang penting si ibu boleh mulakan hidup baru.
Tak perlu nak pening-pening kepala.

Kekadang kita tak faham masalah orang. Nampak luaran nya macam senang je nak solve masalah ni. Amik bibik/siti boleh tolong. Tapi kekadang keadaan lebih rumit dari yg kita nampak. Tapi memang kesian la anak2 masih kecik dah terpisah dengan mak

tu la. agak pelik.
if i la, tak sanggup rsnye nak bg anak org lain jaga, sbb iols rasa saerah bukan la tak mampu smpai tak cukup makan pakai. plus kakok dia pun ada (takkan la snggup si ctdk tu tgk adik n anak malarat)

Syd replied at 22-1-2015 09:16 AM
saerah...

ko meniaga siang malam ker?

Katanya meniaga online je Syd.
Tapi tak boleh jaga anak.
ye la.. mungkin takut nk tinggal anak kecik kat umah bila nk deliver barang kot.

Bisnes salun dia kat Wisma Cosway dulu pun gah je masa launching tp lepas tu bukan terus sendu.. menjunam terus.
Tak tau la berapa riban Siti bantu dia masa tu. Belum campur bantuan yang lain lagi.

kata bercerai sbb laki tak keje.. so anak2 kat ex laki..

makan apa? saerah carik duit kasik kt anak ker?

dlm kes ni, bukan suh pun ctdk gi jg anak dia.
sbb saerah sendiri pun dah ada business elok. mayb la tak sebesar mana pun
keja sendiri lagi mudah nk urus anak dr org yg bekerja dgn org lain
time pun more flexible.
rasanye sheols buat online je dak?

kalau ctdk nak tolong, boleh je sedekah seorng maid aka pembantu ke uruskan anak si saerah
sbb dia pun berbisness kat rumah je

iols tgk org berniaga kat paso malam kekdahnye, hangkut habis anak2.

saerah...

ko jaga-jaga

jangan lepas tangan

ko nak kantoi mcm zamani slam ker?

kesudahannya anak2 jadi mangsa.

heishhh

dah kate lakinye x keje
sape pulak bagi makan anak2 die kt kuantan nun
ke saerah yg bagi duit belanje??

kempis betul perut saerah ni...
anak dh 3 blh dia dpt perut camni eh...kagummmm...
masa anak dara dulu pon dia x kurus mcm ni kan