CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mogey

Adik Lopa Mengamuk. Anok anying belako pok2 mung ni!

Aku nak tnye korg ni,, korg kenal ke qari tu??? Aku cri kat google, tak jumpa pon info psl qari ni...

Aku xnak komen psl adik lofa ni, sbb xde bnde nak dikomenkan..

aku nak je komen kat ig dia, tp aku taknak dia igt aku haters.. cara dia bertawasul(minta doa perantaraan) ni salah.. Motip nak kne pegang kepala, yes mmg berlapik, tp itu bukan cara minta doa perantaraan dgn org yg alim
atau soleh yg betul.. Should be qari yg xdikenali ni doakan pd Allah.. Angkat tadah tgn cara kita Islam berdoa.. Perlu ke pegang2 bagai.. Aku xmenghukum lofa atau pun qari ni tp aku nak menegurr cara qari tu tlg doakann (sekarang org suka sgt guna ayat menghukum bila org menegur nak perbetulkan yg salah) motipp sesgt xreti beza hukum dgn tegurr kannn.. Isu ni berbeza dgn cara rasullullah pegang kepala isteri nya ketika baru lpas nikah... Aku baca je komen KW kt ig dia.. Aku sokong pd yg menegur lofa dgn cra baik.. Aku tgok ada je org komen tegur dgn baik, pd aku, biarlah kita digelar ustaz atau ustazah express belajar pun thap cikai je atleast kita tau dgn pengetahuan agama yg skit tu dpt beri manfaat kat org selagi kita org islam, *** pelik dgn manusia sekrg, aib manusia lebih mulia drpd aib agama Islam, aib jaga kaum lebih mulia dgn agama Islam... Sedihh aku... Pd kararzz lofa yg lainn, klu ade jumpa lofa atau dm atau contact dia bagaii.. Ckp aku mintak maaf.. Sekiaannn.. Salamm..  

pumpkingirl replied at 24-1-2015 09:45 PM
Biasala time mengutuk tak mengaku melayu.
Time nak minta biasiswa,masuk mrsm,ipt,asb semua tu panda ...

pakistan serumpun dengan mamak, india hindu, singh, bangla dan memang kelebihan keturunan asia selatan ni cakap putar belit, itu yg lawyer byk dtg dari kaum diorang

rosevelvet replied at 24-1-2015 09:50 PM
Member iols keturunan malbari pun selambe jer tick keturunan melayu. Camna jpn nk clarify yer? Bab ...

mamak memang opportunist, suka ambik kesempatan demi faedah diorang

bab nak berbaik dgn melayu mengaku melayu dan seagama bagai tapi bila kutuk2 melayu terus tak mengaku melayu dan anggap kaum diorang lagi superior lagi2 yg jenis kulit putih macam mami ameera adik lopa ni

Edited by azwana_alia at 24-1-2015 10:10 PM

di tanah suci and UK nun, bangsa pakistan antara yang paling pprt perangai. bukan bangsa gred a pon. so sama jah dgn melayu.

Ooo...ayat kasar tp mungkin dia geram sgt org dok kata kat lopa lagi tajam kot

skymania replied at 24-1-2015 08:13 PM
orng kiter jeh dok hagungkan arab.. walhal orng arab sendri.. HAPRAK smpi la neh..

tuh pas ...

retis banyak fefeling nak ngaku ada darah herebbb. padahal perangai arebbb very the nan hadoooo. rasulullah dan sahabat nya jah yg mulia..yg lain banyak mengikut perangai abu jahal.

Follow Us
noraidil_06 replied at 24-1-2015 08:27 PM
kutuk je mek.jgn kutuk akak sudah.x nk geng pantang dgn ko.kikikj

mana bleh kak
haruslah iols berlagak suchi dan menunjukkan diri sprt org yg baik2
yg terjaga adab dan sopannya
walopun...
tetiap hari duk baling pisau kat gambar2 dorang yg iols lekatkn kt dinding
tu blm lg duk perasapkan gambo tetiap malam
saka iols nih tunggu masa je nk bertindak, agak2 kesabariah tu ilang hah mendapatlah memasing

jgn memain ngn mak bidan muda nih yeaaa

hiiiii hewwww hewwwwwwww(ngilai seremmmm)

adeqo replied at 24-1-2015 09:52 PM
Aku nak tnye korg ni,, korg kenal ke qari tu??? Aku cri kat google, tak jumpa pon info psl qari ni.. ...

mengikut mazhab lain..pegang wanita tanpa berahi dan tak bernafsu ala2 x batal air semayang gitu..so mungkin bagi qari tu x salah dan berlapik pulak tu? mungkin itu pahaman deols barangkali.

....baby why are you so rude....

adeqo replied at 24-1-2015 09:52 PM
Aku nak tnye korg ni,, korg kenal ke qari tu??? Aku cri kat google, tak jumpa pon info psl qari ni.. ...

Rasa Qari tu tbawa2 budaya keling kot jenis pegang kepala.

azwana_alia replied at 24-1-2015 10:10 PM
mengikut mazhab lain..pegang wanita tanpa berahi dan tak bernafsu ala2 x batal air semayang gitu.. ...

Mana ada mazhab ajar cara tlg doakan mcm ginii noksss... Ke ade tp aku tak tahu??   Maliki? hambali? shafie?  hanafi? Sepanjang hidup aku, aku hnya tau cara nak mendoakan org atau diri sendiri dgn menadah tangan berdoa pd Allah.. Bukan pegang kepala bagaii.. Klu aku silap sila perbetulkann..

Kerana nila setitik rosak susu sebelanga...:

adeqo replied at 24-1-2015 10:31 PM
Mana ada mazhab ajar cara tlg doakan mcm ginii noksss... Ke ade tp aku tak tahu??   Maliki? hambal ...

noks baca betol2 apa iols tulis iols x maksudkan ada mazhab benarkan doa pegang gini hokay..iols just cakap ade mazhab berpendapat pegang laki perempuan tanpa napsu dan berahi tak batal air sembayang jah sebabnya isu yg pprt di ig timbulkan adelah lebih kepada pegang laki perempuan antara lopa dgn qari tu.

mokcikKSKB replied at 24-1-2015 10:21 PM
Rasa Qari tu tbawa2 budaya keling kot jenis pegang kepala.

Hahaha betul jugak... Mcm kita la.. Terconfiuss dgn adat melayu dgn perintah agama sebenarnyaa..  Sedihhh!

skymania replied at 24-1-2015 08:59 PM
haters mmg sker meratip..tak sebut nama seari..parkinson.. boleh cacat seumur idop..

Bkn terencat sajo nok sanggup bermuka2 buka benang
Konon fan dah cemolot sesambil bole tepek pic Idola kt BG
Yg mmg di haramkan oleh supermod yg bias x bole buka benang pn dua nama ni

Lofa mmg cantik, dah pemenat IG tu mulot puaka dok kutuk x abis2 mmg layak dihencap

msti adik neelopa ni kebangga lahir dari ummah paki dan beradatkan sembah berhala usap2 manja kan?

Ada gak retis x ngaku mamak
Tp ngaku keturunan paki
Padahal muma mmg ada keling sikit kulit je cerah

azwana_alia replied at 24-1-2015 10:35 PM
noks baca betol2 apa iols tulis iols x maksudkan ada mazhab benarkan doa pegang gini hokay..iols j ...

Aku rasa kita dua2 dah tersilap kat sni.. Aku tau je dorg dok kutuk2 komen psl isu sentuh ni.. Sebab aku tau je mgkn qari ni mazhab lainn n aku xisukan bnde ni punn.. Aku hnye pertikaikann nape qari ni (pbaca alquran) tlg doakan cara yg salah... Tu jee.. Tu la aku tnyee, kot2 la aku silap meanss mmg ade cara tlg doa mcm gituu.. Klu salah harap betulkann..

Iols konpius pulak dgn term ciki bimbo sunni hanjeng. Ni bahasa urban, iols pprt jah. Ada sesiapa nk kasik pencerahan kt iols?

Thnk u.

Ermmm.. Berat Nanang :zz