CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

Aidil Tak Mampu Bayar Tuntutan Rita.. Update #518 Aidil diperintah byr Rita 30k

stars83 replied at 11-10-2015 06:58 AM
kalo latar belakang baik,mesti adik beradik edel xkan serang rr dlm media sosial..sebab sama2 hati ...

baik setakat mne aku tak pasti tp yg aku knl mak ayh edel,kaka edel,lps tu prnah trjumpa zarema gn ayu dpn2 kt mejelis,diorang mmg baik dan ramah sgt..

tp bile2 dduk2 lepak kaka edel brcerita pon mcm sebak2 je mak diorang dikata mcm2..cara brcerita kaka edel pon bkn mcm mcik rita dlm tv pongpang bertih jagung..n cerita pon cm rileks n tenang..org sekitar kejiranan edel pon baik sgt mse kt knduri,saling hormat pe semue,syukur diorang tak trpengaruh,yg trpengaruh karat rita saja...

bile aku reply ade saja yg panas tp nila knyataan...pkjak n fmly jauh lbh baik dr acik rr..klau diberi pilihan pon antara makbapa dan isteri spt mcik rita aku rela pilih makbapa..

jargon replied at 11-10-2015 11:34 AM
baik setakat mne aku tak pasti tp yg aku knl mak ayh edel,kaka edel,lps tu prnah trjumpa zarema gn ...

Edel tu dah buat keputusan betul dlm hidup dia, tinggalkan bekas isteri dia yg mulot mcm puaka tu. Meols pn tgk keluarga edel tu mcm menerima sgt kehadiran zarema dlm keluarga diorg, hepi jah tgk life diorg, ipar duai dok berkomen sesama sendiri dekat ig.

I bet edel tiada rasa menyesal menceraikan bekas isteri nya tu. Skrg nmpk hepi jah life dgn bini baru. Holiday sana sini, slalu balik kampung n9 bawak keluarga baru. Sambut birthday dgn kembar sesama. Itulah kegembiraan sebenar bila dpt bersama dgn keluarga tercinta, takde perasaan benci membenci, egois antara satu sama lain.

Nice sharing uols. Iols dah bosan dgr citer dr side royani. Mmg nak dgr kisah dr side edel n keluarga pula. Bagus keluarga edel ni, xde nak citer lelebih kat media psl konflik keluarga diorg. Tahu simpan sendiri, jaga air muka, jaga aib. Uols pn 'outsider' jah, yg bertunang dgn org dlm keluarga pak radzak.

Edited by nazsh at 11-10-2015 02:23 PM
jargon replied at 11-10-2015 11:34 AM
baik setakat mne aku tak pasti tp yg aku knl mak ayh edel,kaka edel,lps tu prnah trjumpa zarema gn ...

Lorrrr stakat crita ko pi jumpa derang kat majlis jmpa dngn org mmg laa ok..smua org pun ok..nmpak okk..klu yg sblah rita pun cam tu..org akan kata jumpa rita td ..nmpak ok jaa ..sembang dgn ttamu pun ok jaaa..tkdapun nmpk mulut longkang cam forumer2 gosip duk heboh2 tu...

Edited by jargon at 11-10-2015 03:01 PM
nazsh replied at 11-10-2015 02:20 PM
Lorrrr stakat crita ko pi jumpa derang kat majlis jmpa dngn org mmg laa ok..smua org pun ok..nmp ...

sbb klo kaka edel dtg msok forum cerita pib uols xkan nk dgr...sbb da trlalu bnci sgt...mmg aku nk outsider je tp aku ni lg suka kepoh tyr mcm2_kt kaka edel tu..kdg aku korek gn kaka2 tunang aku supaya korek lg citer dr kaka edel tu..

mmg diorg ipar duai hormat mghormati sesama sendiri..mkn gathering sesame zarema ayu pe sume..aku tgk pic2_ dorg kt wssap grup pon aku rse syukur pakjak n wife dah bley trsenyum bhgia ank menantu bebaik sesama sendri...xpela hak uols nk sokong sape kn  ...

aku pon dlu bekap rita tak hengat tau smpai snggup brgaduh gn tunang aku mse tu masih boipren aku.

Santeira replied at 11-10-2015 08:53 AM
aku kata dia nampak tua, bukan nampak tak lawa. silakan membaca mcm org celik huruf.

plus, ko t ...

Sheol bukan nampak tua laaaa

Sheol memang dah tua

Btw , bila agaknye mulut sheol nak diam drp meroyan

Santeira replied at 11-10-2015 10:27 AM
ni bukan thread pasal aku. cakap pasal RR, bukan forummers.

dan 'cantik' bukan isunya, isunya ' ...

tua kerrr.....hahaha lawak di petang hari ... ikut kau la jemah oii..

Follow Us
jargon replied at 11-10-2015 11:27 AM
aku tahu lah psl yg kluar pon dr mulut ahli fmly edel..iaitu kaka edel..aku tak hamik port aku jus ...

Memey laaa klu kluaq dr mulut depa mmg sume nmpak depa baik..mcm rita juga làaa..tapi apa yg org nmpak..anak2 rita yg jaga siang mlm..kes mhkamah pun smua brpihak pada rita..sakit dmm anak2 kat hspital smua rita uruskan..anak pak razak tu buat apa..smpai duit nafkah ank pun kna mhkamah yg tentukan...konon nk bg adiah sdiri kat tgn anak tkmo mlalui rita..msih simpan hadiah tuu..mcm laa ank dia duk kat planet lain..

nazsh replied at 11-10-2015 05:46 PM
Memey laaa klu kluaq dr mulut depa mmg sume nmpak depa baik..mcm rita juga làaa..tapi apa yg org  ...

memey larr psl klau edel amik je ank dia katakan menculik budak tuu...ank pakjak kn mmg dah bg 2,3 sbulan..dah bg bukti pon tp rita yg sendri ckp xperasan edel ade ng duit sbb trlalu bnyk duit msok acc bank nye dlu..mnggelabah btulkn stetmnt lps edel tnjuk bukti resit yg dia simpan..kat situ pon dah nmpk rita ni jnis cmne...mek putarbelit..wrtawan,karat bleylaa dia putarbelit tp bg pehak edel dia trsenyum sinis jaa..

TravellingBear replied at 11-10-2015 03:05 PM

Sheol memang dah tua

dlu ingt lg ade satu folower p komen kt ig dia,dia tulis rita nmpk tua,trus rita godek pic folower tu then malukn blk folower tu sesambil ajk karat brsatu brgabung mngandung cerca folower tu...fuhh bahay tol la pompan cm acik rita ni...org komen sikit je trus dia brtindak cmtu skli..

nak tenguk aje sampai tahun berapa cita pasal rr dan aidil berterusan di board gossip.....
so far 8 tahun yek, so kebarangkalian boleh sambung lagi 8 tahun...

TravellingBear replied at 11-10-2015 03:05 PM

Sheol memang dah tua

maybe i expected more sbb kakak aku sebaya acik RR tapi takde lak muka kedut2 sana sini cam dia. padahal dia retis dan cucuk2 sana sini.

jargon replied at 11-10-2015 07:08 PM
memey larr psl klau edel amik je ank dia katakan menculik budak tuu...ank pakjak kn mmg dah bg 2,3 ...

Stakat tunjuk slip bank 2k lepas rita mula fight kat mhkamah tu kerr..siap upload kat ig..last mhkamah suh bayaar tiap2 bulan 3k..mutaah lgsung xnak bayar sbb katanya rita tk layak dpt akhirnya mhkamah suh bayar 30k..lepas nih 3 kes lg mnyusul..senyum sinis lah puas2..suh smua kluarga pak ajak senyum sinis tmasuk ko..dah ko nk masuk kluarga derang..hihihi

nazsh replied at 11-10-2015 08:23 PM
Stakat tunjuk slip bank 2k lepas rita mula fight kat mhkamah tu kerr..siap upload kat ig..last mhk ...

ishhhh ...
p baca balik d muka depan.. bkn xlayak mutaah tp x layak mutaah dgn jumlah yg di pohon...

knapa xlayak.. barulh hujh2 xmasak bla bla dia kluarkan..

rita sblm tu kuarkn hujah. .. derita aib dicerai .. hal ruamhtgga jd bualan ...

anak Rita yg sulung tu berbakat sungguh..celik hati pulak tu
baca al quran lancar
la ni dah ada produk sendiri..#artworkbyrayyan #littleheavenbyrayyan
cuma bercakap tu masih pelat2 gagap

nazsh replied at 11-10-2015 08:23 PM
Stakat tunjuk slip bank 2k lepas rita mula fight kat mhkamah tu kerr..siap upload kat ig..last mhk ...

adil lah tu rm30k..takkan nk kasi 300k..dgn perangai hina mak bpk org cmtu..30k sudah..

diq tunjuk slip lps ritrude tu aseklaa canang kt paper edel xkasi nfkah xkasi nfkah haa skli edel hangin tjuk slip bank baru kuar statement coverline sy xperasan edel bank in duit tiap bln sbb trlalu bnyk duit msok dan brcampur duit lakonan..

aku cam....eh senangnye pompan ni wat stetment gituu...

dah tu kki gado gn org..gn lisda,gn datok tlajak laris,gn mumybakery..ee org lain serba serbi xkena pd dia ni..seremmm jntan nk dekat..

NurAlia14 replied at 12-5-2015 11:45 PM
Ko xyah la bergado dgn die....nnt diakhir cerita ni kte akn tau slme ni sape slh n sape btl...die  ...

Tu mhkamah dh bg kmnangan pd rita..sijantan tu plak bajet cam dia yg mnang kes..smbil mngeluh banyak lagi yg akan dia tuntut

perembes replied at 11-10-2015 08:58 PM
ishhhh ...
p baca balik d muka depan.. bkn xlayak mutaah tp x layak mutaah dgn jumlah yg di pohon ...

peguam hakim mhkamah bukannya bodoh..smua diamek kira sbb knpa smua dari MULA..jantan tu jaa yg prasan dia btul..aku suka rita ajar cukup2 jantan jnis tu..biar dia tau tgjawab dia..tu pun nmpak sgt dia tk puas hati apa yg dia kna dimhkamah..jantan tu tk ikhlas trhadap anak2 dia..smua prlu dr mhkamah xda drpd dia sdiri..skrg dia tk puas hati kna bayar smua baru nk mohon hk pnjagaan..ingat mhkamah tu bodoh..lawat anak pun tidak..sakit demam budak2 tu smua rita yg uruskan..harapkan jantan tu susu pampers pun diungkit..bil hspital branak anak dia pun diungkit..org yg sungguh nak anak2..btul2 ikhlas ngan ank cam awie wings tu..dr mula dia fight bukan cam jantan ni yg korang duk bela2 tuu

nazsh replied at 11-10-2015 10:00 PM
Tu mhkamah dh bg kmnangan pd rita..sijantan tu plak bajet cam dia yg mnang kes..smbil mngeluh bany ...

org ego bodoh mmg la cm tu.wat pe dihlyn..dorg tu ajet2 je..wat pe la lyn org bodoh.aslkn dh mng n terbukti pemenang suda la

nazsh replied at 11-10-2015 10:00 PM
Tu mhkamah dh bg kmnangan pd rita..sijantan tu plak bajet cam dia yg mnang kes..smbil mngeluh bany ...

argumen dia ialah 'tak layak tuntut sebanyak tu', dan rita tak dapat tuntut sebanyak RM 300k, hakim bg 90% diskaun. so dia rasa okay la. it's a win win situation. itu kemenangan personal bagi dia.

Klu rita tk turun naik mhkamah mmg tkkan dpt 1 sen pun dr jantan yg lari umah bawa lari gelang emas tu..alang2 org cam korang duk mnyalah kan dia smua biar lah tuntut smua tgok sapa yg salah sapa yg mnang dn brada dipihak yg btul