CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Chef Wan Haruk Lagi

Nasiblah anak2 sedare cw.
Dpt uncle keyboard warrior..

Suchi replied at 21-7-2015 07:17 AM
jap iols cuba

Amboi keluar la kisah buruk family dia balik... Drop out, dia support family...etc2 ...buruk nya keturunan family dorg ni...jgn sampai famili jimmy citer plak chepwan pun family secret lps ni...

Chef wan got point  lah nak membebel n menyindir. Tapi sebagai org melayu, keterlaluan kot bahasa yg di guna and  siap letak gambar mcm tu. Maybe dia  lama duk oversea...and byk bergaul dgn oramputeh..bagi dia cara dia secara terbuka bercakap tu betul and ok. Tapi biasalah..bila berckp dgn adik beradaik, sedara mara, perkara mcm ni sensitif..
drama raya tahun nih...

Edited by NAT_11 at 21-7-2015 10:20 PM

Tak taw nak sokong Chef Wan ke tak, tapi sejujurnyalah, AKU BENCI HARI RAYA.
3-4 HARI rumah penuh sedara mara yang pemalas, lepas tu duduk ngadap hanpon or laptop. Bukannya nak berkomunikasi, saliturahim.
Memasing dengan hanpone ke hulu ke hilir berwassap or berIg.
Lepas tu makan , tengok TV and tidorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Tahun depan aku sekeluarga nak beraya di resort.
Duduk rekas-relaks.

mungkin drama chef wan ni akan bagi ilham kepada penerbit drama idea drama apa nak buat utk stesen tv tahun depan. Asyik2 cerita sedih  di hari raya,,,drama anak tak balik raya..nakj balik raya tertinggal bas naik lori ayam la..naik basikal la..
tahun depan dramanya berkisar, semua balik raya..berkumpul and  pergeseran di umah emak  di mana ada yg pemalas ..ada yg rajin..ada yg tidor ketengahari...
tajuk maybe .boleh difikirkan kemudian..

NAT_11 replied at 21-7-2015 10:13 AM
3-4 HARI rumah penuh s ...

sedara-mara ko pun tido umah ko nat? sllnye adik-beradik je.

Follow Us
pentium_catz replied at 21-7-2015 10:19 AM
mungkin drama chef wan ni akan bagi ilham kepada penerbit drama idea drama apa nak buat utk stesen t ...

eh ada dh drama mcm ni.berebut bilik aircond bagai.

pentium_catz replied at 21-7-2015 09:19 AM
chef wan ni baik hati... cuma mungkin dia banyak melalui hidup susah masa dia kecil..remaja and dpt  ...

setuju dgn awak... saya pun suka Chef Wan, baik hati, pemurah, rajin, gentleman... ex wife memang dia layan baik sangat2

pentium_catz replied at 21-7-2015 09:46 AM
macam dah tak tau mana betul..sebelah sini kata, takde layan fan sampai malam..after 6pm no tetamu.. ...

aku percaya dgn org yg berjaya, bukan cheap people

Edited by NAT_11 at 21-7-2015 10:22 PM
noraidil_06 replied at 21-7-2015 10:35 AM
sedara-mara ko pun tido umah ko nat? sllnye adik-beradik je.

Rumah sister akulah.
Sister aku buat rumah di tanah pusaka, jadi tiap tahun adik-beradik
turun beraya. Paling aku benci, rumah berkecah.
Kesian sister aku & her bibik bila sume balik.
Bibik cakap kat aku, mulai tahun depan tak maw raya kat M'sia lagi. Penat.
Tapi aku sekeluarga takda pilihan sebab mak aku masih ada.
And she is bed ridden.

aku setuju jer dgn chef wan ni... kekdahnya sekarang ni ramai jer org pemalas
last year abg aku kawen, kakak sepupu aku tido umah aku bangun pukul 10pg
bangun2 jer dr tido terus cari makan... pastu sembang2 & lepak jer
hellooo, time kenduri kot.. pandai2 la nak menolong ke apa

NAT_11 replied at 21-7-2015 10:13 AM
3-4 HARI rumah penuh s ...

like it or not...aku pun benci hari raye...dari A-Z duit banyak abis..ada sedare datang molot takde insurans pun ada siap komplen taknak makan rendang kau masak nanti sakit perut..belum lagi anak2 sepupu yg masing2 ngadap henpon ketika ngadap juadah

NAT_11 replied at 21-7-2015 10:42 AM
Rumah sister akulah.
Sister aku buat rumah di tanah pusaka, jadi tiap tahun adik-beradik
turun  ...

ko x melaser ke? kutip duit dr parasit ni semua.akak mmg laser.ko tau bw tudung naelofar, baju jovi, mkn ko reti nk free.amboi! kalau rsjin di dapur x pe lg.kalau membongkang mcm ank beranak chef wan tu, elok la kut go bercuti thn dpn.

Teringat kisah sorang kawan.. sebab menyampah dgn adik bradik la dia pegi holiday time raya.. tapi dia bela mak dia.. jadi dia benarkan adik beradik hauk tu kumpul di rumah raya dengan mak dia.. tapi dia tak ada la..

balik dari holiday tengok rumah berkecah.. dapur tunggang terbalik.. lepas tu dia tak bagi dah...

Kebiasaannya bila dari kecik otak dah brainwashed tak kira daripada ibu bapa guru pendidik atau rakan sebaya memang susah nak diubah.. kadang2 terlalu look up pada orang yang kita idolize segala salah mereka kita tak nampak dan sanggup jadi pak turut..

Itulah yang ai rasa berlaku dalam keluarga chefwan.. sebagai abang besar semua anak beranak dia turut kata dia.. sementelah dia yang banyak bagi duit.. maka mereka dah diprogramkan untuk berkhidmat untuk abang.. read : melayan tetamu yang yang nak jumpa abang celebrity mereka...

Mereka dah tak ada rasa terbeban atau terfikir sama ada perkara tersebut adil/tidak adil untuk mereka.. hari raya kan hari untuk bersama keluarga.. bila hari raya dah jadi satu duty tahunan sama ada mereka dah diprogramkan atau mereka sedar tapi tak berani nak melawan...

Edited by NAT_11 at 21-7-2015 10:23 PM
noraidil_06 replied at 21-7-2015 10:56 AM
ko x melaser ke? kutip duit dr parasit ni semua.akak mmg laser.ko tau bw tudung naelofar, baju jov ...

Bukan senang nak deal dengan adik-beradik & ipar duai ni, nora.
Masa kecik memang kita adik-beradik, sehati sejiwa.
Bila memasing dah berkeluarga, keutamaan dah berubah.
Kita banyak songeh nanti diaorang tak balik langsung,
kesian pulak kat mak aku yang terbaring tu.
Kalau mak aku dah takda, senanglah idup aku.....

Yoyooo.....kang korang cakap, tak baik aku cakap gini pasal mak aku.
Korang tak tahu, diluah mati mak, ditelan mati bapak.......

Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it..

chef wan ni baik hati..cuma cara dia meluah/menasihati generasi sekarang dlm instagram tu kdg mcm generally ckp to org yg baca..or maybe ditujukan pada spesifik family...
macam ada perkara sudah yang tak tak lepas di hati. jadi dia bercerita di social media yg mungkin bagi dia comfortable.
Betul..dealing with adik beradik..ipar duai is not easy. Apa tah lagi dia rasa dia banyak menyumbang..dari  dulu...hingga sekarang. Kita  yg baca/jadi fan tak sama dgn apa yg ahli keluarga dia rasa kot.
some akan appreciate..some ignorant..
i have same experience.
but nak luahkan bukan benda senang. Bukan semorang selantang che wan. i think ramaiii je yg berpengalaman begitu. memendam. rasa tak dihargai.

Sebagai sorg yg "bijak", lg tua, lg fames... Ada jugak one second of stupidity... Sebelum guna otak fikir nk post tu fikirla dulu baik buruk..x memasal putus sedara, buruk satu famili semua org tau dll

benda ni normal kat semua family I think....mesti ada satu yg parasite....aku ada sepupu sorang ni...dah kerja gaji 7-8k bini pulak cikgu sekolah menegah tp mak aiii kedekut nazubillah...tak pernah hulur duit belanja dapor kalo time raya tp pandai dtg makan je anak dah nak masuk 3...bg la seratus dua kat tgn makcik2 kan utk belanja dapor raya bukan nya stiap bulan pun setahun skali aja....

pastu rajin berjalan dr satu rumah ke satu rumah collect duit raya utk anak2 dia..tp dia nya haram nak hulur duit raya kat orang sama ada orang tua or budak2 kecik....bini pulak pandai melaram je keje rumah satu pun tak buat ala2 tetamu gitu...

ntah la I think semakin kedekut orang tu semakin mahal rezeki nya......di minta I dgn family di jauhkan dari semua ini...semoga Allah beri kitorang peluang utk bersedekah sesama2 manusia.....aminn..