CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

(Edisi Nak Lagi, Yang) Zain Cuba Pujuk Cheta RSO

adoi la Zain ni.. lain kali cari la bini yang muda sikit.. boleh beranak banyak sket..ni pegi kawin pompuan berusia.. memang la limited.. berisiko tau dakkk.. kalau tak risiko kat mak, nanti risiko kat anak lak..dapat anak cacat ke ape

sunquick replied at 24-7-2015 01:53 PM
sabar je la...

nak tmbah anak pon nak bgtau reporter ke...?

kadang reporter tanya

depa jawab je

tp perlu ke jd berita??

fifie_olin replied at 24-7-2015 10:53 AM
Takkan nak tolak tuah dan rezeki kalau boleh lahirkan anak yang cantik

Aaisyah Dhia Rana mendapat ...

boleh kutip duit raya dik
lepas ni esahdirana pakai gelang mas beso tali kapal

"Ini Soal rezeki dan anugerah Tuhan. Takkan nak tolak tuah dan rezeki kalau boleh lahirkan anak yang cantik,"

ayat agak riak sikit di situ...

baguslah tue..beranak ramai2

buat je anak dgn bini lain kalau che ta tanak beranak lg..ape susah

Follow Us
Kawan aku anak first hensem mcm omputih. Anak 2nd plak mcm nigger.. So bila berjalan si abg dpt perhatian org sekeliling. Si adik? Kesian tau. Mak dieorg pun sedih.

“YA, SAYA PERNAH DITEGUR ALLAH” – LELAKI INI KONGSI KISAH BAYINYA YANG MENINGGAL DUNIA SEMASA DILAHIRKAN

Sekarang ni, dah jadi macam kebiasaan bila semua perkara yang berlaku seharian akan diupdate di laman sosial.

Dek kerana itu, kita mungkin tidak sedar bahawa ada individu yang terkilan dengan ‘kebahagiaan’ yang kita miliki. Malah, kita leka bahawa bila-bila sahaja kurniaan daripada Allah SWT itu boleh ditarik balik.

Ikuti pengalaman pahit dikongsi oleh Shafiq Abu Bakar ini yang boleh dijadikan iktibar untuk diri sendiri.

“Ya, Saya Pernah Ditegur Allah” – Lelaki Ini Kongsi Kisah Bayinya Yang Meninggal Dunia Semasa Dilahirkan
Kagum dengan kawan2 yang tk pernah update life diorg dalam fb.. sedar2 dah 2 orang anak.. ini patut dicontohi.. teguran allah yg lepas patut dijadikan ikhtibar.
Ya, saya pernah ditegur allah.

Siapa yang tidak gembira bila mendapat tahu yg kita akan menerima orang baru. Setiap bulan setiap minggu kalau boleh nak update. Setiap kali pergi check up sy akan update untuk memberitahu semua orang.

Belum lahir lagi kedunia lagi si kecil ini saya sudah update macam2. Pergi shopping baju dan keperluan dia sy update di fb. Apa yang sy baca pasal si kecil sy update di fb. Dengan harapan orang lain tahu sy bakal menimang cahaya mata.

Apa yang saya tidak tahu? Ada rakan2 saya yang masih tidak punyai rezeki menimang cahaya mata sedang membaca status saya. Apa perasaan mereka bila baca status saya? Tambahan pula apabila mereka lebih awal berkahwin daripada saya. Itu kesilapan terbesar saya. Ya.. saya tidak peduli. Sy masih lagi memuatnaik foto baju dan kelengkapan baby. Update macam2 status pasal si kecil ini yang sy fikir semua orang kena tahu (sebenarnya diorg taknak tahu pun).

Allah nampak dan tahu niat ku tidak betul. Lalu dia menegur. Disaat waktu nya telah tiba untuk sikecil itu menjengah kedunia.. hmm. Allah menjemputnya (meninggal dunia) pulang ke tempat asalnya.

Jikalau si kecil itu hidup…? Sudah pasti akan di upload dan di update pasal si kecil itu. Mungkin sy tk sedar yg sy sudah mengguris perasaan rakan2 yg belum dikurniakan rezeki cahaya mata.

Ini hanyalah sekadar perkongsian untuk dijadikan tauladan dari pengalaman saya sendiri. Mohon maaf jika ada yg terasa hati dengan sy. Niat sy bukan nk perlekeh sesiapa. Ini pengalaman sy.

#aku baca ni kat fb.dan aku juga melalui pengalaman yg sama..2 anak aku meninggal.tp dh beso la.setaun lebih.ngandung anak ke3 aku xde update lansung kat fb.masa 6 bln upload2 gmbo raya kat fb org perasan gak la aku peknen.raya taun lepas la.pas raya anak dalam kandungan tu pun Allah ambik.genap usia kandungan 7 bln.xpe la,aku redha.skrg aku ngandung lg.aku sorok trus dr kwn2 rapat.kat wassap pun aku xckp.family n beberapa kwn opis je tau.kalo boleh ada rezeki aku kali ni..aku xnak lansung letak gmbo baby kat fb..doakan aku...

berhati2xlah bila bercakap..Tuhan nk uji kita tak tahu bila ..arap dijauhkan drpd riak begini..takutt..

lavender_aqua replied at 24-7-2015 03:12 PM
kadang reporter tanya

depa jawab je

hahahaha...
kannnnnn....

kawen ngn org berusia mmg la kne cepat2.. hahhahaha
kang lame2 mono tak dpt da la nk ade anak kn..

800214 replied at 24-7-2015 03:43 PM
“YA, SAYA PERNAH DITEGUR ALLAH” – LELAKI INI KONGSI KISAH BAYINYA YANG MENINGGAL DUNIA SEMASA  ...

iols tumpang doakan..

ala zain ni kalo perati bebetul close up, bukan le hensem mana pun
harapkan muka kokesen dan putih jah
mcm pondan pun ye gak

Syukurla aku xde fb untuk di update benda2 mengarut ni.

Tapi aku ada wasap. Wasap pon kadang aku cerita2 jugak psl baby. Lepas ni biarla aku simpan sendiri. Harap mkwn2 aku xterasa hati dgn aku.

Munnalicious replied at 24-7-2015 04:17 PM
Syukurla aku xde fb untuk di update benda2 mengarut ni.

Tapi aku ada wasap. Wasap pon kadang aku  ...

aku sekarang sendu di aidilfitri.hide kan mana kwn2 yg ada baby n kerap update psl baby,kat group wassap lak kot drg cita psl baby aku xbyk nyampuk.drg upload gmbo baby,aku x donlod.kubiarkan di angin lalu je.xde nak komen anak cumil ke..ketak ke tembun ke..bkn jeles ke hapa..tp merawat hati sendiri.redha2 pun ttp ada sekelumit sedih..tp sapa la nak paham perasaan aku ni,masing2 ada baby.sehari 5-6 kali letak gmbo baby..xpa la..xkan nak halang org lain happy sbb aku srg sedihkan..aku ade optionkan ngan xyah tgk.hide kat fb..

moga zain n che ta xde la nak expose melampo2 sgt si aisyah tu n nak kuar statement2 berbau riak sokmo

kalau nak tambah anak sebab nak jana sumber pendapatan masa hadapan... baik xpayah kot... kecik2 dah dihadap ngan photoshoot bagai... terencat zaman kanak2 dorang ... membesar ngan cara gitu sgt membosankan

neber gibab zain..pujuk je che ta tu utk melahirkan anak lg..
tp confident sungguh zain..padahal baby semua comel, cantik atau x dah besar baru tau.

Geram tgk aisyah..kuar anak comel mestilah syok nak beranak lagi...yg kurg comel pon beranak xberhenti2...pujuk zain jgn xpujuk hihihihi

qqOfficial replied at 24-7-2015 01:48 PM
alaa..kalo besar nnti si ecah tu jadi chubby ka, ade sesuatu buruk berlaku kaa....hilang dah kecan ...

Sazzy tu xlawalah...kalu buang make up biasa2 jer...

800214 replied at 24-7-2015 04:26 PM
aku sekarang sendu di aidilfitri.hide kan mana kwn2 yg ada baby n kerap update psl baby,kat group  ...

Sabarla nak. Jangan risau. AKu doakan semoga kau akan mendapat rezeki anak nanti. Anak yg soleh solehah, yg baik hati, yg bijak, yg mudah dan menyenangkan kau kelak.

Allah beri kau rezeki anak lambat mungkin sebab kau akan dapat anak ini yg terbaik. Jangan susah hati. AKu paham perasaan tu sebab aku alaminya jugak walaupon 3 bulan. Banyak2 berdoa kepada Allah. Aku pon sentiasa doakan semua pasangan yg belum dikurniakan cahaya mata akan mendapat cahaya mata suatu hari nanti. Amin.

Dulu before aku nak anak aku slalu doa untuk org lain dulu lepas tu baru doa utk aku. Aku slalu cakap berila rezeki pd si polan si polan ini dulu sbb dia dah lama kawen. Kasihanilah mereka. Tapi Allah beri pd aku dulu dan aku pon ttp xputus doa utk mereka kawan2 aku tu jugak.