CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Munah_Sparta

Banyak Lagi Akan Dituntutnya – Aidil Zafuan

armin replied at 8-10-2015 07:29 PM
maybe sebab masa tu edel tak berduit dan royani yg kena hulur duit kat dia nak gi training.. rita  ...

meh, kalau edel tak bagi nafkah mcm tu kat dia dah tentu acik tu meroyan cerita satu malaysia. bagi duit susu  anak RM 1.5 k pun dia dah meroyan.
and the problem is , acik RR cakap bercanggah. dia pernah cakap 'satu sen tak pakai duit edel', kemudian dia cakap 'semuanya kami bayar separuh-separuh.

dia cakap edel tak bagi nfkah anak, kemudian edel bawa semua bukti ke mahkamah. aku rasa edel bukan spesis tak bertanggungjawa sampai nak tuduh mcm tu sekali.

armin replied at 8-10-2015 07:29 PM
maybe sebab masa tu edel tak berduit dan royani yg kena hulur duit kat dia nak gi training.. rita  ...

ishhh... mesti ko telepas video tra tra tra ta ta mesingun rita kna interview... kn rita ckp edel ada bg nafkah.. cuma x ckup. semuanya mereka kongsi byr...

tp yg lucunya... selepas bbrapa bln kuar lagi statmen rita... saya x pnh guna duit edel sesen pun...

kahkah lucuuuu

ok ni dari apa yg aku google lah ye

“Dan para wanita mempunyai hak yang seimbang dengan kewajibannya menurut cara yang ma’ruf.” (Qs. Al-Baqarah: 288)

Dari situ bisa dipahami bahwa wanita memiliki kewajiban yang disesuaikan dengan kebiasaan yang telah dikenal dan demikian pula laki-laki. Selama adat dan kebiasaan tertentu dari seorang wanita dalam melayani suaminya masih berlaku, maka wajib atas istri tersebut untuk melayani suaminya sesuai dengannya. Sedangkan hal-hal yang bukan menjadi adat, tidak wajib atas istri tersebut untuk melakukannya, karena apa yang dicari oleh akad nikah adalah kesenangan dan kemanfaatan; kecuali bila dalam akad terdapat syarat yang diizinkan oleh Sang Pembuat syari’at.

Macam sama point je dengan apa yang fatwa kebangsaan cakap.

I rest my case.

perembes replied at 8-10-2015 07:39 PM
ishhh... mesti ko telepas video tra tra tra ta ta mesingun rita kna interview... kn rita ckp edel  ...

Ko ni royani tu umur makcik2 lupa la apa dia dah tra tra ta ta tu haha ikut emosi bagi komen.. Edel lagi matang bila bagi komen drpd rita royani

Santeira replied at 8-10-2015 06:58 PM
aku dah ulas apa yg ko bagi tu. ada dua pendapat pasal tu, e-fatwa tu satu pendapat, ada lagi satu ...

ko re tepek lagi ulasn ko san.... hihi.. dia x puas hati rita dpt 30 .. atau dia x puas hati sebab ppuan kena masak kalo laki suruh..

perembes replied at 8-10-2015 07:39 PM
ishhh... mesti ko telepas video tra tra tra ta ta mesingun rita kna interview... kn rita ckp edel  ...

tu lah sorry.. sbb iols bukan karats rita so iols tak tau. tapi dicop pulak karats. iols ckp tu sbb baca dari artikel pasal dorang kat mahkamah tu je

Follow Us
armin replied at 8-10-2015 07:35 PM
Aku takde kata takleh terima, mana post aku yg kata aku takleh terima pasal ayat tu? LOL

Ko yg  ...

hah lol, kalau boleh terima ko meroyan panggil orang bodoh buat apa? itu menunjukkan ko hanya menerima efatwa tu sbg hukum yg absolute dan ko nak paksa org lain jd macam ko. aku cuma bgtau ada dua pendapat pasal tu dan terpulang pada ko nak pilih yg mana. unlike you, aku tak kata org bodoh sbb dia tak terima efatwa tu sbg hukum yg absolute.

eh bila masa lak aku kata dia tak boleh buat tuntutan banyak2? tuntutlah banyak mana pun, tapi dia akan apat apa yg dia layak saja. aku tak persoalkan pun dia nak tuntut banyak? aku bg explanation kenapa dia tak layak utk terima sebanyak yg dia tuntut saja. nak tuntut RM 8 juta pun sukahati la. tak payah nak konar baring, ok? org yg neutral takkan PA org lain sbb nak bekap retis pujaan dia. unless of course, dia berada di situasi yg sama dgn idola yg dia bekap.

Santeira replied at 8-10-2015 07:37 PM
meh, kalau edel tak bagi nafkah mcm tu kat dia dah tentu acik tu meroyan cerita satu malaysia. bag ...

terbukti aku bukan karats rita sebab aku tak tau pasal ni.. aku baca yg benang ni punya je. hahaa ok aku nak pergi dinner jgn cakap aku takut nak reply pulak ye bye2

armin replied at 8-10-2015 07:39 PM
ok ni dari apa yg aku google lah ye

“Dan para wanita mempunyai hak yang seimbang dengan kewaji ...

ko perasan tak apa yg ko red bold kan tu, bermakna ko bersetuju dengan pendapat lagi satu, bukan efatwa yg ko letak sebelum tu.

baca balik, fahamkan. kalau ko rest case, bermakna ko pun agree dgn pendapat lagi satu.

perembes replied at 8-10-2015 07:41 PM
ko re tepek lagi ulasn ko san.... hihi.. dia x puas hati rita dpt 30 .. atau dia x puas hati sebab ...

between tu lah.kalau dia bukan karat, dia maybe stok bini yg malas memasak dan mengemas kemudian guna efatwa utk justify kemalasan.

armin replied at 8-10-2015 07:44 PM
terbukti aku bukan karats rita sebab aku tak tau pasal ni.. aku baca yg benang ni punya je. hahaa  ...

so kalau tak tau, why bother cari gaduh dgn orang. kalau tak tau, dok diam kan senang.

armin replied at 8-10-2015 07:41 PM
tu lah sorry.. sbb iols bukan karats rita so iols tak tau. tapi dicop pulak karats. iols ckp tu sb ...

itulaa... kmi ni dah mgikuti kes mreka suda 8 taun.. 8 taun suda begado manja kat sini... dah rmai juga yg letih dan x muncul lagi buat sementara ini hihi..

asalnya mmg smua sokong royani tapi bila 1 demi 1 propa drama dia muncul.. ada la yg bepling tadah...

yg bepaling tdah bkn sebab sokong edel tapi kelihatan menyebelahi edel bila terlalu bnyak sttmen rita yg bercanggah .. kejap bgitu.. kejap bgini.. dia sbnarnya yg keruhkan rumhtgga dia.. ms diorg blm cerai.. semua kt sini bg pndapt dan suru mreka cerai.. dah cerai .. mrah pla kat edel cerai kan tnpa sebab..

aku kat sini bkn sebab minat diorg ni tapi best berbalas hujah dgn peminat si rita neh.. peminat rita ni istemewa siket.. hihihi

fynnkakiblock replied at 8-10-2015 07:27 PM
Namun, sekiranya suami meminta isteri memasak dan ia tidak bercanggah dengan mana-mana hukum Islam,  ...

haha ko nih... klo masak babi... ada kmungkinan 300k dlm tgn

Namun, sekiranya suami meminta isteri memasak dan ia tidak bercanggah dengan mana-mana hukum Islam,  ...

Wehhhh lawak la ko ni pinggg. Tergelak aku depan hp baca ayat last tu

armin replied at 8-10-2015 06:42 PM
oh bukan adat melayu ke? siapa yg cakap perempuan ni belajar tinggi2 pun akhirnya masuk dapur juga ...

U are too defensive.
Baca betol-betol posting orang, baru balas otherwise nampak
sangat awak terlalu emotional. Saya tidak kata INI BUKAN BUDAYA
MELAYU. Saya cakap benda ini ada dalam SEMUA BUDAYA termasok
budaya koksyen. Zaman sekarang banyak sudah berubah. Masak
sudah jadi perkara biasa di kalangan lelaki. Di Malaysia pun, ada
bini kerja dan laki jadi HOUSEWIFE. Terpulanbg kepada awak to
handle the matter. Sebab itu baik jantan atau betina, elok tetapkan
tugas laki bini sebelum awak nikah. Kalau awak mahu laki awak buat
keja dapor, sebelum kawen cakap terus terang - sediakan jadual
dan senarai tugas. Kalau dia TAK SETUJU, jangan setuju kawen dengan
jantan ni. Saya malas nak bincang benda ni panjang-panjang.
Tepok dada, tanya selera.

kakasotong replied at 8-10-2015 02:25 PM
Sampai bila2 lah hidup edel tu bakal dihantui oleh bekas janda nya. Balasan utk diri dia yg membel ...

apa yg dah terjadi mmg takleh patah balik sotong, skrg ni cuba perbaiki apa yg ada kan? bayar je lah mutaah dgn nafkah tu jgn byk bunyi..

Santeira replied at 8-10-2015 06:37 PM
i'm fine uols. i'm titanium.

all the best kaka..iols akan back to silent mode..

komen uols win..

camne leh smpy 300k tuntut asalnya tu?

last2 10% saja layak

Nnt Kang tuntut 30k dpt 3k jaa..tu yg tuntut 300k tu dpt jugak 30k..lawyer dia laa yg ajar tu..Cara2 nk ngajar jantan jnis liat tgjawab sdrik..